Standard – Eupen 3:0 (kon.) | Oostende – Kortrijk 1:2 (kon.) | Waasland-Beveren – Mouscron 1:2 (kon.)
Genk – Cercle Brugge 1:2 (kon.)
KV Oostende
1:2 (1:1)
KV Kortrijk
Sobota 24.11.2018, 20:00 • Versluys Arena, Ostende • Belgická liga • 16. kolo

Přeju hezký zbytek večera a u sledování dalších online přenosů zase někdy na počtenou. (21:56:25)

Skončilo utkání šestnáctého kola mezi Oostende a Kortrijkem, ze kterého vyšlo vítězně hostující mužstvo. Jako první se ovšem prosadili domácí, to když nařízenou penaltu proměnil Živkovič. Neuběhlo však ani deset minut a bylo srovnáno, po centru z levé strany skóroval hlavou Avenatti. Rozhodující úder přišel v 56. minutě, kdy se po rohovém kopu prosadil Mboyo. Kortrijk tak přerušuje nepříznivou bilanci, před tímto zápasem totiž svého dnešního soupeře neporazil pětkrát za sebou. Zároveň tato výhra znamená posun v tabulce na desáté místo, Oostende spadlo za svého soupeře na místo jedenácté.

90+4

90+3
    Zřejmě poslední šanci na vyrovnání měl Živkovič, bohužel pro něj střela levou nohou končí vedle pravé tyče.

90+2
    Ovšem obrana Kortrijku centr odvrátila, čas se krátí.

90+1
    Snaha Oostende však neutuchá, nyní bude k dispozici přímý kop, do vápna už jdou všichni hráči, kromě brankáře.

90
    Obrovská šance na vyrovnání! Sakala měl v podstatě polovinu brány odkryté, do jeho střely ale skvěle skočil jeden z obránců, čímž možná zachárnil Kortrijku tři body!

89
    Oostende kombinuje na polovině soupeře, do zataženého bloku je to však těžké.

88
    Hostující obrana je velmi obětavá, je vidět, že Kortrijk pro vítězství udělá opravdu všechno.

87
    Domácím se nedaří vytvořit si šanci, kterou by se dostali alespoň k ohrožení branky.

86
    Rohový kop rozehrán na krátko, Kortrijk bude zcela evidentně šetřit čas.

85
    Centr přes celou šíři pokutového území odvrátila domácí obrana opět pouze jen za cenu rohového kopu, tohle jistě není to, co by teď Oostende potřebovalo.

84
    Střídání v týmu KV Kortrijk: ze hřiště odchází Teddy Chevalier, přichází Charis Charisis.

83
    S přemírou snahy to přehnal Faes, rozhodčí píská útočný faul.

82
    Střídání v týmu KV Oostende: ze hřiště odchází Sander Coopman, přichází Sindrit Guri.

81
    Chevalier předvedl další skvělé sólo, když doslova vymotal dva protihráče, poté ale nedokázal přehodit ležícího brankáře!

80
    Tvrdá, ale nepřesná střela jednoho z hostujících hráčů, Ondoa projektil udržel v náruči.

79
    Definitivně rozhodnout mohl Chevalier, jeho střelu v poslední chvíli velmi obětavě zblokoval Faes.

78
    Pěkný centr do pokutového území, avšak Sakala v hlavičkovém souboji s obráncem prohrál.

77
    Ani z tohoto rohu nezapršelo, Oostende se dál může hnát za vyrovnáním.

76
    Nepříliš jistý Batailleho zákrok, další rohový kop.

75
    Velmi nepovedený rohový kop. Exekutor nastřelil spoluhráče na přední tyči, od kterého se kulatý nesmysl odrazil do zámezí.

74
    Na druhé straně zahrozil čerstvý Kanu, přihrávku pod sebe zblokovala obrana na roh.

73
    Krásné přenesení hry na Batailleho, ten však při pokusu o kličku podklouzl a tímpádem ztratil balón.

72
    Střídání v týmu KV Kortrijk: ze hřiště odchází Jovan Stojanović, přichází Kanu.

71
    Další pěkná akce Oostende, centr Coopmana trefil aktivního Živkoviče, balón zamířil opět těsně vedle.

70
    Domácí začínají tlačit na pilu víc a víc, odolá obrana Kortrijku?

69
    Ve velké šanci se ocitl Sakala, ten ale ve vápně netrefil míč ideálně a minul!

68
    Pěkná hlavička Živkoviče, avšak Thomas Kaminski byl pozorný.

67
    Šance pro domácí, budou mít k dispozici rohový kop.

66
    Střídání v týmu KV Kortrijk: ze hřiště odchází Ilombe Mboyo, přichází Idir Ouali.
    Střídání v týmu KV Oostende: ze hřiště odchází Kevin Vandendriessche , přichází Jelle Bataille.

65
    Před Avenattim se uvolnil prostor, tak vyzkoušel své štěstí, bohužel pro něj, vysoko přestřelil.

64
    Přemíru snahy do souboje vynaložil Živkovič, výsledkem je útočný faul.

63
    Chyba Faese vedla k nebezpečnému protiútoku, za svého kolegu však zaskočil De Bock, který požár uhasil.

62
    Domácí přeci jen trochu přidali na obrátkách, zatím je ale zastavují nepřesnosti při rozehrávce.

61
    Trenér se rozhodl vyměnit obránce a do hry poslat čerstvého útočníka, velmi riskantní rozhodnutí, které by ale mohlo přinést kýžený efekt.

60
    Střídání v týmu KV Oostende: ze hřiště odchází Goran Milović , přichází Fashion Sakala.

59
    Zatím to na zlepšení nevypadá, Kortrijk nadále na balónu na polovině soupeře.

58
    Žlutou kartu dostává Felipe Avenatti (KV Kortrijk).

57
    Oostende nyní musí o přidat na kvalitě, pokud si z utkání chce odnézt alespoň nějaké body.
    56. Ilombe MBOYO - 1:2

56
    Kortrijk právě vstřelil branku!
    Kortrijk dokonává obrat v zápase! Po rohovém kopu se k balónu dostal Stojanović, jeho střelu sklepl ILOMBE MBOYO, kterému už jen stačilo otočet se s míčem a zvednout balón nad ležícího brankáře, což se mu povedlo!

55
    Střela Mboyeho zblokovaná na roh.

54
    Špatná rozehrávka gólmana i na druhé straně, bude z toho autové vhazování domácích.

53
    Na zem se po souboji s protihráčem svalil Jordi Vanlerberghe. Uvidíme, jestli bude schopen pokračovat ve hře.

52
    A zahrozilo na druhé straně! Do šance se prodral Živkovič, svůj druhý gól v utkání ale nevstřelil!

51
    Velou chybu udělal při rozehrávce Fabrice Ondoa, hosté ale ani tuto chybu nedokázali využít.

50
    Kortrijk sice kombinuje, ale na polovině hřiště, takhle se gólu určitě nedočká.

49
    Stejně jako do prvního, tak i do druhého poločasu vstoupil lépe hostující Kortrijk. Bude zajémavé sledovat, zda z toho vytěží.

48
    Z rohového kopu nic nebylo, domácí obrana nebezpečí odvrátila.

47
    Balón na zadní tyč zblokoval obránce na rohový kop, Kortrijk má šanci jít do vedení.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:03.

Máme za sebou první poločas utkání mezi Oostende a Kortrijkem, které je zatím 1:1. O úvodní gól se postaral z penalty Živkovič, ne dlouho poté ale přesnou hlavičkou vyrovnal Avenatti. Do druhého poločasu tak zůstávají šance na vítězství otevřené pro oba týmy. Uvidíme, kdo nakoenc odejde šťastnější.

45+1

45
    V ssamotném závěru úvodní půle mohl vedení strhnout znovu na stranu domácích Živkovič, avšak Thomas Kaminski předvedl skvělý zákrok!

44
    Po rohovém kopu došlo ke zmatku mezi domácími hráči, vše vyřešil Fabrice Ondoa, který balón schoval do koše.

43
    Krásná samostatná akce Azouniho, tuniský hráč z toho ale nakonec vytěžil pouze rohový kop.

42
    Přihrávka za obranu na Chevaliera nevyšla, balón odvrátil Milovič.

41
    S míčem kombinují hosté, nicméně jde o kombinaci ve středu hřiště, žádné výraznější ohrožení branky.

40
    Probíhá závěrečná pětiminutovka prvního poločasu a nic nenasvědčuje tomu, že by se skóre ještě mělo měnit.

39
    Opět centr z pravé strany, tentokráte byl o poznání méně úspěšnější, balón totiž letěl příliš dlouho, ze vzduchu ho sebral Thomas Kaminski.

38
    Pěkný centr z pravé strany, ke kterému se dostal Canesin, hlavičkoval však vpříliš krkolomné pozici a tak mířil vedle.

37
    Přihrávka do ulice Stojanovičovi nevyšla, Kortrijk přichází o míč.

36
    Hraje se teď převážně ve středu hřiště, bez žádně výraznější šance.

35
    Rolland si pohrál s dvěma hráči, na třetího už nestačil, výsledkem je ztráta balónu.

34
    Nepřesné založení útoku, o další šanci se tak mohou pokusit hráči domácího celku.

33
    K exeukuci se postavil Teddy Chevalier a k jeho smůle přestřelil.

32
    Faul v nebezpečné vzdálenosti, Kortrijk bude zahrávat zajímavý přímý kop.

31
    Probíhá poslední čtvrhodina úvodní půle, dočkáme se v této fázi ještě gólu?

30
    Na druhé straně zkusil své štěstí Avenatti, tomu vystavil stopku Ondoa.

29
    Střela Capona z nějakých třiceti metrů neměla špatné parametry, avšak nakonec se mezi tyče nevešla.

28
    Obrovská šance Fernanda Canesina, který se po přiťuknutí hlavou dostal tváří v tvář gólmanovi, Kaminski ho ale vychytal!
    27. Felipe AVENATTI - 1:1

27
    Máme vyrovnáno! Na centr z levé strany si nejvýše naskočil FELIPE AVENATTI, jenž střelou do levého horního rohu srovnává na 1:1.

25
    Z přímého kopu nic nebylo, na druhou stranu mohou naopak pelášit hosté.

24
    Faul uprostřed hřiště, přímý kop pro domácí.

23
    Pěkná střela De Sarta, Ondoa s její likvidací měl nemalé problémy.

22
    Přenesení hry bylo příliš dlouhé, aut pro Kortrijk.

21
    Hra se v posledních minutách vyrovnala, Oostende možná získává menší převahu.

20
    Pěkná střela Kevina Vandendriessche, proti pteré ale Thomas Kaminski předvedl pohotový zákrok.

19
    Pro centr z přímého kopu si bez obtíží vyskočil Fabrice Ondoa.
    18. Richairo ŽIVKOVIĆ - 1:0

18
    Oostende právě vstřelilo branku!
    K nařízené penaltě se postavil RICHAIRO ŽIVKOVIČ, který zvolil střelu doprostřed a slavil úspěch, Kaminski mu uskočil doprava.

17
    Pozor! Jeden z hráčů hostujícího celku stáhnul ve vápně Canesina a rozhodčí nařizuje pokutový kop!

16
    Přihrávka na Coopmana byla příliš dlouhá, u míče tak budou opět hostující hráči.

15
    Kortrijk pokračuje v nasazeném tempu, snaha ke gólu zatím nevede.

14
    Centr z levé strany mířil na Mboyeho, který by byl ve vyložené šanci, skluzem ovšem balón na poslední chvíli odvrátil jeden z obránců.

13
    Sander Coopman se za šestnáctkou pěkně zbavil protihráče, střela mu však vůbec nesedla, letěla vysoko nad.

12
    Domácí teď šli v situaci tři na tři, centr pod sebe ale adresáta nenašel, míč ovrátila obrana.

11
    Pěkná samostatná akce Mboyeho, chyběla jen třešnička na dortu v podobě gólu, střela minula levou tyč.

10
    Do velké šance se dostal Felipe Avenatti, jenže nedokázal z první trefit míč ideálně, balón končí na tribuně.

9
    Centr Hinese-Ikeho přeletěl hlavu Mboyeho, začátek zápasu opravdu patří hostům.

8
    K exekuci se postavil Ilombe Mboyo , ale trefil pouze bránící zeď.

7
    Faul těsně za hranicí šestnáctky, tohle je gólová příležitost pro hostující mužstvo.

6
    Nepřesná rozehrávka hostů dává šanci založit útok Oostende.

5
    V úvodu utkání mírně aktivnějším celkem Kortrijk, který v tomto utkání není favoritem.

4
    Ofsajd, ve kterém se ocitl hráč s číslem sedm, tedy Ilombe Mboyo.

3
    Dalekonosnou střelu vyslal Fernando Canesin, vysoko však přestřelil.

2
    Hned ve druhé minutě měl Kortrijk k dispozici rohový kop, nic z něj však nevytěžil.

1

KV Oostende:
    Oostende: Ondoa – Capon, Milović, Faes, Lombaerts, De Bock – Canesin, Vanlerberghe, Vandendriessche, Coopman – R. Živković

KV Kortrijk: Kaminski – Azouni, Hines-Ike, Kumordzi, Bacula – Rolland, Stojanović, De Sart – Chevalier, Avenatti, Mboyo

KV Kortrijk

Kortrijk se rozhodně nenachází na pozicích, které si hráči na začátku sezóny vysnili. Aktuálně okupují dvanácté místo s pouhým šestibodovým náskokem na poslední Lokeren. Svěřenci de Boecka momentálně neprožívají příliš povedené období, v posledních pěti zápasech pouze jednou vyhráli, dvakrát remizovali a dvakrát prohráli. Zápas proti Oostende rozhodně nebude procházka růžovou zahradou, s posledních pěti vzájemných zápasech totiž nezvítězili. Nejlepším střelcem v probíhajícím ročníku je Stojanovič se sedmi góly, jenž se postaral o více než třetiny gólů svého celku.

KV Oostende

Oostende si v dosavadním průběhu sezóny drží předsezónní cíl a to držet se v polovině tabulky. Aktuálně se svěřenci trenéra Verheyena drží na desátém místě. Forma z posledních pěti zápasů není příliš oslnivá, jedna výhra, remíza a tři prohry. Ačkoli si hráči tohoto belgického celku vedou tabulkově celkem solidně, statistiky tomu nenapovídají, Osstende má třetí nejhorší útok a rovněž třetí nejhorší defenzivu. Nejlepším střelce je Canesin s pouhými třemi góly.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.