USA – Česko 4:2 (kon.)
konec
Boston Bruins
4:3 (0:2, 4:1, 0:0)
Arizona Coyotes
Středa 12.12.2018, 01:00 • TD Garden, Boston • NHL
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (03:59:28)
   
  Československá stopa v utkání:
  David Krejčí (BOS)
  0+3, 1 střela, čas na ledě 19:44
  David Pastrňák (BOS) 1+2, 1 střela, čas na ledě 22:14
  Richard Pánik (ARI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:12.
   
  Tři hvězdy utkání:
  1. Brad Marchand (BOS) 2+1
  2. David Krejčí (BOS) 0+3
  3. David Pastrňák (BOS) 1+2.
   
  Statistiky utkání:
  Střely na branku: 26 – 33 (12:7, 9:17, 5:9)
  Zablokované střely soupeře: 15 – 9
  Trestné minuty: 4 – 6
  Využité přesilové hry: 0/3 – 1/2
  Vyhraná vhazování: 59% – 41%
  Bodyčky: 29 – 24.
   
  Je dobojováno! Arizona odehrála v TD Garden velmi dobré utkání. Pětapadesát minut byla rozhodně lepším týmem, svého soupeře znatelně přestřílela, avšak doplatila na pětiminutový výpadek ze druhé třetiny, kdy inkasovala hned čtyři góly a přišla o svůj náskok 2:0. Ještě před druhou sirénou se prosadil debutant Bunting, ovšem z velkého tlaku v poslední periodě už hosté vyrovnat neodkázali. Medvědi se tak dopotáceli k očekávanému vítězství a porazili Kojoty už počtrnácté za sebou. Se svým výkonem každopádně nemohou být vůbec spokojeni.
   
  Konec zápasu.
   
  59:59
  Velká šance v úplně poslední vteřině! Goligoského křižná přihrávka neplánovaně skončila u Ekmana-Larssona. Ten nepřesně vypálil zpoza pravého kruhu a puk se od zadního mantinelu odrazil k pravé tyči, kde Schmaltzovi dorážka z první úplně nesedla, ale o to byla nebezpečnější. Rask měl velké štěstí, že se mu kotouč ve slajdu zastavil mezi roztaženýma nohama!
   
  59:40
  Arizona se sice udržela v útočném pásmu, ale neměla jak zakončit. O to se pokusil až Keller, jenže Krejčí srazil puk do ochranné sítě.
   
  59:06
  Nick Schmaltz míchal s pukem v levém kruhu tak dlouho, až sám vystřelil zápěstím. Svižný pokus ale putoval nad horní tyčku.
   
  59:00
  Poslední minuta třetí třetiny.
   
  58:45
  Jen co hosté přejeli s pukem útočnou modrou, tak Darcy Kuemper vyrazil na střídačku. Coyotes to zkusí v šesti proti pěti!
   
  58:19
  První útok Arizony ještě pokračoval. Keller po výpadu nedostal střelu přes obětavého McAvoye a vše skončilo hrou vysokou holí. V přerušené hře si Rick Tocchet vzal time-out, aby jeho největší hvězdy nabraly nové síly.
   
  57:52
  Schmaltz zadovkou pouštěl puk na Kellera, který se neprotlačil přes dvojici obránců. Ti mu zavřeli dveře do předbrankového prostoru.
   
  57:09
  Heinen se stihl přesunout do dráhy střely Ekmana-Larssona a zablokoval ji do ochranné sítě. Hra zůstává v útočném pásmu Coyotes.
   
  56:39
  Po několika odrazech se ve velké šanci zjevil David Krejčí, který z mezikruží trefil Kuemperovu pravou tyč! Hostující gólman vleže odolal i dorážkám důrazného Nordströma.
   
  56:18
  Jordan Oesterle převzal puk od Goligoského a vystřelil. Před Raskem vznikl krátký závar, ze kterého Bruins vyhodili kotouč do bezpečí.
   
  56:13
  Domácí v plném počtu.
   
  55:39
  Kuraly uspěl na buly, ale Boston znovu nevyhodil. Následovala kombinace, kterou zakončoval Goligoski střílející do zmíněného Kuralyho.
   
  55:22
  Goligoski překazil domácí vyhození. Puk si na modré čáře zpracoval a nahodil ho k Raskovi, který raději přerušil hru.

  Michal Břuchanský

  Branky a nahrávky: 29. Heinen (Forsbacka-Karlsson, Donato), 30. Pastrňák (Marchand, Krejčí), 32. Marchand (Pastrňák, Krejčí), 34. Marchand (Krejčí, Pastrňák) – 13. Schmaltz (Ekman-Larsson, Keller), 14. Cousins (Goligoski, J. Archibald), 35. Bunting


  Boston Bruins: T. Rask (Halák) – Carlo, Krug, McAvoy, Grzelcyk, Kampfer, J. Moore – Pastrňák, Krejčí (A), Marchand (A) – Backes, Cave, Nordström – Heinen, Forsbacka-Karlsson, Donato – Wagner, Kuraly, G. Smith.
  Arizona Coyotes: Kuemper (Hill) – Ljubuškin, Ekman-Larsson (C), Hjalmarsson (A), Goligoski, Chychrun, Oesterle – Keller, Schmaltz, Crouse – Fischer, Stepan (A), Pánik – J. Archibald, Richardson, Cousins – Garland, Kempe, Bunting.

  Rozhodčí: Pochmara, Walsh – Marquis, Daisy

  Diváci: 17 565