NY Rangers – Winnipeg 3:4 (1:2 po s.n.) | Chicago – Calgary 2:3 (kon.) | Montreal – San Jose 1:3 (kon.)
Detroit – Colorado 0:2 (kon.) | Los Angeles – Carolina 2:0 (kon.)

Colorado právě vstřelilo branku!
    Zdá se, že je rozhodnuto. Minutu před koncem hosté vyvezli puk ze třetiny, načež GABRIEL LANDESKOG ze středního pásma nasměroval černou pryž do odkryté detroitské svatyně. Asistence: Nathan MacKinnon.

58:52
    Tyler Bertuzzi měl na hokejce vyrovnávací gól, tváří v tvář Varlamovovi ale nedokázal kotouč dostatečně přizvednout!

50:59
    Na Larkina zívala odkrytá coloradská svatyně, domácí forvard ale nedokázal uklidit puk do sítě!

48:49
    Andreas Athanasiou se opět natlačil až před Varlamova, ani tentokrát si ale na gólmana Avs nepřišel!

44:38
    Druhá bitka v rozmezí ani ne tří minut! Anthony Mantha (DET) a Patrik Nemeth (COL) teď dali zavzpomínat na staré dobré časy rivality mezi Detroitem a Coloradem, ani tato šarvátka ale nakonec neměla vítěze.

42:44
    Carl Söderberg se zmocnil puku po nepovedené rozehrávce Red Wings a poté nabil na střelu Marku Altovi, jehož rána z první orazítkovala tyč!

41:51
    Ian Cole (COL) hraničním hitem zastavil Athanasioua, což se vůbec nelíbilo Tylerovi Bertuzzimu (DET). Následná bitka těchto dvou skončila remízou, Cole i Bertuzzi stráví příštích pět minut na trestné lavici.

41:29
    Tyson Jost ujížděl sám na Berniera, svůj bekhend ale nasměroval mimo detroitskou svatyni!

31:53
    Po sérii nepřesností na obou stranách se ve velké šanci ocitl Mantha, z bezprostřední blízkosti ale nedokázal propasírovat kotouč za Varlamovova záda.
    24:54 Nathan MACKINNON - 0:1

24:54
    Tak to bylo rychlé, hosté už po šesti sekundách přetavili početní převahu v úvodní gól. Na konci náramné kombinace Avs na jeden dotek stál NATHAN MACKINNON, který se z mezikruží nezmýlil! Asistence: Mikko Rantanen a Gabriel Landeskog.

24:48
    Jonathan Ericsson (DET) si vykoledoval dvě minuty za držení, Avalanche si tak zahrají svou první přesilovku v utkání.

15:06
    Red Wings si zahrají další přesilovku, Gabriel Landeskog (COL) vyfasoval dvě minuty za vysokou hůl.

05:04
    Matt Nieto (COL) vysokou holí poladil Witkowskiho plnovous, příští dvě minuty tak stráví na trestné lavici.

00:35
    Tři hráči Detroitu se zničehonic ocitli sami před Varlamovem, Dylan Larkin ale po přihrávce od Manthy ve skvělé pozici netrefil puk!

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 25. MacKinnon (Rantanen, Landeskog), 60. Landeskog (MacKinnon)

Detroit Red Wings: J. Bernier (Howard) – DeKeyser, Jensen, Kronwall, Green, Ericsson, Cholowski – Mantha, D. Larkin, Abdelkader – Nyquist, Nielsen, Athanasiou – Bertuzzi, Glendening, Rasmussen – Vanek, J. de La Rose, Witkowski.
    Colorado Avalanche: Varlamov (Grubauer) – Girard, Cole, Nemeth, Zadorov, E. Johnson, Alt – Landeskog, MacKinnon, Rantanen – Jost, Kerfoot, C. Wilson – Nieto, Söderberg, Calvert – Andrighetto, Compher, G. Bourque.

Rozhodčí: Skilliter, Peel – Knorr, Sericolo