1:0 (0:0)
SV Darmstadt 98
Pondělí 12.11.2018, 20:30 • Rewirpowerstadion, Bochum • 2. německá Bundesliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Třinácté kolo druhé německé Bundesligy uzavře zápas dvou týmů z dolní poloviny tabulky. Na Vonovia Ruhrstadion se střetne domácí Bochum s hostujícím Darmstadtem. Oba celky mají před dnešním zápasem shodných sedmnáct bodů a dělí se o jedenáctou a dvanáctou příčku.

Oba týmy mají víceméně stejnou aktuální formu. Domácí Bochum z posledních pěti zápasů získala šest bodů, když dokátala vyhrát na Bielefeldem 1:0 a poté třikrát remízovala s Hamburgem 0:0, Regensburgem 3:3 a v posledním kole na hřišti Fürthu 2:2. Darmstadt byl během stejného období o jeden bod úspěšnější, když získal sedm bodů. Na hřišti Regensburgu remízoval 1:1 a poté vyhrál dvakrát doma s Fürthem 2:0 a Magdeburgem 3:1.

VFL Bochum: Riemann – Celozzi, Hoogland, Gyamerah, Danilo Soares – Losilla, Tesche – Sam, Weilandt, Kruse – Hinterseer.
    Náhradníci: Janett, Römling, Fabian, Dornebusch, Sağlam, Baack, Ganvoula.

SV Darmstadt 98: Daniel Heuer – Rieder, Franke, Sulu, Hertnar – Kempe, Medojević – Heller, Mehlem, Jones – Dursan.
    Náhradníci: Gündüz, Stark, Wurtz, Höhn, Sirigu, Boyd, Stritzel.

Rozhodčí: Thomsen – Jolk, Klein.

Hráči obou týmů jsou již na trávníku. Zápas 13. kola druhé Bundesligy může začít.

1

3
    Domácí kopali hned v úvodu zápasu standardní situaci, centr do vápna ale nebyl nebezpečný.

5
    Hráči Darmstadt se nyní nastěhovali na polovinu soupeře, ani oni se ale zatím do zakončení nedostávají.

7
    Domácí středopolař Losilla pálil technicky na zadní tyč, míč ale mířil vedle Heuerovy brány.

9
    Oba celky hrají zatím dost nepřesně a tlak ani jednoho týmu zatím nepřichází. Hraje se hlavně v okolí půiící čáry.

11
    Domác'se hodně snaží a nyní se už dostávají k bráně soupeře.

13
    Do vápna vnikl Weilandt a hned se snažil zakončit. Jeho slaboučkou ránu ještě lehce tečoval spoluhráč Kruse, míč se ale i díky zákroku brankáře prokutálel těsně vedle pravé tyče hostující brány.
    13. Weilandt zamířil těsně mimo

15
    Domácí jsou stále aktivnější. Stále častěji se hraje na polovině hostujícího celku.

17
    Po centru Jonese se k hlavičce dostal Dursun, z dobré pozice ale zamířil jen do míst, kde stál připravený gólman Riemann.

19
    Hraje se opět spíše ve středu hřiště. U míče ale zůstávají domácí fotbalisté.

20
    Právě domácí fotbalisté nyní vybojovali rohový kop.

21
    Po centru do vápna hlavičkoval z dobré pozice Tesche, balon ale poslal nad bránu.

22
    Dursun nyní atakoval rozehrávajícího gólmana Riemann a je pískáno. Hostující útočník může být rád, že nedostal žlutou kartu.

24
    Sledujeme tuhý boj, přesně odpovídající německému naturelu. Stále jsou o něco aktivnější domácí fotbalisté.

26
    Zbytečnou žlutou kartu nyní dostal hostující Kempe, který se postavil před míč a zblokoval rozehrávku domácí standardky.

28
    Čas rychle plyna a pomalu nám končí první půlhodina zápasu. Hosté se snaží srovnat opticky krok.

30
    Po rohovém kopu se k hlavičce dostal opět Tesche, jenže tentokrát jeho hlavička byla velmi slabá a gólman Heuer v klidu zasáhl.

32
    Hráči Darmstadtu jsou stále pod mírným tlakem. Zatím ale náporu domácího celku odolávají.

35
    U postranní čáry fauloval Rieder a dostává žlutou kartu.

37
    Nyní se chvilku nehrálo, protože na trávníku zůstal ležet Losilla. Faul se ale nepískal a balon budou mít normálně hosté.

38
    Naopak přímý kop zahrával hostující Kempe, jehož centr z hloubi pole ale domácí defenziva odvrátila na autové vhazování.

39
    Hosté sice po zaváhání obrany vybojovali míč kousek za vápnem Bochumi, jenže sami následně chybovali a o míč přišli.

40
    Rodící se útočnou akci domácích zastavil faulem Hertner a mohl být rád, že nedostal žlutou kartu.

42
    Oba týmy působí nadále hodně živým dojmem, jenže do šancí se nedostávají.

44
    Nyní se již zdá, že se do konce poločasu již nic závratného nestane. Balon se pohybuje hlavně v okolí půlící čáry.

45
    Již se nám hraje poslední minuta normální hrací doby. Domácí to sice ještě jednou zkusili, avšak jejich útočná snaha opět k ničemu nevedla.

45

Hlavní rozhodčí Thomsen nenastavil ani vteřinku a hned po vypršení pětačtyřiceti minut ukončil první poločas.

První poločas zápasu mezi Bochumí a Darmstadtem přinesl průměrnou podívanou. Šancí jsme moc neviděli a logicky je tak stav zápasu bezbrankový 0:0.

Druhý poločas začne přibližně v 21:32.

46

46
    Střídání v týmu SV Darmstadt 98: ze hřiště odchází Rieder, přichází Sirigu.

47
    Domácí vlétli do druhého poločasu jako velká voda, jejich první útočná akce ale skončila ofsajdem.

49
    Míč si z levé strany na střed zatáhl Kruse, jeho rána pravačkou ale byla zblokována hned v zárodku.

51
    Další pokus o útočný výpad domácích byl pro změnu zastavený praporkem pomezního – ofsajd.

52
    Také hosté se nyní nastěhovali k vápnu soupeře. Po dlouhém autu do vápna se k zakončení dral Dursan, domácí defenziva ho ale k hlavičce nepustila.

54
    Heller nyní musel ve vápně zahrát skluzem. Situaci ale zvládl a míč posunul na rohový kop.

55
    S centrem do vápna si hostující defenziva poradila.

57
    Hráči Bochumi se stále snaží hrát aktivně. Opticky ale zápas vypadá hodně vyrovnaně a stále čekáme na větší šanci.

57
    Ta může přijít teď, je tu roh pro Bochum.

58
    Po lehounkém závaru ve vápně vyskočil nejvýše gólman Daniel Heuer a míč schoval do rukavic.

59
    Hosté nyní vnikali do otevřené obrany na polovinu soupeře. V rozhodující chvíli jim byl ale odmávaný další ofsajd.

60
    Tempo hry se začíná pomalu zvyšovat a nyní sledujeme rozhodně zajímavý fotbal. Jediné, co tomu stále chybí, jsou šance a góly.

61
    Teď jsou to domácí, kteří jsou u balonu. Jejich útok je ale tentokrát spíše postupný a zformovaná obrana Darmstadtu je připravena.

62
    Bochum právě vstřelil branku!
    To byl gól! TOM WEILANDT předvedl krásnou individuální akci, když postupoval prakticky od půlící brány. Se štěstím prošel přes tři bránící hráče a poté vypálil z hranice vápna přesně k tyči – 1:0!
    62. Tom WEILANDT - 1:0

64
    Domácí jsou při chuti a znovu se tlačí na polovinu soupeře.

64
    Teď to ale přehnal s důrazem při napadání Kruse a je mu pískaný útočný faul.

66
    Hosté nyní značně zabrali a přitvrdili. Teď sledujeme opravdový bundesligový boj.

68
    Snaha hostů zatím k ničem nevede. Jejich tlak končí většinou před vápnem.

69
    Na vysoký centr do vápna si nabíhal důrazný útočník Dursan, bokem k bráně a tísněný obráncem neměl šanci zakončit.

70
    Střídání v týmu SV Darmstadt 98: ze hřiště odchází Marvin Mehlem, přichází Johannes Wurtz.

70
    Střídání v týmu VFL Bochum: ze hřiště odchází Sidney Sam, přichází Görkem Sağlam.

72
    Tempo hry je stále poměrně vysoké, podobně jako před gólem ale na další šance čekáme.

74
    Z pravé strany pálil tvrdě domácí Kruse, jeho ránu vyrazil dobře gólman Heuer.
    74. Kruse a jeho tvrdá rána

76
    Střídání v týmu VFL Bochum: ze hřiště odchází Lukas Hinterseer, přichází Silvère Ganvoula.

77
    Po prostřídání na obou stranách se hraje více přímočařeji, šance ale stále přicházejí jen velmi složitě.

78
    Centr z pravé straně odvrátil na rohový kop hostující Franke, po standardce v pohodě zasáhl gólman Heuer.

79
    Domácí rozhodně nijak nebetonují a i za stavu 1:0 se snaží hrát ofenzivně a přidat gólovou pojistku.

80
    Nadále je k vidění boj o každý metr hřiště. Hosté ví, že potřebují hrát dopředu, jenže domácí je k ničemu moc nepouštějí.

81
    Ještě na vlastní polovině byl faulovaný domácí Sağlam, teď hráči Bochumi s rozehrávkou pospíchat nebudou.

82
    Do vápna soupeře se dostal znovu aktivní Kruse, jeho pokus o centr levačkou byl ale zblokovaný k obráncům.

83
    Střídání v týmu VFL Bochum: ze hřiště odchází Marcel Heller, přichází Selim Gündüz.

85
    Zápas rychle spěje ke svému konci. Domácí zatím bez větších problémů drží balon daleko od brány.

86
    Míč sice nyní doputoval až k brankáři Riemannovi, ten ale v pohodě odkopl až na polovinu soupeře.

87
    Nyní se hraje nahoru – dolu. Především hosté by potřebovali hrát již vabank, jenže domácí je k ničemu nepouštějí.

89
    Aytac Sulu nyní tvrdě srazil protihráče a dostává žlutou kartu.

89
    Domácí budou navíc kopat přímý kop z velmi výhodné pozice na polovině soupeře.

90
    Hráči Bochumi samozřejmě nikam nespěchali a zápas se přehoupl do závěrečné minuty normální hrací doby.

90+1
    Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.

90+1
    Střídání v týmu VFL Bochum: ze hřiště odchází Robbie Kruse, přichází Patrick Fabian.

90+2
    Čas hostům již teď neúprosně běží a budou to mít už těžké.

90+3
    Rozhodnout mohl nyní po útoku do otevřené obrany Ganvoula, jenže sám před brankářem z plného běhu vystřelil totálně mimo.

90+3

Je za námi pondělní dohrávka 13. kola druhé německé Bundesligy mezi Bochumí a Darmstadtem. Sledovali jsme velmi průměrné utkání, které moc šancí nepřineslo. O fous aktivnější a nebezpečnější byli domácí, kteří se díky Weilandtovi dostali v 62. minutě do vedení a hubený náskok bez větších problémů již udrželi. (22:29:26)
    Domácí vyhráli 1:0