Plzeň – Bolzano 6:2 (kon.) | Kärpät – Zürich 3:2 (kon.) | Skellefteå – Storhamar 3:2 (kon.)
Frölunda – Lugano 5:4 (kon.) | Tappara – Kometa Brno 5:5 (kon.) | Salzburg – Rouen 5:1 (kon.)
Zug – Mnichov 0:2 (kon.) | Bern – Malmö Redhawks 0:1 (kon.)
EV Zug
0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
EHC Red Bull Mnichov
Úterý 20.11.2018, 19:45 • Bossard Arena, Zug • Play-off Hokejové Ligy mistrů • Osmifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.

Hezký úterní večer přeji všem příznivcům ledního hokeje. Dnes jsou na programu odvety ve vyřazovacích bojích v hokejové Lize mistrů, boje o zisk European Trophy a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy EV Zug a EHC Red Bull Mnichov.

EV Zug (Švýcarsko)

Hokejisté švýcarského Zugu ve skupině D jasně dominovali. Z šesti duelů si připsali pět výher a jednu prohru po prodloužení. S šestnácti body tak suverénně postoupili z prvního místa a jejich cíl je jasný, projít přes Mnichov do dalšího kola play-off, a sice do čtvrtfinále. Zug dvakrát porazil Eisbären Berlín, dvakrát českého zástupce Kometu Brno. Jednou pak porazil běloruské Něman Grodno. Běloruský celek se pak také stal jediným týmem, který sebral Zugu body, když ho porazil po prodloužení.

EHC Red Bull Mnichov (Německo)

Mnichovští hokejisté se do play-off Champions Hockey League probojovali ze skupiny B, kde skončili se dvanácti body na druhém místě. Dvakrát porazili běloruský Junosť Minsk, ve dvojzápase s TPT Turku si připsali jednu výhru a jednu prohru. Se švédským Malmö pak dokázali také jednou vyhrát a jednou prohráli. Mnichovští měli s tímto soupeřem shodně bodů, Malmö ale šlo z prvního místa díky lepšímu skóre.

Systém play-off CHL

Kromě finále hokejové Ligy mistrů, které rozhodne jediný zápas, se osmifinále, čtvrtfinále a semifinále bude hrát systémem na dva zápasy s tím, že pokud výsledek duelu skončí nerozhodně, prodlužovat se nebude. Remízou tak zápas může skončit a postoupí tým s lepším skórem. Pokud bude i po dvou duelech nerozhodné skóre, bude následovat desetiminutové prodloužení, případně pak i samostatné nájezdy.

První vzájemný duel

Oba celky se střetly před dvěma týdny na ledě Mnichova. Na konci třetí třetiny byl stav nerozhodný 2:2. V osmapadesáté minutě ovšem strhl vedení na stranu Zugu Lino Martschini a dal tak švýcarskému klubu o něco lepší pozici do odvety. Nic vyhraného ale hráči Zugu nemají, i když jim k postupu stačí remíza. Na to ale hrát nebudou, doma budou chtít zvítězit, aby nedopustili jakékoli drama. Hosté z Mnichova se pokusí zvítězit. Pokud by to bylo o více jak jednu branku, pak by postoupili oni. Pokud o jeden gól, byl by v součtu stav nerozhodný a následovalo by prodloužení či samostatné nájezdy. Zápas to tak bude hodně zajímavý. Nenechte si ho ujít.

Statistiky prvního duelu

EHC Red Bull MnichovEV Zug 2:3
    Branky a nahrávky: 30. Shugg (Aulie), 33. Mitchell – 10. Schlumpf (Simion), 29. Martschini (Suri), 58. Martschini (Suri, Albrecht)
    Rozhodčí: Nikolić, Stolc (oba Rakousko) – Hinterdobler, Hofer (oba Německo)
    Diváci: 2 290

Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji Vám příjemnou počtenou.

EV Zug: Stephan (Aeschlimann) – Stadler, Schlumpf, Alatalo, Thiry, Zgraggen, Zryd – Suri (A), McIntyre (A), Martschini (TS) – Everberg, Roe, Klingberg – Simion, Senteler, Lammer – Schnyder (C), Albrecht, Zehnder – Lauenberger

EHC Red Bull Mnichov: Aus Den Birken (Reich) – Abeltshauser, Bodnarchuk, Seidenberg, Joslin, Boyle, Aulie, Button – Mauer, Voakes (A), Kastner (A)– Shugg, Stajan, Mayenschein – Ehliz, Mitchell (C) (TS), Daubner – Lobach, Eder A., Eder T.

Rozhodčí: Smetana, Nikolić (oba Rakousko) – Wust, Altmann (oba Švýcarsko).

00:01

00:27
    Úvodní buly vyhráli hosté z Mnichova, ovšem musí se bránit atakům domácích nájezdníků.

01:18
    Dvě nebezpečné situace před brankou Mnichova hostující tým ustál. Domácí jsou v úvodu duelu jednoznačně aktivnější.

02:00
    Až nyní se Mnichovští dostali do pásma Zugu, kde zůstanou i nadále, neboť se bude vhazovat po pravici Stephana.

02:11
    Vyloučení v týmu EV Zug (Schlumpf – 2 min., vysoká hůl).

03:05
    Hosté se hned usadili v pásmu Zugu a dostali se k zakončení, ale to nebylo nikterak nebezpečné.

03:26
    Nyní už se Mnichovským nedaří usadit se na delší dobu v pásmu Zugu, natož se dostat do nějaké kombinace a k zakončení.

04:11
    Mnichov se přece jen dostal do pásma domácích a kombinoval, ovšem k výraznější šanci se nedostal. Nyní už je navíc po přesilovce hostů.

04:27
    Naopak na druhé straně musel zasahovat brankář Aus. Zvládl to však.

04:49
    Nahození hostů ukryl Stephan ve své lapačce. Bude se tak vhazovat po jeho levici v pásmu Zugu.

05:04
    Domácí dokázali puk rychle dostat ze svého pásmu, aktuálně se hraje ve středu hřiště, kde kombinují právě modří.

06:28
    Zakázané uvolnění Zugu, hra se stěhuje před Stephana.

06:41
    Dva na jednoho ujížděli domácí, ovšem přihrávkou celou akci pokazili.

07:13
    Rozhodčí nyní pustili dva zákroky, ačkoliv se oba týmy dožadovaly dvou minut pro svého protivníka.

08:18
    Ve hře pět na pět domácí zamkli svého protivníka ve vlastním pásmu, ale k zakončení se neprobojovali.

08:38
    Nebezpečná situace před brankářem Ausem Den Birkenem, domácí kroužili kolem jeho branky, ovšem puk za jeho záda nepropasírovali.

10:03
    Rozhodčí signalizují vyloučení, přesilovou hru si znovu zahrají hosté z Mnichova.

10:31
    Hra ještě nebyla přerušena, hosté drží v šesti puk v pásmu domácích.

10:42
    Vyloučení v týmu EV Zug (Simion – 2 min., držení hole).

11:14
    Přesilovou hru sice hrají hosté, ovšem domácí se dostali do velké šance, v níž neuspěli. Brankář Aus Den Birken uspěl proti střele Reta Suriho.

11:14
    Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov (Kastner – 2 min., hrubost).

11:38
    Aktuálně se hraje čtyři na čtyři, poté domácí bude čekat krátká půlminutová přesilová hra.

12:33
    Domácí teď měli štěstí, že se k puku nedostal před Stephanem úplně volný Shugg. Z šance však nic nakonec nebylo.

13:14
    Domácí kratičkou přesilovou hru nevyužili, hraje se opět pět na pět.

13:48
    Domácí Suri dal o sobě znovu vědět, napřáhl ke střele, se kterou ovšem Aus Den Birken neměl větší potíže. Vhazovat se ale bude po jeho levici.

14:28
    Ofsajd hostujícího týmu píská čárový rozhodčí. Vhazuje se tak ve středním pásmu.

14:44
    Následuje postavení mimo hru hostů číslo dvě v krátkém časovém sledu.

15:21
    První třetina se pomaličku chýlí ke svému konci. Domácí sice vstoupili do zápasu aktivněji a rozhodně prozatím byli nebezpečnější, ovšem aktuálně se hraje bez větších šancí.

15:48
    V pásmu domácích se na chvíli usadili Mnichovští a dokonce i dvakrát nahodili puk na bránu Stephana, avšak bez efektu.

16:34
    Domácí se ocitli s pukem v těsné blízkosti Aus Den Birkena a dokonce vystřelili, ale zblízka neměli šanci hostujícího brankáře prostřelit.

17:12
    Rozruch před brankou Zugu, rozhodčí přerušují hru. Vhazovat se bude před Stephanem.

17:42
    Závěr první třetiny vychází lépe hostům, kteří se nyní usadili v pásmu Zugu a obléhali jeho branku. Následuje však vyloučení hostujícího týmu.

17:47
    Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov (Daubner – 2 min., vysoká hůl).

18:23
    Nebezpečné nahození od modré se snažil jeden z domácích hráčů tečovat, ale nepovedlo se. Hosté poté vyhazují až k bráně Stephana.

18:54
    Domácí jsou v přesilové hře nebezpeční, Alatalova střela se však neujala.

19:47
    Hosté jsou v plném počtu.

20:00

V první třetině jsme branku neviděli. O něco blíže k ní měli domácí, kteří byli aktivnější než hosté z Mnichova, ovšem vyloženou šanci si nevypracovali. Uvidíme, co nám přinese druhá třetina.

20:01

20:05
    Úvodní buly druhé třetiny vyhráli hosté a odzadu pak zakládají svou útočnou akci.

20:20
    Jenže domácí celek sebral hráčům Mnichova puk a dostal se před jeho branku. Tam po střele Martschiniho byl připraven Aus Den Birken, jenž poté přerušuje hru.

20:44
    Na druhé straně se už hosté do pásma dostali, jenže po jejich kombinaci sebral puk jeden z domácích obránců a poslal ho mimo ohrožení vlastní branky.

20:56
    Vyloučení v týmu EV Zug (Garrett Roe – 2 min., hákování).

21:07
    Mnichov právě vstřelil branku!
    Hosté se ujímají vedení, a to z přesilové hry. Od modré čáry se napřáhl JUSTIN SHUGG a prostřeluje domácího brankáře – 0:1. Asistence: Derek Joslin a John Mitchell.
    21:07 Justin SHUGG - 0:1

22:07
    Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov (Mark Voakes – 2 min., podrážení).

22:38
    Domácí se dostali do útočného pásma, ale hosté se dokázali hned osvobodit. Zug tak musí zakládat svou akci od vlastního brankáře.

23:27
    Domácím se zatím nedaří roztáhnout přesilovkovou akci a hosté se opět osvobozují a šetří cenné vteřiny ze svého oslabení.

24:07

24:58
    Z prostoru levého kruhu vyslal tvrdou ránu Lino Martschini, ale Aus Den Birken si připisuje další přesný zákrok.

25:01
    Na druhé straně pak operovali před domácí brankou hosté, ale jejich snaha byla hodně nepřesná.

25:31
    Seidenberg zamíchal kotoučem na pravém kruhu, poté vystřelil, ale bylo to jen do připraveného brankáře Tobiase Stephana.

26:05
    Domácí se jali do další útočné akce, na jejím konci byla střela Reta Suriho, ten však poslal puk jen do betonu Aus Den Birkena. Hosté pak jdou do další útočné akce.

27:05
    David McIntyre z levé strany nečekaně vystřelil a do dalšího zákroku musel jít Aus Den Birken. Ten tak v posledních chvílích svými zákroky drží svůj tým.

27:27
    Nyní následuje komerční přestávka.

27:39
    Klingberg si sjel do prostoru mezi kruhy, jeho táhlá střela pak ale skončila na brankáři hostů. Ten znovu svůj tým podržel.

28:06
    Justin Shugg si sjížděl do těsné blízkosti Stephana a málem ho nachytal v nedbalkách. Nakonec ale prostor u své pravé tyče Stephan pohlídal.

29:14
    Hosté jsou čím dál aktivnější a opět se dostali do nebezpečné situace před domácí brankou, ale střela Joslina končí mimo tři tyče.

29:54
    Na opačném konci kluziště se jal ke střele Schnyder, ale po jeho střele zaúřadovala jen obrana hostujícího celku. Ten se tak vydává do další útočné akce.

30:39
    Jsme za polovinou základní hrací doby a stav je stále 0:1. Pokud by takto utkání skončilo, následovalo by prodloužení. Ani jeden tým ale nechce toto dopustit a snaží se o skórování.

30:48
    Po zákroku Stephana se vhazovalo po jeho pravé ruce a hosté tak zůstali v útočném pásmu. Ovšem domácí se dostali hned ven a mohou tak zahrozit před brankou Aus Den Birkena.

31:22
    Další střela dnes hodně agilního Shugga končí na betonu Stephana. Shugg, jenž vsítil první branku, tak mohl už znovu několikrát skórovat.

31:58
    Mitchell potáhl puk středem kluziště, poté ho dostal do útočného pásma, kde o něj hosté ale velmi rychle přišli. Hned na to pak do rychlého protiútoku míří domácí Zug.

32:21
    Další komerční přestávka.

32:29
    Německý celek se hnal znovu do zakončení, Derek Joslin střílel z prostoru mezi kruhy, jeho pokus byl však hodně nepřesný a skončil vedle domácí branky.

33:07
    Obrana Mnichova nyní nepustila ke střele Lina Martschiniho, který se už napřahoval na pravém kruhu. Kotouč mu hosté sebrali a poslali ho do středního pásma tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

33:27
    Yannick-Lennart Albrecht dostal do jízdy puk a dostal se s ním do těsné blízkosti Aus Den Birkena, ale hostující brankář dobře zasáhl holí a kotouč poslal do rohu kluziště.

34:17
    Akce střídala akci a v té další se nyní ocitli zase hosté, kteří zatáhli domácí celek do obrany. Poté se pokusil vystřelit Maximilian Daubner, ale mezi třemi tyčemi byl připraven Stephan.

35:09
    Nyní přišly zase chvíle domácích. Carl Klingberg dotíral před hostující klecí, nadvakrát však Aus Den Birkena nepřekonal.

35:34
    Ve středním pásmu vybojovali kotouč na svou stranu hosté, poté puk zatáhli do obranné třetiny a šli střídat.

36:18
    Mayenschein se ocitl v ofsajdové pasti a hra je tak vykázána zpět do středního pásma. Tam se bude za malý okamžik vhazovat.

36:57
    Hned na to se domácí dopustili zakázaného uvolnění a bude se tak znovu vhazovat před domácím brankářem Stephanem, konkrétně po jeho levé ruce.

37:19
    Hokejisté Zugu získali puk ve vlastním obranném pásmu, ale do útočné akce se nevydali. V tom středním je totiž hosté obrali o kotouč.

37:46
    Aus Den Birken byl připraven mezi třemi tyčemi a zakročil proti střele Carla Klingberga.

37:54
    Střelou z bekhendu se nyní prezentoval Dominik Schlumpf, ovšem jeho zakončení pokryl Aus Den Birken a hned na to nechává hru plynout posláním puku mezi své spoluhráče.

38:33
    Carl Klingberg atakoval branku hostů a Aus Den Birken raději přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

38:43
    Thomas Thiry zakončoval zblízka, ale znovu se předvedl brankář Mnichova, který svůj tým a jeho těsné vedení podržel.

39:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

39:14
    Postavení mimo hru hostů, hra je tak vykázána zpět do středního pásma, kde se bude také vhazovat.

39:27
    Zakázané uvolnění Mnichova stěhuje hru znovu před branku Aus Den Birkena. Vhazuje se po jeho pravé ruce.

39:34
    Klingberg se chtěl dostat na kotouč, ale nakonec ho zachytila obrana hostů, která ho posílá pryč od své branky.

39:55
    Ještě se hosté pokoušeli ohrozit domácí branku, už to ale nestihnou. Puk mají domácí a s ním také dohrají tuto část hry.

40:00

Také druhá třetina je minulostí. V ní jsme se už dočkali úvodní branky, kterou dal hostující Justin Shugg v přesilové hře. Hosté tak tedy vedou a v celkovém součtu je to 3:3. Pokud by tímto výsledkem skončil zápas, prodlužovalo by se. Uvidíme, co nám oba celky přinesou ve třetí části hry. Ta začne přibližně ve 21:30.

Střely na branku: 23 – 14

40:01

40:10
    Z vrcholu pravého kruhu se dostal ke střele Lino Martschini, ale jeho pokus skončil jen vedle hostující branky.

40:44
    Andrew Bodnarchuk spěchal za kotoučem do útočného pásma, ale nakonec ho nedojel.

41:07
    Další šance domácích, ale další jejich střela skončila mimo tři tyče. Zug by potřeboval vyrovnat, i remíza mu stačí k postupu do čtvrtfinále, zatím se mu to ale nedaří.

41:40
    Dennis Everberg nyní nebyl daleko od vyrovnání. Jeho pokus z bekhendu v těsné blízkosti Aus Den Birkena skončil na jeho lapačce.

42:16
    Joslin objel domácí branku, ale poté se před Stephanem prosadit nedokázal. Jeho pokus vystihla obrana Zugu a poslal puk do bezpečí.

43:25
    Domácí opět zahrozili před brankou Aus Den Birkena, ale další pokus hostující brankář kryje.

43:54
    Garrett Roe podél pravého mantinelu pronikal do útočného pásma, byl však čistě zastaven jedním z hostujících beků a dále se tak nedostal.

43:59
    Další marná snaha domácích projít do útočného pásma. Hosté pečlivě brání svůj prostor před brankou a drží stále naděje ne postup.

44:56
    Zakázané uvolnění domácích stěhuje hru před Tobiase Stephana a vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

45:18
    Yannick Zehnder se podél pravého mantinelu proháčkoval do útočného pásma a poté zakončoval bekhendovou střelou. Aus Den Birken však jeho pokus zastavil.

46:19
    Za brankou Zugu došlo k souboji o kotouč a ten vyhráli domácí, kteří tak otáčejí hru na druhou stranu.

46:52
    Jenže opět byli v útočném tažení bezzubí a na branku mnichovského Red Bullu nevyslali žádnou střelu.

47:17
    Zakázané uvolnění tentokráte na straně hostů a hra se tak stěhuje před Aus Den Birkena. Vhazovat se bude po jeho levé ruce a domácí tak získali pásmo.

47:24
    Další nepřesnost na domácí straně a toho využili hosté k dalšímu útoku. Před Stephanem zakončoval Mitchell, ale jeho pokus byl sražen pouze do ochranné sítě.

48:48
    Stále je to boj o každý centimetr ledu. Hosté se snaží bránit svůj hubený náskok, kterým by si vynutili prodloužení. Domácí naopak prahnou po vyrovnání a to by je poslalo dále.

49:44
    Hosté byli v dobré šanci, ale z levého kruhu se neprosadil Derek Joslin, jenž pálil jen do pravého betonu Stephana.

50:13
    Nyní následuje další komerční přestávka.

50:31
    John Mitchell střílel z levé strany a rozvlnil domácí síťku, ovšem jen na té boční straně branky Stephana.

51:04
    Domácí opět příliš dlouho nepobyli v útočném pásmu a hosté rychle otočili hru. Ale ke střele před Tobiasem Stephanem se vůbec nedostali.

51:36
    Závar před hostující brankou vyřešil Aus Den Birken, jenž holí poslal kotouč do rohu kluziště.

52:09
    Hráči Mnichova se natlačili před domácí branku, znovu z toho nebyla střela, která by braku Zugu ohrozila.

53:22
    Daryl Boyle střílel z pravého kruhu, ale jeho pokus zastavila obrana Zugu. Domácí se pak pokoušejí projít opět na druhou stranu.

54:19
    Reto Suri střílel z prostoru mezi kruhy, ale znovu si nepřišel na hostujícího brankáře, který jeho další pokus kryje.

54:52
    No a na druhé straně udeřili hosté a v tuto chvíli postupují dále. FRANK MAUER dostal přihrávku zpoza domácí branky a poté zblízka zakončil naprosto přesně – 0:2. Asistence: Mark Voakes.
    54:52 Frank MAUER - 0:2

55:56
    Nyní přišly další chvíle Aus Den Birkena, který nadvakrát chytil střelu domácího hráče. Stále tak drží slibný výsledek svého celku. Hra je následně pak přerušena.

55:56
    Branka Mnichova se vychýlila ze svého postavení a nyní je jí třeba vrátit zpět. Na chvilku se tak hra přerušuje.

56:28
    Hosté se snaží držet puk co nejdále od své branky a už se nikam příliš neženou. Nyní to už mají opravdu ve svých rukách.

56:59
    Další velký závar před hostující brankou uhasil Aus Den Birken, jenž tak dalším přesným zákrokem drží svůj tým.

57:57
    Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov (Yasin Ehliz – 2 min., držení).

57:57
    Oddechový čas si bere domácí Zug.

57:57
    Branka Zugu je prázdná, domácí to zkoušejí se šesti bruslaři v poli.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:25
    Hosté se nemohou vymanit z tlaku Zugu a zatím se nedostali ke kotouči, aby ho vyhodili až před domácí klec.

58:57
    Obrovská skrumáž před hostující brankou, ale nikdo z domácích hráčů se nedokázal dostat ke střele. Aus Den Birken pak puk chytá a raději pozastavuje hru.

59:05
    Hosté získali puk a hned ho vyhodili do středního pásma.

59:21
    Martschini si pro kotouč dojel a hned ho zavezl zpátky před hostující branku. Ovšem Mnichovští znovu posílají puk až před branku Zugu.

59:57

59:57
    Ještě velký tlak před hostující brankou, už to domácí ale nemohou stihnout. Puk je sice na jejich straně, ale čas neúprosně běží.

Je dobojováno. Ačkoli měli domácí hráči obrovskou šanci v závěru třetí třetiny v přesilové hře, snížit a zároveň srovnat stav obou zápasů se jim nepovedlo. Hosté své dvoubrankové vedení udrželi a postupují do čtvrtfinále hokejové Ligy mistrů!

Střely na branku: 36 – 25