Chabarovsk – N.Novgorod 3:4 (po pr.) | Vladivostok – Nižněkamsk 4:1 (kon.) | Novosibirsk – Kazaň 0:1 (kon.)
Barys – Minsk 3:1 (kon.) | Ufa – Omsk 0:1 (po pr.) | Jokerit – Riga 7:3 (kon.)
Soči – HC Slovan 4:2 (kon.) | Spartak Moskva – Dynamo Moskva 4:2 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Ak Bars Kazaň
Pondělí 22.10.2018, 14:30 • Sibir Arena • KHL

Vyrovnané utkání skončilo lépe pro Ak Bars Kazaň, která vítězí po jedině trefě ze čtyřicáté deváté minuty, kdy tečoval Postmovu střelu Klinkhammer.

Česká stopa

Jiří Sekáč (KZN); (0+0), 3 střely, 15:29 (16:57:10)

59:07
    Domácí jdou do risku bez brankáře.

57:37
    Hosté jsou v plném počtu a Sibiru toho času už moc nezbývá.

57:17
    Sekáč s Lukojanovem nahrál cenné vteřiny v útočném pásmu.

56:17
    Opět zasahuje dominantní lapačka brankáře Ak Barsu, před kterým aktivně clonil Komarov.

55:57
    Peltola se dobře postavil na spodní části mezikruží, ale střílenou přihrávku sklepl pouze do hrudi Podjapolskije.

Oddechový čas pro HK Sibir Novosibirsk.

55:37
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Fjodor Malychin – 2 min., držení hole).

54:56
    Obranná čtyřka Sibiru odráží jeden útok za druhým. Ak Bars komplikovaně přechází přes útočnou modrou.

53:36
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Nikolaj Demidov – 2 min., podrážení).

53:09
    To se domácím ale nedaří. Naopak Kazaň svou aktivitou v útočném třetině vybojovala další cennou přesilovku.

52:22
    Sibir se pokouší přejít do trvalejšího tlaku a najít tak recept na dosud nepřekonaného Podjapolskije.

50:41
    Klinkhammer neustál osobní souboj s bránícím Šarovem a na kolenou narazil do Taylora a následně také do branky.
    48:30 Rob KLINKHAMMER - 0:1

48:30
    Kazaň vstřelila branku!
    Tak přeci jen jsme se dočkali úvodní branky. Po vytažení hry na modrou čáru nahodil Paul Postma kotouč směrem k brance, kde se podařilo na hranici brankoviště ROBU KLINKHAMMEROVI tečovat střelu na pravou tyč. Asistence: Paul Postma.

48:22
    Kazaň dostřeluje Taylorovu branku z každé pozice.

48:03
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Konstantin Alexejev – 2 min., podrážení).

46:00
    Tlak Sibiru zastavuje přesným zákrokem Podjapolskij, který zneškodnil střelu Peltoly.

45:49
    Hosté jsou už ve čtyřech.

45:28
    Prudký pas na střed levého kruhu Komarov pouze promáchl.

44:46
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Michail Gluchov – 2 min., hákování).

44:46
    Komarov byl zahákován těsně před koncovkou a Sibir bude mít velkou příležitost.

44:08
    Střela Logina na Podjapolskije neprošla. Kotouč je stále na holích přesilové pětky Sibiru.

43:49
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Rafael Batyršin – 2 min., podrážení).

42:50
    Domácí už jsou v plném počtu.

42:08
    Po křížné přihrávce už mohl pálit Tkačov, ale ten se rozhodl o přihrávku na Jarullina, který měl napřaženo k tvrdé střele. Taylor zasahovat nemusel, neboť Jarullin zlomil svou hůl.

41:26
    Markov si sjel z modré čáry až do pravého rohu, odkud hledal mezi kruhy svého spoluhráče.

40:50
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Jukka Peltola – 2 min., podrážení).

40:44
    Brankář Kazaně vyráží na střídačku – výhoda pro hosty.

40:01

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

38:57
    Gluchov přihrávkou zpoza branky hledal před pravou tyčí postaveného Klinkhammera, ale puk propadl až na modrou čáru a dopředu jdou domácí.

38:00
    Střely na branku – 25:26.

36:19
    Domácí Sibir tlačí na svého soupeře, ale brankáře Ak Barsu zatím nijak vážně neohrozil.

35:37
    Po vybojování kotouče přišla střela od levého hrazení, proti které si Podjapolskij šel se svou lapačkou.

34:41
    Na středu modré čáry měl napřaženo k tvrdé střele Piganovič, ale Podjapolskij nemusel zasahovat.

33:38
    Velká příležitost Kazaně! Po vybruslení jednoho z hráčů zpoza branky se snažil dostat do koncovky Popov, který byl ale včas zablokován.

32:11
    Taylor měl zacloněný výhled a střelu z modré pouze reflexivně vytěsnil před levou tyč. Tam byl nejrychleji připravený Tkačenko, který rychle vyváží hru na polovinu Kazaně.

31:21
    Ani Gluchov nebude ten, kdo otevře svou střelou z pravé strany brankový účet.

29:28
    Střílející Peltola z vrchu pravého kruhu chtěl využít momentu, kdy před Podjapolskijem projede Bodrov, ale brankář hostí nemusel zasahovat.

29:07
    Vyloučený Bodrov je už venku z trestné lavice.

28:42
    Nepřesná rozehrávka skončila pouze u střídaček. Takhle přesilovka Ak Barsu moc nejde.

28:18
    Po minutě dokázal zavést puk do útočné třetiny Galijev, ale domácí krátce nato opět vyhazují.

27:46
    Sibiru se daří držet hru co nejdál od své branky.

27:07
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Jevgenij Bodrov – 2 min., podrážení).

26:27
    Obrovský tlak do branky soupeře nyní předvedli hráči Sibiru. Bodrov se společně s Tkačenkem snažil procedit hratelný puk před brankovištěm za položeného Podjapolskije, který nevěděl co dřív.

25:42
    Bránící Postma zablokoval střelu z levé strany a dopředu jde opět Kazaň.

24:43
    Teď už ale musel zasahovat Podjapolskij, který čelil proti Lukojanově střele z mezikruží.

24:01
    Běží nám šestá minuta a oba brankáři jsou ve druhé třetině zatím bez práce.

22:43
    Nepovedenou a vysokou střelu Jakovleva zkrotil lapačkou Taylor.

20:47
    Peltola nabírající rychlost neprošel přes tři protihráče a kotouč si tak přebírají hosté.

20:14
    Do útoku okamžitě vystartoval přes pravé křídlo Lander, který bekhendem hledal najíždějícího Sekáče.

20:01

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:16
    Dugin dokázal projít přes osu hřiště a z levé strany pálil před Postmu. Jeho střela šla ale vedle pravé tyče.

19:00
    Běží poslední minuta první třetiny.

17:26
    Klinkhammer se dokázal opět uvolnit a přes pravé hrazení se pokusil zakončit na pravé tyči. Tam ho ještě podpořil dorážející Malychin, který zasáhl pouze bránící hráče.

15:33
    Pešechonov si zpoza branky vyjel před brankoviště, kde se snažil zasáhnout do střely od modré čáry. Propadnutý puk ale nejrychleji spatřil Podjapolskij, který jej přikryl lapačkou.

14:57
    Kazaň je opět nastěhovaná v útočné třetině, ale hra se znova odehrává pouze v pravém rohu.

14:06
    Rychlý a nebezpečnější protiútok v podání Ak Barsu! Průnikovou přihrávku dostal na útočnou modrou Klinkhammer, který měl dostatek prostoru, ale jeho střelu na vzdálenější tyč zastavil vyjetý Taylor.

13:53
    Na levé straně se dobře uvolnil Dugin, který se snažil skrýt svou střelou před bránícím Jarullinem.

12:23
    Po nastěhování Sibiru před branku Kazaně pálil z levého křídla Ignatovič, ale Podjapolskij jeho střelu bez problémů zastavil.

11:26
    Na hranici brankoviště dostal skvělou přihrávku Sekáč, který se snažil sklepnout puk mezi betony Taylora! Ten je však pohotově přitiskl k sobě a kotouč udržel před brankovou čarou.
    09:56 Neuznaná branka Dmitrije Sajustova.

09:56
    Branka neplatí! Rozhodčí usoudil, že Dmitrij Sajustov do kotouče kopl.

Zkoumá se video pro údajné kopnutí do kotouče.

08:23
    Z mezikruží Klinkhammer zaměstnal Taylora, který jeho pokus mezi betony sráží do levého rohu.

07:28
    Téměř necelých pět minut dlouhá pasáž je přerušena odpískaným icingem.

06:52
    Nahození Šarova obrana Kazaně velmi rychle vrací zpět do střední třetiny.

06:08
    Následuje další kolotoč v obranném pásmu Sibiru, který aktivně drží hru na hrazení.

04:51
    V útočné třetině dostal Jarullin nepřesnou přihrávku už za modrou čáru a hosté se tak sami vyhazují.

03:59
    Ak Barsu se daří držet kotouč ve své moci. Nicméně je Taylor ale bez práce.

03:01
    Po zavezení do útočné třetiny neměl Lander komu přihrát, a tak zkusil z ostrého úhlu překvapit Taylora střelou na bližší tyč.

02:11
    První zákrok Podjapolskije, který si šel levém betonem proti střele Morozova, který to zkusil ze středu modré čáry.

01:19
    Začátek utkání nabízí podívanou ze strany na stranu. Žádnému z týmů se zatím nedaří vytvořit si slibnější příležitost.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HK Sibir Novosibirsk: D. Taylor (Krasikov) – Loginov, K. Alexejev, Demidov, Morozov, Piganovič, Naumov, Savčenko, Ignatovič – Sajustov, Dugin, J. Peltola – Kazakov, V. Komarov, Šarov – A. Jakovlev, Romancev, Šaškov – J. Bodrov, Tkačenko, Pešechonov.

Ak Bars Kazaň: Podjapolskij (Garipov) – Batyršin, Abrosimov, Judin, Postma, Markov, Jarullin – A. Potapov, Lukojanov, Malychin – Lander, Azevedo, Sekáč – Galijev, An. Popov, Tkačov – Kara, M. Gluchov, Burmistrov – Klinkhammer.

Ak Bars Kazaň:

Kazaň je momentálně ve Východní konferenci na třetím místě s dvaceti osmi body a skóre 54:44. V posledním zápase přivítala doma Ufu. Hosté se sice dostali do vedení, ale první třetina nakonec skončila 1:1. Ve druhé periodě vstřelili dva góly domácí a Kazaň nakonec vyhrála 3:1. Neproduktivnějším hráčem je se sedmnácti body Jiří Sekáč.

HK Sibir Novosibirsk:

Novosibirsk se ve Východní konferenci nachází na dvanáctém místě s deseti body a skóre 37:63. Poslední výsledky přinášejí ovoce a dostal se tak z posledního místa. V posledním zápase totiž přivítal Dyn. Minsk, kterého rozdrtil nekompromisně 6:0. Neproduktivnějším hráčem je s osmi body Michajlov.

V dalším zápase KHL se proti sobě utkají týmy HK Sibir Novosibirsk a Ak Bars Kazaň. Naposled se spolu tato mužstva utkala před měsícem na ledě Kazaně, která vyhrála 3:2. Dnes se bude hrát v Sibir Aréně, která nabídne kapacitu pro 5 600 diváků. Úvodní buly je naplánováno na 14:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.