Inter FS – Dobovec 5:1 (kon.) | Kairat – A&S Pescara 4:1 (kon.) | Vytis Vilnius – Halle-Gooik 2:5 (kon.)
Chrudim – Lida 4:0 (kon.)
AFC Kairat Almaty
4:1 (1:1)
A&S Pescara
Středa 14.11.2018, 17:30 • Zimní stadion Chrudim • Liga mistrů • Skupina D

Program v Chrudimi, ale nekončí, ba naopak. Za nějakých 50 minut odstartuje úvodní utkání pro českého mistra, který vyzve tým LSM Lida! (19:10:28)

Úvodní zápas elitní fáze Ligy mistrů je za námi a, ač hodně senzačně začal, nakonec přinesl poměrně jasné rozuzlení. Pescara vedení neudržela a po čtyřech inkasovaných gólech odchází z duelu poražena.

39:55
    Přes Pescarou je ještě jeden rohový kop. Kairat získá po první utkání velmi výhodnou pozici.

39:03
    Odstartovala nám poslední minuta zápasu, míč stále na obranné polovině kazašského šampiona.

38:40
    Ani nyní se Pescara své naděje nevzdává a pokouší se v pěti proti čtyřem o vyrovnání.
    38:14 ORAZOV - 4:1

38:14
    AFC Kairat právě vstřelil branku!
    A je definitivně hotovo! BIRŽAN ORAZOV se dostal k míči na polovině hřiště a ranou do odkryté branky trefil přesně – 4:1!

38:00
    Pěknou kombinaci mohl na zadní tyči doklepnout De Oliveira, Higuita ale skočil k tyči a fantastickým zákrokem udržel dvoubrankové vedení!

37:33
    Ani Kairat ale nezaostává a reaguje taktéž hrou s brankářem na útočné polovině. Konec utkání se ale blíží mílovými kroky.

37:22
    Kairat brání velmi zodpovědně a svého soupeře k nebezpečnějšímu zatím nepouští.

36:55
    Střela Wellingtona z pravé strany mířila těsně nad břevno.
    36:26 HIGUITA - 3:1

36:26
    Vyrovnání se nekoná, přesně naopak. První zakončení Pescary lapil do náruče brankář HIGUITA, který milimetrovým výkopem dokázal trefi přesně prázdnou branku soupeře – 3:1!

36:19
    Pescara bude hrát v posledních minutách bez brankáře!

35:32
    Taian je zatím asi nejvýraznější hráč Kairatu, který měl na noze třetí branku. Místo střely volil ještě nabídku na spoluhráče a branku minul.

35:18
    Rozběhla se poslední pětiminutovka, Kairat kombinuje na útočné polovině.

34:28
    Kapitán italského mistra se mohl radovat, proti Gabrielu Limovi ale stál Biržan Orazov, jenž jeho lob vykopl až z brankové čáry!

34:14
    Čas do konce utkání se poměrně nebezpečně přiblížil, Pescara si začíná říkat o vyrovnání.

33:36
    Nyní však Gabriel Lima nadělal vrásky své střídačce, nepřesnou přihrávkou totiž namazal Tayebimu. Jeho problém však rychle uhasil Calderolli.

32:40
    Gabriel Lima měl uháněl z levé strany vstříc kazašské brance, jeho zakončení ale Higuita přečetl a vyrazil do bezpečí!

31:20
    Favorit duelu znovu přitopil pod kotlem a znovu se napevno usazuje na útočné polovině.

31:12
    Hrubé chyby v italské defenzívě! Lennon s Edsonem postupovali prakticky ve dvou sami na brankáře, obrovskou šanci ale nezužitkovali! První jmenovaní totiž svého spoluhráče vyhnal ze střeleckého úhlu, a tak jsme se ani kloudného zakončení nedočkali.

30:42
    Sulejmenov dostal nabito z rohu na volej, míč ale při jeho zakončení překročil postranní čáru.

30:03
    A mohla se ho dočkat velmi rychle! Před Higuitou totiž vznikl velký závar, hráči kazašského týmu ale vleže dokázali střely Italů včas zablokovat.

29:48
    Kairat je znovu na třech faulech, Pescara vyhlašuje útok za vyrovnáním.
    29:08 ORAZOV - 2:1

29:08
    Také druhá branka kazašského týmu se řadí do kategorie šťastných! Tursagulov vystřelil na Mammarellu opravdu z nulového úhlu, balon prolétl Mammarellovi mezi nohama a BIRŽAN ORAZOV již neměl problém doklepnout míč do prázdné branky – 2:1!

28:14
    Když už Kairat nemůže, Higuitou si pomůže. A tak jeden z nejlepších brankářů světa míří opět na útočnou polovinu..

27:40
    Penaltu chtěla tak Pescara a myslím si, že po právu! Higuita totiž místo míče zasáhl nohu Gabriela Limy, který tak v pokutovém území spadl. Také v tomto případě sudí pouze zakroutil hlavou.

27:15
    Tayebi vzal na levé straně vše na sebe a svůj individuální průnik zakončil ranou po zemi. Mammarella byl včas připraven a jeho pokus zastavil.

26:30
    Kairat Almaty se na útočné polovině příliš dlouho neudržel, a tak se musí znovu postavit do své obranné formace.

25:48
    Lukaian předvedl směrem dopředu vynikající práci, nakonec vytvořil dobrou pozici pro Avellina, jehož zakončení zamířilo mimo kazašskou klec.

25:16
    Kazaši se již dobrou minutu nedostali k balonu a jejich tlak z úvodních okamžiků druhé půle se překvapivě zcela rozplynul.

24:49
    Calderollimu v nejdůležitější moment zazlobilo zpracování, i nadále však Italové zůstávají s balonem na útočné polovině.

24:29
    Obranný val Pescary si bude moci na malou chvilku odpočinout a případně sám zaútočit. Nyní kombinuje na útočné polovině.

23:40
    Řekl bych, že otázkou dne je, jak dlouho dokáže Pescara odolávat tlaku kazašského týmu. Řada velkých šancí zkraje poločasu ale nyní trochu polevila.

22:37
    Benevolentní rozhodčí nyní na obou stranách pustili dva ostřejší zákroky, hra plynule pokračuje. A Kairat se snaží. Italská taktika ale zatím přináší své ovoce.

21:41
    Hlavní personou první půlky je i nadále Taian, který nyní nedovoleně zastavil Gabriela Limu. A tak má Kairat na svém kontě ve druhé půli první akumulovaný faul.

21:04
    Taian pokračuje ve střeleckých hodech! Jeho rána z velké dálky přistála na levé tyči italské branky. Nyní měla Pescara znovu ohromnou porci štěstí. Skóre i nadále zůstává nerozhodné.

20:35
    A velmi rychle přišla i první branková příležitost! Přesně rozehraný roh poslal prudkou střelou na branku Taian, Mammarella neměl šanci na jeho střelu zareagovat a měl opravdu z pekla štěstí, že přízemní pokus prolétl jen kousek vedle jeho branky!

20:29
    A Kazaši se znovu usazují na útočné polovině, Higuitu však zatím ponechávají ve své brance.

20:01

Oba týmy se již vrátily z kabiny na hrací plochu, druhý poločas začne co nevidět.

Poločas s pořadovým číslem dvě odstartuje zhruba v 18:30.

První polovina duelu mezi Kairatem a Pescarou je za námi. Již v osmé vteřině otevřel skóre v Bertoni, Kairat ale silnou převahu při hře s brankářem Higuitou na útočné polovině zužitkoval až minutu před pauzou. Ve druhé půlce tak bude vše otevřené.

20:00

19:25
    Calderolli zachytil rozehrávku Kazachů a hnal se do rychlého přečíslení. V souboji jeden na jednoho volil prudkou střelu, kterou ale Higuita včas vykopl do bezpečí.

19:16
    Šance přijde po dalším rohovém kopu.

18:59
    A Kairat i nadále pokračuje v pěti na útočné polovině s cílem získat vedení zpět na svoji stranu.
    18:24 TAYEBI - 1:1

18:24
    A daří se mu to velmi rychle! Taian šikovnou přihrávkou našel volného TAYEBIHO, který s notnou dávkou štěstí dostal míč z ostrého úhlu za záda brankáře Mammarelly! Na konci první půle tak začíná od znovu – 1:1!

18:00
    A tak je u míče znovu Kairat, který se ze všech sil snaží v posledních dvou minutách první půle vyrovnat.

17:54
    Leandro Cuzzolino neuspěl. Volil prudkou ránu na levou tyč brankáře Higuity, kterého nakonec zachránila až tyčka!

17:52
    Tak pozor! Šestý faul Kairatu a Pescara bude kopat desetimetrový kop! To je velmi slušná šance pro italské mužstvo svému soupeři odskočit na rozdíl dvou branek.

17:04
    Kazaši zatím při hře v power-play na polovině soupeře vůbec nic nevymysleli.

16:06
    Higuita dostal po rohu nabito na pravačku, střela ale zaplula až ke střeše zimního stadionu.

15:03
    Time out pro Italy.

14:49
    Kairat si žádal pokutový kop, u rozhodčích ale neuspěl. Tayebiho střela totiž hodně podezřele zasáhla bránícího hráče, dle rozhodčího se ale u ruku nejednalo.

14:00
    Kairat to i nadále zkouší s Higuitou na útočné polovině, zatím je ale silně neúspěšný.

13:11
    Tursagulov měl poměrně dostatek času na pravé straně, v nejdůležitější moment si ale balon příliš předkol a ten mu utekl do zámezí. Trenér Kairatu Almaty Kaká není s vývojem pochopitelně vůbec spokojen, a z toho důvodu si bere oddechový čas.

11:34
    Wellington měl na noze druhou branku Italů! Lob po lajně se snažil zakončit z první, jeho pokus se nakonec rozvlnil v síti, pouze však té boční.

10:50
    Nástřel Higuity na zadní tyč vypadal hodně nebezpečně, nakonec to ale pro Kairat dopadl hodně špatně. Jesenamanov totiž nastavil u tyčku ruku, kterou dostal balon do branky. Gól pochopitelně neplatí, hříšník dostává žlutou kartu a dvojnásobný vítěz Ligy mistrů má na kontě pět akumulovaných faulů!

09:59
    Předchozí tvrzení beru zpět, přistrčením se totiž provinil Avenillo.

09:40
    Kairat si hodně zahrává, protože v polovině prvního poločasu má na kontě čtyři akumulované fauly. To Pescara je zatím čistá.

09:24
    Hossein Tayebi se šikovně uvolnil na středu hřiště, zakončení již tak přesné a pohledné nebylo.

09:17
    Italský mistr se pokoušel o podobnou akci jako při prvním gólu, na rozdíl od osmé sekundy utkání však tentokrát tak úspěšný nebyl.

08:42
    Také Pescara si užívá chvilku na útočné polovině, její kombinaci ale kazašské mužstvo rychle vytlačilo z výhodné pozice. Vývoj hry se znovu obrací, Mammarella musí být v pozoru.

08:22
    Máme zde úvodní žlutou kartu dnešního duelu. Pěknou kličku Murila nezachytil Orazov, jemuž za zákrok náleží žlutá karta.

07:09
    Čas prvního poločasu směle ubíhá. U míče je častěji Kairat, který poprvé v elitní fázi vysílá brankáře Higuitu na útočnou polovinu.

06:12
    Pescara zatím hraje hodně kvalitní utkání a drží s favorizovaným Kairatem Almaty krok. Dnešní odpoledne je, jako předkrm večerního duelu Chrudimí s Lidou, velmi vydatné.

05:10
    Calderolli zkusil najít rozběhnutého spoluhráče, Higuita ale jeho úmysl chytře přečetl a sebral balon do náruče.

04:44
    Dauren Tursagulov se snažil vyrovnat stav, ani jeho střela ze střední vzdálenosti ale k brankáři nedoputovala.

04:08
    Kazašský favorit zvýšil svůj presink a nutí tím tým z Pescary vytvářet chyby. Efektivita týmu z Alma-Aty ale pokulhává.

02:45
    Jonhn Lennon se hodně šikovně otáčel v palebné pozici a vystrašil hostující střídačku. Jeho přízemní střela končí na pravé noze Mammarelly.

02:01
    Centr Mammarelly přes celé hřiště přistál na hlavě kapitána Gabriela Limy, od ní se ale odrazil do zámezí. Hrát tak bude znovu Kairat.

01:03
    Kairat pochopitelně přichystal odpověď tím, že se usadil na útočné polovině. Branku zkušeného gólmana Mammarelly se mu ale zatím ohrozit nedaří.
    00:08 BERTONI - 0:1

00:08
    Pescara právě vstřelila branku!
    Tak to je hodně nečekaný a hlavně hodně rychlý start chrudimské skupiny! První italský útok končí gólem po osmi vteřinách utkání! Murilo připravil pěkným lobem balon pro EDGARA BERTONIHO, jenž z první prostřelil Higuitu – 0:1!

1

Za několik málo okamžiků odstartuje na chrudimském Zimním stadionu úvodní utkání elitní fáze Ligy mistrů, ve kterém se představí dva evropské velkokluby z Kazachstánu a Itálie.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Petr Dejnožka

Branky: 19. Tayebi (Taian), 30. Orazov (Tursagulov), 37. Higuita, 39. Orazov (Favero) – 1. Bertoni (Murilo)

Karty:   9. Orazov (KAI)

AFC Kairat Almaty: Higuita (Dudu) – Taian, Favero, Tursagulov, Nurgožin – Žamankulov, Edson, Sulejmenov, Lennon, Tayebo, Orazov, Jesenamanov
    A&S Pescara: Mammarella (Fiuza, Miraglia) – Gabriel Lima, Murilo, De Oliveira, Bertoni – Ercolessi, Cuzzolino, Calderolli, Lukaian, Coco, Avellino, Jonas Pinto

Rozhodčí: Kovács, Farkas (oba Maďarsko) – Kadykov (Rusko)