NY Rangers – Winnipeg 3:4 (1:2 po s.n.) | Chicago – Calgary 2:3 (kon.) | Montreal – San Jose 1:3 (kon.)
Detroit – Colorado 0:2 (kon.) | Los Angeles – Carolina 2:0 (kon.)
Chicago Blackhawks
2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
Calgary Flames
Pondělí 03.12.2018, 01:00 • United Center, Chicago • NHL

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (03:49:02)

Bodyčeky: 17:21

Je konec tohoto skvělého zápasu, který nakonec lépe zvládlo Calgary, když zvítězilo 3:2 nad Chicagem.
    Ve 45. minutě jsme se dočkali také bitky mezi Manningem a Hathawayem. Calgary mělo stále více ze hry, ale okolo 55. minutě měli domácí spoustu šancí na srovnání a tu největší spálil Arťom Anisimov, když nepřekonal Smithe, který byl ven z brány a jen zvedl nohu, do které ho nakonec domácí hráč trefil. Ke konci zápasu to Chicago samozřejmě zkoušelo bez brankáře, ale gól už nepadl.

59:58
    Travis Hamonic předvedl skvělý obranný zákrok a nenechal tak vystřelit Kanea z levé strany.

59:45
    Forsling udělal chybu, ale hosté se nakonec nedostali do středního pásma.

59:39
    Domácí se posléze dostali do útočného pásma, ale Calgary jen vyhodilo kotouč na zakázané uvolnění.

59:22
    Domácí hrají bez brankáře!

59:06
    Domácí brankář posléze zůstal v bráně a Elias Lindholm se dostal ke střele z pravé strany, ale to si pohlídal Corey Crawford.

Oddechový čas pro domácí.

58:42
    Posléze bojoval o puk ve středním pásmu Sam Bennett, ale puk skončil jen na domácí střídačce.

58:27
    Nyní už je Chicago v útočném pásmu.

58:06
    Střela hostujícího hráče z vlastního pásma byla zblokována.

57:53

57:32
    Jonathan Toews se nedostal do zakončení a posléze se puku zmocnil Elias Lindholm.

57:18
    Následně skončila střela hostujícího hráče zblokována v ochranné síti a následuje komerční přestávka.

57:10
    Andrew Mangiapane se posléze dostal ke střele z levé strany, ale Crawford nepřekonal.

56:58
    Chicago už rozjíždí akci ze své poloviny, ale tentokrát se ke střele nedostalo.

56:38
    Calgary vyhodilo kotouč na zakázané uvolnění.

56:28
    Následně se sice dopředu podívali Flames, ale nebylo z toho nic velkého.

56:06
    Alexandre Fortin vystřelil z levé strany jen vedle brány soupeře a Mike Smith nemusel zasahovat.

55:50
    Blackhawks mají opět kotouč ve své moci a hraje se dlouho bez přerušení.

55:15
    A ani David Kämpf neproměňuje další velkou šanci a Chicago je ve velkém tlaku!
    54:50 Naprosto neskutečný zákrok Mike Smithe!

54:50
    Tak tohle je snad zákrok roku v podání Mike Smithe, jelikož Arťom Anisimov zakončoval do takřka prázdné brány, ale hostující brankář zvedl nohu a domácí hráč jej trefil do brusle!

54:24
    Alex DeBrincat se najednou ocitl v obrovské šanci, ale nepřekonal Smithe z pravé strany!

54:12
    Opět jsou u kotouče hosté, kteří se snaží něco vymyslet směrem dopředu, ale musí myslet také na zadní vrátka.

53:42
    Sam Bennett se snažil přihrát před bránu z levé strany, ale v tom mu skvěle zabránil domácí obránce.

53:22
    Elias Lindholm si nezpracoval puk ve středním pásmu a u kotouče tak bude Chicago.

53:05
    Střela domácího hráče skončila jen vedle hostující svatyně.

52:46
    Hosté drží puk v útočném pásmu, ale posléze se k němu dostal domácí celek.

52:22
    Johnny Gaudreau si našel místo pro střelu, ale tu poslal jen nad domácí bránu.

51:53
    Corey Crawford si počkal na střelu z levé strany a připsal si další úspěšný zákrok.

51:25
    Následně se Flames dopustili zakázaným uvolněním a bude to tak buly před svatyní Mike Smithe.

51:05
    Calgary mělo další šanci se znovu urvat, když předvedl James Neal krasojízdu a snažil se zakončit Crawfordovi mezi betony, ale toho nepřekonal!

50:44

50:22
    Domácí se zatím skvěle brání a posléze se dostali do přečíslení 2 na 1, ale Anisimov zakončil jen do výstroje Smithe!

50:00
    Zbývá posledních deset minut základní hrací doby a Calgary stále vede 3:2 a nyní hraje přesilovku.

49:48
    Tkachuk to opět zkusil, ale jeho rána byla zblokována.

49:25
    Poté se Blackhawks opět podařilo vyhodit puk.

49:14
    Corey Crawford nyní natřikrát dokázal zkrotit kotouč, když vystřelil z pravého kruhu Matthew Tkachuk a posléze Sean Monahan.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:02
    Po buly se ovšem Chicagu podařilo vyhodit kotouč ze své třetiny.

48:44
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Jan Rutta – 2 min., podrážení).

48:06
    Poté jej sice vybojoval hostující hráč, ale vzápětí se puk opět dostal zpátky do rohu a nyní se o něj znovu bojuje.

47:42
    Nyní se bojuje v rohu kluziště na polovině Chicaga, kde jsou hned čtyři hráči.

47:13
    Duncan Keith se unáhlil a vyhodil kotouč ještě na své polovině a Chicago tak nemůže vystřídat, jelikož následuje zakázané uvolnění.

47:01

46:44
    Následně si Corey Crawford připsal další úspěšný zákrok a stav je pořád o jednu branku.

46:38
    Matthew Tkachuk se dostal ke střele z pravé strany, ale Crawford včas vymrštil svůj beton.

46:26
    Opět musí Mike Smith trochu ven z brankoviště, jelikož se Chicagu povedlo vyhodit kotouč.

45:55
    Ovšem s následným útočným náporem Flames si domácí poradili hned dvakrát.

45:38
    Calgary zatím drží kotouč ve svém obranném pásmu a snaží se někudy projít.

45:24
    Rána hostujícího hráče skončila na zadním mantinelu a posléze se posunula domácí branka. Následovala ještě strkanice, ale tentokrát se bitka nekonala.

45:01
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Gustav Forsling – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

44:58
    Samozřejmě se dál pokračuje v plném počtu na ledové ploše.

44:22
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Brandon Manning – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Garnett Hathaway – 5 min., bitka).
    44:22 Bitka Manninga s Hathawayem.

44:22
    Brandon Manning a Garnett Hathaway odhodili rukavice a viděli jsme tak bitku, která ale skončila remízou, jelikož Manning posléze spadl na Hathawaye, bez nějakého tvrdého úderu.

44:06
    Derek Ryan vyvezl kotouč do bezpečí a dlouho se hraje bez přerušení.

43:36
    Ryan Lomberg se pěkně dostal středem hřiště do útočného pásma, ale střela nakonec nepřišla.

43:06
    Přihrávka na Mikaela Backlunda nebyla přesná a ke kotouči se tak dostal domácí celek.

42:25
    Vyhození Blackhawks mířilo na branku Smithe a o zakázané uvolnění se tak nejednalo.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

41:45
    Sean Monahan se ocitl v šanci, když se k němu odrazila zblokována střela, ale nedokázal zakončit do odkryté brány.

41:16
    Ryan jen nahodil puk do útočné třetiny, aby mohl jít vystřídat.

41:02

40:48
    Posléze se ovšem Flames podařilo vyhodit puk ze svého pásma.

40:35
    Kotouč skončil mimo hrací plochu a následuje vhazování v pásmu Calgary.

40:26
    Domácí pokračují v přesilovce a Patrick Kane mohl srovnat, ovšem Mike Smith dnes podává povedený výkon a opět chytil puk.

Bodyčeky: 4:4

Druhá perioda je u konce a Calgary vede těsně 3:2 po atraktivní dvacetiminutovce. Ve 26. minutě mohl poslat hosty do vedení Andrew Mangiapane, ale napálil pouze tyč. Ve 28. minutě se Chris Kunitz provinil faulem, za který dostal pět minut + osobní trest. Calgary jen deset vteřin v početní výhodě skórovalo, když se trefil Elias Lindholm. O minutu později se prosadil také Derek Ryan a Calgary tak v této pětiminutové přesilovce dvakrát skórovalo. V polovině hry byly k vidění velké šance na obou stranách, ale z toho branka nepadla. Ve 35. minutě se ale vyloučil hostující hráč a o minutu později snížil Dylan Strome. Chicago navíc bude ve třetí periodě pokračovat v přesilové hře něco malé přes minutu.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:59
    Corey Crawford si připisuje ještě jeden zákrok proti střele Kanea a čtyři desetinky vteřin před koncem bude buly v pásmu Flames.

39:43
    Patrick Kane se posléze dostal ke střele, ale ta byla zblokována mimo hostující bránu.

39:32
    Šest hráčů bojuje o kotouč a tohle hraje do karet Calgary.

39:18
    Nyní se bojuje v rohu kluziště na polovině Calgary.

39:02
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Rasmus Andersson – 2 min., krosček).

38:56
    Dominik Kahun se opřel do střely z levé strany, ale minul hostující svatyni.

38:37
    Posléze se Chicago dopustilo nedovoleného zákroku, ovšem potřebovali se vysvobodit, jelikož Corey Crawford neměl hůl.

38:11
    Andrew Mangiapane se potkal s brankou, o kterou spadl a nedostal se do zakončení.

37:32
    Calgary se nyní dostalo ke střele, ale Corey Crawford byl natlačen u své pravé tyče.

36:48
    Blackhawks pokračují v náporu, ale Mike Smith si i tentokrát poradil se zakončením a drží Calgary nad vodou.
    35:45 Dylan STROME - 2:3

35:45
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Domácí využívají přesilovou hru a snižují zpátky na rozdíl jediné branky! Asistenci si připisuje také domácí brankář Crawford, který vyslal po pravé straně DeBrincata, který posunul puk na DYLANA STROMEHO a ten bekhendem dostal puk za záda Smithe, přičemž ještě orazítkoval tyč. Asistence: Alex DeBrincat a Corey Crawford.

35:32
    Patrick Kane měl času jako blázen, že se mohl Smithe zeptat, kde to chce, ale nakonec si hostující brankář připisuje skvělý zákrok!

35:02
    Rána domácího hráče se odrazila od mantinelu, až do středního pásma.

34:35
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (James Neal – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

34:35
    Nyní je hra přerušena, jelikož se Derek Ryan dostal do šance, ale posléze spadl na Crawforda, což se domácím nelíbilo a vznikla z toho šarvátka, do které se zapojil také domácí brankář a hostující gólman Mike Smith vyjel, až do poloviny hřiště, ale nakonec se o bitku nejednalo, ale bude se vylučovat.

34:18
    Travis Hamonic to zkusil z pravé strany, ale i když měl Corey Crawford problémy, tak nakonec chytil kotouč do lapačky.

33:55
    Sam Bennett se posléze dostal dopředu po levé straně, ale kotouč mu sjel z hole při střele a puk tak skončil v moci Crawforda. Následuje komerční přestávka.

33:19
    Nyní zase se dostalo Calgary do dvou velkých šancí, ale Corey Crawford měl obrovské štěstí, že kotouč ani jednou neskončil v bráně!

32:49
    A posléze se dostal do úniku Alex DeBrincat, ale opět předvedl Mike Smith naprosto fantastický zákrok!

32:30
    Dylan Strome měl nyní velkou šanci opět snížit stav utkání, ale Mike Smith předvedl skvělý zákrok!

32:08

31:41
    Nyní vypomohl domácí obraně brankář Corey Crawford, který odpálil kotouč přes celé kluziště.

31:22
    Arťom Anisimov se následně dostal v oslabení do velké šance v přečíslení, ale jeho ránu vytěsnil Mike Smith!

31:03
    Posléze se Blackhawks osvobodili a vyhodili puk do bezpečí.

30:42
    Chicago je pod velkým tlakem a posléze přišla další střela hostů, která ale šla tentokrát vedle brány.

30:04
    Mikael Backlund se dostal do zakončení bekhendem, ale minul domácí svatyni.

29:45
    Lindholm nevystřelil z levé strany.

29:19
    A další šance hostů, ale tentokrát si Corey Crawford připsal úspěšný zákrok.
    28:44 Derek RYAN - 1:3

28:44
    Calgary právě vstřelilo branku!
    A je to 3:1 pro hosty, kteří dávají druhou branku v této pětiminutové přesilovce! DEREK RYAN se s ničím nemazlil a po přihrávce Hanifina vypálil přesně k levé tyči, zatímco Crawford měl zakrytý výhled. Asistence: Noah Hanifin a James Neal.

28:16
    Flames pokračují v přesilové hře a snaží se vstřelit další branku.
    27:18 Elias LINDHOLM - 1:2

27:18
    Nakonec je to gól a hosté tak jdou do vedení v přesilové hře, která ještě bude pokračovat! Flames vymíchali domácí obranu a posléze střílel do odkryté brány ELIAS LINDHOLM, jehož pokus sice Crawford chytil do lapačky, ale těsně za brankovou čárou. Asistence: Johnny Gaudreau a Sean Monahan.

27:18
    Velice nepřehledná situace a Calgary se radovalo, že kotouč skončil v síti, ovšem rozhodčí hru nepřerušili.

27:08
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Chris Kunitz – 5 min., faul loktem + 10 min. osobní trest, faul loktem).

27:08
    Travis Hamonic schytal tvrdý loket Chrise Kunitze a v obličeji jde vidět krvácení. Posléze se hned tři hráči Calgary vydali k domácímu hráči, ale nakonec z toho žádná bitka nebyla. Následuje komerční přestávka.

27:02
    Nyní se hraje nahoru dolů a vidíme aktivní hokej.

26:19
    Sean Monahan ve střelecké pozici ještě přihrával Gaudreaovi, který ale už na domácí bránu nevypálil.

25:59
    Dominik Kahun se dostal ke střele, ale minul hostující svatyni.
    25:13 Mangiapane orazítkoval brankovou konstrukci.

25:13
    Andrew Mangiapane měl už druhou velkou možnost v dnešním zápase, ale jeho pokus k pravé tyči vyrazil Crawford do tyče!

24:53
    Následně se sice ke kotouči dostali Blackhawks, ale ti se posléze dopustili jen ofsajdu.

24:30
    Chicago se opět dopustilo zakázaným uvolněním a bude to tak buly před svatyní Corey Crawforda.

23:25
    Johnny Gaudreau nebezpečně vypálil z levé strany, ale jeho pokus nakonec vyrazil Corey Crawford.

22:47

22:45
    Chicago se dopustilo zakázaného uvolnění.

22:11
    Ani tato přesilovka Blackhawks není zrovna dobrá a Flames se opět podařilo vyhodit.

21:11
    Calgary se podařilo vyhodit kotouč ze svého pásma.

20:47
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Sam Bennett – 2 min., nedovolené bránění).

-20:42
    Domácí i hosté v plném počtu.

20:01

Další třetina začne přibližně v 02:06.

První třetina je u konce a stav je zatím 1:1. Do zápasu vlétlo Calgary naprosto fantasticky a přes osm minut se domácí nedostali ke střele. V 11. minutě pak šli Flames do vedení, když se prosadil Sean Monahan. Ovšem o minutu později srovnal Jonathan Toews. Posléze už byla hra vyrovnanější, ale Calgary mělo stále více ze hry.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:59
    Brandon Saad se dostal do obrovské šance v poslední vteřině, ale napálil pouze tyč!

19:42
    Nyní se nejprve do přečíslení dostali domácí a posléze i hosté, ale nakonec nepřišla střela na branku.

19:19
    Posléze se už dopředu dostalo Calgary, ale dělovka z hole TJ Brodieho letěla vedle.

19:02
    Nyní se hraje 4 na 4 a Chicago drží kotouč v útočném pásmu.

18:42
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Brandon Manning – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Sam Bennett – 2 min., hrubost).

18:42
    Corey Crawford si nyní připsal úspěšný zákrok a posléze se ještě pár dvojic vzalo na do kravaty a bude se vylučovat.

18:13
    Nyní se Chicago dopustilo ofsajdu a bude to opět buly ve středním pásmu.

17:13
    Flames opět vyhodili puk, ale tentokrát už v plném počtu a jedná se tak o zakázané uvolnění.

16:57

16:07
    Posléze přišla nepřesná přihrávka domácích a hostům se tak opět podařilo vyhodit puk.

15:42
    Calgary se dvakrát po sobě podařilo vyhodit kotouč ze svého pásma.

14:57
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (TJ Brodie – 2 min., hákování).

14:37
    Sam Bennett hledal u levé tyče Backlunda, ale domácí obránce nakonec zvedl kotouč.

13:58
    Blackhawks jsou natlačeni v útočném pásmu, ale posléze hosté vyhodili puk jen na zakázané uvolnění.

13:12
    Dylan Strome mohl poslat domácí do vedení, ale jeho ránu viděl a také chytil do lapačky Mike Smith.

12:50
    Nyní se hosté dopustili ofsajdu a bude to buly ve středním pásmu.

12:07
    Hra je opět přerušena a následuje komerční přestávka.
    11:33 Jonathan TOEWS - 1:1

11:33
    Tak to je neskutečné, jelikož domácí dávají teprve ze třetí střely na branku gól! JONATHAN TOEWS se dostal po pravé straně za obranu soupeře a následně zakončil Smithovi mezi betony! Bez asistence.

11:26
    Andrew Mangiapane vypálil do pravé šibenice, ale Crawford převádí skvělý zákrok!

11:06
    Opět už jsou Flames v útočné třetině, ale rána z úhlu skončila vedle domácí brány.

10:48
    Corey Crawford si tentokrát poradil se střelou hostujícího hráče a následuje první komerční přestávka.
    10:07 Sean MONAHAN - 0:1

10:07
    Hosté jdou zaslouženě do vedení! SEAN MONAHAN byl připraven před bránou a nakonec dokázal zakončit odražený kotouč, který letěl k jeho nohám. Asistence: Elias Lindholm, Johnny Gaudreau.

08:56
    Bekhendový pokus hostujícího hráče skončil jen na dalším zákroku Crawforda.

08:23
    A opět musel zasahovat Mike Smith a Chicago se tak dostalo do dalšího zakončení.

07:38
    Tak tohle by bylo něco, kdyby Chicago dalo gól z první střely na branku, jelikož se Patrick Kane ocitl ve velké šanci, když zakončoval naprosto sám, ale Smithe nepřekonal!

07:04
    Matthew Tkachuk se dostal do pásma soupeře po pravé straně, ale nakonec z toho ohrožení domácí brány nebylo.

06:13
    Corey Crawford předvedl další skvělý zákrok a zatím drží domácí tým nad vodou!

05:32
    Blackhawks opět mají problémy s rozehrávkou na své polovině a zatím se opakuje výkon z posledních tří zápasů, ze kterého Chicago nebralo ani bod.

Střely na branku: 0:8

05:04
    Nyní se hosté dopustili ofsajdu a bude to opět vhazování ve středním pásmu.

04:49

04:36
    Derek Ryan vypálil z pravé strany, ale puk i tentokrát skončil v moci gólmana Crawforda.

04:23
    Následně se Chicagu podařilo vyhodit kotouč ze svého pásma.

03:58
    Calgary Flames drží soupeře pod tlakem, ale Corey Crawford je zatím připraven a připsal si už sedmý zákrok.

02:49
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Chris Kunitz – 2 min., sekání).

02:36
    Flames zachytili kotouč ve středním pásmu a posléze si zahrají přesilovku.

02:07
    Puk skončil mimo hrací plochu a následuje tak vhazování ve středním pásmu.

01:45
    A opět měl Corey Crawford plné ruce práce, jelikož se snažil zakončit James Neal, což se mu povedlo, ale domácí brankář si s ním poradil.

01:31
    Posléze se dopředu dostalo Calgary, ale Corey Crawford byl připraven a na dvakrát chytil puk.

01:11
    David Kämpf se dostal ke střele, ale ta letěla pouze vedle hostující svatyně.

00:23
    Calgary se dopustilo zakázaného uvolnění na začátku utkání.

00:01

Chicago Blackhawks: Crawford (C. Ward) – Jokiharju, Keith (A), Seabrook (A), Manning, Rutta, Forsling – Perlini, J. Toews (C), Saad – P. Kane, Kämpf, Kahun – Fortin, D. Strome, DeBrincat – Krüger, Anisimov, Kunitz.

Calgary Flames: M. Smith (Rittich) – Brodie, Giordano (C), Hamonic, Hanifin, R. Andersson, Kylington – E. Lindholm, Monahan (A), J. Gaudreau – S. Bennett, Backlund (A), Tkachuk – Neal, D. Ryan, Mangiapane – Hathaway, Jankowski, Lomberg.

Rozhodčí: Jake Brenk, Steve Kozari – Andrew Smith, Greg Devorski.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Chicago Blackhawks je momentálně v Západní konferenci na třináctém místě s dvaceti třemi body a skóre 75:101. V posledním zápase zavítalo na led Nashville, kde ale prohrálo 2:5. Nejproduktivnějším hráčem je se třiceti body Kane.
    Calgary Flames je na tom v Západní konferenci mnohem lépe, protože je na čtvrté příčce s třiceti dvěma body a skóre 88:74. V posledním utkání přivítalo na svém ledě Los Angeles, se kterým si poradilo 4:1. Nejproduktivnějšími hráči jsou s dvaceti devíti body Tkačuk a Gaudreau.

V dalším zápase NHL se proti sobě utkají týmy Chicago Blackhawks a Calgary Flames. Naposled se spolu tato mužstva utkala před měsícem na ledě Calgary, které ovšem vyhrálo 5:3. Dnes se ale bude hrát v United Center v Chicagu. Úvodní buly je naplánováno na 01:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 12. J. Toews, 36. D. Strome (DeBrincat, Crawford) – 11. Monahan (E. Lindholm, J. Gaudreau), 28. E. Lindholm (J. Gaudreau, Monahan), 29. D. Ryan (Hanifin, Neal)

Rozhodčí: Jake Brenk, Steve Kozari – Andrew Smith, Greg Devorski