Minsk – Barys 2:3 (kon.) | Nižněkamsk – Kazaň 3:2 (2:1 po s.n.) | N.Novgorod – Ufa 3:1 (kon.)
Omsk – Vladivostok 3:1 (kon.) | Viťaz – Kunlun 1:2 (kon.) | HC Slovan – Jaroslavl 0:3 (kon.)
po s.n. (2:1)
Neftěchimik Nižněkamsk
3:2 (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)
Ak Bars Kazaň
Sobota 03.11.2018, 15:00 • Neftěchim Arena • KHL

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek sobotního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou. (17:50:05)

Československá stopa v utkání

Adam Polášek (NIZ) 0+0, 3 střely, čas na ledě 27:23
    Andrej Nestrašil (NIZ) 1+0, 4 střely, čas na ledě 21:39

Jiří Sekáč (KZN) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:58

Je dobojováno. Domácí nakonec vítězí po samostatných nájezdech a připisují si tak bonusový bod navíc. Hosté se tak musejí spokojit s jedním. Viděli jsme urputnou bitvu na obou stranách, nakonec byli šťastnější hráči Nižněkamsku.

Andrej NESTRAŠIL - 3:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým Neftěchimik Nižněkamsk.
    Autorem vítězné branky je ANDREJ NESTRAŠIL.

5. série
    2:1
    Jenže Jiří Sekáč neproměňuje trestné střílení a je hotovo. Domácí tak získávají bonusový bod navíc.

4. série
    2:1
    Porjadin se v těsné blízkosti nedokázal prosadit a Kazaň stále dýchá.

4. série
    2:1
    Burmistrov snižuje na rozdíl jediného trestného střílení.

3. série
    2:0
    Andrej Nestrašil si sjel na pravou stranu a také z bekhendu prostřeluje Garipova.

3. série
    1:0
    Galijev nepřekonává Makarova.

2. série
    1:0
    Puustninen z levé strany z bekhendu prostřeluje Garipova a posílá puk pod víko jeho branky.

2. série
    0:0
    Tkačov zvedl kotouč vysoko a ten míří nad branku domácích.

1. série
    0:0
    Padakin se dostal do blízkosti Garipova, jeho střela jednoruč však neuspěla.

1. série
    0:0
    Zaripov se rozjel na branku Makarova a mezi betony ho neprostřelil.

Samostatné nájezdy začínají.

Střely na branku v utkání: 27 – 30

Ani prodloužení nerozhodlo a na řadu tak přijdou samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:57
    Nyní si oddechový čas bere Nižněkamsk.

64:57
    Tři vteřiny před koncem prodloužení si připsal důležitý zákrok Makarov a podržel svůj tým. Vhazuje se po jeho levé ruce.

64:29
    Kazaň si bere oddechový čas.

64:29
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Mikael Ruohomaa – 2 min., podrážení).

64:00
    Hraje se poslední minuta prodloužení.

63:34
    Postma jel sám na branku domácích, Makarov si ale povyjel a dokázal sebrat kotouč dříve, než soupeř napřáhl ke střele.

62:31
    Znovu mají hráči Nižněkamsku kotouč ve své moci a zakládají další útočnou akci. V ní střílel Polášek, ale skákavý kotouč dostali hosté pod kontrolu.

61:47
    Prodloužení se zatím nehraje ve velkém nasazení, oba celky si tak zatím nevytvořily nějakou větší šanci.

61:01
    Další akce domácích, Nestrašil z prostoru mezi kruhy kotouč příliš zvedl a ten skončil nad brankou Kazaně.

60:56
    Padakin z levé strany vystřelil švihem, ale hostující brankář Garipov byl na svém místě a připraven. Hra je přerušena.

60:14
    Puustinen neprošel přes Landera a domácí se tak nedostali do akce před hostující brankou. Puk tak získali hosté a ti už směřují před Makarova.

60:01

Střely na branku po třetí třetině: 25 – 30

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:45
    Puk je v obranném pásmu hostů a ti se ještě snaží o kombinaci před domácí klecí. Už to ale nestihnout. Základní hrací doba je minulostí.

59:15
    Třetí třetina zdá se, se už jen dohrává. S největší pravděpodobností se tak vítěze v základní hrací době nedočkáme.

58:13
    Zaripov střílel z otočky, ale proti Makarovovi neuspěl. Ten poté znovu posílá kotouč daleko od své branky.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:09
    Puk mají hosté za vlastní brankou a pomalu se snaží projít dopředu. Jenže domácí drží dobře už střední třetinu a jen tak Kazaň do akce nepouští.

56:35
    Další rána od modré čáry, kterou domácí brankář kryje. Poté se na druhé straně zaskvěl také Garipov a znovu se skóre nemění. Zatím to vypadá, že se dočkáme prodloužení.

56:03
    Nestrašil se nedostal přes Burmistrova do útočného pásma, u puku tak jsou hosté a míří před Makarovovu branku.

55:01
    Bryncev střílel od modré čáry a jeho pokus znovu kryje pozorný Garipov. Ten lapil puk do lapačky a následně pak přerušil hru.

54:09
    Juuso Puustinen si sjel do prostoru mezi kruhy, jeho táhlá střela ale brankáře Garipova příliš nezaměstnala. Ten dostal puk pod kontrolu a posílá ho svým spoluhráčům.

53:38
    Nižněkamsk je v plném počtu.

53:21
    Domácí získali kotouč ve vlastním obranném pásmu a hned ho poslali až před branku hostů. Šetří tak cenné vteřiny ze svého oslabení.

52:53
    Kazaň je v plném počtu a začíná její zkrácená přesilová hra.

52:46
    Nyní následuje další komerční pauza.

52:25
    Markov vyslal na Makarovova další nebezpečný projektil. Domácí brankář si však poradil a přerušil hru.

51:38
    Ale síly na ledě se srovnaly, takže uvidíme hru ve čtyřech hráčích na obou stranách.

51:38
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Joonas Nättinen – 2 min., hákování).

51:21
    Domácí se nedostali do útočného pásma a hosté naopak drží kotouč co nejdále od své branky.

51:01
    Domácí mají ideální příležitost dostat se do vedení, k dispozici mají totiž přesilovou hru.

50:53
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Michail Gluchov – 2 min., sekání).

50:28
    Avcin se zjevil těsně před Garipovem a jeho přízemní pokus hostující brankář kryje.

09:44
    Vladimir Tkačov nabral rychlost, dostal se do blízkosti Makarova a poté z bekhendu vystřelil. Ale domácí brankář byl na svém místě a připisuje si další přesný zákrok.

49:01
    Marat Chajrullin z mezikruží poslal pozdrav na branku Kazaně, tam byl ale připravený Garipov, jenž kotouč vyrazil do bezpečí.

48:45
    Zakázané uvolnění hostů a hra se tak stěhuje před jejich branku. Vhazovat se bude po levici Garipova.

48:15
    Padakin jel se spoluhráčem do akce, ale místo přihrávky na levou stranu vystřelil a gólman hostů jeho pokus v pohodě kryje.

47:57
    Následuje komerční přestávka.

47:42
    Další zákrok si připsal Makarov, z pravého kruhu na něho šla přízemní střela, puk však přikryl pod svou lapačku.

46:34
    Garipov si musel povyjet ze své branky, aby dosáhl na opuštěný kotouč a hned ho poslal spoluhráčům. Ti se znovu dostávají před branku domácího celku.

45:55
    Alexej Potapov se prosmýkl obranou domácích a poté střelou švihem nechal vyniknout Makarovova, jenž lapil kotouč ze vzduchu do lapačky.

44:58
    Zdunov zpoza obránce hostů vystřelil, jeho pokus však skončil jen na brankáři Garipovovi. Ten tak okamžitě puk rozehrál mezi spoluhráče a posílá je do dalšího útoku.

44:10
    Střela švihem z levého kruhu, kterou vyslal Timašov, skončila na boční konstrukci domácí branky. Nižněkamsk sbírá puk a míří do další útočné akce.

43:15
    Na druhé straně vyslal dělovku od modré čáry Padakin, ale znovu byl brankář Kazaně připraven a dokázal si připsat další těžký zákrok.

42:34
    Michail Gluchov nahodil puk do útočné třetiny, nikdo z jeho spoluhráčů ho nedojel a Makarov ho tak dostal pod kontrolu.

41:10
    Galijev našel přihrávkou Zaripova, který střílel z pravého kruhu, ale znovu Makarova nepřekonal.

40:49
    Na druhé straně to zkusil Zaripov, ale také on byl nepřesný. Domácí tak míří do další akce.

40:14
    Domácí se dostali hned do útočného pásma, kde se dostal ke střele Adam Polášek, ale jeho pokus byl hodně nepřesný.

40:01

Střely na branku: 18 – 22

Také druhá třetina je za námi. Hosté v ní šli do dvoubrankového náskoku, ale domácí nic nevzdali a nejprve využili přesilovou hru, díky níž se dostali na dostřel jediného gólu. A nakonec se jim podařilo i vyrovnat a následně měli i velký tlak před hostující brankou. Strhnout poprvé vedení na svou stranu se jim hlavně díky Garipovovi nepovedlo. Čeká nás ještě zajímavá třetí třetina, která začne přibližně v 16:45.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:50
    Ještě to zkusili hosté před brankou Nižněkamsku, ale už se nic nestane.

39:30
    Garipov byl opět pod tlakem domácích hráčů a připisuje si další přesný zákrok. Domácí stále drží útočnou třetinu.

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

38:02
    A znovu jsou hráči Nižněkamsku v pásmu hostů, po ráně Porjadina zasahoval rukou ze vzduchu Garipov.

37:24
    Domácí ožili a nyní je jich plné kluziště. Hosté se tak musí bránit a možná se i strachovat o výsledek. Ve druhé třetině toho moc nepředvedli, naopak domácí dohnali dvoubrankové manko.
    36:40 Pavel ZDUNOV - 2:2

36:40
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno. Hosté už sice byli v plném počtu, domácí udrželi útočné pásmo a v blízkosti hostující branky se trefil PAVEL ZDUNOV – 2:2. Asistence: Alexandr Bryncev a Marat Chajrullin.

35:48
    Hosté se tentokráte dobře brání a vyhazují puky do bezpečí. Další část oslabení tak hrají velmi dobře.
    33:48 Juuso PUUSTINEN - 1:2

33:48
    Domácí první trest hostů využívají a snižují na rozdíl jediné branky. Z pravého kruhu prostřelil Garipova JUUSO PUUSTINEN a domácí celek je zpátky ve hře. Ještě ho tak čeká další přesilová hra – 1:2. Asistence: Mikael Ruohomaa.

33:31
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Andrej Pedan – 2 min., podrážení + 2 min., krosček).

33:22
    Následuje další komerční přestávka.

33:03
    Pavel Padakin střelou z levého kruhu donutil k zákroku Emila Garipova, který zasáhl svojí holí. Hra je přerušena.

32:08
    Jiří Sekáč dostal přihrávku na vrchol pravého kruhu, zakončení se mu ale nepovedlo a rázem je tak po další akci Kazaně.

31:06
    Další pohotový zákrok Makarova, který dalším přesným zákrokem podržel Nižněkamsk. Domácí hned na to jdou do rychlé akce na druhé straně.

29:49
    Hosté měli další šance před brankou domácích, ale Makarov drží svůj celek svými zákroky.

29:11
    Klinkhammer se obtočil na levém kruhu a snažil se protlačit kotouč za Makarovova záda, ovšem brankář domácích dokázal puk zachytit.

28:39
    Andrej Pedan zahrál puk za vlastní brankou a poslal ho svým spoluhráčům. Ti tak míří do další akce a pokusí se o třetí gól.

28:28
    Lukojanov se napřáhl na pravém kruhu, jeho pokus zastavila obrana Nižněkamsku, která tak výrazně pomohla vlastnímu brankáři, který tak nemusel do zákroku.

27:37
    Hosté otočili hru a zahrozili před Makarovem, ten svými betony pokus zastavil a hned na to poslal puk svým spoluhráčům, kteří míří zase do útočné akce.

27:00
    Domácí se pokusili ohrozit branku hostů, jenže střela Andreje Nestrašila skončila jen vedle Garipovovy branky.

26:25
    Hosté svou přesilovou hru nevyužili a domácí jsou už v plném počtu.

24:25
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).

22:31
    Střídání v týmu Neftěchimik Nižněkamsk: ze hřiště odchází Ilja Ježov, přichází Andrej Makarov.
    22:31 Anton LANDER - 0:2

22:31
    Kazaň vstřelila branku!
    Hosté si berou dvoubrankový náskok. Někde v prostoru mezi kruhy trefil kotouč VLADIMIR TKAČOV a ten poté proskočil až do domácí branky – 0:2. Asistence: Stanislav Galijev a Danis Zaripov.

22:19
    Paul Postma napálil puk od modré čáry a jeho projektil zastavila až lapačka Ilji Ježova. Domácí pak udrželi útočné pásmo, kde se bude znovu vhazovat.

21:37
    Další vhazování v útočném pásmu Nižněkamsku. Nakonec se však k puku dostali hosté a hned ho dostali na opačnou stranu. Mohou tak znovu zaútočit.

21:12
    Za brankou Kazaně svedly oba celky souboj o kotouč. Nakonec ho získali domácí a pokračují tak v útočném tažení před brankou Kazaně.

20:15
    Sekáčova řada nyní nadělala problémy Ježovovi, který po menším závaru dostal kotouč pod kontrolu.

20:01

Střely na branku: 4 – 11

První třetina je u konce. V ní jsme už ve třetí minutě viděli jednu branku, když z pravého kruhu prostřelil Ježova Albert Jarullin. Poté nikdo na jeho přesnou střelu nedokázal navázat a hosté tak jdou poprvé do kabin s jednobrankovým náskokem v zádech. Uvidíme, co nám přinese druhé dějství, které začne přibližně v 15:55.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:45
    Bars vybojoval kotouč ve vlastním obranném pásmu a ještě jdou hosté do útočné akce. A hned na to pálil Adam Polášek z pravé strany, Ježov jeho střelu pohotově kryje.

19:30
    Od modré čáry vyslal prudkou střelu hostující Andrej Markov, ovšem jeho střela končí na pozorné obraně Nižněkamsku. Do akce tak vyráží právě domácí hráči.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

18:30
    Potapov ujel podél levého mantinelu, dostal se do útočné třetiny, kde však nenašel nikoho svou přízemní přihrávkou. Nicméně hosté stále drží útočné pásmo.

17:37
    Mikael Ruohomaa se dostal ke střele z prostoru mezi kruhy, ale jeho pokus zablokovala opět pozorná obrana Kazaně. A hosté okamžitě otáčejí hru a míří do útoku.

16:51
    Ildar Šiksatdarov nasměroval kotouč zpoza hostující branky k modré čáře, jeho přihrávka však byla příliš prudká a kotouč tak útočnou třetinu opustil.

16:31
    Další útok domácích nevyšel podle jejich představ. Střela Pavla Padakina se zastavila pouze o holenní chránič jednoho z hostujících obránců.

15:45

15:18
    Zaripov střílel z pravé strany, puk však poslal jen vedle branky Nižněkamsku. Ten se hned na to osvobozuje a šetří další cenné vteřiny z oslabení.

14:46
    Také domácí hráči zatím oslabení dobře zvládají a nenechávají hosty ve svém obranném pásmu dlouho. Nyní zachytili kotouč a vyhodili ho až před Garipova.

13:45
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Andrej Sergejev – 2 min., podrážení).

13:35
    Hosté jsou už v plném počtu.

13:19
    Další střela Nestrašila končí mimo tři tyče a Kazaň znovu vyhazuje puk až před Ilju Ježova.

12:44
    Pavel Padakin nahodil puk do útočného pásma, tam ho ale nikdo ze spoluhráčů nesebral a naopak ho získali hosté. Ti se tak znovu osvobozují.

12:25
    Domácí obléhají pásmo hostů, zatím se však nemohou dostat k pořádné střele, která by mohla branku Kazaně ohrozit. Hned na to se hosté osvobozují.

11:35
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Arťom Lukojanov – 2 min., vražení na hrazení).

11:17
    Branka Nižněkamsku je prázdná, domácí mají ponechanou výhodu a pokud nevstřelí branku, budou hrát přesilovou hru.

10:55

10:37
    Kazaň se nyní sama vykázala z útočného pásma, když obrana nepodržela kotouč na modré čáře a hosté se tak vrací zpátky do obrany.

10:29
    Lander dostal přihrávku na pravý kruh, odkud vyslal střelu švihem. S tou si však Ježov dokázal poradit, ukryl puk pod sebou a následně pak přerušil hru.

09:35
    Rob Klinkhammer se protáhl kolem pravého kruhu, poté zakončoval. Ale obrana Nižněkamsku byla na svém místě a nedovolila akci před Ježovem.

09:16
    Pedan je na ledě, Kazaň je tedy kompletní a začíná její zkrácená přesilová hra.

08:55
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Pavel Padakin – 2 min., hrubost).

08:30
    Kazaň zatím hraje své oslabení dobře a do velkých šancí tak svého soupeře nepouští.

08:00
    Andrej Nestrašil byl volný na pravé straně, nedostal ale přihrávku a poté se hosté opět osvobozují.

07:45
    Jenže brzy o kotouč přišli, který hosté posílají daleko od své branky až před Ilju Ježova. Nižněkamsk tak musejí zakládat svou akci znovu.

07:30
    Domácí se už uhnízdili v pásmu Kazaně a poprvé kombinují před Garipovem v přesilové hře.

07:16
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Andrej Pedan – 2 min., podrážení).

06:45
    Další akce domácích, z pravého kruhu se napřáhl Bogdan Jakimov, ovšem jeho projektil zastavila pozorná obrana Kazaně, která tak do zakončení domácí celek nepustila.

06:18
    Následuje první komerční přestávka.

06:02
    Andrej Nestrašil dostal přihrávku do prostoru mezi kruhy, jeho přízemní pokus však dokázal pokrýt Garipov.

04:30
    Místo toho přišla další šance Kazaně, která zahrozila před Ježovem, ten po ráně Sekáče podržel puk v lapačce.

03:10
    Domácí se snažili najít rychlou odpověď, střela Adama Poláška od modré čáry se však neujala.
    02:34 Albert JARULLIN - 0:1

02:34
    A hned je z toho úvodní branka. Burmistrov poslal zpoza branky soupeře puk na pravý kruh, odkud nechytatelnou střelou propálil Ježova ALBERT JARULLIN – 0:1. Asistence: Alexandr Burmistrov.

02:05
    Zaripov si sjížděl před domácí branku, jenže klopýtl a rázem bylo po akci. Nicméně Kazaň drží útočnou třetinu.

01:34
    Do akce se také vydali hosté z Kazaně, Jiří Sekáč však svou střelu poslal jen vedle tyče branky Nižněkamsku.

00:10
    Domácí hokejisté se hned dostali do útočného pásma, ale před hostující brankou nic nepředvedli.

00:01

Neftěchim Arenou už zní hymna Ruské federace.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Neftěchimik Nižněkamsk: I. Ježov (An. Makarov) – An. Sergejev, Polášek, Ogurcov, Bryncev, Šaripzjanov (A), Semjonov, Volgin, Timašov – Puustinen, Ruohomaa, Jo. Nättinen – Padakin (C), Nestrašil (A), Chajrullin – Šiksatdarov, Jakimov, Zdunov – Avcin, Arkalov, Porjadin.

Ak Bars Kazaň: Garipov (Podjapolskij) – Postma, Pedan, Markov (A), Jarullin, Judin, Batyršin – Azevedo, Lander, Sekáč – Galijev, Tkačov, Zaripov (C) – A. Potapov (A), An. Popov, Lukojanov – Klinkhammer, Burmistrov, M. Gluchov.

Rozhodčí: Bělov, Olenin – Golovljov, Sivov.

Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji Vám příjemnou počtenou.

Andrej Nestrašil (NIZ)
    Adam Polášek (NIZ)

Jiří Sekáč (KZN)

Vzájemná utkání

V loňské sezóně se oba kluby utkaly dvakrát a pokaždé se z výhry radoval Nižněkamsk. Kazaň tak má svému soupeři dnes rozhodně co vracet.

Hosté z Kazaně jsou ve stejné konferenci třetí a dosud získali čtyřiatřicet bodů. Mají jich tedy o deset více, než Nižněkamsk. Body získali za šestnáct výher, osmkrát odešli z ledu jako poražený tým. Naposledy se Kazaň utkala s Vladivostokem na jeho ledě a zvítězila 5:1. Hokejisté Ak Bars by tak rádi na tuto výhru navázali i dnes a chtěli by si připsat třetí vítězství v řadě za sebou. Čeká nás zajímavý duel, tak si ho nenechte ujít.

Nejproduktivnější hráči

Jiří Sekáč – 21 bodů (9+12)
    Anton Lander – 20 bodů (6+14)
    Paul Postma – 18 bodů (5+13)

Domácí hokejisté jsou v tabulce Východní konference na osmém místě se čtyřiadvaceti body. Na své konto si zapsali jedenáct výher a dvanáct proher. Jsou tak na postupové pozici do vyřazovacích bojů, kterou by si rádi udrželi. Naposledy se jim na domácím ledě nedařilo, když padli 3:4 po prodloužení s moskevským Dynamem. O to více dnes prahnou po bodovém zisku, ovšem nic lehkého je tedy nečeká.

Juuso Puustinen – 19 bodů (12+7)
    Joonas Nattinen – 15 bodů (7+8)
    Adam Polášek – 14 bodů (4+10)

Hezké sobotní odpoledne přeji všem příznivcům ledního hokeje. Dnes je na programu opět ruská KHL a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy Neftěchimik Nižněkamsk a Ak Bars Kazaň.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 34. Puustinen (Ruohomaa), 37. Zdunov (Bryncev, Chajrullin), rozh. náj. Nestrašil – 3. Jarullin (Burmistrov), 23. Tkačov (Galijev, Zaripov)