Lipt. Mikuláš – Miskolc 0:3 (kon.) | Poprad – Zvolen 3:2 (po pr.) | Banská Bystrica – Košice 3:2 (po pr.)
Nitra – MAC Budapešť 6:2 (kon.) | Nové Zámky – Detva 3:2 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
3:2 (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)
HC Košice
Pátek 30.11.2018, 17:30Tipos Extraliga (SR) • 28. kolo

Domácí nakonec i nadále zůstávají neporaženi a svou sérii výher protahují na šest utkání v řadě za sebou. Zároveň se v tabulce přiblíží ke svému dnešnímu soupeři. To je ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (20:08:59)

62:46 Tomáš ZIGO - 3:2

62:46
    Banská Bystrica právě vstřelila branku!
    Bystrica se prosazuje krátce po vyhraném buly, kdy si puk u mantinelu vzal TOMÁŠ ZIGO, který si nabruslil před branku a pěkně z forhendu zakončil pod horní tyčku. Nádherná branka na závěr tohoto střetnutí. Bez asistence.

62:40
    Marshall dostal přihrávku na pravou stranu a zakončoval z první, mimo! Následnou dorážku kryje Habal! Další dobrá šance Bystrice!

62:09
    Na druhé straně zakončuje Šedivý, ale postupně ztrácel stabilitu a s jeho zakončením neměl domácí brankář větší problémy.

61:40
    Sloboda hezky přihrál zpoza branky a Šťastný neuspěl před brankářem. Už mohlo být rozhodnuto!

61:18
    Williams se nyní musel přitisknout ke své levé tyči, neboť soupeř se snažil zakončovat z úhlu.

61:02
    Předtím bylo zakončení i na straně Košic...začátek prodloužení nám začalo útočně.

60:41
    Marshall se hnal do zakončení, ale Habal si jeho nájezd z pravé strany pohlídal.

60:15
    Pětiminutové prodloužení nám právě začalo a uvidíme, kdo si připíše plusový bod.

60:01

Je to tak! Zápas musí rozhodnout prodloužení, případně nájezdy. Třetí třetina byla vyrovnaná, Košice nakonec díky trestnému střílení dokázaly vyrovnat duel a i když se zpočátku pro ně zápas nevyvíjel dobře, tak s jistotou již mají jeden bod do tabulky, jestli dosáhnou i na ten druhý, to ukážou následující minuty.

60:00

59:16
    Brophey zavezl puk do obranného pásma soupeře a jen tak propagačně nahodil na branku.

58:53
    Puk ve střední pásmu a nejspíše to vypadá, že se nebude jednat o poslední minuty zápasu.

58:00
    Poslední dvě minuty zápasu? Nebo třetí třetiny?

57:25
    Asselin přihrával na Sellecka a Habal úspěšný. Domácí měli nyní příležitost rozhodnout duel!

56:48
    Ďatelinka střílí a obětavě se do střely položil Dudáš, který zamezil k tomu, aby puk letěl na branku.

56:09
    Po delší době střela na branku, která donutila Williamse k zákroku a ten vyráží střelu Šoltése.

55:43
    Zakázané uvolnění Košic a jde vidět, že ani jedno mužstvo nechce udělat chybu.

55:04
    Domácí se však daleko nedostali a provinili se ofsajdem.

54:56
    Bystrica na puku a Košice vyčkávají na svého soka na hranici středního pásma.

54:18
    Poklidnější tempo bez nějakých střel či šancí na branku pokračuje a každou minutou to vypadá blíže a blíže na prodloužení v dnešním zápase.

51:43
    Nyní se hraje opatrně a ani jeden z celků se nepouští do příliš velkého útočení.
    50:23 Ladislav NAGY - 2:2

50:23
    Košice vstřelily branku!
    Autorem branky je LADISLAV NAGY, který se pomalu rozjel a trefuje pravý horní roh branky. Je srovnáno a uvidíme, kdo nyní bude mít více sil k překlopení skóre na svou stranu! Bez asistence.

50:23
    Trestné střílení, kdy Nagy ujížděl sám na brankáře a při svém zakončováním byl zahákován a Košice mají velkou šanci k vyrovnání.

49:40
    Konečně přichází po delší době zakončení ze strany domácích, avšak střela byla sražená do ochranné sítě.

49:19
    Sledujeme vyrovnanou pasáž hry, kdy se oba celky střídají na puku.

47:16
    Nyní nepříjemná situace, kdy domácí hráč střílel na Habala, ale nastřelil svého spoluhráče, který dostal puk do hledí. Naštěstí je domácí hráč v pořádku.

45:45
    Nagy si najížděl na přihrávku, ale puk se k němu nedostal a nyní velké štěstí pro domácí, neboť by se jinak Nagy dostal do skvělé šance!

45:27
    Od modré čáry nahazoval hráč Bystrice, avšak hodně nepřesně a puk končí v rohu kluziště.

44:30
    Snaha hostí nyní nevedla k ohrožení branky a soupeř dokázal soubojem podél mantinelu dostat puk ze své třetiny.

43:20
    Následně Petráš měl na hokejce vyrovnání, který zakončoval sám před brankářem a Williams jej vychytal!

43:03
    Williams konečně má práci a musel vyrazit střelu Klímy.

42:15
    Ani následující minuty nám neukazují příliš záživnou hru, vhazování ve středním pásmu, které vyhráli hosté.

41:00
    Úvod druhé třetiny se nám rozjíždí pomalu a zatím jsme byli svědky dvou zakázaných uvolnění.

40:01

Druhá třetina nebyla tak pohledná jako ta první. Avšak Košicím se krátce před závěrem druhé třetiny podařilo dát snižující branku a snad nás bude čekat zajímavé rozuzlení v závěrečné periodě.

40:00

39:00
    Košice stále na puku, avšak Williams nemusí nikterak zasahovat.

38:00
    Košice snižující branka nabudila a nyní mají více puk na svých čepelích, dočkáme se ještě vyrovnání do konce třetiny?
    37:02 Ladislav NAGY - 2:1

37:02
    LADISLAV NAGY dává snižující branku a hezky vystřelil a umístil puk pod horní tyčku! Bez asistence.

36:10
    Bystrica se nyní pouze brání ve svém pásmu a nedaří se jim dostat puk pod svou kontrolu.

35:43
    Hosté se opět snažili překonat Williamse v brance, avšak jejich střelba je nepřesná.

35:00
    Do konce druhé třetiny zbývá pět minut, ve které jsme zatím neviděli příliš pohledný hokej.

33:24
    Williams na poslední chvíli viděl Kochovu střelu švihem a vyrazil puk do rohu kluziště.

32:32
    Ignatushkin přihrál skvěle zpoza branky a jeho spoluhráč zakončoval těsně před brankou, avšak přímo do hrudi Williamse.

31:32
    Bystrica se však dobře brání a nedovoluje soupeře dostat do tlaku. Bylo tam jedno zakončení, které si však brankář domácích pohlídal.

31:02
    Hráč Košic na ledě a pokračuje krátká přesilovka pro hosty.

30:38
    Hra čtyři na čtyři nám nepřináší nějaké šance a spíše sledujeme hru ve středním pásmu.

29:37
    Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Asselin – 2 min., příliš mnoho hráčů).

29:07
    Nyní tedy hra čtyři na čtyři. Velká šance Ziga na druhé straně, ale dorážku po odražené střele netrefil ideálně.

28:55
    Košice faulují a opět, stejně jako v první třetině, svou vinou předčasně ukončují svou přesilovku.

28:24
    Berani se osvobozují a to po špatné přihrávce Nagyho na Kafku.

28:00
    Po vyhraném buly dokázali hosté udržet útočné pásmo a snaží se kombinovat.

27:43
    Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Selleck – 2 min., držení).

27:43
    Hosté se následně dokázaly usadit v pásmu, nakonec nezpracovaná přihrávka na modré čáře a následuje ofsajd.

26:45
    Velká chyba ve středním pásmu a dva hráči Košic postupovali proti jednomu obránci. Ignatushkin to vzal sám na sebe a snažil se trefit pravou volnější stranu, ale střela se mu příliš nepovedla a Williams zasahuje.

25:47
    Ofsajd Bystrice, vhazování ve středním pásmu. Druhá třetina přináší prozatím spíše boj o puk a pohledných kombinací je poskrovnu.

25:07
    Košicím se dařilo držet puk před brankou soupeře a až po delší době přišlo zakončení, které nebylo nebezpečné, avšak Košice taktéž přidaly na důrazu.

23:43
    Kubka střílel od modré čáry a jeho projektil byl sražený do ochranné sítě.

23:18
    Pasáž hry, kdy se nám často přerušovalo a nebyli jsme svědky nějakého zajímavého momentu.

22:05
    Petráš střílel z ostrého úhlu, ale nepřekvapil domácího brankáře.

21:51
    Šoltés vystřelil švihem, ale nepřesně, hosté začali druhou třetinu hodně aktivně.

21:19
    Další zajímavá snaha hostí o zteč branky domácích, ale ani nyní si nevypracovali vážnější příležitost.

20:40
    Šedivý se dostal k zakončení, ale netrefil prostor mezi třemi tyčemi a domácí vyhazují puk.

20:01

Košice již v závěru nedokázaly využít přesilovku a téměř k ničemu se nedostaly. Bystrica byla od úvodu zápasu lepším celkem a po právu vsítila dvě branky. Košice se sice snaží, ale Baroš nemusel čelit žádné větší příležitosti.

20:00

18:11
    Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Asselin – 2 min., nedovolené bránění).
    16:49 Éric FAILLE - 2:0

16:49
    ÉRIC FAILLE přidává svou druhou trefu a opět takový šťastný gól. Faille vystřelil z ostrého úhlu a puk se odrazil od betonů Habala do branky. Asistence: Andrej Šťastný.

16:25
    Habal kryje i další střelu z první a opět to byl Surový, který jej prověřil.

15:49
    Bystrica se až nyní dostala do pásma a Surový vystřelil ze střední vzdálenosti, ale Šťastný nedokázal tečovat puk za záda Habala a ten se dobře roztáhl ve svém brankovišti a kryje puk. Důležitý zákrok hostujícího brankáře.

14:58
    Ďatelinka opouští trestnou lavici a začíná přesilovka domácích.

14:39
    Faille byl Spilárem ve středním pásmu podražen a přesilovka hostí končí.

14:12
    ...jejich těžkopádná kombinace nevedla k žádné střele a domácí se úspěšně osvobozují.

13:30
    ...kombinace hostí v obranném pásmu Bystrice...

13:10
    Košice ihned ztrácí pásmo a musí začít od své branky...

12:57
    Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Ďatelinka – 2 min., držení).

12:15
    Za brankou Habala jsme mohli sledovat Ziga s Petrášem, nakonec hostující borec byl úspěšnější a Košice dostávají puk ze svého pásma.

11:15
    Asselin měl dobrou příležitost, ale nepřidává druhou branku svého celku.

10:35
    Habal raději přikryl nahozený puk a přerušuje hru. Vhazování po jeho pravici.

10:10
    Úvodní desetiminutovka je pryč a domácí stále aktivnější a dravější směrem dopředu.

09:24
    Sledujeme svižnou hru bez větších přerušení. Kafka se snažil prosadit, ale neprosadil se skrze Marshalla.

07:36
    Na druhé straně snaha Šoltése, avšak jeho klička nedokázala obalamutit soupeře.

07:04
    Domácí na puku, nyní jsou jejich střelecké pokusy hodně nepřesné a ani jejich souhra není zrovna přesná.

06:17
    Z úhlu to zkoušel Zigo, Habal si připisuje další vyražený puk.

05:37
    Kafkův pokus od modré čáry byl před brankou blokovaný...Bystrica vyváží puk ze svého pásma.

05:01
    Marshall nahodil puk ze středního pásma, následně jej nedokázal nikdo dobruslit a nyní se Košice bez problémů dostávají ze svého pásma.

04:30
    Až nyní se snažil ohrozit Baroše Čížek, ale jeho střela nebyla jedna z těch nebezpečných.

04:00
    Stále se hosté nemohou dostat ze svého pásma a jsou pod tlakem domácího celku.

03:32
    Selleck před brankou tečuje a puk jde mimo. Domácí mají tlak.

02:49
    Faille se pokoušel o svou druhou branku, tentokrát Habal lapačkou vyrazil puk za svou branku.

02:05
    Kabáč před brankou nevěděl, kde skončil nahozený puk a místo, aby tečoval puk, tak jej odráží bruslí do rohu kluziště.

01:55
    Další střela Bystrice a tentokrát se puk odráží do ochranné sítě.

01:30
    Domácí i nadále v úvodu zápasu aktivní a opět se snažili ohrozit Habala v brance. Nicméně nyní nepřišla střela na branku.
    00:34 Éric FAILLE - 1:0

00:34
    ÉRIC FAILLE je prvním střelcem dnešního duelu. Po nahození z levé strany se před brankou nejlépe zorientoval a dokázal doklepnout puk do branky. Asistence: Ján Sýkora a Vladimír Mihalik.

00:25
    Habal si připisuje první úspěšný zákrok proti střele z levé strany a pokryl puk u své pravé tyčky.

00:01

HC 05 iClinic Banská Bystrica
    Banská Bystrica v posledních kolech doslova válí. Poměrně jasnými výsledky vyhrála posledních pět kol se skóre – 29:8! Pokud nepočítáme poslední vítězství nad U20 (7:0), tak poslední výhra byla nad Žilinou, kterou Bystrica porazila na jejím ledě 7:3. Domácí se drží na čtvrtém místě a jen bod jim schází na třetí Poprad. Na dnešního soupeře jim schází čtyři body a v případě vítězství se k němu mohou značně přiblížit.

HC Košice
    Košice v minulém kole padly s Popradem, se kterým sehrály vyrovnanou partii, kterou muselo rozseknout až prodloužení, které lépe zvládli popradští. Košice jsou nejlepším týmem na venkovních kluzištích – 8-1-1-3. Dnes sehraje další těžké utkání proti týmu z první čtyřky a půjde o hodně, jestliže prohrají, náskok jejich soupeře se zmenší na minimum a pokud vyhrají, mohou se dostat na první místo, na kterém je nyní Zvolen, který je lepší jen díky lepšímu skóre. Navíc Zvolen má ve 30. kole taktéž těžkého soupeře a to Poprad.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 1. Faille (Sýkora, Mihalik), 17. Faille (Štastný), 63. Zigo – 38. Nagy, 51. Nagy (TS)

HC´ 05 Banská Bystrica: Williams (Baroš) – Nemčík, Marshall, Mihalik, Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Biro, Török – Selleck, Higgs, Asselin – Zigo, Faille, Sýkora – Gabor, Češík, Kabáč – Šťastný, Surový, Varga.
    HC Košice: Habal (Škorvánek) – McDowell, Dudáš, Čížek, Šedivý, Koch, Pulli, Krajňák, Pretnar – Kafka, Brophey, Nagy – Spilár, Galamboš, Suja – Hričina, Ignatushkin, Šoltés – Jokeľ, Klíma, Petráš.

Rozhodčí: Štefik, Novák – Tvrdoň, Synek