Chicago – Tampa 3:6 (kon.) | NY Rangers – Calgary 1:4 (kon.) | Anaheim – Buffalo 2:4 (kon.)
Anaheim Ducks
2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
Buffalo Sabres
Pondělí 22.10.2018, 02:20 • Honda Center, Anaheim • NHL

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji krásný zbytek dne. (04:48:14)

3. Hampus Lindholm (ANA) 0+1

Buffalo bylo v utkání od druhé třetiny mnohem aktivnější, což se projevilo i ve střelách. Hosté své soupeře přestříleli 45-28.

Anaheim sice vedl ještě ve 36. minutě 2:0, ale od té chvíle se dokázali střelecky prosadit jen hokejisté Buffala. Těm se na začátku třetí třetiny podařilo otočit skóre zápasu a své vedení až do konce udrželi. Ducks přitom měli spoustu šancí, jak vyrovnat, a to zejména v samém závěru zápasu, kdy ale Hutton doslova zázračně svůj tým podržel.

59:43 Patrik BERGLUND - 2:4

via Gfycat

59:43
    Sabres právě vstřelili branku!
    Je rozhodnuto! Girgensons přiťuknul puk PATRIKU BERGLUNDOVI, který projel středním pásmem a poslal kotouč do prázdné klece. Asistence: Zemgus Girgensons, Zach Bogosian.

59:30
    Další velká šance domácích! Hutton vleže měl odkrytou klec, ale fantasticky rukou zastavil letící puk!

59:20
    Obrovský závar před Huttonem, tři domácí hráči se tlačili na puk, ten se krátce dostal z dohledu, ale branka Buffala odolala.

59:01
    Domácí drží útočné pásmo, poslední minuta.

58:42
    Kesler se snažil propasírovat puk za Huttona, ten ale nadvakrát dostal puk za branku.

58:31
    Hutton rybičkou schoval puk do lapačky a přerušil hru.

58:25
    Anaheim odvolal brankáře.

57:58
    Čas se rychle krátí. Domácí vyráží do dalšího útoku.

57:35
    Mansonovu ránu od mantinelu zblokoval jeden z bránících hráčů Buffala.

57:10
    Sheary se dostal se Sobotkou do přečíslení. Sheary se nakonec rozhodl střílet sám, ale minul.

56:53
    Hosté hrají v plném počtu.

56:38
    Sabres vyhazují puk.

56:07
    Girgensons vypíchl na modré čáře puk a pokusil se vyrazit i do úniku, ale přes vracející se obránce se mu prosadit nepodařilo.

55:55
    Domácí dál drží útočné pásmo.

55:38
    Fowler od modré tvrdě vypálil. Pouze do Huttona, který vyrazil puk.

55:19
    Getzlaf se snažil zavést puk zpět do útočného pásma, ale je odpískáno postavení mimo hru.

54:52
    Tak přeci se nakonec vylučovalo, ale za úplně jiný zákrok. Dvě minuty za sekání vyfasoval hostující Sheary.

54:52
    Poslední komerční přestávka zápasu.

54:22
    Publikum se dožaduje vyloučení hráče soupeře za podražení ve středním pásmu. Rozhodčí nevylučují.

53:28
    Ani další útok domácích nepřinesl střelu. Jen ztrátu puku za Huttonovou brankou.

53:00
    Sabres drží kotouč od svého brankoviště.

51:50
    Comtois se sice prosmýkl do útočného pásma, ale v lese hokejek soupeře o puk přišel.

51:35
    Anaheim se dostal pod tlak soupeře, nedaří se mu vymanit a založit kloudný útok. Miller zastavuje znovu hru.

51:11
    Další povedená akce Buffala. Za obranu se dostal tentokrát Skinner, ale jeho střelu Miller vytěsnil ramenem.

Komerční přestávka.

50:38
    Girgensons se parádně uvolnil za obranu domácích a jel sám na brankáře. Jeho klička do bekhendu ale Millera nepřekvapila a brankář Anaheimu mu sebral šanci přímo z hokejky.

49:44
    Reinhart vypálil hodně nepřesně, puk mu sjel po čepeli a vyletěl až do ochranné sítě.

49:28
    Ristolainen si sjel až k brankovišti, ale napálil jen beton Millera.

49:13
    Hra je přerušena v útočném pásmu Buffala. Vhazuje se před Millerem.

48:55
    Ke střele se ale vůbec nedostali.

48:20
    Hraje se dlouho bez přerušení, ale také bez jakékoliv šance. U puku jsou hráči Buffala, kteří ho drží na mantinelu v útočném pásmu.

46:54
    Kotouč vylétl mezi střídačky. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

46:32
    Aberg po vhazování zkusil propíchnout puk mezi Huttonovy betony. Hostující brankář drží svůj tým ve vedení.

46:16
    Hra je přerušena v útočném pásmu domácích. Ti se ke střele nedostali, Hutton totiž schoval puk po nahození Lindholma ze středního pásma pod lapačku.

45:37
    Od modré pro změnu střílel Dahlin, ani on ale na Millera nenašel recept.

44:50
    Scandellovu střelu od modré srazil Miller do rohu kluziště.

44:32
    Hutton srazil letící puk po střele Montoura do ochranné sítě.
    43:57 Rasmus RISTOLAINEN - 2:3

43:57
    Hosté otáčí zápas! RASMUS RISTOLAINEN ránou od modré využívá přesilovku. Asistence: Kyle Okposo, Sam Reinhart.

43:45
    Rodrigues se pokusil vyslat na Millera skrytou střelu zpoza obránce. Kotouč ale zapadl domácímu brankáři do výstroje.

43:13
    Ducks opět vyhazují puk.

42:58
    Skinner se natlačil do levého kruhu, prudkou střelu poslal na zadní mantinel.

42:32
    Domácí vyhazují puk.

42:14
    Andrej Šustr putuje na trestnou lavici za podražení. Přesilovka pro Buffalo.

41:27
    Larsson pálil od modré, pouze do Millera.

40:40
    Sabres se ubránili prvnímu útoku soupeře a tlačí se skrz střední pásmo.

40:01

Další třetina začne přibližně v 04:05.

Anaheim sice ve druhé třetině zvýšil vedení na 2:0, ale dvě branky Buffala v rozmezí 88 vteřin mezi 17. a 18. minutou celý obrázek hry změnily. Je však nutné podotknout, že si Sabres své vyrovnání za aktivitu ve druhé třetině zasloužili.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:59
    Ani Ristolainen, ani Rodrigues netrefili branku.

39:49
    Ristolainen už se napřahoval, ale nakonec se rozhodl přihrát.

39:23
    Kotouč opět letí přes všechny čáry.

38:56
    Miller vyráží Eichelovu střelu a Anaheim následně vyhazuje.

38:21
    Buffalo si navíc zahraje další přesilovku. Dvě minuty pro Getzlafa za krosček proti Reinhartovi.
    37:31 Jeff SKINNER - 2:2

via Gfycat

37:31
    A je vyrovnáno! JEFF SKINNER dostal přihrávku za obranu a mezi kruhy zamíchal kotoučem do bekhendu, kterým přehodil Millera! Asistence: Jason Pominville, Jack Eichel.

37:22
    Coglianova střela končí na zadním mantinelu.

37:00
    Miller má kotouč v lapačce po střele Girgensonse.
    36:03 Kyle OKPOSO - 2:1

via Gfycat

36:03
    Krásná přesilovková akce hostí! Reinhart nebyl v postavení na střelu, spíše za brankou domácích a poslal přesný pas na pravou stranu brankoviště, odkud KYLE OKPOSO z první prostřelil přesouvajícího se Millera. Asistence: Sam Reinhart, Evan Rodrigues.

35:01
    Domácí vyhazují puk přes všechny čáry.

34:40
    Eichel se dostal ke střele zpoza levého kruhu, ale trefil jen horní tyč! Od ní se puk odrazil do ochranné sítě.

34:08
    Dvě minuty za podražení obdržel Getzlaf. Po komerční pauze si Buffalo zahraje přesilovku.
    33:32 Kiefer SHERWOOD - 2:0

via Gfycat

33:32
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Ačkoliv Buffalo mělo obrovskou převahu, stačil jeden rychlý kontr a přichází ledová sprcha! KIEFER SHERWOOD dostal přesný pas ve středním pásmu, vybruslil si do pravého kruhu kolem obránce a střelou na vzdálenější tyčku překonal Huttona! Asistence: Max Comtois, Brandon Montour.

32:58
    Domácí vyhazují tak, aby nedošlo k zakázanému uvolnění.

32:40
    Nápor hostí pokračuje. Neprosadil se ale ani nadvakrát Dahlin.

31:46
    Střela z levého kruhu minula Millerovu klec.

31:36
    Sabres drží kotouč v útočném pásmu, ale posílají si ho pouze podél mantinelu.

30:24
    Branka za Millerovými zády opět opustila své stanoviště. Bude se vhazovat po jeho pravici.

30:01
    Abergovu střelu ukryl Hutton do lapačky. Komerční přestávka.

29:35
    Domácí se dopustili zakázaného uvolnění.

29:04
    Larsson z otočky vystřelil na Millera, který puk srazil na zadní mantinel.

28:35
    Tempo hry lehce polevilo. Šustr nahazoval z vlastního pásma a jeho spoluhráči se podařilo protečovat. Kotouč ale sebrala obrana Buffala.

27:36
    Hra se po vhazování v obranném pásmu domácích rychle přesunula před Huttona, Sherwood ale na něho nevyzrál.

27:23
    Po střele Nelsona Miller zastavil puk a také vysunul klec ze svého postavení.

26:34
    Krátkou šarvátku mezi Bogosianem a Keslerem roztrhli rozhodčí. Oba kohouti putují na trestnou lavici. Komerční přestávka.

26:26
    Obrovská šance hostí! Miller jen vyrazil kotouč po střele z mezikruží a dostal se mimo klec. Prázdné branky mohl využít Sobotka, ale tísněn obráncem se k odraženému kotouči nedostal!

25:35
    Kotouč skončil na domácí střídačce. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

24:56
    Sabres hrají v plném počtu.

24:47
    Tlaku domácích se snažil využít Henrique, ale Hutton střelu zpoza pravého kruhu ukryl ve výstroji.

23:57
    Po dobré střele Steela z bezprostřední blízkosti Sabres opět vyhazují.

23:40
    Ducks se usadili v útočném pásmu a kombinují.

23:15
    Sabres vyhazují puk ze svého pásma po nepřesné střele Getzlafa.

22:56
    Anaheim si zahraje přesilovku. Dvě minuty za držení vyfasoval Dahlin.

21:58
    Pominville z mezikruží přinutil Millera přerušit hru.

21:37
    Domácí se snaží zvýšit své vedení, ale Coglianova střela od modré se neujala.

20:52
    Zakázané uvolnění Sabres.

20:30
    Aberg se snažil vyzrát na Huttona z pravého kruhu, brankář Buffala vyráží.

20:01

Další třetina začne přibližně v 03:09.

Buffalo bylo v první třetině střelecky aktivnější, k čemuž mu pomohla i přesilová hra. Gólově se ale neprosadilo, narozdíl od Anaheimu, jenž v 17. minutě otevřel skóre zápasu. Poměr střel je 14-8 ve prospěch Sabres.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:59
    Ještě je odpískáno zakázané uvolnění Anaheimu.

19:29
    Ducks jsou v plném počtu.

19:24
    Domácí šikovně podrželi puk a poté vyhodili, znovu ze svého pásma.

19:08
    Anaheim dostává puk ze svého pásma.

18:48
    Mittelstadtovu střelu srazil Miller do rohu.

18:17
    Skinner pálil z levého kruhu, Miller vyrazil ramenem puk do ochranné sítě.

17:50
    Anaheim vyhazuje puk.

17:38
    Rychlou ránu Eichela od modré ukryl Miller do lapačky.

17:29
    Střelec úvodní branky, Sam Steel, putuje za podražení na trestnou lavici.

17:02
    Po střele Eichela z prostoru před brankovištěm je hra přerušena.
    16:42 Sam STEEL - 1:0

16:42
    Vhazování v útočném pásmu přetavili domácí v úvodní gól zápasu! Brandon Montour vypálil zpoza pravého kruhu, SAM STEEL před brankovištěm protečoval puk a podařilo se mu střelu dostat za záda Huttona. Asistence: Brandon Montour, Hampus Lindholm.

15:56
    Sheary se po vhazování protlačil ke střele. Miller zastavuje hru.

15:48
    Sobotka ve své útočné snaze neuspěl, netrefil branku, ale akce Buffala pokračovala a střelu zpoza kruhů tečoval před Millerem Reinhart. Domácí brankář ale kotouč zastavil a přerušil hru. Komerční přestávka.

14:39
    Nebyla to vůbec špatná akce Anaheimu, ale prudká přihrávka přes osu na levou stranu brankoviště svého adresáta nenašla.

14:25
    Domácí ukořistili kotouč a vyčkávají ve svém pásmu na rozehrávku.

13:41
    Rodriguesovo nahození ze středního pásma vyrazil Miller do ochranné sítě.

13:14
    Anaheimu je odpískáno zakázané uvolnění, ač domácí hráč měl podle všeho k puku o něco blíž.

12:50
    Velká šance domácích! Hutton nevěděl, kde je puk a jen reflexivně vyrazil bekhendové zakončení Rakella z prostoru před brankovištěm!

12:09
    Reinhart se natahoval po dorážce po střele Scandelly z levého kruhu, ale puk netrefil a Miller zasahovat nemusel.

11:54
    Ducks zastavilo postavení mimo hru.

11:42
    Oba týmy mají v nohách včerejší duely, a tak, ač je hra plynulá, nějaké strhující tempo rozhodně k vidění není. O tom svědčí i počet střel, který je zatím 5-5.

11:04
    Skinner se dostal k puku mezi kruhy, zkusil zakončit z bekhendu, ale Miller byl připraven. Komerční přestávka.

10:30
    Rychlý kontr domácích střelu nepřinesl.

10:18
    Sabres podél mantinelu dostali puk na modrou čáru k Ristolainenovi, jenž ale zlomil při střele hokejku.

09:30
    Rodrigues byl za vlastní brankou silnější a obral domácí o puk.

09:00
    Dnešní zápas zatím nenabízí příliš přerušení, hra plyne rychle. Na větší šanci některého z týmů ale stále čekáme.

08:07
    Obdobná situace nastala i na druhé straně kluziště. Také hosté se dokázali ubránit i přes dlouhé okupování vlastní třetiny.

07:25
    Kačeři nepustili soupeře ke střele, dobrým napadáním vybojovali puk a vyráží sami do útoku.

06:52
    Další střela Skinnera, Miller drží puk ve své výstroji. Komerční pauza.

06:35
    Sabres po dlouhém zápolení podél mantinelů ohrozili Millera. Skinnerovu střelu ale domácí brankář vyrazil.

06:01
    Ducks aktivně napadají kombinaci soupeře, ale Okposo udržel puk v útočném pásmu.

05:20
    Buffalo podruhé v krátkém sledu dostává kotouč ze svého pásma, ale po přechodu přes modrou čáru o něho přichází.

04:50
    Hraje se dlouho bez přerušení. Na puku jsou domácí.

04:07
    Do dobré šance se dostali domácí, střelu Lindholma od modré se snažil tečovat mezi kruhy projíždějící Kesler, ale nasměroval puk jen do Huttonova betonu.

03:17
    Hutton holí protečoval střelu ze středního pásma na zadní mantinel. Puk sbírá hostující obrana.

02:50
    Ristolainen byl vyhnán z útočného pásma. Sabres budou zakládat novou útočnou akci.

02:08
    Hutton ukryl odražený kotouč pod svou lapačku a přerušuje hru.

01:26
    Kombinace Buffala v útočném pásmu sice skončila střelou od modré, ale kotouč skončil jen na zadním mantinelu.

00:43
    Vhazuje se ve středovém kruhu.

00:31
    Girgensons se snažil dohnat nahozený kotouč, ale nepřebruslil Lindholma.

00:01

Po ceremonii je na řadě hymna Spojených států.

Anaheim dnes vyvěsí pod strop haly dres s číslem 9, které od roku 1994 do roku 2003 nosil na svých zádech útočník Paul Kariya. Čtyřiačtyřicetiletý Kanaďan, jenž ukončil svou kariéru po sezoně 2009/10, byl jedním ze strůjců postupu Anaheimu do finále Stanley Cupu v roce 2003. V sezoně 95/96 dokázal v dresu tehdejších Mighty Ducks nasázet hned 50 branek. V NHL dále hrál také za Colorado, Nashville a St. Louis.

Anaheim Ducks: R. Miller (Gibson) – Manson (A), Fowler (A), Montour, H. Lindholm, L. Schenn, M. Pettersson – Rakell, Getzlaf (C), Lundeström – Åberg, Henrique, Comtois – Sherwood, Kesler, Cogliano – Gibbons, Steel, Street.

Buffalo Sabres: C. Hutton (Ullmark) – Ristolainen, McCabe, Bogosian (A), Scandella, C. Nelson, Dahlin – Pominville, Eichel (C), Skinner – S. Reinhart, Sobotka, Sheary – Okposo (A), Mittelstadt, Rodrigues – Girgensons, Jo. Larsson, Berglund.

Rozhodčí: Hebert, Meier – Kovachik, Sericolo.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tomu se ale také daří, ačkoliv v sobotu prohrál na ledě Vegas a zapsal si naopak třetí porážku v sezoně. S 11 body mohou být ale Kačeři po osmi zápasech spokojení.

Sabres, kteří patří dlouhodobě k nejhorším celkům ligy, prožívají velmi nadějný vstup do sezony. Po výhře na ledě Los Angeles zapsali na své konto čtvrté vítězství z osmi zápasů a rádi by slušnou formu potvrdili i na ledě Anaheimu.

Zámořská NHL v noci na pondělní přinese svým fanouškům celkem tři zápasy. V tom posledním, se začátkem v 02:00, se představí Anaheim a Buffalo.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 17. Steel (Montour, H. Lindholm), 34. Sherwood (Comtois, Montour) – 37. Okposo (S. Reinhart, Rodrigues), 38. Skinner (Pominville, Eichel), 44. Ristolainen (Okposo, S. Reinhart), 60. Berglund (Girgensons, Bogosian)

Anaheim Ducks: R. Miller (Gibson) – Manson (A), Fowler (A), Montour, H. Lindholm, M. Pettersson, Šustr – Rakell, Getzlaf (C), Lundeström – Åberg, Henrique, Comtois – Sherwood, Kesler, Cogliano – Gibbons, Steel, Street.

Rozhodčí: Hebert, Meier – Kovachik, Sericolo