Barys – Čeljabinsk 3:4 (po pr.) | Ufa – Spartak Moskva 3:4 (kon.) | N.Novgorod – Čerepovec 7:2 (kon.)
HC Slovan – Novosibirsk 3:2 (kon.) | Omsk – Vladivostok 4:3 (kon.) | Minsk – Kunlun 4:1 (kon.)
Riga – Jaroslavl 3:2 (kon.)
Dinamo Riga
3:2 (2:0, 0:2, 1:0)
Lokomotiv Jaroslavl
Čtvrtek 01.11.2018, 18:30 • Arena Riga • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Hezký čtvrteční večer přeji všem příznivcům ledního hokeje. Dnes je na programu opět ruská KHL a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy Dinamo Riga a Lokomotiv Jaroslavl.

Dinamo Riga

Domácí hokejisté z Rigy jsou v tabulce Západní konference na sedmém místě s jednadvaceti body a zatím si nevedou vůbec špatně. Na své konto připsali deset výher a třináct proher a díky tomu se zatím drží v elitní osmičce. Naposledy sehrála Riga utkání doma proti Čerepovci, se kterým vyhrála 3:0. Dnes by ráda na svém ledě znovu bodovala a proti Jaroslavli udělá vše proto, aby před svými diváky byla úspěšná. Pro zranění budou chybět Brandon McMillan a Kristaps Zile.

Nejproduktivnější hráči

Matthew Maione – 27 bodů (6+21)
    Linus Videll – 25 bodů (12+13)
    Lauris Darzinš – 16 bodů (5+11)

Hosté z Jaroslavle jsou na tom o něco lépe. Ve stejné konferenci jsou na čtvrtém místě se ziskem dvaatřiceti bodů. Připsali si patnáct výher a osm proher. Poslední domácí duel před nadcházejícím venkovním tripem sehráli se Soči a prohráli těsně 1:2. Rádi by tak odčinili tuto prohru a na ledě Rigy tak budou chtít bodovat. Čeká nás zajímavý duel, tak si ho nenechte ujít. Jaroslavli bude chybět zraněný Jegor Korškov.

Andrej Loktionov – 23 bodů (6+17)
    Brandon Kozun – 17 bodů (8+9)
    Petri Kontiola – 15 bodů (7+8)

Vzájemná utkání

V loňské sezóně se oba kluby utkaly dvakrát. Jednou se z výhry radovala Riga a jednou pak vyhráli hokejisté Jaroslavle.

Československá stopa v utkání

Alexander Salák (JAR)
    Jakub Nakládal (JAR)

Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile rád provedu. Takže o nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji Vám příjemnou počtenou.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Dinamo Riga: Biljalov (Gudlevskis) – Ališauskas, Sotnieks, Balinskis, Aljajev, Maione, Šulenin, Gimajev – Clark, Skvorcovs, Džerinš – Darzinš, M. Redlihs, Videll – Gillies, Gegeris, Meija – Myttynen, Dzierkals, Pavlovs – Berzinš.

Lokomotiv Jaroslavl: Konovalov (Salák) – Nakládal, Afanasjev, Rafikov, Čerepanov, Jelesin, Kronwall, Averin – Denisenko, Kozun, Loktionov – Averin, Iljenko, Sannikov – Jurtajkin, Alexejev, Kartajev – Ivanov, Kajumov, Apalkov – Kovalenko..

00:01

00:40
    Domácí hrají v červeném, hosté pak v bílém.

01:25
    Martinš Dzierkals si sjížděl před branku, ale přihrávka se k němu nedostala.

01:53
    Domácí celek vstoupil do zápasu aktivně, Lokomotiv se musí bráni tlaku soupeře.

02:25
    Hra je přerušena pro postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

03:33
    Mnoho šancí k vidění není, hraje se spíše v neutrální zóně.

04:17
    Riga právě vstřelila branku!
    Domácí celek se rychle po začátku zápasu dostává do vedení, po dobré přihrávce spoluhráče se prosazuje nádhernou těčí z předbrankového prostoru MIKELIS REDLIHS. Asistence: Lauris Darzinš.
    04:17 Mikelis REDLIHS - 1:0

05:35
    Domácí navyšují své vedení a Ilja Konovalov se pakuje z branky. Tvrdá střela GINTSE MEIJI se odrazila od tyčky do brankáře, a pak za čáru. Asistence: Sergej Gimajev.
    05:35 Gints MEIJA - 2:0

05:35
    Střídání v týmu Lokomotiv Jaroslavl: ze hřiště odchází Ilja Konovalov, přichází Alexander Salák.

07:13
    Domácí fanoušci mají důvod k radosti, jejich celek vede dvě branky a dál hraje aktivně.

07:40
    Rušan Rafikov se dostal do první výraznější šance Lokomotivu. Timur Biljalov propustil střelu z mezikruží, ale gólman před Rafikovem puk zalehl.

08:00
    Osm minut hry je pryč, domácí celek dominuje dění na hrací ploše. Linus Videll pálil a Alexander Salák byl pozorný.

08:57
    Vladislav Kartajev se dostal do šance, ta však nekončí střelou, neboť mu je pískáno postavení mimo hru. Hostující hráč se hodně vyčítavě dívá do čárového sudího.

09:47
    Domácí brankář musel být pozorný, vhazovalo se před jeho brankou, navíc Nikolaj Averin pálil od modré čáry. Timur Biljalov byl připravený.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině. Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje.

10:34
    Nikita Čerepanov si jako bek sjel hodně hluboko do útočného pásma, jeho projektil výborně zastavil domácí brankář.

11:30
    Po sérii šancí nyní sledujeme klidnější pasáž zápasu, mnoho šancí momentálně k vidění není.

11:48
    Timur Biljalov rozehrává za svou brankou, Kevin Clark se k puku však nedostal, a tak se Dinamo musí bránit.

12:40
    Již tři minuty se nepřerušovala hra, hráči hrají hodně kultivovaně, technické přestupky nejsou.

13:07
    Nikolaj Kovalenko od své branky dostal hru rychle do středního pásma, následně musel zasahovat domácí brankář po střele Nakládala.

13:26
    Alexander Salák kryje kotouč, komerční přestávka.

13:45
    Domácí celek rozehrává od své branky, nikam se nežene. Čeká na dostřídání.

14:15
    Alexander Salák kryje kotouč po střele, kterou vyslal domácí Gunars Skvorcovs. Se štěstím udržel kotouč před brankovou čárou.

14:35
    Timur Biljalov nyní podržel domácí hráče, když zlikvidoval velkou šanci soupeře.

15:01
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině. Alexander Salák mnoho neviděl, ale kotouč končí mimo jeho branku.

15:50
    Arťom Aljajev pálil z první, jeho rána byla ztečovaná do ochranné sítě nad brankou.

16:10
    Lokomotiv se nastěhoval před branku Rigy, ale do výraznější šance se nedostal.

16:34
    Maxim Afanasjev zakončoval od modré čáry, jeho střelu vyrazil Timur Biljalov mimo.

17:38
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Jegor Averin – 2 min., podrážení).

18:00
    Přesilovku hraje domácí celek, který se ovšem nemůže propracovat do útočného pásma.

18:18
    Lokomotiv vyhazuje přes všechny čáry, Mathew Maione rozehrává od své branky. Čeká na dostřídání.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině, domácí celek hraje přesilovku, na výraznější šanci však čeká.

19:20
    Georgij Ivanov zkušeně vyhodil přes všechny čáry.

19:38

19:47
    Mathew Maione pálil od modré čáry, jeho rána byla zblokovaná.

19:53
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Colton Gillies – 2 min., podrážení).

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Aktivněji a výrazně lépe hrající domácí celek vede po první třetině o dva góly, vstřelil je krátce po začátku zápasu. Pak byly k vidění další šance, ale ty zůstaly nevyužité.

20:01

20:38
    Jakub Nakládal pálil v přesilovce z výborné pozice, ale domácí brankář zasáhl.

21:24
    Riga vyhazuje přes všechny čáry.

21:34
    Pravděpodobně má v přesilovce hostující celek poslední šanci ohrozit branku Biljalova.

21:57

22:48
    Mnoho šancí momentálně k vidění není.

23:07
    Artur Kajumov se dostal do útočného pásma, následně pálil od modré čáry. Jeho ránu Timur Biljalov vyrazil.

23:37
    Tři a půl minuty nebyla přerušená hra, sledujeme rychlý hokej, který musí bavit zejména domácí fanoušky.

24:05
    Danil Jurtajkin se dostal do brejku, sám před brankářem zkouše kličku, kotouč se mu postavil na hranu, a tak nevystřelil podle představ.

24:49
    Dlouhou dobu se nepřerušuje, oba celky střídají za hry.

25:06
    Andris Džerinš se propracoval do útočného pásma, v souboji s obráncem ale o puk přišel.

25:22
    Daniil Apalkov pálil z mezikruží, Timur Biljalov si s jeho tvrdou ránou dokázal poradit.

25:46
    Jakub Nakládal čekal na přihrávku na modré čáře, jeho rána byla zblokovaná.

26:02
    Po šesti minutách je hra přerušená, komerční přestávka.

26:32
    Domácí brankář rozehrává od své branky, Riga rychle přenesla hru na útočnou část hrací plochy.

26:54
    Lauris Darzinš pálil z dobré pozice, jeho ránu kryje Alexander Salák. Český brankář na střelu viděl, a tak v pohodě zasáhl.

27:48
    Sledujeme rychlý hokej, ve druhé třetině jsme zatím výraznější šanci neviděli.

28:10
    Vitalijs Pavlovs se pokoušel dostat do střelecké pozice, jeho ránu zastavil brankář.

29:01
    Riga se propracovala do útočného pásma, ale hostující celek za brankou dokázal vybojovat kotouč.

29:40
    Brandon Kozun pálil od modré čáry, jeho projektil postrádal přesnost.

30:27
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Krátce po polovině zápasu se prosazuje také hostující celek, střelu od modré čáry velmi dobře před brankou tečoval obranou zapomenutý JEGOR AVERIN. Asistence: Nikolaj Averin.
    30:27 Jegor AVERIN - 2:1

31:53
    Hra domácího celku je hodně poznamenaná inkasovanou brankou, Arťom Iljenko autorem další hostující střely.

32:28
    Po komerční přestávce pokračuje hra dál.

32:38
    Lokomotiv to nyní sehrál výborně a je vyrovnáno. Vladislav Kartajev našel na druhé straně volného spoluhráče, tím byl RUŠAN RAFIKOV. Najel si do prostoru u tyčky a bez výraznějších problémů pálil přesně. Asistence: Vladislav Kartajev, Denis Alexejev.
    32:38 Rušan RAFIKOV - 2:2

33:34
    Alexander Salák musel za svou branku, odkud rozehrává na spoluhráče. Domácí se kotouče ale zmocnili, a tak útočí.

33:52
    Gints Meija pálil od modré čáry. Jeho rána byla jemně tečovaná před brankou, ale gólman zasahovat nemusel.

34:18
    Dmitrij Šulenin nahodil kotouč do útočného pásma, jeho spoluhráči pokračovali v akci. Ta končí nepřesnou střelou.

35:54
    Nikolaj Averin ani Nakládal nedokázali přesněji zakončovat od modré čáry. Nyní byl v útočném pásmu Lokomotiv.

36:17
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje.

36:35
    Alexandr Jelesin musel až za svou branku, odkud nepřesně rozehrál. Puk ve středním pásmu získal domácí tým.

37:00
    Čtyři minuty se hraje bez přerušení.

37:42
    Hosté se propracovali do útočného pásma, následně rychlou domácí protiakci zakončoval nepřesně Andris Džerinš.

38:15
    Mnoho času už ve druhé třetině odehrát nezbývá.

38:30
    Hra je přerušena, kotouč vypadl z hrací plochy.

39:00
    Probíhá poslední minuta hry v této třetině.

39:28
    Daniels Berzinš v souboji hodně drsně dohrál Vladislava Kartajeva. Hra je přerušená.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině se dvakrát dokázal prosadit hostující Lokomotiv Jaroslav, který dokonale smazal domácí náskok, Oba celky míří do kabin za nerozhodného stavu 2:2.

40:01

40:26
    Vyrovnaný zápas pokračuje třetí třetinou.

40:46
    Hraje se spíše ve středním pásmu.

41:37
    Lokomotiv se usadil v útočném pásmu, Nikolaj Averin pálil od modré čáry, ale vůbec netrefil branku.

42:41
    Na výraznější šanci ve třetí třetině zatím čekáme.

43:12
    Sergej Gimajev pálil od modré čáry. Kotouč ale trefil soupeře před nim. Gólman Alexander Salák zasahovat nemusel.

43:50
    Hosté sice vyhráli vhazování ve středním pásmu, ale rána končí mimo.

44:00
    Maxim Afanasjev vyslal ránu od modré, Timur Biljalov byl pozorný.

44:04
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Dmitrij Šulenin – 2 min., podrážení).

Jakub Nakládal byl blízko, blizoučko skórování, ale netrefil prudkou přihrávku.

44:17
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Brandon Kozun – 2 min., hákování).

44:31
    Sledujeme hru čtyři na čtyři, ani jeden celek se nemůže usadit v útočném pásmu.

45:30
    Timur Biljalov si poměrně snadno poradil se střelou, kterou vyslal Staffan Kronwall. Tento hráč má zkušenosti také z NHL.

47:07
    Hra se přelévá ze strany na stranu, šancí je velmi málo. Nyní sledujeme nejméně záživnou pasáž z celého zápasu.

47:37
    Vitalijs Pavlovs se propracoval do střelecké pozice, s jeho pokusem si snadno poradil brankář.

48:21
    Domácí celek se z ničeho nic dostává do vedení. Mikelis Redlihs výborně našel volný prostor, kam si najel LINUS VIDELL a kotouč poslal nechytatelně k tyčce. Asistence: Mikelis Redlihs.
    48:21 Linus VIDELL - 3:2

Dnešní utkání sleduje 5 241 diváků.

51:10
    Sledujeme klidnější pasáž hry, hraje se zejména ve středním pásmu.

51:30
    Vitalijs Pavlovs to zkoušel individuálně, ale do zakončení se nepropracoval přes obránce.

52:53
    Lokomotiv se zkoušel dostat do střelecké pozice, Nikolaj Kovalenko sice obkroužil branku, ale vypálit už nedokázal.

53:30
    Dlouhou dobu se nepřerušovala hra, oba týmy střídají za hry.

54:15
    Dmitrij Šulenin nahodil kotouč do útočného pásmu, za brankou jej získává Lokomotiv, který bleskově otáčí směr hry.

54:45
    Daniil Apalkov to zkoušel od modré čáry. Jeho rána postrádala přesnost.

55:26
    Hostující celek se propracoval do střelecké pozice, ale výborně zapracoval Nerijus Ališauskas, který zblokoval střelecký pokus.

56:00
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině.

56:15
    Lauris Darzinš se dostal do útočného pásma, jenže o kotouč přišel, a tak se směr hry rychle otáčí.

56:36
    Domácí celek momentálně brání jednobrankové vedení.

57:00
    Po šesti minutách hry je přerušeno, Riga špatně rozehrála, je z toho jen icing.

57:00
    Oddechový čas pro domácí.

57:16
    Alexander Salák rozehrává od své branky, kotouč vyklepal z rukavice.

57:50
    Grigorij Denisenko se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině, Lokomotiv nemůže odvolat brankáře.