Poprad – Detva 4:0 (kon.) | Banská Bystrica – Zvolen 3:2 (kon.) | Trenčín – Košice 3:1 (kon.)
Nitra – Lipt. Mikuláš 5:0 (kon.) | Nové Zámky – Miskolc 0:3 (kon.) | MAC Budapešť – Žilina 2:3 (po pr.)
MAC Budapešť
2:3 (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)
MsHK Žilina
Středa 31.10.2018, 19:00 • Ice rink MAC Budapest • Tipos Extraliga (SR) • 18. kolo

S konstatovaním, že Žilina nakonec zvíťezila v Budapešti nad MAC 3:2 po prodloužení se s Vámi loučím, děkuju za pozornost a přeju pěkný zbytek večera. (21:56:08)

61:54
    Žilina vstřelila branku!
    Jakub Ručkay krásně našeel přihrávkou EMILA BAGINA, který si udělal prostor na střelu a překonal smutného Bénceho Bálizse! Asistence: Jakub Ručkay.

61:35
    Orban s pukem na hokejce však vyjel z útočného pásma, domácí potřebují vystřídat.

61:20
    Tentokrát už před Marošem Mikolášem kombinují hokejisté MAC Budapešť.

60:50
    Střelecký pokus Michala Bárty byl zblokovaný, Žilina však stále zůstáva u puku.

60:30
    Vlci ze Žiliny získali puk jako první a půjdou dopředu.

60:01

V řádném hracím čase se tedy zrodila remíza 2:2, po krátké přestávce půjdeme do prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:36
    Obrovská šance MAC, po tvrdé střele z mezikruží však předvídal skvělý zákrok Maroš Mikoláš!

58:45
    Žilinčané stáhli puk za svou branku, Jakub Emil Mendrej se snaží zklidnit situaci na ladě.

58:11
    Bodó se z pravé strany šikovně natlačil před Maroše Mikoláše, žilinský brankář byl však znovu úspěšný.

57:51
    Dlouho se hraje bez přerušení, oba týmy střídají během hry.

57:25
    Pozsgai nahodil puk za branku Maroše Mikoláše, je však vidět, že oba týmy už si dávají velký pozor na chyby v defenzívě.

56:31
    První formace Žiliny se snaží ještě směrem dopředu něco vymyslet, Jenčíkovi však už po dlouhém strřídání chyběly fyzické síly.

55:41
    Po střele od modré čáry Orban tečoval puk před Marošem Mikolášem, gólman Žiliny ale puk na dvakrát skrotil.

54:20
    Nyní ale jakoby hráči MAC prozřeli, konkrétně tedy Tomáš Klempa, který okamžitě testoval pozornost Maroše Mikoláše.

53:49
    Žilina se však po vyrovnání nechce spokojit s bodem za remízu v řádném hracím čase, cítí svou šanci na výhru, protože hráčům MAC zatím třetí třetina nevychází úplně ideálně.

53:10
    V Budapešti máme aktuálně reklamní pauzu, oba trenéři tak mají možnost rozdat svvým hráčům pokyny do závěru třetí třetiny.

52:17
    Vlci využívají i druhou přesilovou hru v dnešním zápase, protože Richard Jenčík hledal přihrávkou Nikolaja Zhilina, ten puk vystřelil a ránu tečoval JAKUB RUČKAY přímo do sítě překvapeného Bencého Balazsce! Asistencie: Richard Jenčík, Lukáš Matejka.

51:35
    Žilinčané se snaží usadit v útočném pásmu, vlkům však puk na modré čáře přeskočil čepel hokejky.

51:12
    Vyloučení v týmu MAC Budapešť (Terbócs – 2 min., hákování).

50:36
    MAC však dělá to nejlepší za tohoto stavu co může a to je to, že drží puk v útočném pásmu a tedy co nejdál od své branky.

49:31
    Po skončení přesilové hry to zkusil střelou Tomáš Pastor, ani český bek ve službách Žiliny ale nebyl úspěšný.

48:34
    Další střelecký pokus Žiliny v podání Emila Bagina, Bálizs je však dnes ve velké pohodě.

48:15
    Filip Surovka zkusil střelu z prostoru před Bálizsem, nebyl však úspěšný.

47:45
    Formace vlků vedená Jakubem Ručkayem se dokázala usadit v útočném pásmo.

47:10
    Vyloučení v týmu MAC Budapešť (Pozsgai – 2 min., krosček).

44:15
    Nyní se snažil zahrozit Jakub Ručkay, který dnes patří k nejaktívnějším Žilinčanům, jeho střela z levého kruhu si však cestu do branky Benceho Bálizse nenašla.

43:50
    Hra má však v těchto momentěch dobré tempo a spád, dopředu se však více musí tlačit hosté ze Žiliny, kteří stále prohrávají o jediný gól.

42:46
    Chris Langkow se dostal do dobré pozice v mezikruží, Maroš Mikoláš byl připravený.

42:15
    Domácí však mohli zahrozit na opačné straně, takřka ze středu kluziště se0 nahodezím puku snažil Mikoláše překvapit Mátyás Odnoga.

41:33
    Dobrá možnost pro Vlky, z prostoru před brankou zakončoval Matej Síkela, Bence Bálizs byl ale znovu na svém místě.

41:20
    Brown sice vyhrál před Mikolášěm buly, následně však o puk přišel a dopředu jde Žilina.

40:40
    Úvodní buly třetí třetiny patřilo žilinskému centrovi Martinovi Podešvovi, nuž, jako by to předznamenávalo, že třetí třetinu se musí směrem dopředu snažit jít Žilinčané.

40:01

Po druhé třetině vedou domácí hokejisté nad Žilinou 2:1, když pět sekund před koncem třetiny využil přesilovou hru Dudás. Další třetina začne přibližně ve 20:56.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:55
    Budapešť vstřelila branku!
    Domácí zakombinovali v pásmu, ke střele takřka od modré čáry se dostal JESSE DUDÁS a nedal Mikolášovi šanci na úspěšný zákrok! Asistence: Tamás Pozsgai a Krisztián Nagy.

38:55
    Žilinčané se v úvodě oslabení dostali k puku a posílají ho až za branku domácího týmu.

38:33
    Přesilová hra MAC však ještě nezačala, protože tvář Reného Piegla je krvavá a bek Žiliny okamžitě směřuje do šatny na ošetření. Očistit je třeba i led.

38:33
    Vyloučení v týmu MAC Budapešť (Barta – 2 min., držení).

37:59
    MAC pokračuje v solidním útočení a snaží sa dostat před druhou přestávkou do vedení.

37:29
    Střelecká možnost pro domácí, do šance se dostal Gábor Bugár, ale Mikoláš byl na svém místě.

34:50
    Další dvě střely Žiliny směřovali na branku MAC, nyní pálil Michal Bárta, o chvílku později také Juraj Milý, jenže Bálizs je dnes oporou svého týmu.

34:35
    Žilina ale pokračuje v aktivitě, střelu Lukáše Matějky znovu kryl brankář maďarského týmu.

34:13
    Obrovská šance Žiliny, Jakub Ručkay z pravé strany naservíroval puk Matejovi Síkelovi, kterému však radost z gólu skvělým zákrokem překazil Bence Bálizs!

33:37
    Dudás pálil tvrdě od modré čáry, puk byl však před Marošem Mikolášem zblokovaný v spleti těl.

33:10
    Žilině nyní nevyšly dvě akce za sebou, Pavol Paukovček okamžitě reaguje a bere si oddechový čas.

32:31
    Jenže Žilina pokračuje v náporu, střelu Filipa Surovky však Bálizs dokázal bez problémů vyrazit.

32:09
    Po akci Jenčíka zůstal před Bálizsem osamocený Huna, nedokázal si puk ale dobře zpracovat a ohrozit gólmana maďarského celku.

31:35
    Bodó našel přihrávkou před brankou Žiliny volného Tomáše Klempu, který okamžitě zkusil střelu bekhendem, lapačka Maroše Mikoláše však byla připravená!

31:12
    Jared Brown se nepříjemně probil před Maroše Mikoláše, poté ho však jeden ze žilinských obranců dokázal zastavit.

30:14
    Obrovská šance Žiliny, Filip Surovka přihrávkou na pravé křídlo nastartoval Rudolfa Hunu, který se jako vítr dostal před Bálizse, svůj blafák nestihl dokončit, protože Bálizs výborně zapracoval hokejkou a puk mu vypíchl.

29:40
    Další útočná akce Žiliny končí zakázaným uvolněním, hra sa tedy přestěhuje před Maroše Mikoláše.

29:12
    Žilinský Filip Surovka zkusil střelu na bránku MAC, Bence Bálizs s tímto pokusem neměl vážnější problém.

28:30
    Aktuálně se vhazuje před Balízsem, dopředu však jdou domácí hokejisté.

26:55
    Následoval rychlý útok Žiliny vedený zkušeným Rudolfem Hunou, který se typicky z pravé strany natlačil před Bálizse, nebyl ale úspěšný.

26:10
    Orban získal puk po špatné rozehřávce Bagina, následně našel přihrávkou Langkowa, který však nedokázal puk dostat za záda Maroše Mikoláše.

25:36
    Domácí útočník Tomáš Klempa je dnes při chuti, je ho doslova plný led a výborně si rozumí se spoluhráči ve své formaci.

25:01
    Máme za sebou úvodních pět minut druhé třetiny, v Budapešti máme stále stav 1:1.

24:51
    Žilinčané jsou sice v útočném pásmu, Jenčíkova přihrávka však neměla potřebnou přesnost.

24:10
    V těchto momentech se hraje v solidním tempu, další akce domácích však končí zakázaným uvolněním.

23:31
    Obrovská šance domácího týmu, Barnabás Bajoross se řítil sám na Maroše Mikoláše, který však předvedl parádní rozklek a pravým betonem zachránil svůj tým od pohromy!

21:41
    Domácí hokejisté jsou však ve druhé třetině při střelecké chuti, tentokrát pálil z pravého kruhu Brance Orban.

20:52
    První střelu v druhé třetině si na svoje konto připisují domácí hokejisté, konkrétně je to Raymond Bukor.

20:01

První třetina je minulostí a my zatím pozorujeme velmi vyrovnaný hokej. Oba celky skórovali a tak mají cestu k bodům stejnou. Budapešť ale přece jen v domácím prostředí byla trochu aktivnější a vypracovala si více střel. Ve druhém dějství to ale může být jiné.
    Další třetina začně přibližně ve 20:02.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:31
    Domácí stáhli puk za vlastní branku a střídají během hry.

18:55
    Dudásovo nahození pořádně vystrašilo Maroša Mikoláše, který si však dal pozor a podržel svůj tým.

18:39
    Žilinčané se snažili něco vymyslet směrem dopředu, jejich snaha ale končí postavením mimo hru.

18:05
    Vhazování ve středním pásmu, blížše k brance Maroša Mikoláša.

17:35
    Následoval však rychlý protiútok Žiliny, střela Juraja Milého končí v lapačce Benceho Bálizsa.

17:11
    Tomáš Klempa vymyslel výbornou přihrávku na Dansereaua, který však nedokázal zakončit, MAC však pokračuje v tlaku.

16:44
    Další útočnou snahu domácího týmu zastavilo postavení mimo hru.

16:18
    Dlouho se nyní nehraje, branka Benceho Bálisza totiž nedržela na svém místě.

16:18
    Žilinčané využívají přesilovou hru, po střele z pravé strany byl Bence Bálizs dezorientovaný, k puku se nalevo dostal volný RENÉ PIEGL a otevřel si střelecké skóre v nejvyšší slovenské soutěži! Asistence: Richard Jenčík a Jakub Ručkay.

15:01
    Do konce první třetiny zbývá necelých pět minut.

14:29
    Vyloučení v týmu MAC Budapešť (Langkow – 2 min., hákování).

14:02
    Žilina zatím oslabení brání velmi zodpovědně a svého soupeře nepouští do žádných šancí.

13:11
    Domácí jsou stále v útočném pásmu při vyloučení Mendreje, zatím však Mikoláš nemusel zasahovat.

12:34
    Obrovská šance pro Klempu, který jel na Mikoláše úplně sám, blafákem na něj ale nevyzrál.

12:27
    Vyloučení v týmu MsHK Žilina (Mikoláš – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

10:37
    Domácí otevírají skóre dnešního zápasu, po přihrávce Fejesa se prosadil TOMÁŠ KLEMPA. Asistence: Nándor Fejes a Chris Bodó.

10:01
    Máme za sebou polovinu první části hry, Žilina hrá zatím v Budapešti nerozhodně 0:0.

09:49
    Z pravého kruhu to nyní zkusil Rudolf Huna, Bálisz byl znovu pozorný.

09:30
    Tentokrát však zkusil střelu z pravého kruhu žilinský Emil Bagin, Bence Bálisz byl ale pozorný.

08:02
    Za nedouho se první třetina přehoupne do druhé poloviny, zatím jsme však vyloženou gólovou šanci neviděli. Jakoby také hokejisté měli dnes také sváteční tempo.

07:07
    Sledujeme sérii vhazování po poměrně zbytečných přerušeních hry, dnešní zápas zatím nemá potřebné tempo, zřejmě by pomohl první gól na jedné či druhé straně.

06:25
    Hra je v těchto momentech poměrně často rozkouskovaná, zatím se ani jeden z týmů nedokázal dostat do souvislého tlaku.

05:37
    Vhazování před Báliszem vyhrál Jared Brown, domácí stáhli puk za svou branku a snaží se upokojit situaci na ledě.

05:01
    Máme za sebou úvodních pět minut první třetiny, gól jsme však v Budapešti zatím neviděli.

04:55
    Po vyhraném buly Majorossa se do puku opřel Terbócs, stav zápasu se však nadále nemění.

04:40
    Nagy sice vyhrál buly, ale dopředu šli Žilinčané, Kučný pálil už podruhé v dnešním zápase, ale Bence Bálisze nepřekonal.

03:55
    Tlak MAC je znatelný, tentokrát z levého kruhu zkusil štěstí domácí útočník Chris Langkow, nebyl ale úspěšný.

02:40
    Barnabás Majoross to zkusil z prostoru těsně před Mikolášem, gólman Žiliny si ale připisuje úspěšný zákrok.

01:37
    Vhazování před Mikolášem vyhráli domácí, zdá se, že se snaží hned v úvodu zápasu dostat Žilinu pod tlak.

01:14
    Do útoku se však už dostali i domácí hokejisté, Chris Langkow nahodil kotouč od modré na Mikoláše, tam však zakročila žilinská obrana.

00:36
    Buly po pravé ruce maďarského brankáře tentokrát vyhrál žilinský Filip Surovka.

00:33
    O první střelu v zápase se postaral obránce Žiliny Jiří Kučný, který to zkusil od modré čáry, nebyl však úspěšný.

00:01
    Úvodní buly zápasu jdou v prospěch Browna.

00:01

MAC Budapešť: Bálizs (Rajna) – Pozsgai, Bugár, Burt, Fejes, Vokla, Dudás, Szigeti, Bukor – Orban, Langkow, Bodó – Klempa, Brown, Dansereau – Kreisz, Nagy, Terbócs – Odnoga, Majoross, Szabad.

MsHK Žilina: Mikoláš (Horčička) – Kučný, Bagin, Piegl, Zhilin, Pastor, Matejka – Barta, Podešva, Milý – Jenčík, Surovka, Huna – Síkela, Ručkay, Rehák – Mendrej, Hrazdíra, Danielčak.

Rozhodčí: Fridrich, Korba – Tvrdoň, Šoltés.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Budapešti by se opravdu hodně hodily body. Je totiž na děleném jedenáctém a dvanáctém místě, protože Miškolc má stejně bodů, tedy sedmnáct. Budapešť ale nehraje vůbec špatně. Nedávno dokázala porazit Trenčín či Poprad, poslední zápas ale schytal MAC debakl 2:8 od Nitry. Domácí celek je také nejméně produktivním celkem ligy, což není opravdu dobrá vizitka. I přesto ale určitě domácí dají do zápasu úplně všechno.

Poslední tři utkání
    Budapešť vs. Nitra – 2:8
    L. Mikuláš vs. Budapešť – 4:1
    Budapešť vs. Trenčín – 5:2

MsHK Žilina
    Žilina je na tom lépe, ale ne o dost. Drží totiž desátou pozici s náskokem čtyř bodů na jejího dnešního soupeře. Má jednadvacet bodů. Žilina má ale rozhodně lepší ofensivu, vstřelila totiž o jedenáct branek více než Budapešť. Obrana je ale horší, hosté inkasovali o šest branek více. Právě proto jsou domácí mírným favoritem dnešního utkání, Žilina se ale určitě popere o body.

Žilina vs. Trenčín – 1:0sn
    B. Bystrica vs. Žilina – 2:1
    Slovensko U20 vs. Žilina – 1:5

Vitám Vás u dnešního přenosu slovenské Tipsport ligy, dnes se odehraje kompletní osmnácté kolo. Na vidění bude jistě spoustu atraktivních duelů. Spolu se mnou budete moct sledovat zápas mezi MAC Budapešť a MsHK Žilina.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Lukáš Mihal

Branky a nahrávky: 11. Klempa (Fejes, Bodó), 40. Dudás (Pozsgai, Nagy) – 17. Piegl (Jenčík, Ručkay), 53. Ručkay (Jenčík, Matejka), 62. Bagin (Ručkay)

Rozhodčí: Fridrich, Korba – Tvrdoň, Šoltés