L. Mikuláš – Žilina B 4:0 (kon.) | Pohronie – Šamorín 2:1 (kon.)
4:0 (2:0)
MŠK Žilina B
sk Pátek 26.10.2018, 15:00 • Štadión Okoličné • MONACObet liga • 15. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Vážení športoví priatelia, vítame vás pri sledovaní piatkového zápasu 15. kola celoštátnej II. futbalovej ligy, kde domáci tím MFK Tatran Liptovský Mikuláš privíta na svojom štadióne MŠK Žilina B. Stretnutie má výkop o 15:00.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš v štrnástom kole odohral zápas proti Lokomotíve Košice na štadióne súpera. Domáci sa dostali do vedenai v 12. minúte zásluhou Zajaca. Liptáci ešte v prvom polčase dokázali gólovo odpovedať a v 37. minúte vyrovnával Vladislav Trotcenko. Do konca stretnutia sa už nedokázal presadiť ani jeden z tímov a MFK Tatran Liptovský Mikuláš si tak od súpera odniesol jeden bod. V tabuľke sú Liptáci na štvrtom mieste s 25 bodmi po ôsmich výhrach, dvoch remízach a štyroch prehrách.

MŠK Žilina B v poslednom ligovom kole odohral zápas na vlastnom ihrisku proti Slavoju Trebišov. Rezervu Žiliny poslal v sediatej minúte do vedenia Jánošík, ktorý zároveň strelil aj posledný gól domáceho celku v zápase. V druhom polčase sa Trebišovu podairlo vyrovnať zásluhou Špaka v 72. minúte a po konečnom výsledku 1:1 si mužstvá body podelili. Žilinčania sú v tabuľke na siedmom mieste s 20 bodmi.

Posledný vzájomný zápas (26. kolo, II. futbalová liga, 2017/2018):
    MŠK Žilina B – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 3:1 (2:0)
    Góly: 39. Šušolík, 40. Gamboš, 61. Polievka – 54. Čery
    ŽK: 23. Ninaj, 42. Gamboš – 56. Šavol
    Rozhodcovia: Kmec – Ličko, Sluk
    Diváci:137

Úvodné zostavy:

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Gábriš – Očenáš, Janec, Gerát, Staš, Lišivka, Laura, Čery, Bartoš, D. Andrić, Ondrek
    Náhradníci: Mikušiak, Papaj, Trotcenko, Káčerík, Kuc, Kucharčík

MŠK Žilina B: Petráš – Majdan, Kopas, Minárik, Tezvadze, Chribík, Gamboš, Ďuriš, Rusnák, Petrák, Kovaľ
    Náhradníci: Moško, Bernát, Iľko, Leško

Rozhodca: Kmec – Weiss, Vass.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

1
    Žilinčania so snahou a rýchlo akciu neuspeli a lopta skončila za postrannou čiarou.

2
    Center Matúša Rusnáka bol veľmi nepresný a lopta len preletela pokutovým územím.

3
    Obrovská šanca domácich. Po rýchlej akcii Staš v pokutovom území perfektne našiel Dragana Andrića, ale jeho zakončenie letelo len na brankára Petráša a ten s loptou nemal problém.

4
    Rohový kop domácich zahrával Staš. Ku hlavičke sa dostal Očenáš, ale lopta letela iba ponad bránku hostí.

7
    Liptáci sú na súperovej polovici, no prihrávajú si ďaleko Petrášovej brány.

8
    Ondrekov center z pravej strany bol na Dragana Andrića pridlhý.

10
    Po krásnej akcii na jeden dotyk sa v dobrej príležitosti ocitol Bartoš, ale hostia ho napokon stihli odzbrojiť.

11
    V pokutovom území sa s loptou ocitol Laura, no ani jedna z jeho prihrávok na Andrića neprešla.

13
    Liptáci sú zatiaľ aktívnejším tímom a väčšinu času sa hrá na polovici Žiliny.

14
    Prvá šanca hostí. Petrák sa dostal do rýchleho protiútoku. Jeho strelu pokutového územia Gábriš vyrazil tesne ponad bránu.

15
    Laura unikol po ľavej strane a centrom sa snažil nájsť Dragana Andrića. Lopta ale skončila iba v náručí brankára Petráša.

17
    Liptáci opäť na súperovej polovici, no k ohrozeniu brány sa zatiaľ dostať nevedia.

19
    Liptáci pekne zakombinovali pred pokutovým územím, ale finálna prihrávku Denisa Čeryho hostia dokázali zastaviť a loptu odkopli mimo nebezpečenstva.

21
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Priamy kop Liptovského Mikuláša zahrával TOMÁŠ STAŠ. Lopta preletela ponad všetkých hráčov a popri ľavej tyčke prepadla za Petrášov chrbát.

23
    Liptáci pokračujú v aktívnej hre a s loptou sú na polovici ŽIliny.

24
    Domáci si prihrávajú v zadných radoch a čakajú na chybu súpera.

26
    Po ľavej strane sa pekne uvoľnil Čery. Jeho strela z hranice pokutového územia trafila iba obrancu hostí.

27
    Ďalšia pekná kombinácia domácich na konci ktorej Ondrek loptu prihrával do pokutového územia, ale Žilinčania dokázali loptu zastaviť a odkopnúť.

28
    Po perfektnej prihrávke sa do úniku sám proti brankárovi mohol dostať Kopas, ale domáci sa perfektne stihli vrátiť a zakončiť mu nedokázali.

30
    Ďalšia dobrá príležitosť hostí. V dobrej streleckej príležitosti sa ocitol Kovaľ, ale jeho strela letela len ponad Gábrišovu bránku.

31
    Petrákov center z ľavej strany skončil v rukaviciach brankára Gábriša.

31
    Rýchly protiútok domácich. Čery perfektne našiel na hranici pokutového územia Bartoša, ale jeho strela bola zblokovaná a domáci budú zahrávať rohový kop.

33
    Po rohovom kope domáci nedokázali ohroziť bránu súpera. Pri lopte je teraz Žilina.

35
    Rusnákovú útočnú snahu na pravej strane zastavil Janec a domáci môžu v pokoji rozohrávať.

37
    Priamy kop domácich po faule na Andrića zahrával Staš. Jeho strelecký pokus letel vysoko nad bránu.

39
    Pred pokutové územie dostal loptu Staš, ktorý okamžite vystrelil, no aj tento pokus dokázali hostia zblokovať.

39
    Po Bartošovej prihrávke sa do úniku dostal Laura. Namiesto strely sa rozhodol pre prihrávku a tú Žilinčania dokázali zastaviť a odkopnúť mimo nebezpečenstva.

40
    Po vysokej lopte sa sa pred pokutovým územím dostal k do šanca Andrić. Jeho delovka letela vedľa Petrášovej brány.

43
    Pri lopte sú teraz hostia, no prihrávajú si len pred 16-kou domácich.

43
    Čery si zasekol loptu v pokutovom území a vystrelil. Lopta bola zblokovaná a domáci budú zahrávať rohový kop.

44
    Liptáci po rohovom kope nedokázali ohroziť bránu Žiliny, ktorá sa dostáva k lopte.

45
    Rozhodca po ruke hráča hostí v pokutovom území nariadil pokutový kop pre Liptovský Mikuláš.

45
    DRAGAN ANDRIĆ bez problémov umiestnil loptu ku pravej žrdi a pokutový kop premenil.

45
    Žltú kartu dostáva Tevzadze (MŠK Žilina B).

45
    Prvý polčas sa skončil.

Liptáci boli v prvom polčase aktívnejším tímom a po góloch Staša a Dragana Andrića vedú 2:0. Hostia si takisto vypracovali dobré príležitosti na skórovanie, no Liptovský Mikuláš sa dobre bráni a nedovolil súperovi skórovať.

46
    Začal sa druhý polčas.

47
    Rýchla akcia domácich. Laura z pravej strany perfektne našiel v pokutovom území osamoteného TOMÁŠA STAŠA, ktorý nemal problém poslať loptu za brankárov chrbát a zvýšiť vedenie domácich na 3:0.

48
    Loptu na kopačkách majú hostia, no zatiaľ si prihrávajú iba v strede ihriska.

50
    Bartoš sa v pokutovom území pokúšal nájsť Staša, čo sa mu napokon nepodarilo a domáci budú zahrávať rohový kop.

50
    Po rohovom kope sa k lopte v 16-ke dostal Gerát, ale nezakončil ideálne a hostia loptu odkopli.

52
    Rohový kop domácich opäť zahrával Staš. K strele z 15 metrov sa dostal Čery, ale lopta tesne minula Petrášovu bránu.

55
    Liptáci zahrávali priamy kop. Ujal sa ho Janec, ktorý loptu ľavačkou perfektne zatočil. Petrášovi sa loptu podarilo vytlačiť mimo priestor brány.

56
    Ďalší rohový kop domácich. K strele spoza 16-ky sa dostal Čery. Lopta bola viackrát tečovaná a tesne minula bránu hostí.

57
    Striedanie v tíme MŠK Žilina B: z ihriska odchádza Kovaľ, prichádza Bernát.

57
    Striedanie v tíme MŠK Žilina B: z ihriska odchádza Tevzadze, prichádza Iľko.

59
    Rusnák sa pekne uvoľnil po pravej strane, ale jeho prihrávka bola veľmi nepresná a domáci sa jeho útočnej aktivite ubránili.

61
    Hostia zvýšili aktivitu, no k priamemu ohrozeniu brány sa dostať nevedia.

63
    Kopas sa dostal k odrazenej lopte a okamžite prudko vypálil. Jeho strelecký pokus letel tesne vedľa Gábrišovej brány.

65
    Liptáci kontrolujú dianie zápasu a držia loptu na svojich kopačkách.

66
    Dnešné stretnutie sleduje 300 divákov.

69
    Striedanie v tíme MFK Tatran Liptovský Mikuláš: z ihriska odchádza D. Andrić, prichádza Káčerík.
    Striedanie v tíme MFK Tatran Liptovský Mikuláš: z ihriska odchádza Laura, prichádza Trotcenko.

70
    V posledných minútach sa toho moc na ihrisku neudialo a hrá sa najmä v strede ihriska.

72
    Čery sa perfektne uvoľnil na pravej strane a pred bránu poslal loptu Trotcenkovi. Ten z bezprostrednej blízkosti pod tlakom protihráča poslal loptu nad bránu.

74
    Na druhej strane sa teraz po ľavej strane uvoľnil Iľko. Jeho prudký strelecký pokus brankár vyrazil mimo nebezpečenstva.

77
    Žilina sa snaží niečo urobiť s nepriaznivým stavom zápasu, ale Liptáci sa veľmi dobre bránia a do streleckých príležitostí hostí nepúšťajú.

79
    Gerátova prihrávka pred pokutové územie nemala dostatočnú razanciu a ku lopte sa dostali hostia.

80
    Bartoš dostal prudkú loptu priamo do tváre a zostáva ležať na ihrisku. V hre sa zatiaľ bude pokračovať.

83
    Striedanie v tíme MFK Tatran Liptovský Mikuláš: z ihriska odchádza Bartoš, prichádza Kuc.

83
    Trotcenko dostal loptu do pokutového územia a prudko vypáli. Z dobrej pozície tesne minul bránu Žiliny.

85
    Striedanie v tíme MŠK Žilina B: z ihriska odchádza Petrák, prichádza Moško.

86
    Káčerík poslal loptu do pokutového územia. Pod tlakom sa dostal k zakončeniu Staš. Lopta tesne minula bránu.

87
    Priamy kop zahrával Janec. Jeho strelecký pokus letel meter ponad Petrášovu bránu.

89
    Ďurišova ďalekonosná strela bola veľmi nepresná.

90
    Zápas sa už len dohráva a Liptáci kontrolujú hru.

90+1
    Rozhodca nariadil pokutový kop pre domácich. po faule na Čeryho.

90+1
    Žltú kartu dostáva Moško (MŠK Žilina B).

90+1
    IVAN OČENÁŠ pokutový kop pohodlne premenil a Liptáci tak vyhrávajú už 4:0.

90+1

Liptáci po veľmi dobrom výkone a hernej prevahe víťazia v dnešnom stretnutí vysoko 4:0 a a zaslúžene si do tabuľky pripíšu plný bodový zisk. Týmto sa s vami lúčim a prajem pekný zbytok dňa. (16:48:56)