Rio Ave – Sporting 1:3 (kon.)
Rio Ave FC
1:3 (1:2)
Sporting Lisabon
Pondělí 03.12.2018, 21:15 • Estádio do Rio Ave Futebol Clube, Vila de Conde (kapacita: 12.815 diváků) • Portugalská Primeira Liga • 11. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (23:15:38)

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 5:7. Rohy: 6:11. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 11:27.

Je konec. Sporting dnes nakonec dokázal zvítězit 3:1 a posouvá se na druhé místo.
    Už v 8. minutě poslal hosty do vedení Bruno Fernandes, ale o čtyři minuty později srovnal Joao Schmidt z fantastického přímého kopu. V 23. minutě vrátil vedení na stranu Lisabonu Bas Dost. Ve 47. minutě sice hosté vstřelili branku, ale ta díky ofsajdu nakonec neplatila. V 72. minutě předvedl Jovane Cabral naprosto excelentní trefu a Sporting vedl už 3:1. Posléze už branka nepadla a hosté si tak dokázali pohlídat náskok.

90+5

90+5
    Centr hostujícího hráče z levé strany skončil pouze v rukou Léo Jardima.

90+4
    Rio Ave se nemůže dostat do nějaké šance nebo alespoň k míči na polovině soupeře a vypadá to, že už je o vítězi rozhodnuto.

90+3
    Lisabon to dělá skvěle, když drží balón na polovině soupeře a získává autová vhazování.

90+2
    Následuje ovšem rohový kop, jelikož předešlý střelecký pokus ztečoval domácí hráč.

90+1
    Nemanja Gudelj to zkusil z dálky, ale jeho rána nakonec skončila nad horní tyčí.

90
    Rozhodčí nastavuje pět minut navíc.

89
    Střídání v týmu Rio Ave FC: ze hřiště odchází Nikola Jambor, přichází Bruno Moreira.

88
    Vinícius tvrdě sestřelil protihráče a uviděl žlutou kartu.

88
    Dostova přihrávka nic vážnějšího nepřinesla, jelikož byla zblokována.

87
    Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Wendel, přichází Bruno César.

85
    Tentokrát už to vypadá pro Base Dosta hodně špatně, jelikož spadl přímo na to rameno, se kterým měl v první půli problémy.

84
    Střídání v týmu Rio Ave FC: ze hřiště odchází Fábio Coentrão, přichází Murilo.

83
    Fábio Coentrão nyní vybojoval rohový kop a Rio Ave tak má další šanci.

82
    Lisabon se snaží projít dopředu po pravé straně, ale Nani se nedostal přes Manangu.

80
    Fábio Coentrão byl velice blízko ke snížení, ale jeho hlavičku skvělým zákrokem vytěsnil Renan Ribeiro!

78
    Rio Ave nyní získalo rohový kop z pravé strany a bude se snažit něco vymyslet.

76
    Střídání v týmu Rio Ave FC: ze hřiště odchází Júnio Rocha, přichází Gabrielzinho.

74
    Nyní se hosté provinili útočným faulem.
    72. Jovane CABRAL - 1:3

72
    Sporting Lisabon právě vstřelil branku!
    Tak to je naprostá fotbalová nádhera a hosté jdou do vedení! Fernandes místo střely posunul balón na JOVANE CABRALA, který si jej zpracoval a posléze metr před vápnem z kroku vypálil fantastickou střelu do levé šibenice! Asistence: Fernandes.

70
    Zbývá nám posledních dvacet minut a Sporting stále vede 2:1 nad Rio Ave.

69
    Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Abdoulay Diaby, přichází Jovane Cabral.

67
    Sporting se momentálně soustředí především na obranu.
    65. Renan Ribeiro předvedl dva skvělé zákroky.

65
    Obrovská šance domácích, ale Renan Ribeiro předvedl skvělý zákrok!

64
    Diaby se posléze dopustil faulu a i on uviděl žlutou kartu.

63
    Nyní se na hrací ploše hodně přiostřilo a Rio Ave se snaží srovnat.

61
    Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Marcos Acuňa, přichází Jefferson.

60
    Borevković se dopustil faulu ve středu hrací plochy a uviděl kartu žluté barvy.

59
    Žlutou kartu dostává Joao Schmidt (Rio Ave FC).

57
    Hostující hráč zahrál rukou a u míče tak bude opět domácí tým.

56
    Posléze se Dost dopustil faulu ve středu hrací plochy a nyní už uviděl žlutou kartu.

55
    Dost se ještě snažil ve vápně přihrávat, ale míč se z jeho nohy odrazil jen do rukou Jardima.

54
    Sporting posléze získal rohový kop, ovšem následně se Dost dopustil faulu.

53
    Domácí se snaží něco vymyslet, ale tentokrát neprostřelili hostující obranu.

51
    Rio Ave se snažilo něco vymyslet směrem dopředu a bude mít k dispozici autové vhazování.

50
    Tentokrát už Joao Schmidt zeď neprostřelil.

48
    Sebastián Coates se nyní dopustil faulu, za který uviděl žlutou kartu a Rio Ave tak má k dispozici přímý kop.
    47. Ofsajdový gól Sportingu.

47
    Už to vypadalo, že Sporting půjde do dvoubrankového vedení, ale gól není uznán! Marcos Acuňa poslal centr do vápna z levé strany, kde posléze přesně zakončil Bas Dost, ale ten se nachytal v těsném ofsajdu!

46

Druhý poločas začne přibližně v 22:22.

První poločas je u konce a Sporting zatím vede 2:1. Už v 8. minutě poslal hosty do vedení Bruno Fernandes, ale o čtyři minuty později srovnal Joao Schmidt z fantastického přímého kopu. V 23. minutě vrátil vedení na stranu Lisabonu Bas Dost.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+3

45+3
    Rio Ave ještě získalo volný kop z pravé strany a může tak srovnat stav utkání do poločasu.

45+2
    Sporting se ještě dopustil velké chyby v defenzívě, ale pokus domácího hráče letěl jen nad bránu Ribeira.

45+1
    Na zemi zůstal Bruno Fernandes a rozhodčí hru raději přerušil.

45
    Rozhodčí nastavil jednu minutu navíc.

45
    Matheus Reis zblokoval centr Gaspara a Lisabon má k dispozici rohový kop.

44
    Hosté se sice dostali do vápna, ale tentokrát byla přihrávka zblokována domácím obráncem.

43
    Jérémy Mathieu šel do rizika, ale jeho skluz ve vápně proti Viníciusovi byl v rámci pravidel.

42
    Nemanja Gudelj zkoušel vypálit z dálky, ale jeho střela byla nepovedená.

41
    Lisabon už pár minut hraje s míčem převážně pár metrů před šestnáctkou soupeře.

39
    Po rohu to posléze zkusil z dálky Nemanja Gudelj, ale jeho rána byla dost nepovedená.

38
    A další roh pro Sporting, který nyní tlačí na soupeře.

37
    Ale tento roh už nic nepřinesl a dopředu jde Rio Ave, ovšem domácí útočník se dopustil útočného faulu.

36
    Posléze to zkusil z dálky Fernandes, ale jeho pokus byl rovněž zblokován a následuje roh pro Lisabon.

35
    Naniho rána byla zblokována, ale Sporting zůstává u míče.

33
    Opět měl domácí celek rohový kop, po kterém ale Joao Schmidt minul míč a následně nepříjemně spadl.

32
    Následný roh ale nic vážnějšího nepřinesl, ale Rio Ave je stále u balónu.

31
    Ale s následným centrem si poradil Jérémy Mathieu a domácí tak získali rohový kop.

30
    Gudelj se nyní provinil faulem a Rio Ave tak získalo volný kop z pravé strany.

30
    Půl hodinka hry je za námi a Sporting zatím v atraktivním a hlavně gólovém utkání vede 2:1.

29
    Nyní se právě Dostovi nepovedla přihrávka na levou stranu a Rio Ave tak získalo autové vhazování.

28
    Bas Dost už je zpátky ve hře a uvidíme, jestli bude pokračovat i nadále nebo se chystá střídání.

27
    Bas Dost už je na nohou, ovšem jeho pokračování v dnešním zápase je otázkou.

26
    Hra je přerušena, jelikož Bas Dost si při souboji s protihráčem udělal něco s ramenem a nyní je ošetřován na hrací ploše. Tohle jsou nepříjemné chvilky pro lisabonského kanonýra a problémy pro realizační tým Sportingu.

24
    Nyní se domácí hráč odhodlal ke střele, ale jeho pokus letěl vedle pravé tyče.
    23. Bas DOST - 1:2

23
    Nyní už to vyšlo a hosté jdou zpátky do vedení! Marcos Acuňa poslal centr z levé strany do vápna, kde už tentokrát umístil svou hlavu BAS DOST k pravé tyči. Asistence: Acuňa.

23
    Po rohovém kopu se i tentokrát dostal do zakončení hlavou zatím nezastavitelný Bas Dost, ale nyní mířil vedle domácí brány.

22
    Bas Dost se tlačil do zakončení, ale Léo Jardim si připisuje další úspěšný zákrok.

21
    Bruno Fernandes vypálil z dálky fantastickou ránu k levé tyči, se kterou si ale parádním zákrokem nakonec poradil Léo Jardim! Následuje tak rohový kop.

19
    Nani poslal skvělý centr do vápna z pravé strany, ale následná hlavička Base Dosta letěla jen nad domácí svatyni.

18
    Bas Dost se nyní provinil faulem a znemožnil tak sám sobě se dostat do slibné šance.

17
    Od začátku je utkání hodně nervózní a čím dál víc se ukazuje frustrace na straně Sportingu.

15
    Marcos Acuňa je prvním hráčem dnešního utkání, který uviděl žlutou kartu.

14
    Nyní se domácí útočník dostal do dobré šance, ale nakonec je to pouze ofsajd.
    12. Joao SCHMIDT - 1:1

12
    Rio Ave právě vstřelilo branku!
    Tak to je fantastická rána a domácí srovnávají na 1:1! Exekuce přímého kopu se nakonec ujal JOAO SCHMIDT, který skvěle obstřelil zeď a jeho pokus skončil u levé tyče.

11
    Rio Ave tak má přímý kop z dobré pozice.

10
    Bruno Gaspar stáhl soupeře k zemi, čímž se tak dopustil nedovoleného zákroku.
    8. Bruno FERNANDES - 0:1

8
    Hosté otevírají brankový účet už v osmé minutě utkání! Sporting rychle rozehrál míč ve středu hrací plochy po faulu domácích a posléze se uvnitř vápna dostal ke střele BRUNO FERNANDES, jenž zamířil přesně k pravé tyči a nedal brankáři Ribeirovi šanci. Asistence: Nani.

7
    Bruno Gaspar šel do souboje se soupeřem příliš tvrdě a dopustil se tak faulu.

6
    Posléze si Rio Ave poradilo s nákopem soupeře.

5
    Opět jsou to hosté, kteří se dostali, až k rohovému praporku, ale ani tato akce nic vážnějšího nepřinesla.

4
    Sporting se dostal po pravé straně k centru do vápna, ale ten nic vážnějšího nepřinesl.

3
    Rio Ave se poté dostalo k balónu, ale na pravé straně Fábio Coentrão ztratil míč.

1
    Hosté z Lisabonu získali autové vhazování na své polovině a budou se snažit něco vymyslet.

1

Rio Ave FC: Jardim – Rocha, Borevković, Buatu Mananga, Reis – Jambor, Schmidt – Coentrão (C), D. Lopes, Galeno – Vinícius.
    Náhradníci: Paulo Vítor – Tarantini, Gabrielzinho, B. Moreira, Figueiredo, M. Rodrigues, Murilo.

Sporting Lisabon: Ribeiro – Gaspar, Coates, Mathieu, Acuňa – Wendel, Gudelj, B. Fernandes, Nani (C) – Diaby, Dost.
    Náhradníci: Salin – Cabral, B. César, Jefferson, A. Pinto, Petrović, Correia.

Rozhodčí: Carlos Xistra – Álvaro Mesquita, Luciano Maia.

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Sporting je v lize na čtvrtém místě s dvaadvaceti body a skóre 18:10. V posledním zápase zvítězil na domácí půdě 2:1 proti Chaves. Nejlepšími střelci jsou s pěti góly Dost a Nani.
    Rio Ave je aktuálně na páté příčce s osmnácti body a skóre 17:13. V posledním zápase zavítal na půdu Aves, kde ovšem prohrálo 1:2. Nejlepším střelcem je s pěti góly Carlos Vinicius.

V 11. kole portugalské Primeira ligy se proti sobě utkají týmy Rio Ave FC a Sporting Lisabon. Naposled se spolu tato mužstva utkala před devíti měsíci na půdě Sportingu, který ovšem vyhrál 2:0. Dnes se ale bude hrát na Estádio do Rio Ave Futebol Clube, Vila de Conde, který nabídne kapacitu pro 12 815 diváků. Úvodní výkop je naplánován na 21:15.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.