Emmen – Excelsior 1:2 (kon.) | Feyenoord – Groningen 1:0 (kon.) | Utrecht – Graafschap 5:0 (kon.)
Willem II – Arnhem 1:3 (kon.) | Venlo – Alkmaar 2:2 (kon.)
VVV Venlo
2:2 (1:2)
AZ Alkmaar
Neděle 25.11.2018, 16:45 • Seacon Stadion De Koel, Venlo • Nizozemská Eredivisie • 13. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:45.

Alkmaar po prohře s Heerenveenem vyhrál dva ligové zápasy v řadě a celkem tři ve všech soutěžích. Hráči Alkmaaru se budou na dobrou sérii výsledků snažit navázat v neděli odpoledne proti Venlu, se kterým na konci října potkali v rámci ligového poháru a v domácím prostředí zvítězili 2:0. Oba týmy se nachází ve skupině bojující o účast v příštím ročníku UEFA Europa League.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

VVV Venlo: Unnerstall – Rutten, Promes, Röseler, Borgmann – R. Seuntjens, Post (C), T.-S. Sušić, Opoku – Mlapa, Jornell Grot.
    Náhradníci: D. van Crooij, Verbong – Samuelsen, van Ooijen, Kum, Joosten, van Bruggen, Korkmaz, Linthorst, Jansson, Steijn.

AZ Alkmaar: Bizot – J. Svensson, Hatzidiakos, Koopmeiners, Ouwejan – Midtsjö, Til (C), Maher – A. Gudmundsson, M. Seuntjens, Idrissi.
    Náhradníci: Schendelaar – van Rhijn, Savastano, Bergsma, Mihálik, Stengs, Rotariu.

Rozhodčí: Jeroen Manschot. Asistenti: R. Polman, C. Dobre. Čtvrtý rozhodčí: M. Perez.

1

1
    Utkání mezi Venlo a Alkmaarem bylo zahájeno a domácí se snažili prosadit po pravém křídle. Jejich akce ovšem ztroskotala a fotbalisté Alkmaaru mohli vhazovat.

2
    Albert Gudmundsson to udělal na pravé straně šestnáctky po vysokém diagonálním pasu báječně, když si hrudí zpracoval míč do pohybu a mezi dvěma protihráči napřáhl ke střele, která se od pravé tyče odrazila do nohy jednoho z domácích obránců a poté těsně vedle brány!
    2. Albert Gudmundsson trefil tyč a málem z toho byl vlastňák!

3
    Alkmaar měl výhodu rohového kopu, po centru z pravé strany hřiště se ale podruhé do zakončení zatím nedostal.

4
    AZ se tentokrát snažilo zahrozit po levé straně hřiště a následný centr byl na přední tyči domácími hráči odvrácen.

5
    Mats Seuntjens si naběhl na ose hřiště na přihrávku z pravé strany a zpoza šestnáctky napřáhl k prudké přízemní střele, která těsně minula pravou tyč! Další velká příležitost hostí.
    5. Mats Seuntjens střelou bez přípravy těsně minul pravou tyč

6
    Jerold Promes byl usvědčen z faulu v pokutovém území mimo těžiště hry a AZ Alkmaar bude kopat penaltu. Domácí obránce navíc viděl žlutou kartu.
    6. Jerold Promes fauloval a AZ Alkmaar kopal pokutový kop

7
    Alkmaar právě vstřelil branku!
    TEUN KOOPMEINERS se postavil k rozehrání penalty a přízemní střelou zamířil přesně k pravé tyči! AZ Alkmaar vede ve Venlu rychle 1:0.
    7. Teun KOOPMEINERS - 0:1

9
    Jay-Roy Jornell Grot byl v blízkosti šestnáctky stažen k zemi a domácí budou zahrávat standardní situaci.

10
    Domácí rozehráli standardní situaci nakrátko a poté přišla prudká rána zpoza šestnáctky, kterou Marco Bizot skvělým zákrokem vytáhl!

12
    AZ Alkmaar vyrazilo do útoku čtyři na čtyři a před jedním z hostů už se otevřel prostor pro střelu, jenže nakonec nepřišla a hosté slibnou akci překombinovali.

14
    Střídání v týmu VVV Venlo: ze hřiště odchází Danny Post, přichází Peter van Ooijen.

15
    OUSSAMA IDRISSI si na ose hřiště naběhl na kolmý pas a po parádním zpracování míče ho zatáhl do šestnáctky, kde se zaseknutím míče zbavil dvou protihráčů a přízemní střelou zamířil kolem vybíhajícího brankáře Venla ke vzdálenější pravé tyči! Alkmaar znovu udeřil a vede 2:0.
    15. Oussama IDRISSI - 0:2

17
    AZ od úvodních minut dominuje a nyní mohlo na pravé straně šestnáctky skórovat potřetí, prudká rána z úhlu ale minula bližší horní roh brány, od které Venlo mohlo rozehrávat.

20
    Úvodní minuty zápasu byly hodně dramatické, nyní ale tempo hry opadlo a hra se odehrává ve středu hřiště.

23
    Tempo zápasu nyní připomíná trénink a Venlo potřebuje nutně zvýšit obrátky, aby se dostalo do šance.

24
    Oussama Idrissi si naběhl uprostřed šestnáctky na zpětnou přihrávku z pravé strany pokutového území a bez přípravy napřáhl k přízemní střele, která s přispěním teče jednoho z hráčů na hřišti zamířila vedle levé tyče do zámezí.

27
    Oussama Idrissi se na levém křídle pěkně uvolnil a do šestnáctky poslal centr, po kterém se k němu míč vrátil, na střelu zpoza hranice pokutového území si ale netroufl.

30
    Nils Röseler fauloval jednoho z protihráčů příliš razantně a za svůj zákrok byl "odměněn" žlutou kartou.

30
    Venlo právě vstřelilo branku!
    PENIEL MLAPA si naběhl v blízkosti šestnáctky na krásný kolmý pas a přízemní střelou zamířil přesně k pravé tyči! Venlo odpovědělo na úvodní góly hostujícího týmu a je zpět v zápase.
    30. Peniel MLAPA - 1:2

32
    Guus Til napřáhl zpoza šestnáctky k nádherné střele, která se od břevna odrazila za bránu! Další šanci měl Oussama Idrissi, který technickou střelou zpoza šestnáctky mířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Lars Unnerstall ovšem vytáhl úžasný reflexivní zákrok a míč po tygřím skoku vyrazil! Sledujeme atraktivní duel.

33
    Dnešní zápas dokonale ukazuje, proč je španělský fotbal tolik atraktivní. Oba týmy se prezentují ofenzivním stylem hry, Alkmaar ovšem vede 2:1.

35
    Utkání plyne velice rychle a Venlu se neustále zkracuje čas na vyrovnání poté, co se vrátili do zápasu.

36
    Venlo hrozí kolmými přihrávkami za obranu a hosty stojí spoustu sil, aby míč vždy dokázali doběhnout.

40
    Do konce prvního poločasu zbývá odehrát pouhých pět minut a AZ Alkmaar zatím vede těsně 2:1.

42
    Hosté se na konci prvního poločasu dostali po rozehrání rohového kopu k hlavičce, která zamířila nad bránu. I kdyby ale gól vstřelili, kvůli faulu by nebyl zřejmě uznán.

44
    AZ Alkmaar dostal svého soupeře pod tlak a domácí fotbalisté si nyní nejsou schopni přihrát.

45
    Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 2 minuty.

45+2

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

AZ Alkmaar šel rychle do vedení, když se prosadil z penalty Teun Koopmeiners, na jehož gól po necelé čtvrthodině hry navázal Oussama Idrissi. Hosté dominovali a zdálo se, že mají zápas pod kontrolou, jenže Peniel Mlapa je po půlhodině vyvedl z omylu a vrátil Venlo zpět do zápasu. Skóre po prvním poločase na Seacon Stadion De Koel. Venlo 1 AZ Alkmaar 2.

Druhý poločas začne přibližně v 17:49.

46

46
    Alkmaar rozehrál druhých pětačtyřicet minut, do kterých vstupuje s těsným jednobrankovým vedením, ačkoliv po drtivou většinu prvního poločasu dominoval.

47
    AZ vybojovalo na levé straně šestnáctky rohový kop, přetažený centr z levé strany hřiště ale nic nepřinesl a jedním z hráčů byl na vzdálenější tyči odvrácen.

49
    Venlo vstoupilo do druhého poločasu úplně stejně jako do celého zápasu, ovšem s tím rozdílem, že po přestávce zatím neinkasovalo a je to stále 2:1 pro AZ.

50
    Hosté obléhali pokutové území domácího týmu, do zakončení se ovšem zatím nedostali. Venlo dobře brání.

53
    Jay-Roy Jornell Grot vzteky praštil s míčem o zem poté co mu byl odpískán faul a hodně se tomu divil.

55
    Venlo rozehrálo standardní situaci a na vzdálenější pravé tyči se jeden z jeho hráčů dostal k hlavičce, míč ovšem ze vzduchu zamířil do rukavic Marca Bizota.

56
    AZ odpovědělo rychlou přízemní střelou zpoza šestnáctky, se kterou si Lars Unnerstall bez problémů poradil.

58
    Hosté se snaží hrát stále přímočaře, jenže jejich kolmé přihrávky za obranu kýžený efekt nepřináší.

59
    Na obou stranách je vidět hodně nepřesností, a tak Venlo hraje na domácím stadionu s Alkmaarem 1:2.

60
    Dokonale se dokáži vcítit do jednoho z trenérů nebo asistentů, který sedí na střídačce s pokrčenými rameny zřejmě kvůli zimě. Za současného skóre ale chtějí domů jen hosté. Tři body ovšem potřebují nutně domácí, a to nemyslím jen dnes, ale celkově.

62
    Ze zápasu uplynula hodina hry a ze strany Lutychu už je poslední útočná snaha příliš pomalá a bez nápadu.

64
    V hledišti to jen zahučelo poté, co na pravé straně šestnáctky nebezpečně vypálil z ostrého úhlu hráč Venla a bránu těsně přestřelil!

67
    Dlouhé nákopy na atraktivitě hry příliš nepřidávají, obzvlášť, když se jimi prezentují nyní oba týmy.

68
    AZ Alkmaar si zopakuje rozehrávku rohového kopu po centru, který byl na přední tyči odvrácen na další rohový kop, druhý centr byl ale také odvrácen.

71
    Jay-Roy Jornell Grot se ocitl u levé tyče ve velké šanci a mohl vyrovnat, jenže se šance s největší pravděpodobností zalekl a bránu přestřelil!

72
    Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Albert Gudmundsson, přichází Calvin Stengs.

75
    Ze zápasu uběhly další tři minuty a velice rád bych Vám popsal nějakou zajímavou příležitost, jenže ani jeden z týmů se po přestávce nemůže dostat do zakončení.

76
    Ralf Seuntjens se sice hodně divil a přivolával svaté, jenže pravdou je, že stál v ofsajdu.

77
    Problémem Alkmaaru je, že útočné akce nedoplňuje ve větším množství hráčů. Na druhu stranu ale hraje jistě dozadu.

78
    Střídání v týmu VVV Venlo: ze hřiště odchází Jerold Promes, přichází Patrick Joosten.

79
    Fredrik Midtsjö poslal z pravé strany šestnáctky na vzdálenější levou tyč parádní centr, do kterého se bez přípravy opřel jeden z jeho spoluhráčů, Marco Bizot ale vytáhl senzační zákrok a míč vytáhl skvělým zákrokem mimo!
    79. AZ Allkmaar mohl udělat tečku za svým těsným vítězstvím

79
    Lars Unnerstall viděl žlutou kartu zřejmě za protesty.

80
    Do konce utkání zbývá odehrát deset minut a stále je to pouze o jeden gól. Venlo tedy nemusí skládat zbraně.

82
    Venlo mělo výhodu standardní situace, následný centr byl ale odvrácen, a tak se domácí do zakončení nedostali.

85
    Ačkoliv se oba týmy dopouští obrovského množství nepřesností, stále jsou ve hře o minimálně jeden bod.

86
    Střídání v týmu VVV Venlo: ze hřiště odchází Axel Borgmann, přichází Christian Kum.

89
    Venlo v závěru zápasu vybojovalo standardní situaci a Peter van Ooijen se rozhodl pro přímou střelu na bránu, která skončila na zdi. Poté se ovšem míč odrazil do vzduchu a snášel se z něj do sítě do doby, než ho Marco Bizot vyboxoval volejbalovým zákrokem s problémy do bezpečí.

90
    Nad rámec dnešního zápasu byly nastaveny 4 minuty.

90+1
    Peter van Ooijen v závěru utkání před střídačkami ztratil nervy a byl za to potrestán okamžitě červenou kartou.

90+2
    Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Jonas Svensson, přichází Ricardo van Rhijn.

90+3
    PATRICK JOOSTEN si v nastaveném čase na pravé straně šestnáctky skvěle zasekl míč a přízemní střelou z úhlu zatočil míč ke vzdálenější levé tyči! Alkmaar přišel o vítězství – 2:2.
    90+3. Patrick JOOSTEN - 2:2

90+4

Alkmaar proti Venlu stejně jako nedávno v poháru vedl o dvě branky, jenže tentokrát to na výhru nestačilo, když hluboko v nastaveném čase vyrovnal Patrick Joosten a vystřelil Venlu alespoň bod. Pro hosty je to kruté. Konečné skóre. Venlo 2 Alkmaar 2. (18:44:51)