Inter FS – Dobovec 5:1 (kon.) | Kairat – A&S Pescara 4:1 (kon.) | Vytis Vilnius – Halle-Gooik 2:5 (kon.)
Chrudim – Lida 4:0 (kon.)
FK Vytis Vilnius
2:5 (0:3)
FP Halle-Gooik
Středa 14.11.2018, 19:00 • Alytus Arena • Liga mistrů • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Litevská Alytus Arena bude v následujících dnech hostitelem zápasů skupiny A futsalové Ligy mistrů. V rámci této online reportáže budeme sledovat průběh utkání mezi domácím celkem Vytis Vilnius a hostujícím FP Halle-Gooikz Belgie.

V rámci této skupiny se představí ještě další dva celky – španělský Movistar Inter a slovinský KMN Dobovec. Přestože domácí tým z Vilniusu je jako pořadatel v určité výhodě, neočekává se, že by mohl postoupit do Final Four. Největším favoritem skupiny bude španělský Movistar.

FK Vytis Vilnius: Olinha (Repšas) – Rafa, Genigle, Sandrinho, Isaac – Bučma, Zagurskas, Lubas, Santos, Japa, Barbosa, Sendžikas, Voskunovič.

FP Halle-Gooik: Zaramello (Vandenheede) – Leitão, Mohamed Dahbi Reda, Gréllo, Diogo – Dujacquier, Fernandão, Gonzalo Carsi, Ibrahim Adnene, Nerinckx, Leo, Teixeira, Patias

Rozhodčí: Birkett (Anglie), Çetin (Turecko), Jelič (Chorvatsko).

0:01

0:47
    Úvod utkání je hodně opatrný. Oba celky se přetahují o balon.

01:45
    První střelecký pokus zaznamenal Isaac, jeho rána byla ale zblokovaná.

02:50
    Ke střelám se dostali hostující Diogo a následně také Leitão, oba pokusy byly také zblokované defenzvou.

03:21
    Na polovině hřiště byl faulovaný domácí Isaac, míč mají hráči Vytisu.

04:01
    Už nyní je ale jasně patrné, že úvod patří hostům. Ti mají balon častěji na kopačkách.

04:45
    Defenzivy zatím pracují na jedničku. Také střela domácího Rafy byla zblokovaná hned v zárodku.

05:12
    Hostující Patias fauloval na polovině soupeře a balon tak snadno získávají domácí.

05:44
    První přímou střelu na bránu zaznamenal hostující Patias, domácí gólman Olinha ale v pohodě proti přízemní střele zasáhl.

06:06
    Na palubovce zústal po nezaviněném souboji ležet Teixeira a musí být ošetřovaný.

06:06
    Teixeira hodně kulhá nezdá se, že by mohl pokračovat ve hře.

06:20
    Klasický fotbalový kluz předvedl u postranní čáry domácí Ericson Santos, je z toho aut pro hosty.

06:32
    Hosté kopali Gréllem rohový kop, po kterém pálil bez přípravy Patias. Míč poslal jen do boční sítě.
    06:32 Patiasova nebezpečná střela

08:00
    Hosté začínají mít značnou převahu a teď tu mají další roh.

08:00
    Také tento roh zahrával Gréllo, tentokrát z toho ale nic nebylo.

08:31
    Střela aktivního Grélla byla zblokovaná na další roh.

08:38
    Hosté nakonec kopali rohy tři. Po tom posledním se do dobré pozice dostal Fernandão, gólman Olinha si připsal další důležitý zákrok.

09:01
    K další střele se dostal Fernandão, jeho pokus se ale mezi tři tyče nevešel.

10:15
    Domácí mají velké problémy překročit půlící čáru. Do zakončení se prakticky nedostávají.

10:45
    Halle-Gooik právě vstřelil branku!
    Tlak hostů se nyní přeměnil v první branku zápasu. Gréllo přihrál z levé strany na střed na DIOGA, ten si míč posunul před sebe a ranou k tyči otevřel skóre zápasu – 0:1!
    10:45 DIOGO - 0:1

11:55
    Domácím se stále nedaří. Prakticky celý zápas sledujeme hru na jedné polovině.

12:10
    Teď se ale z ničeho nic právě domácí dostali do velké šance. Za obranu si naběhl Isaac, jenže s těžkou přihrávkou si sám před brankářem nedokázal oradit a prakticky nezakončil.

12:26
    Po následném rohu pálil tvrdě na bránu Sandrinho, gólman Zaramello se musel vytasit s dobrým zákrokem, aby míč vyrazil.
    12:26 Zaramello musel zasahovat

12:53
    Parádní míč za obranu dostal DIOGO, jehož oblouček přes vybíhajícího brankáře končí v síti – 0:2!
    12:53 DIOGO - 0:2

12:53
    Domácí tým si následně vzal oddechový čas.

14:07
    Do velké gólové šance se na levé straně hřiště dostal Guesinho Genigle. Byl ale hodně blízko bráně a míč poslal mimo.

14:15
    Je to velmi snadné. Nyní pro změnu poslal pas za obranu Dahbi Reda a zakončující LEITÃO poslal míč mezi nohy gólmana Olinhy. Je z toho gól na 3:0!
    14:15 LEITÃO - 0:3

15:04
    Další střelecký pokus zaznamenal Patias, tentokrát zamířil ale mimo.

16:12
    Skoro až z poloviny hřiště pálil Ericson Santos, míč ale polal nad bránu a Zaramello zasahovat nemusel.

16:52
    Oddechový čas si vybrali také hosté.

17:15
    Střelu Fernandãa vyrazil domácí gólman na další rohový kop.

17:17
    Po rohu to zkusil Galan Carsi, bránu soupeře ale netrefil.

18:40
    První poločas spěje ke svému konci, hosté jsou nadále jasně lepší.

19:14
    Největší šanci domácích měl v závěru poločasu Ericson Santos, jenže sám před brankářem prakticky netrefil balon a gólman Zaramello velmi snadno schoval míč do rukavic.

19:59
    V poslední vteřině první půle to zkusil Guesinho Genigle, jenže to byla spíše střela ze zoufalosti a šla hodně mimo.

20:00

Je za námi první poločas zápasu mezi FK Vytis a FP Halle-Gooik. Hosté z Belgie jsou jasně lepší a zcela po zásluze vedou nad svým soupeřem 3:0. Nedá se očekávat, že by ve druhém poločase došlo k nějakému zvratu, protože kvalitativní rozdíl mezi oběma celky je opravdu velký.

20:01

20:55
    Domácí začali druhý poločas hodně aktivně, útočná akce číslo jedna ale k ničemu nevedla.

21:53
    Hosté svého soupeře očividně nechávají hrát. Futsalisté FK Vytis se ale k přímému ohrožení brány zatím nedostali.

22:13
    Z pravé strany skoro až od postranní čáry pálil Rafa, gólman Zaramello ve velké pohodě vyrazil míč na roh.

22:46
    Zaramello se vydal až na polovinu soupeře, po rychlé kombinaci pálil Gréllo, balon poslal nad bránu.

23:56
    Aktivní Rafa nyní opět vystřelil a gólman hostů musel proti jeho ráně zasahovat.

24:39
    Vytis Vilnius právě vstřelil branku!
    Guesinho Genigle poslal balon na pravou stranu na RAFU, který ranou z velkého úhlu překvapil gólmana Zaramella. Hosté by měli zvýšit své úsilí, protože ve druhém poločase vůbec nehrají.
    24:39 RAFA - 1:3

27:19
    Hosté opravdu zabrali a hned se do dobré pozice dostal Fernandão. Jeho ránu gólman Olinha vyrazil.

27:35
    Po další rychlé kombinaci, do které se zapojil i gólman Zaramello je to již 1:4. Leo přihrál pod sebe FERNANDÃOVI, ten si balon lehce posunul a pak tvrdě vypálil.
    27:35 FERNANDÃO - 1:4

27:53
    Domácí kopali Sendžikasem rohový kop, bránu soupeře ale neohrozili.

29:27
    Patias vystřelil mimo a následně zůstal na palubovce ležet domácí gólman Olinha. Bude ale v pořádku.

30:18
    Tvrdě levačkou pálil z levé strany Guesinho Genigle, hostující brankář Zaramello ale dobře míč vyrazil.

30:58
    Zajímavou střelu vyslal na domácí bránu také Gréllo, jenže i brankář Olinha byl připravený a míč vyrazil.

31:28
    Další akci, kdy hráč zabíhá za obranu, zakončoval Patias. Domácí brankář byl ale tentokrát včas na zemi a míč lapil.

32:05
    Domácí Barbosa sice vystřelil pohotově, avšak také velmi nepřesně.

32:22
    Dalším nepřesným střelcem domácích byl Ericson Santos.

33:01
    Hosté se opět nikam neženou a s tříbrankovým náskokem čekají na to, s čím přijdou domácí.

33:50
    Domácí nyní pochopitelně vrhají všechny síly do ofenzivy. Čas se jim rychle krátí a budou to mít asi hodně složité.

34:36
    Míč proti noze dostal dobře Diogo, jenže jeho rána postrádala přesnost a skončila mimo.

35:20
    Hráči FK Vytis to zkoušejí bez brankáře.

36:25
    Hostující gólman Zaramello přehodil celé hřiště a poslal míč do brány. Gól ale samozřejmě rukou platit nemůže.

36:38
    Domácí mají díky početní výhodě v polo převahu, ale až k zakončení se stále ne a ne dostat.

37:42
    Proti střele Zagurskase musel nyní hostující gólman Zaramello zasahovat nadvakrát. Míč ale za svá záda nepustil.

38:22
    Domácí šťastně snižují, když Sandrinho nastřelil balon na bránu a na brankovišti ho lehce do brány usměrnil BARBOSA.
    38:22 BARBOSA - 2:4

38:22
    Oddechový čas pro hosty.

38:49
    Hosté se snaží dávat balon rychle od nohou. Domácí samozřejmě ví, že již moc času nemají.

38:51
    Oddechový čas pro domácí.

39:08
    Po zemi vystřelil po samostatné akci Zagurskas, hostující gólman bez problémů zasáhl.

39:15
    Hosté střílejí pátý gól po rohovém kopu. Dahbi Reda poslal míč proti noze PATIASE a ten s pomocí tyče propálil domácího gólmana.
    39:15 PATIAS - 2:5

39:46
    Zápas je rozhodnutý a v podstatě se nyní již pouze dohrává.

Přestože se domácí futsalisté FK Vytis Vilnius ve druhém poločase hodně snažili, žádné příliš velké drama nezpůsobili. Hosté se udržovali svůj náskok a na každou branku domácích dokázali vždy odpovědět, takže zápas skončil stejně jako první poločas tříbrankovým rozdílem. (20:37:20)

Matěj Vítek

Branky: 25. Rafa (Genigle), 39. Barbosa (Sandrinho) – 11. Diogo (Gréllo), 13. Diogo (Leitão), 15. Leitão (Dahbi Reda), 28. Fernandão (Leo), 40. Patias (Reda)

Rozhodčí: Birkett (Anglie), Çetin (Turecko), Jelič (Chorvatsko)