Minnesota – Buffalo 2:3 (kon.) | Vancouver – Montreal 2:3 (kon.) | Ottawa – Pittsburgh 6:4 (kon.)
NY Rangers – Florida 4:2 (kon.) | Carolina – Columbus 1:4 (kon.) | Arizona – Boston 1:2 (kon.)
Nashville – Los Angeles 5:3 (kon.) | Calgary – Edmonton 4:2 (kon.) | San Jose – St. Louis 4:0 (kon.)
NY Islanders – Dallas 2:6 (kon.) | Carolina – New Jersey 2:1 (kon.)
Carolina Hurricanes
1:4 (0:1, 1:3, 0:0)
Columbus Blue Jackets
Neděle 18.11.2018, 01:05 • PNC Arena, Raleigh • NHL

To je z mé strany již vše, příště na počtenou! (03:35:53)

TŘI HVĚZDY ZÁPASU:

1. Cam Atkinson (CBJ): 3+0
    2. Artěmij Panarin (CBJ): 0+3
    3. Sebastian Aho (CAR): 1+0

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Lukáš Sedlák (CBJ): 0+0, -1, 1 střela, čas na ledě 10:55

Závěrečná dvacetiminutovka už žádné drama nenabídla, Blue Jackets si zkušeně pohlídali svůj komfortní náskok a odváží si z Caroliny dva body za výhru 4:1. Ústřední roli v tom sehrál Cam Atkinson, který v první polovině zápasu stihl završit hattrick – svůj pátý v kariéře. Skvělý zápas odehrál i Artěmij Panarin, který nasbíral tři asistence, a Sergej Bobrovskij, naopak Hurricanes toto utkání před domácím publikem příliš nevyšlo. Carolina jde do akce už zítra, kdy tady v PNC Areně přivítá New Jersey.

58:53
    Nepovedená Werenskiho rozehrávka končí na zakázaném uvolnění, hra se tak vrátí zpět před Bobrovského.

58:14
    Duclair byl při úniku faulován, Justin Faulk (CAR) stráví zbytek utkání za katrem za sekání.

57:46
    Blue Jackets byla odpískána dvě zakázaná uvolnění v krátkém časovém sledu, v závěru třetí třetiny už se na ledě nic převratného neděje.

57:15
    Markus Hännikäinen se po skvělé práci Duboise dostal k puku u pravého hrazení, jeho následná střela ale zaduněla jen o zadní plexisklo.

56:21
    Haydn Fleury z pravé strany výrazně přestřelil vzdálenější tyč, díky Foegelemu se ale Hurricanes ještě udrželi v útočném pásmu.

55:39
    Hamiltonova nepřesná střela skončila na zadním hrazení, načež Josh Anderson dostal puk do středního pásma a oba týmy mohou vystřídat.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

54:41
    Staalova střela z mezikruží byla přizvednuta do ochranné sítě, do PNC Areny se společně vrátíme po komerční přestávce.

54:03
    Anthony Duclair vyhodil kotouč na zakázaném uvolnění, následovat tak bude další buly před Sergejem Bobrovským.

53:24
    Bobrovskij se užuž chystal přerušit hru po nahození Phillipa Di Giuseppeho, napadající Aho mu v tom ale zabránil a udržel kotouč ve hře.

52:33
    Po trmě-vrmě ve středním pásmu se puku ujal Warren Foegele a vydal se s ním až do útočné třetiny, ke střele se už ale nedostal.

51:45
    Brankář Columbusu po dalším závaru radši přerušil hru, před námi je nyní komerční přestávka.

50:51
    Po střele Dougieho Hamiltona z mezikruží teď Bobrovského zachránila tyč!

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 27. Aho (T. van Riemsdyk) – 12. Atkinson (Panarin, Dubois), 22. Atkinson (Panarin), 28. Werenski (Atkinson, Panarin), 32. Atkinson (Wennberg, Dubois)

Carolina Hurricanes: Darling (McElhinney) – Slavin, D. Hamilton, de Haan, Faulk, H. Fleury, T. van Riemsdyk – Ferland, Aho, T. Teräväinen – B. McGinn, J. Staal, Williams – Martinook, Wallmark, Svečnikov – Foegele, C. Bishop, Di Giuseppe.
    Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – R. Murray, S. Jones, Werenski, Harrington, Nutivaara, D. Savard – Panarin, Dubois, Atkinson – Duclair, Jenner, J. Anderson – Dubinsky, Wennberg, Bjorkstrand – Hännikäinen, Riley Nash, Sedlák.

Rozhodčí: Schlenker, O'Halloran – Murphy, Tobias