Plzeň – Dukla Praha 1:3 (kon.)
FC Viktoria Plzeň
1:3 (1:1)
FK Dukla Praha
Sobota 24.11.2018, 11:00 • Stadion Luční, Plzeň • Juniorská liga – Čechy • 16. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Vítám vás u utkání nejvyšší juniorské soutěže, ve kterém dnes proti sobě nastoupí celky FC Viktoria Plzeň a FK Dukla Praha. Zápas, z jehož průběhu vám poskytnu textový on-line přenos, má naplánovaný úvodní výkop na jedenáctou hodinu ranní.

Podle všech očekávání by se dnes mělo jednat o vskutku vyrovnané utkání. Hráči plzeňského mužstva se nachází na páté příčce v tabulce, oproti tomu hostující Dukla je na místě o dvě jednotky nižším. Pražský celek se prezentuje na venkovních hřištích opravdu dobrým fotbal, a tak se může chlubit tím, že je čtvrtým nejlépe bodujícím hostujícím týmem.
    Pokud jde o střelce, tak těmi jednoznačně více disponuje domácí Viktorka. Ať už Klep, či Arzeberger, patří mezi talentované zakončovatele, kteří se v tabulce střelců přou o přední příčky.

FC Viktoria Plzeň: Sváček – Hájek, Kepl, Pačinda, Bucha, Petr, Zeman, Svoboda, Pavlík (C), Bartůněk, Pek
    Náhradníci: Novák – Brož, Pihrt, Pek, Provod, Řezáč, Arzberger

FK Dukla Praha: Šťovíček – Kott (C), Mašek, Schneider, Kosík, Doumbia, De Almeida, Sousa, Kunert, Kolman, Janko
    Náhradníci: Janda – Mentberger, Kubů, Šolaja, Vyleta

Rozhodčí: Houdek – Mokrusch, Hrabovský.

1

1
    Volný kop pro Duklu. Ta se od začátku utkání drží u míče a vymýšlí, kudy povede svou první útočnou akci.

3
    Je tu první zajímavější akce! Hosté se dostali až k hranici vápna, odkud se jim podařilo vybojovat rohový kop.

4
    Dlouhý centr domácího hráče končí v autu, a tak se po krátké době zpět k míči dostanou fotbalisté pražského celku.

6
    Další rohový kop pro pražskou Duklu! Tentokrát se hostům podařilo i vystřelit, avšak mimo tři tyče.

8
    Poněkud překvapivě zatím vidíme větší aktivitu na straně hostujícího týmu. Ten soupeře k ničemu nepouští a občas i zahrozí nebezpečným útokem.

9
    Zeman se rychlostně dostal za obranu, sám před brankářem ale těsně minul bránu.

10
    Dalekonosná střela domácího fotbalisty se do brány nevešla. Toho využívají hosté, kteří se okamžitě tlačí dopředu.

11
    Po další neúspěšné akci Plzně bude odkopávat od vlastní brány Šťovíček.

12
    Domácí obrana nic nevymýšlela a raději poslala míč až ke Sváčkovi, který se přece jen nacházel pod o něco menším tlakem.

14
    Dukla právě vstřelila branku!
    Tak to byla nádherná akce! Rychlý pas na pravou stranu zpracoval De Almeida, jenž vzápětí našel ve vápně KRISTIANA JANKA, kterému se podařilo rozvlnit síť v bráně Plzně.

16
    Útok Dukly byl zastaven hned v počátku, neboť došlo na půli hřiště k nedovolenému zákroku.

17
    Sváček překazil nahrávku hostujícího hráče, když rychle vyběhl z brány a odkopl míč.

19
    Plzenští fotbalisté jsou zatím dosti bezbranní. Jejich další akce končí tak, že bude odkopávat Šťovíček.

20
    Kepl nahrál na Pačindu před prázdnou, ale ten byl tísněný obráncem a v těžké pozici přestřelil.

21
    Domácí hráči kombinují na půli hřiště a hledají chybu v rozestavení soupeře.

22
    Tu se jim podařilo nyní najít, jenže s dlouhým centrem do vápna si poradila hostující obrana.

23
    Obraz hry se za těch pár minut docela změnil. Plzeň se již dostala do fáze, kdy diriguje tempo, avšak nic zajímavějšího to nepřináší.

25
    Zprava utíkal hostující fotbalista do velké šance, jenomže svým pokusem se trefil jen do Sváčka.

28
    Plzeň právě vstřelila branku!
    To byla nádherná branka, kterou měl na svědomí PAVEL BUCHA! Tomu se podařilo ve vápně zbavit obránce a skvělou střelou o tyč srovnat.

30
    A mohlo to být 2:1. Obrana Dukly zapomněla na Kepla a ten se v šestnáctce otočil s míčem, ale mířil nepřesně.

31
    S rohovým kopem z levé strany hřiště si poradila hostující obrana.

32
    Střely na bránu: 2 – 2

Střely mimo bránu: 4 – 2

34
    Další dobrá šance pro domácí Viktorku. Pohotový pokus Martina Petra k tyči ale vyrazil brankář Šťovíček do bezpečí

35
    O útočný faul se postaral ve vápně soupeře jeden z hráčů Plzně. K míči tak míří Šťovíček, který bude mít na svědomí rozehru.

36
    Erik Pačinda dostává žlutou kartu za protesty po odpískání nedovoleného zákroku.

36
    A jelikož protesty Pačindy pokračovaly, přichází rovnou červená karta z rukou rozhodčího Houdka!

37
    Tak tohle je velká komplikace pro domácí tým. Přece jen, hrát od šestatřicáté minuty v deseti není nic, co by se se dalo Plzni závidět.

38
    Dvakrát po sobě se dostali hostující hráči ke střelbě, přičemž proti té druhé musel zasáhnout sám domácí gólman.

40
    Hráči Plzně kombinují na vlastní polovině a nikam se neženou.

42
    Po centru domácího fotbalisty z levé strany se bude odkopávat od brány Dukly.

44
    Dlouhá nahrávka k levé postranní lajně nebyla přesná, a tak budou mít k dispozici domácí autové vhazování.

45
    Nad rámec základní hrací doby se bude v prvním poločase nastavovat jedna minuta.

45+1

Druhý poločas začne přibližně v .11:05

První půle je u konce! V ní jsme viděli menší převahu plzeňského celku, avšak nelze očekávat, že bude druhá pětačtyřicetiminutovka vypadat podobně. Erik Pačinda se totiž nechal naprosto zbytečně vyloučit, a tak poměrně značným způsobem oslabil svůj celek.

46

46
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Kepl, přichází Arzberger.
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Provod, přichází Petr.

47
    Z otočky střílel De Almeida, ale v pádu nedodal střele moc velkou razanci a Sváček míč zachytil.

49
    Útok plzeňské Viktorie byl velmi rychle zastaven, a tak mohou jít dopředu hráči Dukly, pro které by byla dnes jakákoliv ztráta bodu zklamáním.

50
    Plzeň měla k dispozici z pravé strany rohový kop, jenomže ten nepředstavoval pro hostující obranu žádné riziko.

51
    Bartůněk obdržel napomenutí v podobě žluté karty za nedovolené zastavení protiútoku soupeře. Poté domácí fotbalista férově přiznal, že má mít soupeř roh.

53
    Obránci si nepohlídali VOJTĚCHA KOLMANA, který toho využil a pohlednou střelou do šibenice poslal svůj tým podruhé v utkání do vedení.

55
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Bartůněk, přichází Pihrt.

57
    Momentálně vidíme velké množství chyb na obou stranách hrací plochy. Ani jednomu z celků se nedaří dostat k vápnu soupeře, natož ještě vystřelit.

58
    Teď se to podařilo jednomu z hostujících hráčů, který však nemířil přesně a bránu minul.

59
    Útočný faul, domácí budou rozehrávat od vlastní šestnáctky volný kop.

60
    Ten byl rozehrán takřka okamžitě dlouhým nákopem do vápna soupeře, kde si s ním v klidu poradila obrana Dukly.

61
    Pihrt v souboji schytal nějakou tu ránu do obličeje, naštěstí to vypadá, že bude moct pokračovat ve hře.

62
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Svododa, přichází Brož.

64
    Poněkud překvapivě je Viktorka stále nebezpečná a troufám si tvrdit, že má i více ze hry. Uvidíme, jak dlouho to domácím ještě vydrží.

65
    Po sražené střele Štěpána Kunerta se natahoval Vojtěch Kolman a chybělo málo, aby Dukla vstřelila třetí branku! U míče však byl první Sváček a vyrazil ho.

66
    Z toho přišel centr na hranici šestnáctky. Tam se hostujícímu hráči nepodařilo nic vymyslet, přesto dokázal vybojovat další roh.

67
    Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Janko, přichází Kubů.

68
    To byla tutovka! Arzberger pasem za obranu našel Buchu, který v obrovské šanci po zemi jen těsně minul bránu Dukly.

70
    Jde vidět, že Plzeň se nechce smířit s domácí prohrou. I v desíti útočí a myslím si, že hosté to budou mít v následujících minutách ještě hodně složité.

71
    Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Kolman, přichází Šolaja.

73
    Plzni se podařilo odrazit rychlý útok soupeře, díky čemuž mají teď šanci na srovnání.

73
    Kosík obdržel žlutou kartu za to, jakým způsobem fauloval domácího Arzbergera.

74
    A to může přijít třeba teď, neboť budou domácí rozehrávat přímý volný kop z blízkosti šestnáctky!

75
    Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Mohamed, přichází Vyleta.

77
    Hráči Dukly se podařilo vystřelit, avšak projektil letěl mimo bránu.

78
    Po útočném faulu budou rozehrávat hostující fotbalisté volný kop. A nikam nebudou spěchat, přece jen, v jejich pozici je to více než pochopitelné.

80
    Hostující hráči rozjeli podél levé strany zajímavou akci, která však skončila pomalu dříve než začala, jelikož plzeňská obrana včas vystoupila.

82
    Schyluje se k závěrečnému tlaku ze strany Plzně. Ta okupuje vápno soupeře a zkouší všemožné způsoby, jak do něj dostat kulatý nesmysl.

83
    Rohový kop pro Plzeň, již čtvrtý v tomto utkání, dopadl tak, že ho hostující obrana odvrátila na roh další.

85
    A je z protiútoku rozhodnuto! Přečíslení čtyři na jednoho zakončil přesným pokusem MATYÁŠ KUBŮ, kterému předpřipravil gólovou pozici kapitán Kott.

86
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Zeman, přichází Řezáč.
    Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Kott, přichází Mentberger.

88
    Po centru z levé strany se bude odkopávat od brány. Hostující hráči odpočítávají poslední vteřinky do okamžiku, kdy hvizd hlavního rozhodčího ukončí tento zápas.

90
    Ještě jedním pokusem se prezentovali domácí fotbalisté, ovšem nebylo to nic, co by stálo za zmínku.

90+1
    Bucha zastavoval akci soupeře faulem a dostal žlutou kartu

90+1
    Po centru Pavlíka z rohu se k hlavičce dostal Hájek, ale míč poslal nad.

90+2
    Nad rámec základní hrací doby se budou nastavovat dvě minuty.

90+3

Je dobojováno! Dukla dnes využila toho, že více jak jeden poločas odehrála v početní převaze a odváží si ze západu Čech plný počet bodů.
    Plzeň si v závěru zápasu vytvořila dobrý tlak, jenže se přestala soustředit na obrannou činnost, což potrestal v pětaosmdesáté minutě Kubů.

Tohle je ode mne pro tuto chvíli vše, přeji příjemný zbytek dne. (13:09:13)