Skalica – Prešov 6:0 (kon.) | Spišská N. Ves – Dubnica 3:4 (kon.) | Trnava – Topoľčany 2:6 (kon.)
Michalovce – Humenné 7:6 (po pr.) | Martin – Pov. Bystrica 6:2 (kon.) | Osmos Bratislava – Nové Zámky B 6:0 (kon.)
HK DUKLA Ingema Michalovce
7:6 (1:3, 4:3, 1:0 - 1:0)
HC 19 Humenné
sk Středa 31.10.2018, 17:30 • Zimný štadión Michalovce • 1. liga (SR) • 14. kolo

Neskutočné derby odišlo do minulosti. Fantastický hokej, z ktorého by si mohli zobrať ponaučenie niektorí extraligisti. Dukla prehrávala 1:5, vyrovnala na 5:5, znovu doťahovala jednogólové manko, vyrovnala zásluhou kapitána Kolbu a v predĺžení ďalší skúsený hokejista Mašlonka rozjasal publikum. Aj druhý boj o Laborec skončil v prospech majstra. Lúči sa s Vami komentátor Ivan Harčár. Najbližšie sa stretneme v piatok z ľadu Humenného, kam zavíta Trnava. (20:00:05)

62:51
    Dukla Michalovce dala gól!
    Je rozhodnuté! Zodpovednosť na svoje plecia prevzal Marek Mašlonka a hoci bol tiesnený, krásne zavesil puk.

62:40
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Safaraleyev – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme MHK Humenné (Pavúk – 2 min., hrubosť).

62:40
    Pästný súboj medzi Safaraleyevom a Pavúkom!

62:03
    Razantný Hančák vybojoval puk.

61:44
    Vaško sa pokúšal nachytať na hruškách Tkáčika. Nevyšlo mu to.

61:20
    Oba tímy hrajú so štyrmi hráčmi.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Formát troch proti trom. Stačí akékoľvek maličké zaváhanie a je po stretnutí! Celých šesťdesiat minút sme sledovali výborné hokejové predstavenie, ktoré bude určite pokračovať ešte nasledujúcich päť minút.

Predĺženie sa začne o 19:51.

Nikto neveril v 22.minúte, že sa budeme pozerať na predĺženie. Humenné viedol na ľade majstra 5:1, ale nedokázalo vyhrať za tri body! O dve minúty začne predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:20
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Valečko – 2 min., filmovanie pádu).
    Vylúčenie v tíme MHK Humenné (Vaško – 2 min., držanie).

59:08
    Brankár Dukly Tomáš Tkáčik je mužom zápasu! Rybičkou zabránil streliť rozhodujúci gól Ivanovi Fedorkovi!

58:49
    Pozorný Tkáčik po vhadzovaní ukryl delovku Babinetsa do lapačky.

58:46
    Nie veľmi šťastné riešenie Michaloviec. Viac ako minútu a štvrť pred sirénou zbytočne poskytli Humennému výhodu pásma.

58:00
    Dve minúty do konca riadneho hracieho času.

57:20
    Domáci s piatimi hráčmi.

57:04
    Hančák použil svoju ťažkú váhu proti Babinetsovi, ktoré sa muselo zahmlieť pred očami.

56:32
    Marek Kolba bude dúfať v celé zotrvanie na trestnej lavici.

56:30
    Dukla hrá so štyrmi hráčmi.

55:55
    Azda najlepšiu možnosť strhnúť vedenie na svoju stranu Humenné ani v tejto chvíli nemá.

55:40
    Hosťom sa zdvojnásobila výhoda.

55:20
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Kolba – 2 min., nedovolené bránenie).

55:13
    Predošlá presilovka nevyšla. Je tu šanca na reparát.

54:30
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Korenko – 2 min., sekanie).

54:29
    Dukla hrá v plnom počte.

53:24
    Baláž smeroval za hetrikom. To by mu však musela vyjsť posledná kľučka.

53:00
    Opäť môže nováčik gólovo udrieť.

52:29
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Hamráček – 2 min., sekanie).

51:00
    Buraľ v hodine dvanástej odpálil puk z hokejky Valečka, ktorý chcel k zakončeniu vyzvať Piataka.

Hlásateľka oznámila počet divákov. Zemplínske derby v Michalovciach sleduje 1650 divákov.

50:04
    Jedno šťastie, že Dukla stratila puk a previnila sa zakázaným uvoľnením. Humenčania si odfúkli.

49:05
    Klasické presilovkové rozostavenie, podmienené hľadaním ideálneho momentu na strelu. To v plnej paráde predviedol Marek Kolba a ako správny kapitán posúva michalovskú loď k bodu.

48:34
    Nováčik sa skvelo bráni. Jeho priaznivci skandujú na plné hrdlo.

47:54
    Safaraleyev výbornou tvrdou strelou takmer odpálil Sidorovu vyrážačku.

47:28
    Linet natiahol Sidora.

47:14
    Vylúčenie v tíme MHK Humenné (Mačkovič – 2 min., podrazenie).

47:10
    Humenné pôjde do štyroch.

46:47
    Rodák z bieloruského Mogilevu musel spraviť vrásky svojmu trénerovi Stašovi. V čase, keď je potrebné držať disciplínu na uzde, on to nedokázal a v stretnutí končí.

46:47
    Vylúčenie v tíme MHK Humenné (Bylina – 5 min.,+ DKZ faul kolenom)

46:47
    Mrazivý moment na ľadovej ploche. Jednému z domácich hokejistov prišli na pomoc nosidlá!

46:24
    Erik Piatak netrafil odkrytú časť brány Humenného! Mohlo byť vyrovnané!

45:25
    Je veľmi dobré a chvályhodné, že obaja sa venujú hre a nie provokáciám a zákernostiam. Traja muži v pruhovanom taktiež nezasahujú do diania hlúpymi rozhodnutiami.

44:48
    Tak teraz si Buraľ dovolil veľa na domácu hviezdu a kapitána Mareka Kolbu. Múdrejší a hlavne starší ustúpil.

44:28
    Na pozore sa musia mať Humenčania. Ich súper krúži po ich tretine.

43:51
    Fedorko sa predieral cez Valečka, párkrát ho oklamal, ale v dôležitej fáze útoku prišiel o puk.

43:33
    Michalovce hrajú s piatimi hráčmi.

43:23
    Dukle už nič nehrozí. Ubráni sa.

42:38
    Hostia sa ešte neukázali vpredu, hoci hrajú v početnej výhode.

42:02
    Domáci sa mohli dostať do tempa aj trháku, ale ich hráč s číslom 23 to trochu skomplikoval.

41:33
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Cútt – 2 min., napadnutie).

41:33
    Radovan Cútt si počínal dosť agresívne a už mieri na trestnú lavicu.

40:37
    Humenné hrá v plnom počte.

40:18
    Baláž vyhodil puk a zbiera pre svoj celok cenné sekundy.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Kto z koho? Dukla posunie duel do predlženia, alebo Humenné jej vráti porážku z 19.9.2018? Tieto otázky stoja pred otvorením poslednej tretiny.

Tretia tretina sa začne o 19:11.

Famózna druhá tretina vo vynikajúcej druhej bitke o Laborec. Videli sme až sedem gólov, Dukla prehrávala 1:5, stiahla to na 5:5, ale konečné slovo v tejto časti mal Oliver Jokeľ. Posledná tretina bude znamenať pre hostí ešte 37 sekundové oslabenie, keď na lavici sedí Martin Ondrej.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:45
    Piatak stále špekuluje so strelou.

39:00
    Prebieha posledná minúta druhej a "šialenej" tretiny.

38:58
    Stihnú Michalovce do sirény dokonať fantastický návrat do stretnutia? Ondrej im k tomu pomáha sedením na trestnej lavici.

38:37
    Vylúčenie v tíme MHK Humenné (Ondrej – 2 min., napadnutie).

38:10
    Humenné dáva gól! Hostia dopriali majstrovi iba dvadsaťsekundovú radosť z vyrovnania. Oliver Jokeľ s ťažkosťami, ale predsa pomedzi nohy poslal puk Tkáčikovi.

37:50
    Dámy a páni, strácam dych a neverím, čoho som svedkom. Z beznádejného stavu pre Michalovce vysvitlo vyrovnanie ešte pred koncom druhej tretiny. Ľubor Balko rovnakým spôsobom skóroval ako jeho predchodca Pulščák.

37:40
    Ľubomír Buraľ veľmi aktívne dohráva súpera. Len aby opäť nesmeroval na trestnú lavicu.

37:37
    Začínajú tiecť nervy. Vrábeľ si vyšliapol na Hamráčka.

37:00
    Jokeľ nedokázal prestreliť dobre postaveného Hopkoviča.

36:48
    Nováčik je nahnevaný, ale môže byť jedine sa seba. Jeho hráči začali lietať v oblakoch a k zemi ich zrazili tri pekné góly Dukly.

36:12
    Veľké veci sa dejú v zemplínskom derby. Zo skóre 1:5 je razom len jednogólový rozdiel. Jakub Linet čakal v medzikruží na prihrávku, ktorú mu poslal Safaraleyev. Puk si potiahol do strany a poslal ho do protipohybu Sidora.

35:55
    Michalovce strieľajú delovky z každej pozície.

35:16
    Sergej Babinets by mal zapracovať na kondičke, resp. korčuľovaní. Mal náskok pred Piatakom, keď naháňali voľný puk, ale prehral súboj.

34:57
    Vylúčenie v tíme MHK Humenné (Buraľ – 2 min., držanie).

34:14
    Herný prejav majstra sa mení na nepoznanie. Masívne skandovanie zaplnených tribún "Dukla, Dukla".

33:46
    Najmä tretí gól môže hnevať hostí, keďže brankárovi nikto nepomohol.

33:08
    Obranný pilier "líšok" Hančák z jednej napálil puk na bránu, kde stál osamotený František Pulščák. Prvé zakončenie skončilo na betóne Sidora, ale dorážka už v bráne.

32:33
    Oliver Jokeľ vyrazil na Tkáčika, ktorý ho vychytal a následne bol telom Kolbu odsunutý na zadný mantinel.

32:10
    Do tlaku sa dostali Michalovce. Humenné podozrivo sa stiahlo a začína pred útočnými výpadkami cúvať.

31:30
    Debatný krúžok Tomu a Babinetsa. Rozhodca ich dal od seba.

30:43
    Agresívnejšia hra Dukly sa vypláca. Róth sa natlačil pred bránu a znižuje stav.

30:28
    Hančák medzi striedačkami čistým hitom dal dole Marcela Baláža.

30:15
    Tomáš Tkáčik si na pár sekúnd môže vydýchnuť, keďže od jeho príchodu musel byť v permanencii. Hra sa presunula pred Sidora.

29:54
    Pulščák bol skvelo napádaný a nevedel sa dostať z vlastnej tretiny.

29:14
    Možnosť vziať si time-out využíva aj Milan Staš, ktorý báda, že Dukla už je nebezpečnejšia a jeho zverenci neistejší.

29:13
    Chalupa priletel zo striedačky do pásma a vybojoval puk. Spoza brány ho naservíroval Tomovi, no malé čierne čudo sa mu len kotúľalo medzi korčuľami.

28:03
    Martin Ondrej v protiútoku opečiatkoval spojnicu michalovskej svätyne!

27:37
    Presilová hra domácich je úplne bez iskry, myšlienky, či nejakého momentu prekvapenia. Ľudia to cítia a pískajú.

26:52
    Mašlonkov úmysel nepochopil Hančák a Dukla stratila pásmo.

26:20
    Ak by sa Babinets nepošmykol na červenej čiare, mohol do nájazdu vysunúť svojho kolegu.

25:59

25:39
    Brankár MHK musel prikryť klzajúci sa puk k jeho bráne, aby ho nedoklepol Cútt.

25:15
    Tipéri, ktorí stavili na Humenné, si určite prídu na svoje.

25:07
    Erik Piatak v súboji jeden na jedného nebezpečne vystrelil. Jeho náprotivok a spoločný rodák spod Tatier Dušan Sidor predviedol semafor.

24:28
    Dva rýchle góly spôsobili ospalosť Michaloviec. Stále sa pozeráme na veľký tlak nováčika.

23:43
    Diváci len nechápavo krútia hlavami. Niektorí zase zvolili odchod do bufetu.

23:00
    Veľká smola i nervozita sa vkradla na domáce čepele. Humenné jasne prevyšuje Duklu.

21:32
    Nahnevaný tréner Miroslav Chudý berie oddychový čas a Adam Trenčan prenecháva miesto Tomášovi Tkáčikovi.

21:32
    Humenné dáva gól! Je tu cca dvetisíc divákov, ale domáci fanúšikovia skameneli a hostí počuť čoraz viac.

21:04
    Michalovce sú v ťažkej situácii a predovšetkým nezvyknutej, keďže na domácom ľade vždy dominovali. Dnes tieto prognózy neplatia.

20:20
    Humenné dáva gól! Veru, je to tak. Pobyt Jakuba Lineta na trestnej lavici ukončil v magickom čase bývalý hráč majstra Vladislav Solomončak.

20:09
    Som zvedavý, či aj po zmene strán sa bude hosťom dariť.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Humenné bude mať šancu zvýrazniť svoje vedenie. Druhé dejstvo odštartuje 97 sekundovou presilovkou.

Druhá tretina sa začne o 18:19.

Po prvej tretine disponujeme stavom, ktorý sa ani neočakával. Je nutné pochváliť nováčika, ktorý sa nebojácne pustil do úradujúceho majstra od úvodu a zaslúžene vyhráva po góloch Jokeľa, Baláža a Bylinu, teda tria bývalých hráčov Prešova 3:1.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:47
    Hostia si len prihrávajú, strela zrejme nepríde.

19:23
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Linet – 2 min., držanie).

19:23
    Kým sa skončí prvá časť derby, bude sa vylučovať.

19:00
    Začala posledná minúta prvej tretiny.

18:28
    Banovský v rýchlosti asi nemyslel na prípadné dôsledky svojho konania a puk "podaroval" súperovi. Báť sa ale nemusel.

17:59
    Markuš už načrtol, že asi padne ďalší gól, no z omylu ho vyviedol domáci muž pod maskou efektným zákrokom semaforom.

17:26
    Humenné dáva gól! Nováčik sa predsa dopracoval k dvojgólovému vedeniu. Gleb Bylina na dvakrát dopravil puk do brány Michaloviec. Vyplatil sa mu jeho veľký dôraz.

16:26
    Toto môže Humenné mrzieť! Kvarteto hokejistov v modrých dresoch si úžasne rozložilo trojicu brániacich súperových hráčov. Na konci akcie bol Sergej Babinets, ktorý trestuhodne zahodil!

16:09
    Znova to vrie pred Sidorom. Celkom zbytočná reakcia Jokeľa na domáceho hráča po odpískaní.

15:10
    Humenné dáva gól! Marcel Baláž teraz dokonale ukázal domácim funkcionárom, prečo si ho nevážili a nedávali mu priestor ako sa na hráča jeho kvalít patrí. Vedel, kde sa má postaviť vo vhodný okamih a v samostatnom úniku strelou po zemi prekonal Trenčana.

14:55
    Iskrí sa medzi Balkom a Pavúkom za bránkou. Hosťujúci obranca by možno rád pokračoval aj iným spôsobom. Rozhodcovia celú situáciu uhasili.

14:45
    Tomáš Valečko v pozícii tradičného bombardéra od modrej čiary. Mal však vychýlenú mušku.

14:39
    Pribudlo nám trochu nervozity v bránkovisku hostí. Nič hrozné sa ale nedeje.

14:22
    Róth "vytancoval" Vrábeľa na kruhu, ktorý sa dostával do jeho línie, ale napokon mu s pukom na hokejke ušiel.

13:52
    Potlesk takmer vypredaného hľadiska michalovskej arény pre Trenčana za pekný zákrok.

13:27
    Marcel Baláž sa rozbiehal z polovice klziska, no zistil, že prejsť cez hradbu menom Daniel Hančák bude asi problém. Radšej zvolil na modrej čiaru otočku.

12:39
    Až teraz našiel odvahu vhodiť puk medzi Bylinu a Mašlonku čiarový rozhodca. Neviem, prečo to toľko naťahoval.

12:02
    Hamráček si tenisovým spôsobom skrotil skackajúci puk pred Mačkovičom. Nasledovala strela z pravej strany, ktorá vôbec nebola presná.

11:45
    Buly po ľavici Adama Trenčana.

11:20
    Markuš šiel atakovať do roha Pulščáka. Ten sa mu šikovne uhol.

10:58
    Spomínaný domáci hokejista zabránil, aby puk prenikol na voľného hráča Humenného.

10:09
    Budem sa opakovať, ale puku sa zmocnil michalovský virtuóz s ruským pasom Safaraleyev, na ktorom si idú diváci oči vyočiť.

09:43
    Gleb Bylina sa snažil z opačnej strany o rýchlu prihrávku medzi kruhy, kde sa pripravoval Baláž, no obrana Dukly zasiahla včas.

08:48
    Dukla sa dostáva k svojej typickej nátlakovej domácej hre. Uvidíme, dokedy dokáže nováčik odolávať bez gólového postihu.

08:00
    Oliver Jokeľ túžil po druhom zápise do streleckej listiny! Trenčan bol v rozkľaku a našťastie pre Duklu, súperova strela bola zblokovaná brániacim hráčom!

06:54
    Róth ihneď po naskočení z trestnej lavice vyrazil do útoku, ale jeho sľubná a tvrdá strela minula priestor brány.

06:49
    Michalovce hrá v plnom počte.

06:00
    Toma už sa dostával k puku, ktorý bol však rýchlejší a domáci mladík nemal toľko energie, aby ho dostihol. Inak by sa rútil sám na Sidora!

05:37
    Humenné hrá s piatimi hráčmi.

05:27
    Prichádza vyrovnávajúci presný zásah pri hre štyroch proti štyrom. Pulščák napodobnil Jokeľa, iba že na druhej strane a domáce hľadisko sa raduje.

04:49
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Róth – 2 min., nedovolené bránenie).

04:49
    Úvodná päťminútovka sa síce blíži k záveru, ale Humenné začalo zostra a veľmi aktívne, preto vedie najtesnejším rozdielom. Škoda, že svoj tím Buraľ pribrzdil faulom.

04:37
    Linetovu presnú prihrávku si chcel Cútt prehodiť na forhend, ale puk od neho odskočil.

03:37
    Vylúčenie v tíme MHK Humenné (Buraľ – 2 min., podrazenie).

03:35
    Neskutočné! Domáci gólman aj tentoraz mal dobre postavenú bránu, keďže opäť to za ním zahučalo!

03:32
    Zvoní žŕdka za Trenčanom!

02:45
    Veľká obetavosť, ktorou sa teraz prezentovali Humenčania. Strely lietali smerom na Sidora, avšak v zárodku ich dráhu prerušili obrancovia efektívnym zaľahnutím.

01:52
    Humenné dáva gól! Prvý dotyk puku michalovským brankárom sa stal, ale následná bomba Olivera Jokeľa skončila v bráne.

01:36
    Lenďák dovolil prvý kontakt s pukom v zápase Adamovi Trenčanovi.

01:14
    Michalovce aj Humenné za pochodu striedajú.

00:37
    Zakázané uvoľnenie. Daniel Hančák poslal prudkú prihrávku na Mesaroša.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Zaznela minúta ticha za tragicky zosnulého bývalého popradského hráča Dávida Gáborčíka!

Čaká nás neskutočná atmosféra, ktorú majú na svedomí oba tábory.

Hostí prišla v derby podporiť početná skupina fanúšikov, ktorí už spievajú rôzne chorály.

Domáci tréner Miroslav Chudý po prvej prehre v riadnej hracej dobe mierne pomenil formácie. Voľno udelil ukrajinskému útočníkovi Vladislavovi Gavrikovi, ktorého som videl v civile pri mantineli.

Hellowenske kolo má na programe druhú atraktívnu bitku o Laborec. Tú prvú jednoznačne vyhrala Dukla pod Vihorlatom 7:2. Zápasy týchto klubov majú správny náboj a výbornú atmosféru. Novinkou pre Michalovce bola piatková prehra v Topoľčanoch 2:1, to znamená, že zverenci trénera Chudého prvýkrát padli v riadnom hracom čase.

Susedia zo Zemplína ťahali štvorzápasovú sériu výhier, ktorá sa skončila nedávno v Bratislave. Následne prišiel jasný triumf v Bystrici 7:1, už aj s novou posilou Marcelom Balážom, ktorý sa vráti na známy ľad, z ktorého pred necelým mesiacom odišiel. Humenné uplynulý týždeň malo skvelo rozbehnutý zápas s Martinom, avšak kontroverzné verdikty rozhodcov ho ku koncu značne ovplyvnili a z vyrovnaného boja sa stala hladká výhra hostí 6:3.

Na krásnom michalovskom štadióne sa tak stretnú dva kluby, ktoré budú chcieť opäť naskočiť na víťaznú vlnu. Ktorý z nich to bude, nám ukáže duel 14.kola St.Nicolaus ligy, ku sledovaniu ktorého Vás srdečne pozývam.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Ivan Harčár

Branky a nahrávky: 6. Pulščák (Novický), 31. Róth (Linet), 34. Pulščák (Hančák), 37. Linet (Safaraleyev), 38. Balko (Kolba), 50. Kolba (Korenko, Toma), 63. Mašlonka – 2. Jokeľ (Markuš, Vrábeľ), 16. Baláž, 18. Bylina (Ondrej, Buraľ), 21. Solomončak (Ondrej, Baláž), 22. Markuš (Michalčin), 39. Jokeľ (Markuš)

HK DUKLA Ingema Michalovce: Trenčan (22. Tkáčik) – Hančák, Kolba, Balko, Valečko, Hopkovič, Novický, Korenko, Bdžoch – Banovský, Piatak, Mašlonka – Pulščák, Cútt, Mesaroš – Safaraleyev, Linet, Róth – Chalupa, Toma, Hamráček.
    HC 19 Humenné: Sidor – Ondrej, Buraľ, Pavúk, Mačkovič, Lenďák, Michalčin, Krempaský – Solomončak, Bylina, Baláž – Vaško, Babinets, Fedorko – Jokeľ, Vrábeľ, Markuš – Kamenický, Hudák, Šiňanský.

Rozhodčí: Korba – Riš, Jobbágy.

Diváci: 1650.