Vancouver – Chicago 4:2 (kon.) | Florida – Winnipeg 2:4 (kon.)
Čtvrtek 01.11.2018, 03:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

2. Brandon Saad (CHI) 1+0
    3. Brendan Gaunce (VAN) 1+1 (05:44:19)

Československá stopa v utkání:
    David Kämpf (CHI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 10:10

Po dvou třetinách platil stav 2:2. Chicago dvakrát vedlo, domácí dokázali dvakrát vyrovnat. Ve třetí třetině hrál domácí Vancouver velmi trpělivě, vypracovával si šanci za šancí a čekal na získání vedení. Jonathan Toews špatně přihrál, a tak mohl z ideální pozice v mezikruží skórovat Brendan Gaunce. V závěru si pak Rousselovu střílenou přihrávku jeden z hráčů Chicaga srazil do vlastní sítě.

59:33
    Henri Jokiharju nedokázal vypálit z první, poskakující kotouč netrefil.

59:15
    Hosté sice mají kotouč pod kontrolou, ale nemohou se dostat do zakončení.

58:07
    Chris Kunitz měl na hokejce snížení, ale jeho bekhendová střela nebyla dostatečně přesná.

57:30
    Hosté hrají bez brankáře.
    56:33 Antoine ROUSSEL - 4:2

56:33
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Domácí celek tento zápas vyhraje, navyšuje své vedení. ANTOINE ROUSSEL hledal před brankou spoluhráče, ale jeho pas si do vlastní branky tečoval nešťastně Brandon Manning. Asistence: Brendan Gaunce, Alex Biega

56:05
    Duncan Keith na posledních chvíli zblokoval přihrávku na volného soupeře, který byl zakončoval do odkryté branky.

55:40
    Vancouver stále vede o jednu branku, Arťom Anisimov to zkoušel individuálně, ale kotouč dostat do branky nedokázal.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetiny, po zakázaném uvolnění Blackhawks se bude vhazovat před brankou Corey Crawforda.

54:27
    Komerční přestávka.

53:45
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje. Převahu má Vancouver, který se pokouší přidat další branku. Nyní neuspěl Erik Gudbranson.

53:21
    Erik Gudbranson měl na hokejce rozhodnutí, jeho ránu se štěstím ukryl brankář do rukavice.

52:54
    Alex DeBrincat se propracoval do šance, první střela hostů na branku v této třetině.

Dnešní utkání sleduje 16 955 diváků.

52:36
    Henri Jokiharju vybojoval kotouč ve svém pásmu, následně je hra pro zásah vysokou holí přerušená. Komerční přestávka.

52:01
    Vancouver Canucks pokračuje v aktivní hře a nedává soupeři příležitost na vyrovnání. Mimochodem, domácí poprvé v zápase vedou.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

51:36
    Erik Gudbranson jako správný bek vyslal bombu od modré. Rozezvučel mantinel nad brankou.

51:13
    Arenou probíhá mexická vlna, což na zápasech NHL není vůbec obvyklé.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, domácí celek ve vede o jednu branku.
    49:23 Brendan GAUNCE - 3:2

49:23
    Na tohle už byl brankář brankář Chicaga krátký. Jonathan Toews namazal soupeři, a tak mohl poměrně snadno poslat kotouč do horní části branky BRENDAN GAUNCE. Corey Crawford marně zkoušel puk zastavit.

49:01
    Marně se Vancouver pokouší prostřelit hostujícího brankáře, Corey Crawford rozhodně drží své spoluhráče.

48:10
    Elias Pettersson vyslal tvrdou ránu z mezikruží. Jeho projektil však končí nad brankou. Puk možná lehce lízl horní tyč.

47:20
    Špatná rozehrávka Blackhawks znamená icing.

46:15
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál. Převahu má domácí celek, Corey Crawford zastavil další střelu soupeře.

46:02
    Corey Crawford kryje další akci lépe hrajícího domácího týmu. Komerční přestávka.

45:40
    Jake Virtanen dostal přihrávku mezi kruhy, jeho tvrdá rána končí mimo branku.

45:20
    Troy Stecher je po střetu se soupeřem hodně otřesený a míří do kabiny.

45:00
    Brandon Saad to zkoušel individuálně, ale do šance se nedostal.

44:16
    Hosté dokázali přečkat oslabení, a tak mohou nyní útočit. V útoku však přišli o kotouč, a tak se směr hry otáčí.

43:55
    Corey Crawford přerušuje hru, přesilovku hrají domácí hokejisté dobře, jsou aktivní, jenže mají problémy s přesností střelby.

43:46
    Nikolaj Goldobin znovu zakončoval, ani tentokrát ale domácí hráč netrefil branku.

43:13
    Jake Virtanen pálil z mezikruží, jeho projektil končí nad brankou.

42:55
    Derrick Pouliot pálil od modré čáry, Bo Horvat clonil před brankou a zkoušel tečovat kotouč. Corey Crawford byl pozorný.

42:37
    Loui Eriksson poslal střílenou přihrávku před branku, obrana byla pozorná.

42:08
    Přesilovku hraje domácí celek, ten ale přišel o útočné pásmo, a tak o něj musí hráči Canucks bojovat.

41:56
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Erik Gustafsson – 2 min., hákování).
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

41:48
    Corey Crawford dokázal nadvakrát zastavit střelecký pokus soupeře.

41:00
    Zápas pokračuje třetí třetinou, Chicago hraje aktivněji.

40:01

Podobně jako v první třetin, jsme i v té druhé viděli dvě branky. Hostující celek se znovu dostal do vedení, a pak domácí dokázali vyrovnat.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:56
    Duncan Keith pálil od modré čáry, jeho tvrdou ránu raději Jacob Markström ukryl do výstroje.

39:36
    Duncan Keith neudržel útočné pásmo, obra týmy střídají.

39:00
    John Hayden pálil od modré čáry, jeho projektil byl zblokovaný. Následně puk vyrazil Jacob Markström.

38:36
    Chicago se bude bránit, rozehrálo jen na icing.

38:16
    Zakázané uvolnění se nepíská, obrana Canucks musí rozehrávat.

38:00
    Henri Jokiharju pomohl svému brankáři a dokázal nebezpečně vypadající akci Vancouveru zastavit.

37:36
    Hra je nyní přelévá ze strany na stranu bez výraznější šance, brankáři mnoho práce nemají.

36:03
    Po postavení Canucks mimo hru se bude vhazovat ve středním pásmu.

35:36
    Nyní se snaží hrát hosté aktivně, Alex DeBrincat a Dominik Kahun dostali kotouč do útočného pásma. Brent Seabrook minul branku od modré čáry.

35:20
    Jonathan Toews zakončoval bekhendem, jeho rána končí mimo.

35:00
    Dva hostující hokejisté se dostali před branku Vancouveru, zakončit ale nedokázali.

34:26

33:50
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Domácí celek je momentálně lepší.
    32:24 Jake VIRTANEN - 2:2

32:24
    Po bleskové akci je vyrovnáno na 2:2. Markus Granlund se dostal k odraženému puku v útočném pásmu, posunul je na JAKA VIRTANENA, který ránou pod horní tyčku prostřelil brankáře. Asistence: Markus Granlund a Erik Gudbranson.

30:55
    Antoine Roussel pálil z dobré pozice před brankou, jeho pokus ukryl do výstroje hostující Corey Crawford.

30:30
    Elias Pettersson zakončoval, Corey Crawford přerušuje hru. Komerční přestávka.

30:07
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase, hostující celek vede o jednu branku a hraje aktivněji.

29:52
    Jake Virtanen pálil z dobré pozice, jeho projektil kryje hostující brankář. Corey Crawford měl nyní snadnou práci.

29:30
    Brandon Saad se při vlastním oslabení dostal do brejku, jeho rána se odrazila od horní tyčku, následně kotouč kopl do branky, gól platit nemůže.

28:48
    Bo Horvat znovu v šanci a ani tentokrát se nedokázal prosadit, výborně zasáhl Corey Crawford.

28:30
    Elias Pettersson pálil od modré čáry, jeho rána končí za brankou.

28:20
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Brent Seabrook – 2 min., podrážení).

28:03
    Alex DeBrincat přišel o puk v útočném pásmu. Bo Horvat se dostal do šance, ale byl faullovaný.

27:00
    Troy Stecher hledal za brankou spoluhráče, puk se tam sice dostal, ale Chicago rychle přenáší směr hry.

26:22
    Dlouhou dobu se nepřerušovalo, hraje se rychlý hokej, více šancí mají hosté, ti také mají problémy s přesností střelby.

25:27
    Corey Crawford rozehrával za svou brankou, puk se dostal na modrou čáru, odkud pálil Alex Biega.

25:10
    Brandon Manning zakončoval od modré čáry, jeho rána jen o malý kousek minul branku.

24:44
    Brandon Saad jen o malý kousek minul branku. Jeho pokusu nechybělo mnoho.

24:25
    Alex DeBrincat to nyní vzal na sebe, jeho zakončení od modré postrádalo přesnost.

24:00
    Sledujeme rychlý hokej, Dominik Kahun přihrával před branku, tam ovšem nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.

23:16
    Vhazovat se bude před brankou Blackhawks. Hosté vybojovali kotouč, a tak se směr hry otáčí.

22:42
    Brandon Manning rozehrál na svého spoluhráče. Luke Johnson následně zakončoval přečíslení dva na jednoho nepřesnou přihrávkou.

22:10
    Hraje se rychlý hokej, hosté se znovu dostali do útočného pásma.
    21:55 Jonathan TOEWS - 1:2

21:55
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Hostující celek využil z kraje druhé třetiny přesilovku a dostává se do vedení. Ránou zápěstím z kruhu se prosazuje obranou nepokrytý JONATHAN TOEWS. Asistence: Erik Gustafsson a Luke Johnson.

20:40
    Erik Gustafsson pálil od modré čáry, následně i Alex DeBrincat. Oba pokusy kryje brankář.

20:01

Hostující celek se dostal do vedení, trefil se Brandon Saad. Pak ale dokázal brejk proměnit Jake Virtanen. Po dvaceti minutách hry platí nerozhodný stav.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:26
    V závěru třetiny hrají hosté přesilovku. Usadili se v útočném pásmu.

19:25
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Michael Del Zotto – 2 min., krosček).

19:20
    John Hayden se dostal ke střele, jeho rána byla zblokovaná.

19:00
    Vinou zakázaného uvolnění se bude vhazovat před brankou Chicaga. Dostáváme se do poslední minuty hry v první třetině.

18:30
    Hostující celek má momentálně převahu, pokouší se zakončit svou akci střelou zatím marně.

18:04
    Arťom Anisimov se dostal do brejku, zkoušel bekhendový blafák, ale brankář Jacob Markström jej vychytal.

17:40
    V poklidném tempu se dohrává úvodní třetina tohoto zápasu. Alex Biega dostal kotouč do útočného pásma.

17:04
    Buly před brankou Canucks. Nejprve ale komerční přestávka.

16:43
    Stav zápasu je nyní vyrovnaný, hostující celek se pokouší něco vymyslet v útočné mpásmu. Brent Seabrook zakončoval a jeho ránu kryje Jacob Markström.
    15:33 Jake VIRTANEN - 1:1

15:33
    Domácí celek se v závěru první třetiny dostal k vyrovnání. Po propadnutí Chicaga v útočném pásmu se do brejku dostal JAKE VIRTANEN. Jeho rána se od horní tyčky odrazila do branky. Gólman byl bez šance.

14:00
    Šest minut hry zbývá do konce první třetiny, Chicago hraje aktivněji, navíc vede o jednu branku.

13:32
    Brent Seabrook pálil od modré čáry, jeho projektil kryje poměrně snadno domácí brankář. Dominik Kahun se k dorážce nedostal.

13:04
    Blackhawks špatně rozehráli, a tak je z toho icing.

12:34
    John Hayden hledal spoluhráče volného před brankou, přihrávka postrádala přesnost.

12:14
    Nick Schmaltz se svými spoluhráči kombinuje v útoku.

11:43
    Sledujeme hokej, který musí fanoušky a fanynky bavit. Nyní se domácí nastěhovali do útočného pásma. Snaží se něco vymyslet.

10:36
    Arťom Anisimov zakončoval, jeho rána však postrádala přesnost.

10:24

10:16
    Dominik Kahun znovu zakončoval. Jeho rána byla nepřesná, následně Jacob Markström přerušuje hru.

09:23
    Chicago Blackhawks se nyní vrací k aktivní hře a pokouší se něco vymyslet v útočném pásmu. Dominik Kahun nepřesně zakončoval.

09:05

09:00
    Canucks rozehrávají od své branky, Markus Granlund nedokázal získat kotouč.

07:37
    Brandon Saad se po dobré akci spoluhráčů dostal do šance při vlastním oslabení. Pokoušel se kotouč procpat na bližší tyčku. Jacob Markström dobře zasáhl.

07:14
    Bo Horvat pálil z první, ale jeho projektil ukryl do rukavice Corey Crawford.

07:05
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Brent Seabrook – 2 min., nedovolené bránění).
    06:56 Brandon SAAD - 0:1

06:56
    Hostující celek se dostává do vedení. Do šance se protlačil BRANDON SAAD. Byl tísněn, a tak rychle vypálil. Jeho ránu propustil mezi betony domácí brankář až za brankovou čáru. Asistence: Chris Kunitz a Arťom Anisimov.

06:30
    Derrick Pouliot rozehrává od své branky, čeká na vystřídání spoluhráčů.

06:03
    Jonathan Toews se v útočném pásmu k puku nedostal, Erik Gustafsson od modré čáry minul.

05:37
    Sledujeme hodně tvrdý duel, všechny souboje se patřičně dohrávají. Diváci jsou svědky kvalitního zápasu.

04:31
    Antoine Roussel se dostával do brejku, ale kotouč dokázal jako první odehrát brankář Corey Crawford.

04:15

03:47
    Chicago Blackhawks se dostalo do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

03:33
    Jacob Markström si dokázal poradit se střelou od modré čáry.

02:46
    Chicago hraje přesilovku, zatím se ale nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu.

02:15
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Antoine Roussel – 2 min., vysoká hůl).

01:50
    Jacob Markström zasáhl proti střele, kterou vyslal Luke Johnson. Následně je hra přerušená.

01:24
    Alex Biega pálil z první, brankář Corey Crawford byl pozorný a snadno zasáhl.

00:21
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude před brankou domácího celku. Chicago vstoupilo do zápas aktivně. Chris Kunitz nebyl přesní v zakončení.

00:01

Vancouver Canucks: Markström (Bachman) – B. Hutton, Gudbranson, Del Zotto, Biega, D. Pouliot, Stecher – Schaller, Horvat, M. Granlund – Goldobin, Pettersson, Boeser – Roussel, B. Gaunce, Eriksson – Motte, Gaudette, Virtanen.

Chicago Blackhawks: Crawford (C. Ward) – Keith, Jokiharju, E. Gustafsson, Seabrook, Manning, Rutta – DeBrincat, J. Toews, Kahun – Saad, Anisimov, Kunitz – Fortin, Johnson, Schmaltz – Kämpf, Krüger, Hayden..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

V zatím posledním zápase dokázal Vancouver porazil Minnesotu Wild 5:2. Mezi nejproduktivnější hráče patří Bo Horvat (7+3, 10 bodů) a Elias Pettersson (7+3, 10 bodů). V brance se pravidelně střídá Anders Nilsson a Jacob Markström. Jedná se o první ze tří vzájemných zápasů v této sezóně.

V posledním zápase nestačilo Chicago na Edmonton 1:2 v prodloužení.
    Chicago začíná třízápasový trip po západní Kanadě právě zde ve Vancouveru. Dále nastoupí proti Edmontonu a Calgary. Produktivitu týmu táhne Patrick Kane, který ve dvanácti zápasech získal 18 bodů (11+7). V dobrém světle se předvádí také kapitán Jonathan Toews, má na svém kontě 11 bodů (6+5). V bráně podle všeho nastoupí Corey Crawford.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vancouver Canucks a Chicago Blackhawks

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 16. Virtanen, 33. Virtanen (M. Granlund, Gudbranson), 50. B. Gaunce, 57. Roussel (B. Gaunce, Biega) – 7. Saad (Kunitz, Anisimov), 22. J. Toews (E. Gustafsson, Johnson)

Chicago Blackhawks: Crawford (C. Ward) – Keith, Jokiharju, E. Gustafsson, Seabrook, Manning, Davidson – DeBrincat, J. Toews, Kahun – Saad, Anisimov, Kunitz – Fortin, Johnson, Schmaltz – Kämpf, Krüger, Hayden.

Rozhodčí: Rooney, Luxmore – Daisy, Knorr

Diváci: 16 955