Zlín – Mountfield HK 1:5 (kon.) | Kladno – Havířov 3:1 (kon.) | Plzeň – Kometa Brno 2:3 (4:5 po s.n.)
Mladá Boleslav – Olomouc 3:2 (po pr.) | Přerov – Havlíčkův Brod 1:2 (0:1 po s.n.) | Sparta – Třinec 4:1 (kon.)
Slavia – Č. Budějovice 5:1 (kon.) | Pardubice – Vítkovice 2:3 (kon.) | K. Vary – Žďár n/S 2:1 (kon.)
HC Litvínov – Vsetín 4:3 (kon.)
HC Slavia Praha
5:1 (2:0, 1:1, 2:0 - N 0:0 - 1:0)
HC Motor České Budějovice
Pátek 30.11.2018, 17:45 • ZS Eden • DHL Extraliga juniorů • O pořadí v play-off

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:45.

První kolo nadstavby je tu! Slavia odehraje své první kolo proti Česko Budějovickému Motoru, který v základní části dokázal desetkrát zvítězit. Sešívaní dokázali posbírat také deset výher. Tyto dva týmy se v letošní sezóně na ledě ještě nepotkaly, takže utkání to bude jistě zajímavé. Dokážou Pražané doma vybojovat tři body do tabulky o postavení v play-off, nebo dokáže Motor porazit soupeře z Prahy a odvést si všechny body domů?

Oba týmy vyjely na kluziště, utkání za malý moment začne!

00:01

00:01
    Klasický slávistický rituál v podobě mlácení do mantilenu proběhl, hra může započít.

00:45
    Slávisté napadají vysoko a Motor se drží na puku.

01:18
    Bureš našel přesnou přihrávkou rozjetého Všetečku, ten ale trefil prvního hráče a nic z akce nebylo.

02:03
    Slávistický Antoš dokázal z vlastního pásma dojet až do pásma Motoru a vystřelit. Se střelou neměl Dvořák velké problémy.

03:16
    Domácí Brož měl na své holy první gól, když dokázal vychytat směr přihrávky obránce a objevil se sám před gólmanem, ale šanci neproměnil.

03:30
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Remta – 2 min., příliš mnoho hráčů).

04:09
    Sešívaní mají momentálně výhodu přesilové hry a drží soupeře pod tlakem.

05:12
    Ondřej Holý prozkoušel hostujícího gólmana Dvořáka lehkým nahozením, ale sešívaní nedokázali nic vymyslet.

06:17
    Slavia právě vstřelila branku!
    Sešívaní nedokázali využít přesilovku, ale těsně po konci dokázal skórovat DAMIEN HRADIL, který dostal přihrávku od Jaroslava Brože a povyjel si do mezikruží odkud se nemýlil a branku proměnil. Asistence: Jaroslav Brož

07:34
    Po obdržené brance začínají být Budějovičtí jako vyměnění a snaží se zápas vyrovnat.

08:21
    Motor dokázal sešívané držet ve velkém tlaku, ve kterém dokázal ne jednou vystřelit. Všechny střely zatím likviduje Málek.

08:56
    Motor nyní přebírá iniciativu a sídllí v sešívaném obranném pásmu.

09:30
    Spoluhráči nyní mohou poděkovat výborně chytajícímu Málkovi, který dokázal vychytat snad deset střel hostů.

09:48
    Slavia nedokázala využít break 3 na 1 a skóre se nemění.

10:32
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (HRAKHOLSKI – 2 min., nedovolené bránění).

10:35
    Slavia dostává možnost reparátu a zahraje si druhou přesilovou hru v utkání.

11:26
    Holý měl nyní velké problémy na modré čáře a málem o puk přišel.

12:06
    Slavia sice drží Motor v tlaku, ale zatím nic nevymyslela.

12:49
    Ondřej Holý prozkoušel střelou z mezikruží brankáře Dvořáka.

13:11
    Fiala nyní nahazoval puk na branku a před brankářem hezky tečoval Petrák, který ale nedokázal puk do sítě nasměrovat.

13:28
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Vaculík – 2 min., podrážení).

14:01
    Hostující Čížek měl nyní dvakrát možnost vystřelit na branku ve vlastním oslabení, díky výborně chytajícímu Málkovi skóre zůstává ale stejné!

15:16
    Slavia má mnoho střel na branku, ale žádná nemá zatím gólové parametry.

16:05
    Technik Hasil se dokázal proplést dvoum budějovickým hráčům, ale na posledním třetím vyhořel.

17:20
    Brož dokázal rychle přejet modrou čáru a z velkého úhle trefit Dvořákovu masku.

18:26
    Posledních pár minut to vypadá, jako by byl na hřišti pouze jeden tým a to ten sešívaný.

19:18
    Slavia jde do vedení o dvě branky! Po buly dokázal vybojovat puk Jakub Janča a v rychlostním souboji přebruslit hostujícího obránce. Poté jen nahrál na DAVIDA KIŽLINA, který stál úplně osamocený před brankou a puk dopravil za Dvořákova záda. Asistence: Jakub Janča.

20:00

První třetina je za námi. V ní jsme viděli dvě branky a obě do sítě Motoru. V šesté minutě otevřel skóre Damien Hradil, který dopravil puk za záda Dvořáka. Druhý gól padl až úplně v závěru první třetiny a tentokrát se dokázal trefit David Kižlin, který vyčkal a nakonec tváří v tvář prostřelil Dvořáka. Uvidíme co nám přinese druhá třetina, která začne v cca 18:30.

Oba týmy přijíždějí na hřiště, druhá třetina co nevidět začne!

20:01

20:02
    Jaroslav Brož po "prohraném buly" předjel svého protivníka na buly a dokázal vystřelit na branku. Branka z toho, ale nakonec nepadla.

21:12
    Slavia naskočila do druhé třetiny ve velkém stylu a jasně na kluzišti dominuje.

22:57
    Motor dokázal konečně vyjet za červenou čáru, ale nakonec v ní byl pouze pár sekund.

23:14
    Málek předvedl vynikající zákrok!! Motor dokázal přebruslit sešívané obránce a útočník Motoru se zjevil před úplně prázdnou brankou. Jenže Málek se dokázal přesunout a betonem puk zlikvidovat a díky jemu Slavia stále vede o dvě branky.

24:23
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Motor konečně proměnil svoji šanci. Patrik ŠKOLA přímo propálil domácího braknkáře Málka a od modré čáry trefil levý roh jeho branky. Asistence: Ondřej Vaculík

26:08
    Brož je k nezastavení a i po inkasovaném góly nezpomaluje a stále si vytváří šance.

27:09
    Sešívaní neztrácejí motivaci a i po obdržené brance jsou stále na koni!

27:53
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (2 min.).

28:28
    Slavia má obrovské šance, které zatím likviduje Dvořák.

29:25
    Všetečka tvrdě pálil od modré, ale trefil jen Dvořákovu výstroj.

29:53

30:25
    Velký zmatek před domácím brankářem Málkem hasí až vyhození puku slávistického obránce.

31:37
    David Kižlin se snažil najít nějakého volného spoluhráče, žádného nenašel, tak vystřelil. Trefa trefila prvního hráče a vrátila domácí zpátky do svého pásma.

32:51
    Nyní měl na své holy vyrovnání hostující Čížek, který ale nedokázal odkrytou klec trefit!

33:55
    Hasil odvádí výbornou práci před hostujícím gólmanem a vše snaží tečovat a zatím se mu to i daří. Všechny jeho pokusy, ale končí vyražením Dvořáka.

34:42
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Brož – 2 min., hákování).

35:18
    Motor se zatím snaží něco vymýšlet, ale nedaří se jim to.

36:16
    Slavia se dokázala vstřelit branku ve svém oslabení a vede zas o dvě branky! Na své modré čáře dokázal vybojovat puk Damien HRADIL, který jel na Dvořáka sám a chtěl nahrávat. Puk se ale od brankáře odrazil a Hradil nakonec zakončil sám. Asistence: Milan Antoš

37:24
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (HRAKHOLSKI – 2 min., podrážení).

38:15
    Robin Všetečka trefil tyč! Po krátkém přihrávání s Jaroslavem Brožem vyslal Všetečka bombu, která ale nenašla místo v síti, ale na tyči.

39:20

39:45
    Budějovický Novák střílel z velkého úhlu a ke konci třetiny prověřil Málka.

40:00

Ve druhé třetině jednoznačně dominovali domácí, kteří ze své aktivity dokázali vstřelit pouze jednu branku o kterou se postaral Damien Hradil, který se trefil již podruhé v utkání. Na druhé straně dokázal pouze zmenšit rozdíl přesnou trefou do levého růžku Patrik Škola. Uvidíme, jak dopadne poslední třetina. Třetí třetina začne v cca 19:15!

Hráči přijíždějí na kluziště, třetí třetina je za dveřmi!

40:01

40:27
    Slavia se snaží držet v útočném pásmu, ale Motor vyhazuje na icing.

40:36
    Slavia si připisuje další úspěšnou trefu! Slavia zvítězila na vhazování a Všetečka vypálil tvrdou trefu, která vypadla Dvořákovi z výstroje a před bránou stál nehlídaný Maxim HAVRDA, který střelou pod víko zvyšuje stav už na 4:1. Asistence: Robin Všetečka, Štěpán Turek.

41:36
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Křeněk – 2 min., podrážení).

42:42
    Motor se snaží držet co nejdéle v útoku a zatím se jim to daří.

43:08
    Štěpán Turek dokázal na modré čáře vypíchnout puk a vyslal Robina Všetečku do útoku. Akce skončila v rohu.

43:38

44:28
    Motor se snaží ze všech sil překonat skvěle chytajícího Málka, ale neúspěšně. Motor vs. Málek 0:1

45:59
    Icing domácích.

46:43
    Antoš zopakoval svoji akci z první třetiny a vyjel zas do pásma hostů, ale puk do sítě nedopravil.

48:22
    Jan Bureš předvedl svoji rychlost a zabránil samostantnému nájezdu, když dojel a vypíchl puk hostujícímu hráči. Poté ještě přihrál na akci na druhé straně, ze které ale gól nepadl.

50:14
    Málek si připisuje další úspěšný zákrok po tvrdé střele hostů.

50:30
    Hra na obou stranách se začíná vyostřovat a hráči si nedají nic zadarmo.

51:46
    Motor se ne a ne dostat z obranného pásma a Slavia se drží v tlaku.

52:29
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Brož – 2 min., sekání).

52:41
    Všetečka měl nyní obrosvskou šanci utkání uklidnit. Dostal přímý pas od Němečka a jel sám na branku. Ale nedal.

53:30
    Slavia zvyšuje již na 5:1! Robin VŠETEČKA dokazuje dnešní výborný výkon nádherným gólem přímo do levého růžku Dvořákovi branky. Asistence: Zoran Fiala, Damien Hradil.

55:43
    Slavia v tlaku neustupuje a stále se snaží vstřelit branku.

56:57
    Brož se ocitl sám před brankou, ale nedokázal se zorientovat a puk nedokázal zamířit do sítě.

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Brož – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Doktor – 2 min., hrubost).

58:00
    Jaroslav Brož se dostal do menší šarvátky s Vojtěchem Doktorem a oba si jdou odpočinout na trestnou lavici.

59:05
    Jakub Janča dokázal výborně vypíchnout puk budějovickému obránci a ocitl se tváří v tvář s Dvořáke. Dvořák dokázal střelu vytěsnit vyrážečkou vedle.

59:37
    Oba týmy v plném počtu.

Zápas bude pokračovat v klasickém pozápasovém prodloužení s náhlou smrtí!

60:01

60:26
    Hradil měl rychle dobrou šanci zápas ukončit, ale Dvořák to nedovolil a pokračuje se.

61:31
    Málem se osvědčilo pravidlo "nedáš dostaneš". Do samostaného nájezdu se dostal František Schwartz, ale bezchybný Málek tým podržel!

62:00
    Hra 3 na 3 je velmi atraktivní a dokazuje to i toto prodloužení.

63:07
    Akci a break hostů 3 na 1 zastavuje ofsajd.

63:34
    Všetečka se snažil vyzrát nad Dvořákem střelou pod víko, ale nepovedlo se a hra jde dál.

64:22
    Zas Všetečka! Všetečka udělal blafák a snažil se bránu objet a skórovat do prázdné brány, ale zas neúspěšně.

Nadstavba se v prodloužení nerozhodla, a tak se pokračuje s nájezdama.