Ottawa – Boston 1:2 (po pr.) | Chicago – Montreal 2:3 (kon.) | Anaheim – New Jersey 6:5 (2:0 po s.n.)
Vegas – Dallas 4:2 (kon.) | Edmonton – Calgary 1:0 (kon.)

Radek Faksa (DAL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 15:09
    Roman Polák (DAL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 21:20 (05:44:58)

1. William Karlsson (VGK) 1+0
    2. Ryan Carpenter (VGK) 1+0
    3. Nate Schmidt (VGK) 0+1

Statistiky: Střely na bránu: 28-24; Zablokované střely: 9-20; Vhazování: 50%-50%; Hity: 23-31; Přesilové hry: 1/5-2/4; Trestné minuty: 8-10.

Dallas vstoupil do utkání dobře, když ho český útočník Martin Hanzal poslal do vedení, jenže Vegas dokázalo ještě před přestávkou vyrovnat a po ní následně zápas otočit, když se ve druhé třetině krátce po skončení přesilové hry nejprve prosadil William Karlsson a po něm Alex Tuch, jehož gól byl nakonec vítězný. Esa Lindell sice ve třetí třetině vykřesal naději, jenže Stars poté nedokázali využít dlouhou čtyřminutovou přesilovou hru a podruhé v řadě prohráli. Vegas doma vyhrálo popáté v řadě. Konečný výsledek. Vegas Golden Knights 4 Dallas Stars 2.

59:32 Reilly SMITH - 4:2

59:32
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    REILLY SMITH si na pravém křídle najel na kolmou přihrávku od Colina Millera podél střídaček a pod tlakem z úhlu bekhendem poslal puk do prázdné brány! Asistence: Colin Miller.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:53
    Ben Bishop zapomněl naskočit na střídačku a Dallas hrál v šesti. Týmový trest odpyká útočník Tyler Pitlick.

58:24
    William Karlsson se ocitl na pravém křídle v postavení mimo hru a Ben Bishop se vrátil zpět do brány.

58:14
    Ben Bishop naskočil na střídačku a Dallas zkouší vyrovnat v závěru utkání při hře bez brankáře!

57:14
    Dnešní utkání sleduje 18240 diváků.

57:04
    Max Pacioretty vystřelil z vrcholu levého kruhu pro vhazování a po zákroku Bena Bishopa následuje reklamní přestávka. Vegas vede v závěru nad Dallasem 3:2.

56:51
    Stars vyhodili puk podél trestných lavic na zakázané uvolnění a hra byla se zpožděním přerušena.

56:16
    Vyloučený Brayden McNabb je zpět na ledě a Vegas úspěšně přečkalo čtyřminutové oslabení.

55:34
    Alexandr Radulov se snažil u pravé tyče prosadit bekhendem z ostrého úhlu, jenže byl příliš blízko brány a Marc-André Fleury puk levým betonem vyrazil.

54:16
    Polovina z čtyřminutové přesilové hry Dallasu je již minulostí. Dokáží Golden Knights klíčový okamžik zvládnout?

53:33
    Jason Spezza vystřelil na bodu pravého kruhu pro vhazování a Marc-André Fleury na přední tyči nedokázal puk udržet v náručí, poté mu ale pomohli spoluhráči.

52:16
    Shea Theodore rozsekl ret Taylorovi Fedunovi a dostal dvě plus dvě minuty za vysokou hůl. Dallas bude hrát čtyři minuty v početní převaze. Velká šance vyrovnat.

52:10
    Vyloučený Brett Ritchie je zpět na ledě a hokejisté Dallasu přečkali všechny čtyři hry v oslabení.

52:01
    Vegas na pravém křídle vystřelilo z ostrého úhlu a připravený Ben Bishop puk vyrazil vyrážečkou mimo.

51:30
    Reilly Smith napřáhl na vrcholu levého kruhu ke tvrdé střele s příklepem, do které se obětavě položil Blake Comeau a vleže ji dokázal výborně zablokovat.

50:54
    Jonathan Marchessault na ose hřiště rychle zavezl puk do útočné třetiny, jenže mezi dvěma protihráči se před bránu protáhnout nedokázal a Stars se podařilo vyhodit.

50:10
    Brett Ritchie byl podruhé v zápase vyloučen, když dostal dvě minuty za podržení, a Vegas si po reklamní přestávce zahraje čtvrtou přesilovou hru. Zatím nevyužilo žádnou.

50:10
    Golden Knights se ocitli v pravém kruhu ve velké šanci, Ben Bishop ale rychle vyjel ze své brány, aby ve stylu Dominika Haška jednoho z domácích hráčů vychytal.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:55
    Brett Ritchie se ocital před bránou ve velké šanci, jenže William Karlsson ho dokázal fantasticky ustrážit a navíc byl zřejmě faulován. Vegas má poskytnutou výhodu.
    48:33 Esa LINDELL - 3:2

48:33
    Dallas právě vstřelil branku!
    Jason Spezza z vrcholu pravého kruhu nahodil puk na vzdálenější levou tyč, kde ho ESA LINDELL skvělou tečí usměrnil zřejmě mezi betony Marca-Andrého Fleuryho! Dallas využil obě dvě přesilové hry a vrátil se zpět do zápasu – 3:2. Asistence: Jason Spezza a Miro Heiskanen.

47:02
    Pierre-Édouard Bellemare se dostal na vrcholu levého kruhu během oslabení ke tvrdé střele s příklepem, která minula bližší horní roh brány Bena Bishopa.

46:43
    Brayden McNabb fauloval v rohu útočného pásma a dostal dvě minuty za vysokou hůl. Dallas si krátce po reklamní přestávce zahraje druhou přesilovou hru.

45:01
    Trojice hráčů Vegas bojovala o puk u hrazení za bránou Bena Bishopa, domácí ho všem nevydolovali.

44:05
    Radek Faksa vystřelil na bodu levého kruhu směrem ke vzdálenější pravé tyči a Marc-André Fleury levým betonem vyrazil puk do ochranné sítě.

43:35
    Vegas vypálilo na pravém křídle od modré čáry směrem ke vzdálenější levé tyči, kde Ben Bishop našel puk v lapačce a poté ho rychle vytřepal, aby rozehrál.

43:06
    A další střela Dallasu, se kterou si tentokrát poradil Marc-André Fleury, a podržel puk ve své výstroji.

42:59
    Miro Heiskanen napřáhl na ose útočného pásma k pěkné prudké táhlé střele, která minula pravý roh brány.

42:21
    Jason Spezza od střídaček nahodil puk za bránu Vegas, kde o něj hostující hokejisté přišli.

41:13
    Alexandr Radulov se ocital v šanci u levé tyče, jenže Nate Schmidt mu dokázal puk skvěle vypíchnout.

40:46
    Max Pacioretty si najížděl na přední tyči na nahození z pravého rohu útočného pásma, jenže těsně minul bránu a Ben Bishop v bráně zasahovat nemusel.

40:01
    Radek Faksa se v úvodu třetí třetiny postavil na vhazování proti Codymu Eakinovi, který byl úspěšnější.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

40:01

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 22-15; Zablokované střely: 6-19; Vhazování: 48%-52%; Hity: 18-27; Přesilové hry: 0/3-1/1; Trestné min.: 2-6.

Třetí třetina začne přibližně v 5:01.

Marc-André Fleury na začátku druhé třetiny předvedl rychle dva senzační zákroky, když během pár okamžiků vychytal Alexandra Radulova s Tylerem Seguinem, a v polovině utkání přišel trest z hole Williama Karlssona, který poslal Vegas krátce po skončení přesilové hry do vedení, jenž těsně před druhou přestávkou ho navýšil Alex Tuch. Oba góly Golden Knights ve druhé třetině utkání padly krátce po skončení přesilové hry. Skóre po druhé části. Vegas Golden Knights 3 Dallas Stars 1.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
    38:17 Alex TUCH - 3:1

38:17
    Colin Miller z vrcholu levého kruhu nahodil puk před bránu, kde se ho ve vzduchu marně snažil zpracovat nebo usměrnit na bránu hostů Max Pacioretty, nakonec to ale nevadilo, protože ALEX TUCH z otočky zametl puk po ledě mezi betony Bena Bishopa! Vegas opět udeřilo krátce po skončení přesilové hry a vede nad Dallasem 3:1. Asistence: Max Pacioretty a Colin Miller.

37:32
    Colin Miller napřáhl na vrcholu levého kruhu ke tvrdé střele s příklepem, kterou Ben Bishop zachytil.

36:18
    Ryan Reaves si vybruslil zpoza brány k levé tyči, ani nadvakrát ale puk do sítě procedit nedokázal. Ben Bishop si pohlídal bližší tyč a zmrazil kotouč pod lapačkou.

36:08
    Brett Ritchie byl vyloučen na dvě minuty za hrubost a Vegas má k dispozici třetí přesilovou hru v zápase.

35:32
    Puk opustil ledovou plochu a v T-Mobile Areně dostává prostor krátká reklamní přestávka.

35:21
    Hned vzápětí se dostal v pravém kruhu ke střele Nate Schmidt, jehož pokus pro změnu těsně nad ledem minul vzdálenější levou tyč brány Bena Bishopa.

35:14
    Alex Tuch si srovnal na vrcholu pravého kruhu puk na hůl a rychlou střelou zápěstím chtěl zamířit nad lapačku Bena Bishopa, jenže jeho pokus minul bližší pravý horní roh brány.

34:55
    Hra je po druhém gólu Vegas často kouskována. Další zakázané uvolnění na straně Dallasu.

34:32
    Zakázané uvolnění stejně nakonec přišlo, protože Vegas nedokázalo přesně rozehrát podél trestných lavic.

34:05
    Nepřesná přihrávka Dallasu byla tentokrát příliš pomalá, a tak se Marc-André Fleury rychle vydal proti ní.

33:39
    Stars se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a proti hostům se pískalo další zakázané uvolnění.

33:17
    Esa Lindell na levém křídle vystřelil od hrazení a puk zamířil do ochranné sítě. Další přerušení hry.

32:50
    Nate Schmidt na pravém křídle vystřelil od modré čáry a Ben Bishop puk podržel. Následuje komerční brejk.
    31:48 William KARLSSON - 2:1

31:48
    WILLIAM KARLSSON na vrcholu levého kruhu zamíchal s pukem a rychlou střelou zápěstím propálil Bena Bishopa mezi levou rukou a tělem! Martin Hanzal se sice vrátil z trestné lavice na led až po vypršení trestu, jenže Dallas tři sekundy na to inkasoval a Vegas poprvé vede. Asistence: Nate Schmidt a Shea Theodore.

31:19
    Golden Knights se snažili prosadit v blízkosti pravé tyče, jenže ani jedna z dorážek se neujala.

31:00
    Dallas zatím předvádí v oslabení skvělou hru a podruhé v řadě se mu podařilo kotouč vyhodit.

29:45
    Martin Hanzal byl podruhé v zápase vyloučen a opět za nedovolené bránění. Druhá přesilová hra pro Vegas.

28:14
    Vegas nejprve nevyužilo rychlého přečíslení dva na jednoho, když střela z levého kruhu minula bránu Bena Bishopa, a brankář Dallasu si poté poradil o několik sekund později se střelou Golden Knights z vrcholu levého kruhu, kterou vyrazil pravým betonem.

26:44
    Vegas vystřelilo na bodu levého kruhu pro vhazování a Ben Bishop puk podržel v náručí. Komerční přestávka.
    25:37 Tyler Seguin nedokázal využít samostatného úniku!

25:37
    Tyler Seguin si z levého křídla sjel v rychlosti před bránu a po ukázání zad dvěma hráčům Vegas rychlou střelou zápěstím mířil do levého horního rohu brány, Marc-André Fleury ale puk vyrážečkou vyrazil! Další fantastický zákrok.

24:33
    Jonathan Marchessault vystřelil z pravého kruhu a Ben Bishop na přední tyči hrudí puk úspěšně vyrazil.

23:40
    Tyler Pitlick mohl skórovat u levé tyče, jenže ztroskotal na pravém betonu Marca-Andrého Fleuryho.
    22:35 Alexandr Radulov už se radoval, Fleury ho ale vychytal!

22:35
    Útočník Blake Comeau nádhernou bekhendovou přihrávkou z levého křídla a nulového úhlu přes šířku brankoviště našel na vzdálenější pravé tyči Alexandera Radulova, jehož střela bez přípravy z úhlu mířila do předního pravého horního rohu brány, Marc-André Fleury ale předvedl bleskový přesun a levým ramenem puk senzačně vyrazil!

21:58
    Cody Eakin od modré čáry nahodil puk do útočného pásma, které Golden Knights museli rychle opustit, aby se nepískalo postavení mimo hru.

21:37
    Jason Dickinson dobře míchal v útočném pásmu s pukem, jenže Dallas se do žádného nebezpečného zakončení nedostal a brankář Vegas zmrazil puk.

21:06
    Jonathan Marchessault na pravém křídle nedokázal udržet kotouč a domácí hráči se k ničemu nedostali.

20:38
    Nate Schmidt na levém křídle vypálil ihned po vhazování od modré čáry a jeho rána byla pro změnu přizvednuta nad bránu Bena Bishopa do ochranné sítě.

20:35
    Pierre-Édouard Bellemare vystřelil z levého kruhu a jeho sražena střela skončila pod lapačkou Bena Bishopa.

20:09
    Martin Hanzal a Ryan Carpenter vstřelili během první třetiny svůj první gól v letošní sezóně NHL, a tak do prostřední části vstupujeme za nerozhodného stavu.

20:07
    Martin Hanzal vyhrál úvodní vhazování druhé třetiny a Stars se na levém křídle ocitli v postavení mimo hru.

20:01

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 8-8; Zablokované střely: 2-9; Vhazování: 46%-54%; Hity: 13-12; Přesilové hry: 0/1-1/1; Trestné minuty: 2-2.

Druhá třetina začne přibližně v 4:03.

Tyler Seguin po pouhých 53 sekundách střelou ihned po vhazování orazítkoval horní tyč, krátce na to se ale prosadil pěknou tečí český útočník Martin Hanzal. Vedení Stars mohl navýšit během oslabení Radek Faksa, jenže se prosadit nedokázal a krátce před přestávkou vyrovnal z dorážky Ryan Carpenter. Po první třetině. Vegas Golden Knights 1 Dallas Stars 1.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:26
    Golden Knights rychle objeli bránu, u levé tyče ale z otočky brankáře Bena Bishopa překonat nedokázali.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

18:57
    Jason Dickinson vystřelil v jízdě z levého kruhu a Marc-André Fleury na přední tyči vyrazil puk za bránu.

18:43
    Golden Knights se na pravém křídle ocitli v postavení mimo hru a hra byla vykázána do středního pásma.

17:53
    Gavin Bayreuther vystřelil z vrcholu levého kruhu a po zákroku Marca-Andrého Fleuryho, který puk snadno podržel v náručí, následuje reklamní přestávka.
    16:12 Ryan CARPENTER - 1:1

16:12
    Brayden McNabb vystřelil z vrcholu levého kruhu a jeho střela na přední tyči trefila jednoho z hráčů Dallasu do brusle, také následné dorážka Oscara Lindberga z mezikruží byla zablokována, u levé tyče se ale po jeho tvrdé střele dostal k odraženému puku RYAN CARPENTER a z úhlu ho poslal do odkryté sítě brány Dallasu – 1:1! Asistence: Oscar Lindberg a Brayden McNabb.

14:22
    Ben Bishop vyrazil tvrdou ránu Colina Millera od modré čáry levým betonem a v pravém kruhu se jeden z hráčů Vegas dostal k dorážce, jenže puk po ní těsně minul pravou tyč! Vyrovnání nikde.

14:11
    Esa Lindell nepřesně rozehrál podél střídaček a proti Dallasu bylo poněkolikáté odpískáno zakázané uvolnění.

13:28
    Marc-André Fleury se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození hostů, jenže puk byl prudký a vrátil se do brány.

12:12
    Vyloučený Martin Hanzal se vrátil z trestné lavice zpět na led a Vegas se dostalo během přesilové hry pouze k jedné střele. Dallas vede v T-Mobile Areně stále 1:0.

11:09
    Max Pacioretty vystřelil na vrcholu mezikruží a jeho střela zápěstím byla před Benem Bishopem zablokována.
    10:25 Radek Faksa mohl v oslabení navázat na gól krajana!

10:25
    Radek Faksa vystihl rozehrávku Vegas a podél střídaček se řítil do přečíslení dva na jednoho, které v levém kruhu vyřešil střelou zápěstím, jenže našel pouze náruč připraveného Marca-Andrého Fleuryho, který poté rychle rozehrál!

10:12
    Martin Hanzal, úvodní střelec zápasu, byl vyloučen za nedovolené bránění poté, co fauloval v útočném pásmu.

09:46
    Ben Bishop vyrazil střelu Vegas ihned po vhazování v pravém kruhu na přední tyči levým betonem a Cody Eakin poté z dorážky bránu vysoko přestřelil. Puk zamířil od ochranné sítě, a tak byla hra přerušena.

09:41
    Ben Bishop podržel střelu domácího týmu z pravého křídla v náručí a následuje komerční přestávka.

09:12
    Dallas vyrazil do přečíslení tři na dva a střela z levého kruhu pro vhazování zřejmě skončila na levém betonu Marca-Andrého Fleuryho, který podržel Golden Knights.

08:59
    Stars se snažili dostat ke střele na pravém křídle, u hrazení ovšem úspěšní nebyli a Vegas puk získalo.

07:44
    Oscar Lindberg schytal v útočném pásmu ostrý hit, kterým ho sestřelil tvrďák Roman Polák.
    06:29 Martin HANZAL - 0:1

06:29
    Miro Heiskanen vystřelil na vrcholu pravého kruhu zápěstím a MARTIN HANZAL jeho pokus na přední tyči sklepl ze vzduchu pod lapačku Marc-Andrého Fleuryho! Stars využili přesilovou hru a nyní už vedou v T-Mobile Areně opravdu 1:0. Asistence: Miro Heiskanen a Esa Lindell.

06:20
    Devin Shore vystřelil z levého kruhu pro vhazování a Marc-André Fleury na přední tyči podržel puk ve svém náručí.

05:57
    Jonathan Marchessault usedl na trestnou lavici, aby odpykal týmový trest Vegas za příliš mnoho hráčů na ledě.

05:29
    Stars mají obrovské problémy s rozehrávkou. Nyní vyhodili puk na zakázané uvolnění podél střídaček.

05:07
    Svěřenci Jima Montgomeryho se ocitli pod tlakem a podél trestných lavic vyhodili puk na zakázané uvolnění.

05:02
    Nate Schmidt na pravém křídle vystřelil od modré čáry a jeho tečovaný pokus minul vzdálenější levý horní roh brány. Ben Bishop tedy nakonec zasahovat nemusel.

04:29
    Radek Faksa byl zřejmě hráčem, který se v blízkosti levé tyče ocital v šanci, jenže Ryan Reaves ho odzbrojil.

03:55
    Marc-André Fleury rychle vyjel ze své brány, aby u své levé tyče rychle rozehrál o hrazení T-Mobile Areny.

02:58
    Shea Theodore se dostal v blízkosti levé tyče ke střele, která z blízkosti zamířila nad bránu Bena Bishopa.

02:14
    Stars sice vyhráli vhazování v obranném pásmu, jenže podél střídaček vyhodili puk opět na zakázané uvolnění.

02:08
    Oba týmy se zatím dostaly k jedné střele a Dallas podél střídaček vyhodil puk na další zakázané uvolnění.

01:56
    Stars se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a proti hostujícímu celku se pískalo zakázané uvolnění.

01:17
    William Karlsson se dostal ke střele v blízkosti levé tyče, jenže v rychlosti trefil pravý beton Bena Bishopa.
    00:53 Tyler Seguin střelou ihned po vhazování trefil horní tyč!

00:53
    Vegas mělo obrovské štěstí, protože Tyler Seguin po vyhraném vhazování Jamieho Benna v pravém kruhu rychle vypálil a jeho rána se od horní tyče odrazila zpět do hry, ačkoliv to původně vypadalo na gól! Skóre se nezměnilo.

00:52
    Marc-André Fleury se ujal rozehrávky a o ochranné sklo poslal puk do ochranné sítě. Hra byla přerušena.

00:36
    Roman Polák vypálil před vrcholem pravého kruhu a jeho pokus minul vzdálenější levý horní roh brány Vegas.

00:01
    Golden Knights vyhráli úvodní vhazování zápasu a utkání mezi Vegas a Dallasem bylo právě zahájeno.

00:01

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, Schmidt, Theodore, Engelland (A), Holden, C. Miller – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Pacioretty, Eakin, Tuch – O. Lindberg, Nosek, Carpenter – Carrier, Bellemare (A), Reaves. Hlavní trenér: Gerard Gallant.

Dallas Stars: Bishop (Chudobin) – Lindell, Heiskanen, Bayreuther, R. Polák, Hanley, Fedun – Ja. Benn (C), Seguin, Radulov (A) – D. Shore, Spezza (A), B. Ritchie – Janmark, Faksa, Pitlick – Dickinson, Hanzal, Comeau. Hlavní trenér: Jim Montgomery.

Rozhodčí: Francois StLaurent, Jon McIsaac. Čároví: Bryan Pancich, Libor Suchánek.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Předpokládané úvodní sestavy:

Vegas Golden Knights: M. Subban (M.-A. Fleury) – McNabb, Schmidt, Theodore, Engelland, Holden, C. Miller – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Pacioretty, Eakin, Tuch – Nosek, Carpenter, O. Lindberg – Carrier, Bellemare, Reaves.

Dallas Stars: Bishop (Chudobin) – Lindell, Heiskanen, Bayreuther, R. Polák, Hanley, Fedun – Ja. Benn, Seguin, Radulov – D. Shore, Spezza, B. Ritchie – Janmark, Faksa, Pitlick – Dickinson, Hanzal, Comeau.

DALLAS STARS

Dallas vyhrál proti týmům z Pacifické divize devět z deseti utkání a proti Vegas by měl v bráně začít Ben Bishop, který Stars během posledních dvou startů vychytal po návratu ze zranění dvě výhry s průměrem inkasovaných branek 1,5 a úspěšností zákroků 95,6%.

VEGAS GOLDEN KNIGHTS

Golden Knights na domácím ledě vyhráli čtyři utkání v řadě a po vysoké prohře v Los Angeles 5:1 se budou snažit skvělou sérii prodloužit. Hlavní trenér Gerard Gallant sice nepotvrdil, který z brankářů začne v bráně, ale očekává se, že brankář Malcolm Subban, protože Marc-André Fleury odchytal devět utkání NHL v řadě.

Dallas se letos poprvé střetne s Vegas, proti kterému se bude snažit prodloužit nejdelší letošní vítěznou sérii na pět zápasů. Oba týmy v Západní konferenci bojují o pozice zajišťující divokou kartu a účast v playoff. Lépe jsou na tom před vzájemným střetnutím v T-Mobile Areně hostující Stars, kteří mají před Golden Knights náskok dvou bodů a navíc ještě dva zápasy k dobru.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 17. Carpenter (O. Lindberg, McNabb), 32. W. Karlsson (Schmidt, Theodore), 39. Tuch (Pacioretty, C. Miller), 60. R. Smith (C. Miller) – 7. Hanzal (Heiskanen, Lindell), 49. Lindell (Spezza, Heiskanen)

Diváci: 18240