Žilina – Trenčín 1:2 (po pr.) | Banská Bystrica – Orange 20 7:0 (kon.)
7:0 (1:0, 4:0, 2:0)
HK Orange 20
Čtvrtek 29.11.2018, 17:30Tipos Extraliga (SR) • 28. kolo

To je ode mě pro dnešek vše. Přeju vám hezký zbytek večera a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou. (20:02:51)

Máme za sebou dohrávku 28. kola slovenské Tipsport ligy, ve kterém Banská Bystrica podle očekávání přejela na svém ledě slovenskou juniorku v poměru 7:0. První třetina byla opatrnější, prosadil se v ní pouze Šťastný. Avšak od druhé třetiny spustili Berani gólostroj, postupně se prosadil Asselin, znovu Šťastný, Ďatelinka a Mihálik. V závěrečné třetině se domácí trefili do sítě nebohého Hlavaje ještě dvakrát. Hattrick završil Šťastný, na konečných 7:0 poté uzavřel Varga. Berani se díky vítězství přiblížili ke třetí Nitře na rozdíl jediného bodu, na čelo potom ztrácí body čtyři. Slovenská dvacítka se po dalším katastrofálním výsledku krčí na chvostu tabulky s jedním bodem.

59:49
    Varga ještě posílal kotouč před branku, avšak tam nenašel žádného ze svých spoluhráčů.

59:00
    Probíhá poslední minuta utkání.
    58:39 Róbert Varga (BBY) - 7:0

Zdroj: huste.tv

58:39
    Banská Bystrica právě vstřelila branku!
    Přesto je tu sedmý gól v síti Hlavaje! Sýkora si ledabyle kroužil na modré čáře, když v tom nahodil puk na bránu, kde ho mimo dosah gólmana tečoval RÓBERT VARGA. Asistence: Ján Sýkora.

58:19
    Do Sýkorovi střely se obětavě vrhl jeden z bránících hráčů. Banská Bystrica se při vlastní přesilovce už nijak zvlášť nežene do gólu.

57:35
    Domácí jsou v plném počtu.

57:00
    Utkání se nám po dovu potyčkách mírně rozkouskovalo, do konce utkání zbývají tři minuty.

56:52
    Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Higgs – 2 min.).
    Vyloučení v týmu HK Orange 20 (Dlugoš – 2+2 min, hrubost).

56:12
    Mei kruhy si pěkně sjel Giertl, Baroš výraží vyrážečkou.

55:35
    Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Varga – 2 min., sekání).

55:23
    Fafrák mohl zaznamenat alespoň čestný úspěch juniorů, svoji střelou však trefil Baroše do masky.

54:25
    Vyloučení v týmu HK Orange 20 (Boldižár – 2+2 min + 10 min. osobní trest, hrubost).
    Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Gabor – 2+2 min + 10 min. osobní trest, hrubost).

54:25
    Gaborshodil rukavice, ikdyž jeho protivník Boldižár se evidentně prát nechtěl. Skončilo to tím, že mladý obránce skončil na zemi. Uvidíme, jak celou situaci posoudí rozhodčí.

53:57
    Všechny útočné výpady juniorů končí při přechodu do útočného pásma, v této oblasti funguje domácí obrana perfektně.

53:20
    Marshall byl protihráčem vyhnán do středního pásma, to už ale domácím hokejistům nemusí dělat starosti, vítězství mají v kapse.

Milan Huppert

Branky a nahrávky: 6. Šťastný (Higgs, Marshall), 30. Asselin (Selleck), 31. Šťastný (Surový, Higgs), 35. Ďatelinka (Šťastný, Surový), 37. Mihálik (Zigo), 45. Šťastný, 59. Varga (Sýkora)

HC´ 05 Banská Bystrica: Baroš (Williams) – Nemčík, Marshall, Mihalik, Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Petrinec, Török – Asselin, Higgs, Selleck – Sýkora, Faille, Zigo – Kabáč, Češík, Gabor – Varga, Surový, Šťastný
    HK Orange 20: Hlavaj (Sklenár) – Kupec, Švec, Boldižár, Dlugoš, Brincko, Nahálka, Golian – Fafrák, Kollár, Giertl – Urbánek, Sojka, Köver – Džugan, Čenka, Havrila – Lavička, Minárik, Lunter

Rozhodčí: Valach, Korba – Durmis, Bogdaň