Plzeň – Bolzano 6:2 (kon.) | Kärpät – Zürich 3:2 (kon.) | Skellefteå – Storhamar 3:2 (kon.)
Frölunda – Lugano 5:4 (kon.) | Tappara – Kometa Brno 5:5 (kon.) | Salzburg – Rouen 5:1 (kon.)
Zug – Mnichov 0:2 (kon.) | Bern – Malmö Redhawks 0:1 (kon.)
SC Bern
0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Malmö Redhawks
Úterý 20.11.2018, 19:45 • Postfinance Arena • Play-off Hokejové Ligy mistrů • Osmifinále

Statistiky

Střely (na bránu): 49–36 (26–16)
    Zblokované střely: 11–13
    Vhazování: 19–17
    Vyloučení: 3–4 (21:55:29)

Malmö Redhawks potvrdilo svůj náskok z prvního zápasu a v součtu nakonec vyhrálo osmifinálový dvojboj 5:1. Jediný gól dnešního utkání vstřelil až v 59. minutě do prázdné brány švédský obránce Warg. Finský kouč Bernu Kari Jalonen se totiž sympaticky pokusil zdramatizovat sérii a odvolal z brány svého gólmana Genoniho více než tři minuty před koncem.

Ve čtvrtfinále Ligy mistrů Redhawks narazí buď na švýcarský Zug, nebo na německý Mnichov. Odveta v Zugu se ještě hraje a rovněž ji můžete sledovat v naší online reportáži.

S tímto konstatováním se s Vámi pro dnešek loučím, hezký večer.

59:37
    Hosté drží puk za brankou a už se nikam neženou...

59:01
    Genoni je pochopitelně zpátky v domácí brance a utkání se dohrává.
    58:18 WARG - 0:1

58:18
    Tým Malmö Redhawks právě vstřelil branku!
    O postupujícím je definitivně rozhodnuto. Hostující STEFAN WARG dobruslil puk ve středním pásmu dříve než bernský Mursak a obloučkem z neutrální zóny otevírá skóre dnešního zápasu. V součtu s prvním duelem tak hosté drží už čtyřbrankový náskok. Asistence: Tobias Ekberg.

58:03
    Na ledě je za domácí pochopitelně elitní Arcobellova formace...

58:03
    Oddechový čas pro domácí.

57:31
    Hosté vyhazují puk z pásma a jedou střídat. Také Bern posílá do hry čerstvé síly.

56:55
    Domácí to zkouší v šesti!

56:01
    Scherwey z protiútoku vyzkoušel gólmana hostí, ale ten na jeho střelu příklepem dobře viděl a podržel lapačkou na betonu.

55:33
    Bryggman a Händemark se postarali o zámek v útočné třetině, první jmenovaný si našel Genonim vyražený puk a chtěl jej zamést do sítě, ale branku jen těsně minul.

54:30
    Dnešní utkání plyne velmi rychle – nevidíme příliš přerušení, strkanic ani vyloučení, takže se pomalu přesouváme do poslední pětiminutovky.

53:26
    Bryggman vybojoval puk v útočném pásmu a nahrál na modrou čáru Wargovi, jehož nahození ale až ke Genonimu přes obranný val neprošlo.

52:39
    Opět aktivní člen čtvrté hostující formace Olofsson. Jeho střela byla sražená obráncem.

51:59
    Dnešní utkání sleduje 13 573 diváků, na gól ale stále čekají marně.

51:07
    Olofssonův pokus vyrazil Genoni do ochranné sítě.

50:55

50:29
    Moser hledal efektní zadovkou mezi nohama své spoluhráče neúspěšně.

49:51
    První polovina přesilové hry se domácím vůbec nepovedla, Arcobellova formace odchází střídat.

48:55
    Vyloučení v týmu Malmö Redhawks (Forsberg – 2 min., hákování).

48:29
    Rüfenacht a Arcobello zvyšují aktivitu. První jmenovaný si vykoledoval přesilovku.

47:01
    Domácí napadali ve třech, zejména Bieber nadělal svým pohybem hostujícím obráncům hodně starostí, ale ti se nakonec z obranné třetiny dostali a stále drží dostatečný náskok z prvního osmifinálového utkání.

46:17
    Storm předvedl v útočném pásmu hostí pěknou kličku, obešel jednoho obránce SCB, ale na druhého už si nepřišel.

45:37
    Domácí zůstali i po skončení početní výhody v útočném pásmu a Ebbettovu ránu z vrcholu kruhů chytil gólman Redhawks do lapačky. Bude se vhazovat po jeho levici.

45:08

44:57
    Almquistovu nabídku na teč nikdo z domácích útočníků nevyslyšel a početní výhoda Bernu se chýlí ke konci.

44:10
    Mursak dvakrát nabil na modrou čáru Anderssonovi, jehož bomby z voleje ale Alsenfelt bez potíží kryl, protože před ním nikdo neclonil.

43:29
    ...ale hosté po nepřesné rozehrávce Bernu záhy vyhazují.

43:15
    Domácí se hned usadili v útočném pásmu...

43:08
    Vyloučení v týmu Malmö Redhawks (Bryggman – 2 min., držení hole).

41:52
    Oba týmy hrají v plném počtu.

41:37
    Scherwey připravil puk pro Anderssona, jehož bombu od modré čáry ale ještě před gólmanem hostí srazili obránci.

40:53
    Mursak byl v útočném pásmu odstaven Ekbergem.

40:19
    Hrajeme ve čtyřech na obou stranách. První útok měl na svědomí hostující Händemark, který se po nahození Lundgrena obtočil kolem brány, ale Genoniho na přední tyči nepřekvapil.

Další třetina začne přibližně ve 21:19.

Prostřední dějství už bylo mnohem zajímavější než úvodní dvacetiminutovka, nicméně na první gól stále čekáme. Mnohem aktivnější byl domácí Bern, který už otočil poměr střeleckých pokusů ve svůj prospěch. Největší šanci měl Boychuk, ale ve 26. minutě po krásné přihrávce neproměnil samostatný únik. Také do třetího dějství si tak Redhawks posenou tříbrankový náskok z prvního duelu.

40:00

39:53
    Druhá třetina se dohrává ve čtyřech hráčích na obou stranách. Ve stejném počtu odstartuje i třetí perioda.

39:52
    Vyloučení v týmu SC Bern (Arcobello – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu Malmö Redhawks (Janolhs – 2 min., krosček).

39:26
    Zakázané uvolnění domácích.

39:02
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

38:51
    Moser se přes Lerbyho nedostal do útočného pásma.

37:34

37:12
    Rosdahlova střela z kruhů ani neprošla přes Genoniho a domácí se opět osvobozují.

36:21
    Hostům se první přesilová hra v utkání vůbec nedaří, domácí už dvakrát vyhodili puk z pásma.

35:34
    Vyloučení v týmu SC Bern (Ebbett – 2 min., vysoká hůl).

35:31
    Obrovskou šanci měl Persson, ke kterému se odrazil puk od zadního mantinelu a hned vypálil na odkrytou bránu. Ani Genoni ale možná sám neví, jak dokázal tygřím skokem proti Perssonově střele uhájit svou svatyni.

34:35
    Moser se pěkně vytočil zpoza brány před Alsenfelta, který kotouč nepustil za svá záda a zbytek obstarali jeho spoluhráči z obrany, když nepustili domácí k dorážkám z bezprostřední blízkosti.

33:16
    Po delší době zaútočili i hosté. Storm vystřelil nebezpečně přes obránce a Genoni musel zasahovat vyrážečkou, kterou drží v pravé ruce.

32:29
    Olsson nahodil puk za bránu, kde jej nikdo z jeho spoluhráčů nenašel.

31:40
    Mursak hledal před bránou Boychuka, ale ten na puk nedosáhl a navíc se zdá, že si při nárazu o zadní mantinel poranil koleno. Z ledu odjíždí jen za pomoci lékaře a dokonce odchází do kabin.

30:27
    Máme za sebou první polovinu utkání a zatím jsme gól neviděli, ale každopádně už sledujeme mnohem zajímavější podívanou než v úvodní třetině. Pokud bude domácí Bern pokračovat v aktivitě, mohl by se dočkat vedoucí branky.

29:21
    Pro domácí se rodilo zajímavé přečíslení tři na dva, ale Scherwey svou přihrávkou nenašel najíždějícího Haase.

28:01
    Mursak udělal v útočném pásmu oblouček s pukem na hokejce a připravil palebnou pozici pro Kruegera, který od modré čáry trefil jen vnější oblouk brány.

27:30
    Rüfenacht nezpracoval prudký křížný pas u pravého mantinelu a odchází střídat.

26:33
    Almquistovu dělovku od modré čáry Alsenfelt rád podrží v náručí a nechá spoluhráčům chvilku na odpočinek – komerční přestávka.

25:50
    Další šance Boychuka! Domácí jsou v náporu.

25:27
    Domácí forvard Zach Boychuk jel úplně sám na gólmana hostí, ale ten proti jeho střele dobře vystrčil svůj pravý beton.

25:01
    Rüfenacht převzal přihrávku spoluhráče a rychle zavezl puk do útočného pásma. Jeho bekhendové nahození si málem do branky srazil hostující bek Warg.

24:39
    Ofsajd Redhawks.

23:57
    Heim nahodil puk do útočného pásma pro Bergera, který se však přes obránce hostí neprotlačil.

23:14
    Haas pálil do připraveného Alsenfelta, a ten kotouč udržel v náručí. Bieber čekal na možnou dorážku marně.

22:37

22:34
    Střelu Mursaka od levého mantinelu Alsenfelt dobře viděl a vyrazil.

22:16
    Forsberg zavezl puk do útočného pásma a neúspěšně se ho snažil zašlápnout v rohu kluziště.

21:19
    Nebezpečně vyhlížející protiútok domácích zastavil ofsajd na útočné modré čáře.

21:10
    Hrajeme ve čtyřech na obou stranách, Johansson nahazoval puk nepřesně.

20:37
    Vyloučení v týmu Malmö Redhawks (Ekberg – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu SC Bern (Moser – 2 min., sekání).

20:21
    Domácí trochu kostrbatě rozehrávali zpoza vlastní branky a k puku se dostal Händemark, ale bernské zaváhání nepotrestal a o kotouč rychle přišel.

Další třetina začne přibližně ve 20:30.

Zatím sledujeme nudný hokej bez nasazení a zajímavých okamžiků před oběma brankami. Střelecky aktivnější je Malmö, nicméně švýcarský reprezentační gólman Genoni odolává. Domácí vyvinuli útočnou snahu až v samém závěru první třetiny, tak doufejme, že v tom budou pokračovat i po přestávce a ještě zdramatizují osmifinálovou bitvu. Připomeňme si, že Redhawks drží z úvodního zápasu náskok 4:1.

20:00

19:37
    Hosté neprošli přes obranný val SCB a zdá se, že už se v prvním dějství nic nestane.

19:02
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

18:55
    Aktivní Ebbett zavezl puk do útočného pásma a efektní zadovkou hledal Boychuka, ten jeho pas na vrcholu kruhů nezpracoval.

17:48
    První gólovou příležitost domácích měla čtvrtá útočná formace. Spíše silou Bern protlačil puk zpoza brány do brankoviště, kde se o dorážky před Alsenfelt neúspěšně pokoušeli Heim a Berger.

16:31
    Domácí konečně trochu zvyšují své úsilí. Bieber vybojoval puk v útočném pásmu, Bern vytvořil menší kolotoč, ale švýcarský forvard pak nepřesně přihrával na modrou čáru a domácí se sami vyhodili z pásma.

15:34
    Ebbett nahodil puk na Alsenfelta a vydal se ho napadat. Švédský gólman však bez potíží odpálil kotouč do rohu, kde se o něj postarali jeho obránci.

15:16
    První vážnější šanci měl hostující útočník Martin Janolhs, který si krásně prohodil obránce za bránou a vybruslil před Genoniho. Ten ale jeho střelu na přední tyč vyrazil.

14:27
    Blum zachytil nebezpečně vypadající přihrávku na Rosdahla.

14:01
    Stále čekáme na první zajímavou příležitost. Hosté jsou střelecky aktivnější, ale gólovou šanci také neměli. Zápas úplně postrádá jakýkoliv náboj.

12:57
    ...po vyhraném vhazování pálil od modré čáry nepřesně Lundgren.

12:45
    Zakázané uvolnění domácích...

11:34
    Domácí se na chvilku usadili v útočném pásmu Malmö, ale Blum možná trochu zbytečně od modré čáry nevystřelil a jen nahodil kotouč za bránu, kde se ho ujali hosté.

10:11
    Hostující útočník nastřelením puku z rohu útočného pásma pozorného Genoniho nepřekvapil. Gólman stál u přední tyčky a vyrazil puk za bránu.

08:31
    Stále sledujeme opatrné utkání. Oba týmy se oťukávají, což pochopitelně vyhovuje spíše hostům, kteří drží tříbrankový náskok z prvního zápasu na vlastním ledě.

06:45
    Warg nebezpečně nahodil puk na Genoniho, před kterým dorážel ještě Bryggman, ale hostující kanonýr nepřetlačil beton švýcarského brankáře.

05:34
    Komarek nahodil puk do útočného pásma hostí, ale nic z toho. Na první nebezpečnější příležitost zatím čekáme marně. Utkání se hraje v komorní atmosféře a mnoho vzrušení jsme neviděli.

03:45
    Emil Sylvegard nepřesně rozehrál a další útok hostí skončil už v zárodku.

02:01
    Alsenfelt puk rychle rozehrál do další útočné akce hostí. Nahození od modré čáry před Genonim nedokázal tečovat Händemark.

01:21
    Hosté začali utkání svižně, domácí se zatím jen brání.

00:36
    Warg nahazoval puk nebezpečně od modré čáry na Genoniho, ten chytá.

00:01

SC Bern: Genoni (Caminada) – Almquist, Burren, Blum, Krueger, Gerber, Andersson, Sciaroni, Kamerzin – Moser (C), Arcobello, Rüfenacht – Boychuk, Ebbett, Mursak – Scherwey, Haas, Bieber – Grassi, Heim, Berger.

Malmö Redhawks: Alsenfelt (Nihlstorp) – Olsson, Lundgren, Lerby, Torp, Ekberg, Warg, Johansson, M. Sylvegard – Bryggman, Händemark (C), Rosdahl – E. Sylvegard, Komarek, Persson – Hardt, Hetta, Storm – Janolhs, Ch. Forsberg, Olofsson.

Rozhodčí: Piechaczek, Kopitz (GER) – Castelli, Fuchs (SUI).

Hostující Malmö Redhawks dnes bude hájit tříbrankový náskok z prvního zápasu na domácím ledě. Do osmifinále Švédové postoupili jako vítěz základní skupiny B se ziskem 12 bodů (4–0–0–2) při skóre 24:16. Druhý byl o skóre německý Mnichov, třetí TPS Turku a čtvrtý Yunost Minsk. V domácí nejvyšší švédské soutěži jsou Redhawks aktuálně třetí.

Domácí SC Bern, který má v dnešním utkání co dohánět, postoupil do osmifinále ze druhého místa skupiny G o skóre za rakouským Salzburgem. Se ziskem 13 bodů za tři výhry, dvě vítězství v prodloužení a jednu porážku (skóre 15:11) se dostal před třetí Växjö a čtvrtý Cardiff. V domácí nejvyšší soutěži je aktuálně Bern na čtvrtém místě tabulky a poslední dvě utkání prohrál.

Systém vyřazovací části Ligy mistrů

Kromě finále Ligy mistrů, které se bude hrát na jediný zápas, se odehraje kompletní pavouk systémem doma – venku. Pokud tedy výsledek jednoho duelu skončí remízou, neprodlužuje se. Pokud bude i po dvou duelech nerozhodné skóre, následuje desetiminutové prodloužení, případně samostatné nájezdy.

Hezký úterní večer přeji všem příznivcům hokejové Ligy mistrů. Na programu jsou odvety osmifinálových bitev a my budeme sledovat duel mezi týmy SC Bern a Malmö Redhawks. Po prvním utkání je blíže čtvrtfinále švédské Malmö, které si do Švýcarska přivezlo vítězství 4:1.

Malmö Redhawks – SC Bern 4:1 (0:0, 2:1, 2:0). Branky a nahrávky: 24. Hetta (Molin, Trop), 36. Setkov (Wemmenborn), 55. Sylvegard (Bryggman, Lerby), 59. Mylläri (Hardt, Storm) – 32. Bieber (Arcobello, Moser).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.