Žilina – Poprad 3:7 (kon.) | Detva – Lipt. Mikuláš 2:3 (kon.) | Zvolen – Miskolc 2:1 (po pr.)
Nitra – Banská Bystrica 2:3 (kon.)
HKM Zvolen
2:1 (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
Úterý 23.10.2018, 18:00 • Zvolen Ice Stadium • Tipos Extraliga (SR) • 15. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Domácí HKM Zvolen jde do dnešního utkání 15. kola slovenské Tipsport Ligy jako vedoucí tým tabulky. Doposud posbíral 37 bodů za jedenáct výher, jedno vítězství a dvě prohry v prodloužení a jedinou porážku v základní hrací době. Týmovému kanadskému bodování vévodí Michal Chovan s 22 body za 6 gólů a 16 asistencí, nejlepším střelcem je Milan Kytnár s 12 brankami.

Hostující DVTK Jegesmedvék má opačné problémy a se ziskem 14 bodů (4–0–2–9) je na předposlední dvanácté příčce. Maďarský tým hrající v Miškovci táhne zejména nejproduktivnější hráč, finský útočník Rasmus Kulmala, který posbíral 13 kanadských bodů za čtyři góly a devět asistencí. Nejlepším střelcem mužstva je Slovinec Žiga Pance se šesti trefami.

Domácí útočníci Rastislav Špirko, Milan Kytnár a Lukáš Handlovský do utkání nastoupí jako čerstvě nominovaní hokejisté do slovenské reprezentace pro Německý pohár.

Poslední zápasy: Zvolen v neděli 21. října porazil v posledním ligovém utkání Detvu 5:2 a připsal si už deváté vítězství v řadě, takže dnes může zaokrouhlit svou parádní sérii na deset. Naopak hokejisté DVTK prohráli už sedmkrát za sebou, naposledy nestačili v neděli na Košice (2:4).
    Vzájemné utkání: Oba týmy se letos utkaly 21. září ve 4. kole Tipsport Ligy a Zvolen vyhrál na ledě soupeře jasně 5:0. Potvrdí roli favorita i tentokrát?

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HKM Zvolen: Skapski (Tomek) – Vandane, Ulrych, Zeleňák, Růžička, Drgoň, Pöyhönen, Dubina – Vandas, Špirko, Handlovský – Lušňák, M. Halama, Šišovský – Chovan (C), Kytnár (A), Zuzin – Andrisík, Petráš, P. Halama.

DVTK Jegesmedvék: Duschek (Adorjan) – Crawford, Slovák, Sziranyi (A), Lada, Rusk, Milan, Vojtko – Miskolczi, Galanisz, Magosi (C) – Pancze, Vas (A), Kulmala – Somogyi, Loiseau, Harrison – Rito, Hajos, Vincze.

Rozhodčí: Štefik, Fridrich – Výleta, Tvrdoň.

Oba týmy už jsou na ledové ploše, následují státní hymny a utkání za pár okamžiků odstartuje.

00:01

00:39
    Střelecký pokus Vandaneho z dálky Duschek vyrazil do rohu kluziště.

01:14
    První vážné odhrožení hostující branky měl na svědomí Marco Halama, jeho teč ale v brance neskončila.

02:03
    Domácí pokračují v úvodním náporu. Střelu Vandaneho dorážel Chovan, vhazovat se bude před Duschkem.

02:25
    První šanci měli také hosté. Zblokovaná střela Panceho se odrazila ke Kulmalovi, jehož projektil Skapski nadvakrát zpacifikoval. Oba gólmani mají zahřívací zákroky za sebou.

03:47
    Zvolen začal utkání zostra a už minutu nepustil soupeře z vlastního pásma.

04:53
    Hokejisté DVTK se konečně osvobozují a první střelecké pokusy domácích přežili.

04:59
    Po střele Vandaneho od modré čáry následoval další úspěšný zákrok Duschka.

05:47
    Domácí skvěle napadají a nenechávají Maďarům ani metr prostoru na ledě.

06:23
    Hosté byli po delší době na útočné polovině, ale Vas nahrával nepřesně a u puku jsme opět hráči Zvolenu.

08:03
    Hraje se delší dobu bez přerušení, Miškovec se snaží hru uklidnit a zdá se, že úvodnímu náporu domácích už odolal.

08:28
    Bekhendovou střelu Zeleňáka ukryl Duschek v lapačce a následuje první komerční přestávka.

08:39
    Domácí kapitán Chovan nabral rychlost a kroužil útočným pásmem, ale jeho centr do prostoru brankoviště Kytnár nezpracoval.

09:41
    Vyloučení v týmu DVTK Jegesmedvék (Magosi – 2 min., podrážení).

10:24
    Hosté zatím dvakrát vyhodili puk z obranného pásma a získávají cenné sekundy.

11:27
    Po pěkném manévru na modré pálil Drgoň, ale jeho tvrdý projektil branku minul.

11:41

12:52
    Rozhodčí přerušil hru, protože hostující Szirányi zůstával ležet po Handlovského hitu. Maďarský obránce už se ale zvedl a nebude to nic vážného.

12:52
    Po druhé komerční přestávce se bude vhazovat po Duschkově levici.

13:24
    Lídr tabulky je mnohem aktivnější, snaží se o častou střelbu, ale zatím spíše z dálky. Domácí totiž často narážejí na obranný val Miškovce.

13:54
    Další krásné manévry v podání domácího kapitána Michala Chovana. Díky svým kličkám a dobrému bruslení se dostal od mantinelu až mezi kruhy, ale jeho nebezpečnou střelu vyrazil Duschek betonem.

15:29
    Hosté z DVTK poctivě čekají na ojedinělé protiútoky. Přečíslení tři na dva zakončoval Loiseau sám, ale jeho střela byla sražená.

16:45
    Domácí přes Lušňáka pozvolna rozehrávají zpoza vlastní brány.

17:15
    Aktivní Kytnárova formace se opět usadila v útočném pásmu, pálil Chovan, ale Duschek je zatím pozorný a nepřekonaný.

17:54
    Vyloučení v týmu HKM Zvolen (Petráš – 2 min., vysoká hůl).

18:14
    Miskolc právě vstřelil branku!
    RASMUS KULMALA rychle využívá přesilovou hru a posílá outsidera do vedení. Finský útočník na útočné modré převzal skvěle načasovanou přihrávku Vase, nabruslil před Skapskiho a krásnou kličkou gólmana překonal. Asistence: Vas, Milam.

19:17
    Domácí se v závěru první třetiny snaží o vyrovnání, zatím neúspěšně. Hosté vyhazují puk z obranného pásma.

19:50
    Zakázané uvolnění Zvolena, deset vteřin před sirénou se bude vhazovat v útočném pásmu Miškovce.

19:58
    Střelecký pokus od modré byl sražen, teď už se nic nestane.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina přinesla očekávaný obraz hry, ale překvapivý výsledek. Domácí Zvolen svého soupeře přestřílel v poměru 18:4, přesto po úvodním dějství prohrává 0:1. Jedinou branku vstřelili Lední medvědi z Miškovce v 19. minutě z přesilové hry, kdy se prosadil nejproduktivnější hráč mužstva Rasmus Kulmala. Druhá část hry začne zhruba v 18:54.

20:01

20:08
    Zakázané uvolnění Miškovce.

20:27
    Hosté vyhráli buly a dostali puk ze svého obranného pásma, ale o pár vteřin později vyhazují na další zakázané uvolnění.

20:36
    Růžičkova střela vypadla Duschkovi z náručí, ale domácí se k dorážce nedostali.

20:58
    Vyloučení v týmu HKM Zvolen (Lušňák – 2 min., držení).

21:19
    Hosté se zatím v útočném pásmu neusadili.

21:57
    Somogyi pálil od modré, Skapski střelu vyrazil.

22:25
    Další neúspěšnou střelu měl na svědomí Pance.

22:58
    Domácí v plném počtu, druhou přesilovou hru hosté na rozdíl od té první nevyužili.

23:57
    Lušňákovu křížnou přihrávku hosté zblokovali a následně se domácí další nepřesností sami vyhodili z útočné třetiny.

24:54
    Chovan se po nepřehledné situaci zjevil sám před Duschkem, ale v tísni maďarského brankáře nepřekonal a následuje komerční pauza.

24:59
    Patrik Halama pálil pohotově hned po buly, hosté se ubránili.

25:37
    Petráš při snaze napadat uklouzl a doslova zboural branku i s gólmanem Duschkem.

26:07
    Zblokovaná střela Handlovského skončila v ochranné síti.

26:45
    Ulrych bombou od modré čáry doslova sestřelil Vinczeho, Duschek zasahovat nemusel. Hosté hrají velmi obětavě.

28:20
    Vyloučení v týmu DVTK Jegesmedvék (Crawford – 2 min., vysoká hůl).

28:49
    Maďaři už dvakrát vyhodili, domácí se usadili v pásmu až na třetí pokus.

29:17
    Vandane pálil třikrát od modré, zatím se jeho pokusy neujaly.

29:46
    Čtvrtou střelu Vandaneho během jediné přesilovky už Duschek ukryl v náručí a bude se vhazovat.

30:20

30:38
    Zvolen pokračoval v náporu i po přesilové hře, dokázal se udržet v útočném pásmu a se čtyřmi útočníky ataktoval Duschka, ale neúspěšně.

31:13
    Zvolen právě vstřelil branku!
    Domácí se díky čtvrté útočné formaci konečně dočkali a vyrovnávají. Chytré nahození MARTINA ANDRISÍKA před Duschkem nikdo netečoval a puk propadl za záda maďarského brankáře. Výbornou práci při clonění na brankovišti udělal i Patrik Halama. Asistence: Růžička.

32:55
    Domácí po vyrovnání ožili a pokračují v náporu.

34:31
    Zuzin se snažil projet do útočného pásma, ale puk končí na střídačce domácích.

34:46
    Harrison vtrhl do útočného pásma Zvolenu a už se zdálo, že pojede sám na branku. Zastavil ho ale ofsajd.

35:19
    Szirányi pálil od modré, jeho střela byla sražená a vyletěla z kluziště.

35:45
    Drgoňova prudká střela cíl nenašla.

36:42
    Po zakázaném uvolnění DVTK se vrací hra před Duschka.

36:45
    Zvolenský útočník Chovan nahazoval puk před branku, ale ten proletěl brankovištěm až do rohu kluziště.

38:04
    Vyloučení v týmu HKM Zvolen (Pöyhönen – 2 min., nedovolené bránění).

38:55
    Miškovec zatím přesilovou hru vůbec nezvládá, nejprve se hosté sami dostali z pásma a následně se dokonce dopustili zakázaného uvolnění.

39:30
    Crawfordovo nahození Harrison nedokázal tečovat.

39:57
    Závěr přesilové hry i druhé třetiny se hostům povedl o poznání lépe, dokázali se usadit v pásmu a několikrát vyzkoušeli pozornost Skapskiho, ale ten už neinkasoval.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Favorizovaný Zvolen dokázal chvilku po polovině utkání vyrovnat, když využil pokračující nápor po přesilové hře Andrisík. Z dalších šancí už ale neuhodilo, takže půjdeme do třetí třetiny za vyrovnaného stavu 1:1. Hosté budou dohrávat čtyři vteřiny v početní přesile. Přinese třetí třetina rozuzlení, nebo se bude prodlužovat?

Střely na bránu po druhé třetině: 33–7. Mohou hosté odolat této převaze? Už za pár okamžiků začne třetí dějství. Dobře se bavte.

40:01

40:04

41:01
    První minuta je za námi bez střeleckého pokusu.

41:19
    Jako první chtěli zahrozit hosté, Vojtko nahazoval nepřesně.

41:55
    Petrášovu střelu od levého mantinelu Duschek nadvakrát kryl.

42:20
    Třetí dějství se rozjíždí hodně pozvolně, jakoby oba týmy čekaly na chybu soupeře.

42:51
    Šišovský dostal puky mezi kruhy a vypálil nebezpečně skrz obránce Slováka, ale jeho střelu zápěstím vyrazil Duschek vyrážečkou do ochranné sítě.

44:21
    Ritó jen nahodil puk od modré čáry na Skapskiho, ten jej raději podržel v lapačce a vhazovat se bude po jeho levici.

Už několik desítek vteřin se nehraje, pořadatelé řeší problémy s uvolněnou reklamou na mantinelu. Na ledové ploše se momentálně pracuje na opravě, aby se některý z hráčů nezranil.

44:31
    Po krátké přestávce už se zase hraje a útočí domácí.

45:10
    Hostující Miškovec měl velkou šanci, Loiseau dvakrát nebezpečně pálil, ale jednou ho vychytal Skapski a podruhé mířil forvard hostí mimo.

46:30
    Hra se teď přelévá z jedné strany na druhou, rozhodnout se snaží oba týmy.

47:01
    Střela Patrika Halamy z bezprostřední blízkosti byla zblokovaná.

Dnešní utkání sleduje 1 615 diváků.

48:24
    Vyloučení v týmu DVTK Jegesmedvék (Vojtkó – 2 min., držení).

49:13
    Handlovský nezvládl přechod do útočného pásma – ofsajd.

49:35
    Domácí už jsou v útočném pásmu, ale zatím hrají staticky a vážnou šanci neměli.

50:10
    Se střelou Chovana od modré čáry neměl Duschek žádný problém, domácím chyběli clonící hráči na brankovišti.

50:24

51:10
    Střelu Andrisíka z mezikruží Duschek nadvakrát udržel ve své výstroji.

51:35
    Handlovského bombu z voleje takřka srazil hostující obránce do vlastní sítě, nakonec puk skončil těsně mimo.

53:37
    Ritó nebezpečně přihrával před bránu, ale jeho spoluhráč puk před Skapskim nezachytil.

54:10
    Další šance Handlovského, jeho druhý volej v krátkém rozmezí po přihrávce Vandase Duschek vyrazil.

55:02
    Zvolen se uchytil v útočném pásmu, ale nápor skončil střelou Drgoně, kterou hosté vytečovali do střední třetiny.

57:01
    Domácí se snaží ještě zvýšit důraz při napadání, atakují rozehrávku DVTK i v útočném pásmu, ale zatím bez výsledku.

57:17
    Zakázané uvolnění domácích.

57:47
    Zuzin nahrával Chovanovi, ten nepropálil obránce před sebou.

58:47
    Domácí byli ve velkém náporu, ale Miškovec odolává.

59:52
    Další střelu Zvolenu kryl Duschek v lapačce a osm sekund před koncem základní hrací doby se bude vhazovat před jeho brankou.

59:52
    Oddechový čas pro hosty.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:01

60:47
    Vandane a Handlovský mohli rozhodnout, ale hosté se zatím ubránili.

61:04
    Vyloučení v týmu DVTK Jegesmedvék (Vas – 2 min., držení).

61:52
    Domácí rozjeli v přesilové hře čtyři na tři kolotoč přihrávek, ale prováhali hned několik příležitostí na střelu a nakonec sami dostali puk z útočného pásma.

62:10
    Bombu Zuzina z voleje Duschek udržel na svém hrudníku.

62:17
    Hosté vyhazují.

62:48
    Domácí v přesilové hře rozhodují utkání a připisují si druhý bonusový bod. Chovan na sebe vylákal obránce DVTK, přihrál DAVISU VANDANOVI a šestadvacetiletý kanadský obránce parádní bombou z voleje prostřelil Duschka. Asistence: Chovan, Špirko.

Lídr tabulky nakonec v prodloužení uhájil svou sérii a díky parádní přesilovkové ráně Vandaneho si připisuje jubilejní desátou výhru v řadě. Vzhledem k převaze, kterou ale měli Zvolenští po většinu duelu, se dá spíše konstatovat, že dnes s Miškovcem zbytečně ztratili jeden bod. Hostující hráči maďarského DVTK prohráli už poosmé v řadě. S touto informací se s vámi pro dnešek loučím, přeji hezký večer. (20:36:50)

Pavel Pubal

Branky a nahrávky: 32. Andrisík (Růžička), 63. Vandane (Chovan, Špirko) – 19. Kulmala (Vas, Milam)

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Duschek (Adorjan) – Crawford, Slovák, Sziranyi (A), Lada, Rusk, Milan, Vojtko – Miskolczi, Galanisz, Magosi (C) – Pancze, Vas (A), Kulmala – Somogyi, Loiseau, Harrison – Rito, Hajos, Vincze.

Rozhodčí: Štefik, Fridrich – Výleta, Tvrdoň