Thajsko – Austrálie 3:4 (kon.) | Slovensko – Singapur 18:2 (kon.) | Japonsko – Kanada 2:14 (kon.)
Norsko – Finsko 1:9 (kon.) | Švédsko – Dánsko 25:0 (kon.) | Česko – Švýcarsko 6:4 (kon.)
Česko
6:4 (3:2, 0:0, 3:2)
Švýcarsko
Úterý 04.12.2018, 19:30 • O2 Aréna, Praha • Mistrovství světa • Skupina A

To je ode mě pro dnešek vše! Děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek úterního večera. Nezapomeňte s námi sledovat i další utkání mistrovství světa ve florbale 2018. Těším se u dalších online textových přenosů. Na shledanou! (22:15:45)

"První gól na domácím mistrovství světa je úplně nepopsatelný. Je to jeden ze splněných snů. Jako malý kluk jsem o tom snila teď se to konečně vyplnilo. A taky doufám, že to nebyl poslední gól," doplňuje komentář ke své první brance na domácím šampionátu.

"Ze začátku to bylo dost šílené. Oba týmy jsme se nechaly vyburcovat, takže ten začátek byl hodně nervózní. Z toho vyplynulo těch prvních pět gólů, ve druhé třetině jsme to už uklidnili a bylo to taktičtější," ohlíží se nad utkáním nejmladší člen české reprezentace Filip Langer.

Dnešní utkání sledovalo 5 942 diváků.

Je konec! Bitva o vítězství v základní skupině zná svého vítěze. Ve třetí třetině jsme mohli vidět další přestřelku, kterou nakonec lépe zvládl český celek. Češi si tak připisují výhru nad Švýcarskem poměrem 6:4.

59:33
    Luca Graf vytáhl balónek z malého brankoviště.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:32
    Češi vyhazují směrem k prázdné brance, kterou míček jen těsně míjí!

57:51
    Švýcarsko si bere oddechový čas.
    57:51 Kevin BERRY - 6:4

57:51
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Švýcaři snižují! Hra bez gólmana se vyplatila. KEVIN BERRY od levého mantinelu parádně našel prázdné místečko pod pravou rukou Součka. Asistence: Tim Braillard

57:38
    Dóža vystihl křižnou přihrávku a vyhazuje na druhou polovinu.

54:20
    Češi přežili další oslabení a hrají v plném počtu.

53:46
    Krbec unikl podél pravého mantinelu. Chtěl vystřelit na vzdálenější tyčku, ale Meier zasáhl svým ramenem.

53:35
    Hofbauer trefuje pouze Součka.

53:18
    Beneš v oslabení zaváží míček na druhou polovinu.

52:56
    Manuel Maurer před brankou promáchl!

52:20
    Vyloučení v týmu Česko (Milan Garčar – 2 min., opakované přestupky).

51:28
    Delong zblokoval střelu Bischofbergera od poloviny.

50:30
    Švýcarům se nedaří přejít na útočnou polovinu.

48:38
    Manuel Maurer přešel přes Němečka. Jeho rána ale trefila pouze Součka.

47:48
    Langerova střela je tečovaná mimo branku.

47:36
    Souček si připisuje zákrok.
    47:29 Adam DELONG - 6:3

47:29
    Česko právě vstřelilo branku!
    Další parádní kombinace Čechů! Pražan křižnou přihrávkou našel spoluhráče na levém mantinelu, následně dostal přihrávku na střed a rychle poslal balónek na ADAMA DELONGA, jenž čekal na vzdálenější tyčce branky. Adam Delong tak kompletuje dnešní hattrick! Asistence: Martin Pražan.

46:55
    Češi znovu kombinují na vlastní polovině a nikam nespěchají.

46:14
    Garčarovu střelu z poloviny vyráží Meier.
    45:18 Matěj JENDRIŠÁK - 5:3

45:18
    Přesilová hra je využita! Dóža poslal míček před branku přímo na čepel MATĚJE JENDRIŠÁKA, který míček správně nasměroval do prázdného místa. Asistence: Patrik Dóža.

44:42
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Dan Hartmann – 2 min., Sekání).

44:02
    Rozhodčí zvedají ruku na znamení odloženého vyloučení A Souček míří na střídačku. Češi v šesti hráčích!

43:52
    Pražan byl obrán o balónek a Jan Zaugg pálí do Součka.
    42:42 Marek BENEŠ - 4:3

42:42
    Přestřelka pokračuje! Nahození Veltšmída před branku pohotově a přesně doráží za záda Meiera MAREK BENEŠ. Asistence: Lukáš Veltšmíd.

41:39
    Deny Kanzig se snaží aktivně napadat českou rozehrávku.
    40:35 Jan ZAUGG - 3:3

40:35
    Je znovu srovnáno! Chyba v české obraně nabídla Švýcarům situaci 2 na 1, kterou parádně využil JAN ZAUGG. Asistence: Matthias Hofbauer.

40:05
    I třetí úvodní buly patří Čechům. Ti se hned ženou do útočné akce.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 20:53.

Střely druhé třetiny:
    Česko – 5
    Švýcarsko – 2

Druhá třetina nabídla spoustu gólových příležitostí, nicméně vstřelenou branku jsme neviděli žádnou. Oba týmy si vyzkoušely přesilovou hru, jenž ani jedna nebyla využita. Do třetí třetiny se tak vstoupí znovu za stavu 3:2.

"Rozhodující budou chyby. Doufám, že jich uděláme co nejméně," vyjadřuje se v přestávkovém programu střelec Adam Delong.

40:00

39:52
    Švýcaři dohrávají druhou třetinu s míčkem na svých čepelích.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:46
    Česká reprezentace se sice drží na útočné polovině, ke střele se ale nedostává.

37:55
    Češi mají balónek ve své moci, do útočné akce se ale neženou.

37:05
    Jasná gólová situace! Šebek byl před prázdnou brankou sám, ale rozhodl se ještě přihrát před branku, kam se stihli vrátit obránci Švýcarska. Stav se tak nemění!

35:58
    Švýcarsko také přežilo oslabení a hraje v plném počtu.

35:50
    Další české šance nekončí v brance.

34:46
    Tim Braillard se dostal až před branku, jeho střelu ale stihl Ondrušek zblokovat.

34:24
    Ondruškovu střelu vyrazil švýcarský gólman helmou.

33:58
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Luca Graf – 2 min., opakované přestupky).

33:42
    Manuel Maurer před českou brankou promáchl!

33:13
    Dóža sice vystihl švýcarskou přihrávku, nicméně obrana je stále pod tlakem.

32:40
    Parádní kombinace končí v rukou gólmana Meiera.

32:29
    Česko ubránilo oslabení a hraje v plném počtu.

32:14
    Jan Zaugg branku přestřeluje.

31:40
    Míček je znovu na druhé polovině a Češi mohou rychle vystřídat.

31:32
    Češi blokují veškeré střelecké pokusy Švýcarska.

31:02
    Šebek vyhazuje balónek na druhou polovinu a šetří cenné vteřiny.

30:29
    Vyloučení v týmu Česko (Adam Delong – 2 min., Nedovolené vrážení).

30:20
    Rozhodčí zvedají ruku na znamení odloženého vyloučení. Švýcaři si v tomto utkání zahrají přesilovou hru.

29:56
    Švýcaři nikam nespěchají.

29:32
    Curney mohl přejít do útoku, ale byl zastaven hvizdem rozhodčích. Volný úder pro Švýcary.

28:20
    Garčar překazil pokus Laelyho o přihrávku před branku.

27:30
    Dóža nadvakrát pálí od pravého mantinelu. Nejdříve míček proletěl kolem vzdálenější tyčky. Druhou ránu se snažil dorážet Delong. Švýcarský gólman mu však nedal šanci.

26:30
    Českému týmu se stejně jako v předchozích utkáních nedaří vyhrávat osobní souboje.

25:56
    Manuel Maurer ses snaží aktivně napadat českou rozehrávku.

24:50
    Standardní situace Švýcarů nebyla využita podle jejich představ.

24:20
    Švýcaři se přece jen do útočné akce dostali, ale Čechům se podařilo míček vyhodit na druhou polovinu.

23:48
    Švýcaři uklidňují hru a vyčkávají na správný moment k útoku.

22:25
    Christoph Meier přečetl rozehrávku Česka. Ihned se hnal do útoku, ale situaci až moc překombinovali a nedokázali tak vystřelit.

21:35
    Jendrišák s míčkem dribloval tak dlouho, až o něj přišel.

21:20
    Češi kombinují na vlastní polovině a nikam nespěchají.

20:21
    Beneš se hned v úvodu třetiny dostává ke střele. Gólman Meier měl však nezakrytý výhled a míček drží ve svých rukách.

20:05
    Druhé úvodní buly vyhrávají Češi.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 20:14.

Parádní první třetina utkání o první místo ve skupině A. Gólovou přestřelku začali již ve druhé minutě Švýcaři. Nicméně české reprezentaci se podařilo přestřílet své soupeře a po první třetině tak vedou poměrem 3:2.

19:13
    Dóža ze středu pálí rovnou do prvního hráče před sebou.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:50
    Švýcarskému útoku scházela přesnost.

17:57
    Beneš nezpracoval parádní nahození před branku Švýcarů.

17:17
    Delongova přihrávka neprošla obranou.

16:12
    Curney vybojoval balónek, ale následně ho ztratil.

16:00
    Švýcaři znovu kombinují.

14:54
    Němeček trefuje švýcarského gólmana do nohy.

14:30
    Třetí česká lajna uzamyká Švýcary na polovině.

10:04
    Neuvěřitelný gól! Češi jdou znovu do vedení. Střelu Ondruška vyrazil gólman Meier rukou. Pohotový ADAM DELONG zkusil jednou rukou a bekhendovou stranou poslat míček do branky a povedlo se. Asistence: Tom Ondrušek.
    09:36 Paolo RIEDI - 2:2

09:36
    Je znovu vyrovnáno! Maurer sice před brankou promáchl, následně však poslal zadovku na nabíhajícho PAOLA RIEDIHO, který nekompromisně zakončil k tyčce. Asistence: Manuel Maurer.
    08:58 Filip LANGER - 2:1

08:58
    Češi jdou rychlou brankou do vedení! Beneš dokázal na mantinelu vybojovat balónek a následně najít nabíhajícího FILIPA LANGERA na velkém brankovišti. Asistence: Marek Beneš.
    08:50 Adam DELONG - 1:1

08:50
    Je vyrovnáno! Parádní kombinace celé útočné trojice! Ondrušek parádně našel křižnou přihrávkou Dóžu. Ten lehce přiťukl míček na ADAMA DELONGA, který pěkně překonal švýcarského gólmana. Asistence: Patrik Dóža.

08:30
    Delong se také dostává ke střele, ale netrefuje švýcarskou svatyni.

07:59
    Curney vybojoval balónek a hnal se do útoku. Stihl ještě vypálit, ale míček vyráží gólman Meier.

07:08
    Švýcaři se pokusili o útočnou akci, ale byli zahnáni zpět.

06:10
    Českému výběru se nedaří držet se v útočné části hřiště.

05:42
    Češi jsou z útoku zahnáni zpět na vlastní polovinu.

04:58
    Camenisch netrefuje českou branku.

04:44
    Kisugite zastavil soupeřům útok.

03:56
    Švýcaři opět na míčku, rozehrávají na vlastní polovině.

03:21
    Langer trefuje vzdálenější tyčku švýcarské branky!

03:10
    Rýpar mohl střílet, ale hledal ještě spoluhráče před brankou.
    01:38 Christoph MEIER - 0:1

01:38
    Je tu první branka tohoto utkání! Švýcaři předběhli své soupeře a Maurer našel parádní křižnou přihrávkou nabíhajícího si CHRISTOPHA MEIERA, který našel skulinku u přední tyčky české branky. Asistence: Manuel Maurer.

00:18
    Jako první se ke střele dostává Šebek. Švýcarský gólman pozorný.

Následuje i zahajovací sestava Česka.

Zahajovací sestava Švýcarska již nastupuje k úvodnímu buly.

Rozhodčími dnešního utkání budou pánové Henri Heinola a Manu Marttinen z Finska.

Halou nyní zazní obě národní hymny.

Oba týmy již nastupují na hrací plochu.

Hráči pomalu míří do šaten. Do úvodního hvizdu zbývá přibližně 15 minut.

Česko: Souček (L. Bauer) – J. Bauer, Marek Beneš, Garčar, Kisugite, Pražan, Rýpar, Suchánek, Veltšmíd – Curney, Delong, Dóža – Jendrišák, Krbec, Langer – Němeček, Ondrušek, Šebek – Tomašík.

Švýcarsko: Pa Meier (Eder) – Berry, Bischofberger, Burki, Camenisch, Conrad, Graf, Heller – Braillard, Hartmann, Hofbauer – Kanzig, Laely, Maurer – Chri Meier, Mendelin, Riedi – Ruegger, Zaugg.

Rozhodčí: Henri Heinola, Manu Marttinen.

Český tým dnes oblékne červené dresy, stejně jako v prvním utkání skupiny. Švýcarsko na sebe vezme dresy bílé.

Ještě jednou krásný večer všem florbalovým fanouškům! Oba týmy se již rozcvičují na hřiště. Utkání vypukne přibližně za 20 minut!
    Slova kapitána Matěje Jendrišáka

Utkání o první místě ve skupině A odstartuje v 19:30 hodin. Buďte u toho s námi!

"Měli jsme den a půl na to, abychom se v hlavě připravili na to, že je nový zápas a neřešili to, že jsme v utkání proti Lotyšsku před domácím publikem prohráli. Což jsme samozřejmě nechtěli. Teď to nebude úplně o kondici nebo morálu, ten tam určitě je, ale není tam florbalová kvalita. Takže se musíme zaměřit hlavně na to, abychom dnes hráli florbal," vyjádřil se k dnešnímu souboji Tom Ondrušek.

Obě reprezentace mají jistý postup do čtvrtfinále, toto utkání tak rozhodne o vítězství ve skupině A. Pokud Češi vyhrají, budou postupovat z prvního místa. V ostatních případech z místa druhého.

Dějiště utkání

O2 arena patří k nejmodernějším v Evropě a je největší sportovní halou v České republice. Hostila již MS ve florbale 2008 a šest ročníků Superfinále florbalu. Otevřena byla v roce 2004 při konání MS v ledním hokeji. Účastníkům nabízí vysoký divácký komfort a moderní technologie umožňují interaktivní zážitek.

Švýcarsko

Švýcaři se v prvním utkání potkali s Lotyšskem. I přes dominanci Lotyšů v první třetině, nakonec favorit utkání dokázal otočit ztrátu první třetiny a nakonec zvítězit poměrem 7:3.

Druhým soupeřem Švýcarska bylo papírově nejslabší Německo. Švýcarsko dominovalo už od první třetiny. Němcům se nakonec podařilo skórovat až ve třetí třetiny. Nicméně Švýcaři si připsali druhou výhru vysoko 13:1.

Lídrem týmové statistiky kanadského bodování je Deny Kanzig (4+2) a drží se na páté příčce celkového bodování šampionátu. Druhým nejproduktivnějším hráčem je Dan Hartmann (2+2), jenže je na celkovém dvaadvacátém místě.

Nominace Česka

Brankáři: Lukáš Bauer (Mladá Boleslav), Lukáš Souček (Vítkovice).

Obránci: Jiří Bauer (FBC Ostrava), Milan Garčar (Sparta Praha), Martin Pražan (Chodov), Martin Kisugite (Tigers Langnau/Švýc.), Ondřej Němeček (Linköping/Švéd.), Patrik Suchánek (Helsingborg/Švéd.), Lukáš Veltšmíd (Alligator Malans/Švýc.).

Útočníci: Marek Beneš, Filip Langer (oba Tatran Střešovice), Jiří Curney, Milan Tomašík (oba Mladá Boleslav), Adam Delong, Josef Rýpar (oba Vítkovice), Mikuláš Krbec, Tom Ondrušek (oba Chodov), Patrik Dóža (Köniz/Švýc.), Matěj Jendrišák (Linköping/Švéd.), Daniel Šebek (Helsingborg/Švéd.)
    Hodnocení zápasu s Lotyšskem pohledem očima florbalových osobností

Česko

Češi do prvního utkání vstoupili proti papírově nejslabšímu celku z Německa. Němci však chtěli předvést svůj nejlepší výkon a několikrát v zápase odskočili do vedení. Nicméně Češi nakonec dokázali obrátit vývoj utkání a střeleckým představením ve třetí třetině si připsali výhru poměrem 10:5.

Druhý zápas ve skupině sehrálo Česko proti Lotyšsku. Do utkání vstoupili lépe Češi, nicméně nabuzení Lotyši přestříleli český celek ve druhé třetině a náskok si udrželi až do konce třetiny. Lotyšsko tak nečekaně vyhrálo nad Českem poměrem 4:3.

Kanadské bodování českého výběru vede Adam Delong (4+3) a drží se na celkovém třetím místě tabulky šampionátu. Druhým v pořadí je Tom Ondrušek (3+3), který je na sedmém místě celkového bodování.

Krásný večer všem florbalovým fanouškům! Dneškem nám pokračuje další den mistrovství světa ve florbale mužů 2018! V posledním zápase skupiny A se dnes představí reprezentace hostitelské země České republiky proti národnímu výběru Švýcarska. Celým online textovým přenosem Vás přímo z místa dění provede Týna Zíková.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Týna Zíková

Branky a nahrávky: 9. Delong (Dóža), 9. Langer (Marek Beneš), 11. Delong (Ondrušek), 43. Marek Beneš (Veltšmíd), 46. Jendrišák (Dóža), 48. Delong (Pražan) – 2. Chri Meier (Maurer), 10. Riedi (Maurer), 41. Zaugg (Hofbauer), 58. Berry (Braillard)

Rozhodčí: Henri Heinola, Manu Marttinen