NY Islanders – Vegas 2:3 (kon.) | Chicago – Pittsburgh 6:3 (kon.) | Calgary – Philadelphia 6:5 (po pr.)
Anaheim – Dallas 6:3 (kon.)
Anaheim Ducks
6:3 (1:0, 1:3, 4:0)
Dallas Stars
Čtvrtek 13.12.2018, 04:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Anaheim Ducks a Dallas Stars.

Ducks mají problémy se zraněními. Mimo sestavu jsou brankář Ryan Miller a levé křídlo Rickard Rakell. Gólman bude chybět ještě zhruba šest týdnů. Do klubu přišel gólman Chad Johnson.

Dallas cestuje do Anaheimu k sehrání posledního vzájemného zápasu v této sezóně. Daří se obránci Johnu Klingbergovi (1+2) a útočníku Jasonu Dickinsonovi (2+1) v letošních dvou vzájemných zápasech. Dallas posledních pět zápasů prohrál, rád by tuto sérii ukončil.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Anaheim Ducks: Gibson (Ch. Johnson) – H. Lindholm, Montour, Ja. Larsson, Manson, Mahura, Dotchin – Åberg, Getzlaf, O. Kaše – N. Ritchie, Henrique, Sprong – Cogliano, Kesler, Silfverberg – Gibbons, Rowney, Sherwood.

Dallas Stars: Bishop (Chudobin) – Lindell, Heiskanen, Bayreuther, R. Polák, Hanley, Fedun – Ničuškin, Seguin, Radulov – Ja. Benn, Hanzal, Spezza – D. Shore, Faksa, Pitlick – Janmark, Dickinson, Comeau..

00:01

00:01
    Zápas právě začal.

00:20
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.

00:47
    Pontus Åberg se dostal do útočného pásma, jeden z jeho spoluhráčů zakončoval, a tak musel zasahovat brankář Dallasu.

01:18
    Josh Mahura musí hráz za svou branku, zakázané uvolnění se nepíská.

01:34
    Sledujeme v úvodu zápasu rychlý hokej, nyní ale příliš zbrkle rozehrávali Stars, icing vrací hru před Bishopa.

02:04
    Valerij Ničuškin přišel o puk v útočném pásmu, ale do výraznější šance se domácí nedostali, zakázané uvolnění i na druhé straně.

02:31
    Kiefer Sherwood hledal spoluhráče před brankou, jeho projektil byl hodně nepovedený.

03:51
    Daniel Sprong nahazoval do útočného pásma, puk dojel jeho spoluhráč a rychle pálil na branku. Ben Bishop byl připravený.

04:15
    4:1, střelecky je aktivnější v úvodu zápasu domácí celek.

04:45
    Joel Hanley si dobře vybruslil před branku a pokoušel se o bekhendové zakončení. Jeho rána byla nepřesná.
    Tento zápas se nese ve znamení Star Wars.

05:20
    Rychlým přechodem středního pásma to zkoušel domácí tým, ke střele se nikdo ve tmavém dresu nedostal.

06:00
    Na výraznější šanci v tomto zápase zatím čekáme, úvodní třetina je v plném proudu. Stars rozehrávají od své branky.

06:23
    Ondřej Kaše byl volný před brankou, ale do přihrávky vložil hůl jeden z beků.

06:38
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Hostující celek špatně rozehrál. Puk získal Pontus Åberg. Ten už mohl zakončovat, a nebo také přihrávat na zcela volného spoluhráče u druhé tyčky. Rozhodl se pro pas na ONDŘEJE KAŠEHO, který neměl čas na zakončení, ale i tak dokázal vypálit a trefit se přesně. Asistence: Pontus Åberg.
    06:38 Ondřej KAŠE - 1:0

07:36
    Komerční přestávka. Domácí brankář po Spezzově střele přerušil hru.

08:02
    Sledujeme klidnější pasáž hry, domácí celek je střelecky aktivnější, v tomto ohledu vede 5:4.

08:31
    Ben Bishop musel za svou branku, aby mohl rozehrávat.

08:43
    Daniel Sprong to udělal dobře individuálně a hledal spoluhráče před brankou. Beton brankáře přehodit nedokázal.

09:30
    Jake Dotchin pálil od modré čáry, s jeho spíše nahozením si gólman snadno poradil.

09:42
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Jake Dotchin – 2 min., podrážení).

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině. Přesilovku nyní hraje hostující celek. Domácí vyhazují.

10:30
    Miro Heiskanen musí rozehrávat od své branky, kam domácí čtveřice dokázala vyhodit kotouč.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:50
    Jason Spezza dostal hru do útočného pásma, jeho spoluhráči se však do výraznější šance nedostali.

11:10
    Dallas má velké problémy s přechodem do útočného pásma.

11:33
    Jakob Silfverberg a Ryan Kesler se při vlastním oslabení dostali do zakončení, jejich rána nebyla přesná.

11:56
    Valerij Ničuškin zakončoval a jeho ránu v pohodě kryje John Gibson. Komerční přestávka, a pak buly v útočném pásmu Stars.

12:30
    Po krátké přestávka pokračuje hra dál.

12:58
    Ondřej Kaše se sice dostal do útočného pásma, ale on ani jeho spoluhráči zakončovat nedokázali.

13:09
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se tak bude v neutrální zóně.

15:03
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině. Ben Bishop vyjel hodně mimo branku, kotouč mu však propadl a jeden z domácích hráčů nedokázal puk poslat do branky.

15:52
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanynky a fanoušky bavit. Pontus Åberg dnes už mající jeden kanadský bod se dostal do další šance, minul.

16:25
    Ducks mají převahu, ale nemohou přesněji trefit prostor vymezený třemi tyčemi.

16:45
    Ben Bishop raději ukryl kotouč pod rukavici. Komerční přestávka, v této třetině poslední.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině, domácí celek stále drží jednobrankové vedení.

17:24
    Ondřej Kaše neměl komu přihrát, a tak to zkoušel individuálně. Zakončit nedokázal.

17:47
    Hampus Lindholm pálil od modré čáry, Ben Bishop dokázal betonu udržel u sebe, a tak kotouč mezi nimi zůstal.

18:16
    Další domácí nepřesná rána od modré čáry.

18:33
    Carter Rowney byl před brankou Dallasu, a tak raději Ben Bishop přerušil hru. Vhazovat se bude v domácím útočném pásmu.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

19:20
    Už se pravděpodobně nic nestane.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Po první třetině mohou být spokojenější domácí hokejisté. Ti díky dobrému pasu Pontuse Åberga a rychlému zakončení Ondřeje Kašeho ze sedmé minuty vedou o jednu branku.

20:01

20:01
    Zápas, ve kterém jsme zatím viděli jedinou branku, pokračuje druhou třetinou.

21:07
    Hraje se rychlý hokej, Andrew Cogliano se pokoušel narušit rozehrávku soupeře, což se mu nepodařilo, a tak hrají hokejisté Stars.

21:48
    Hra je přerušena pro zásah vysokou holí.

22:47
    Valerij Ničuškin byl volný před brankou, ale do přihrávky na něj vložil hůl domácí gólman.

23:05
    15:5, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku.

23:20
    Jakob Silfverberg špatně rozehrál, a tak se píská icing.

24:13
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Hampus Lindholm – 2 min., vysoká hůl).

24:47
    Hostující celek hraje přesilovou hru a pokouší se něco vymyslet v útočném pásmu. Nadvakrát dokázal domácí brankář zastavit hru. Radek Faksa neprocpal puk do brány.

25:00
    Jason Spezza kombinoval v útočném pásmu se spoluhráči, Jakob Silfverberg málem získal brejk.

26:01
    Dallas právě vstřelil branku!
    Jeden z domácích hráčů první velkou šanci soupeře dokázal zhatit. Akce pokračovala dál, puk dostal na modrou čáru bek MIRO HEISKANEN. Jeho tvrdá rána zapadla přesně do brány. Asistence: Jason Spezza, Esa Lindell.
    26:01 Miro HEISKANEN - 1:1

27:00
    Sedm minut hry je pryč, hostující celek dokázal v přesilovce vyrovnat.

27:15
    Daniel Sprong vedl bleskovou protiakci, Adam Henrique se dostal do zakončení. S jeho pokusem si brankář Stars poradil.

27:38
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje.

28:07
    Bleskově otáčí hostující celek skóre a dostává se do vedení. Stars mají nejlepší druhé třetiny a nyní to ukázali. Situaci dva na jednoho vyřešil Shore přesným pasem a BLAKE COMEAU jen nastavil hokejku a dostal puk do odkryté branky. Asistence: Devin Shore a Jason Dickinson.
    28:07 Blake COMEAU - 1:2

28:07
    Oddechový čas pro domácí.

28:51
    Ducks rozehrávají od své branky, nikam se neženou a snaží se zejména neinkasovat.

29:42
    John Gibson kryje puk. Komerční přestávka.

30:13
    Nick Ritchie a Adam Henrique se dostali do útočného pásma.

30:16
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Nick Ritchie – 2 min., vysoká hůl).

30:39
    Jason Spezza měl velkou šanci v přesilovce, jeho ránu ukryl domácí gólman do výstroje, vhazovat se bude v útočném pásmu Dallasu.

30:49
    Tyler Seguin se dostal ke střele, jeho tvrdou ránu z dobré pozice sice gólman pustil, ale puk se od tyčky odrazil mimo.

31:20
    Další proměněná přesilovka, a tak hostující celek navyšuje své vedení. Tvrdou ránou poslal kotouč přesně do horního protilehlého růžku ALEXANDR RADULOV. Asistence: Taylor Fedun a Devin Shore.
    31:20 Alexandr RADULOV - 1:3

32:31
    Domácí celek inkasoval ve druhé třetině tři branky, a tak je najednou vedení Anaheimu úplně pryč.

33:17
    Josh Mahura pálil od modré čáry, Ben Bishop kryje jeho ránu. Komerční přestávka.

33:21
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.

34:04
    Ondřej Kaše vybojoval kotouč za brankou, pokoušel se rychle oslovit spoluhráče v lepší pozici, ale pas postrádal přesnost.

34:17
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Joel Hanley – 2 min., podrážení).

34:25
    Hned na úvod početní nevýhody vyhazuje hostující celek přes všechny čáry.

34:41
    Domácí tak musí rozehrávat od své branky.

35:01
    Hokejisté v bílozeleném znovu vyhazují.

35:18
    Ducks se až nyní usadili v útočném pásmu, kde kombinují.

35:34
    Adam Henrique to zkoušel na vzdálenější tyč, ale jeho rána postrádala přesnost.

35:53
    Brandon Montour minul ránou od modré čáry, puk netrefil podle představ.

36:17

36:30
    Přesilovku sice domácí celek nevyužil, ale prosazuje se nyní. Ryan Getzlaf přenechal kotouč ONDŘEJI KAŠEMU, jehož rána zapadla přesně mezi ruku a tělo brankáři Bishopovi. Asistence: Ryan Getzlaf.
    36:30 Ondřej KAŠE - 2:3

36:30
    Ryan Getzlaf získává kanadský bod za asistenci a je to jeho 900. bod jako Ducks. Lepší v klubové historii je jen Teemu Selänne s 988 body.

38:36
    V poklidném tempu se dohrává druhá třetina tohoto dramatického zápasu.

39:00
    Jamie Benn se dostal do zajímavé střelecké pozice, jeho rána se znovu od tyčky odrazila mimo.

39:02
    Icing, vhazovat se bude před domácí brankou.

39:55
    Už se nic nestane.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Miro Heiskanen, Blake Comeau a Alexandr Radulov otočili skóre a dostali Dallas do dvoubrankového vedení. V závěru druhé části hry dokázal krátce po přesilovce snížit svou druhou brankou v zápase Ondřej Kaše.

40:01

40:27
    Zápas pokračuje třetí třetinou.

40:50
    Sledujeme rychlý hokej v úvodu třetí části hry, domácí celek má stále jednobrankový deficit.

41:17
    Gavin Bayreuther zakončoval a jeho projektil kryje domácí brankář.

41:40
    23:17, střelecky je aktivnější domácí celek, na góly však zatím prohrává.

42:04
    Ben Street dostal přihrávku, jeho rána byla zblokovaná. Následně neuspěl ani jeho spoluhráč, který tečoval střelu před brankou.

42:35
    Ducks mají převahu, hrají aktivně a pokoušejí se vyrovnat.

43:00
    Brandon Montour rozehrává od své branky, Jakob Silfverberg pokračoval v akci.

43:15
    Brandon Montour to zkoušel od modré čáry, jeho rána byla zblokovaná.

43:34
    Taylor Fedun uklidňuje hru a vrací se do svého obranného pásma, oba celky střídají.

43:52
    John Gibson přerušuje hru.

44:16
    Domácí celek špatně rozehrál, po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před jeho brankou. John Gibson musí být pozorný.

44:33
    Martin Hanzal rychle zakončoval a jeho střelu dokázal domácí brankář udržet.

44:54
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

45:21
    Daniel Sprong rychle rozehrával od své branky, dostal se do útoku. Zakončit ale nedokázal.

45:50
    Adam Henrique kombinoval v útočném pásmu se svými spoluhráči, následně pálil Josh Manson od modré čáry.

46:11
    Marně se pokouší Ducks vypracovat si výraznější šanci. Hostující defenziva hraje zodpovědně.

46:50
    Ben Bishop přerušuje hru, kryje kotouč. Komerční přestávka.

47:02
    Po krátké přestávce pokračuje hra dál.

47:15
    Esa Lindell zakončoval z dobré pozice, jeho ránu brankář Anaheimu vyrazil, dorážku už obrana nedovolila.

47:34
    Ryan Kesler zakončoval ránou příklepem, gólman Stars byl připravený.

47:58
    Hra je znovu přerušena.

48:16
    Ondřej Kaše to nezkoušel vůbec špatně, ale poskakující kotouč podle představ trefit nedokázal.

48:40
    Ondřej Kaše znovu dostal přihrávku od spoluhráče a zakončoval. Jeho ránu na poslední chvíli zblokoval jeden z beků.

49:02
    Po zakázaném uvolnění Dallasu se bude vhazovat v domácím útočném pásmu.

49:48
    Jeden z domácích hráčů se dostal do výborné střelecké pozice, gólmana soupeře prostřelit nedokázal.

50:15
    Ondřej Kaše rychle spěchal za kotoučem v útočném pásmu.

50:35
    Nick Ritchie hledal Kašeho před brankou.

50:45
    Dlouhou dobu byl domácí celek nastěhovaný v útočném pásmu. Nadvakrát nyní dostal kotouč do branky ONDŘEJ KAŠE. Hattrick, první v kariéře v NHL na ledě je mnoho čepic. Asistence: Adam Henrique a Brandon Montour.
    50:45 Ondřej KAŠE - 3:3

50:51
    O tom, kdo dnes bude vyhlášen první hvězdou zápasu, ani není třeba dlouho dumat.

51:24
    Obrovskou šanci měl znovu Anaheim. Ben Bishop ležel na ledě, vůbec nevěděl, kde je kotouč. Pontus Åberg pálil z bezprostřední blízkosti a trefil štangli

51:44
    Za obrovské podpory domácích fanoušků se pokouší hokejisté Ducks získat vedení.

52:06
    Honda Center se třese v základech, domácí vedou. Montour přihrával před branku, Ryan Getzlaf mu možná ne úplně schválně připravil puk, a tak mohl do odkryté branky zakončovat BRANDON MONTOUR. Asistence: Ryan Getzlaf.
    52:06 Brandon MONTOUR - 4:3

53:24
    Nyní musí odpovědět hostující celek, ten také hraje aktivně.

53:44
    Domácí dostali puk do branky znovu, volá se však do Toronta, zda nebylo gólu dosaženo úmyslným kopnutím. Podle všeho bude gól platit.

53:44
    Vůbec poprvé v kariéře skóroval JAKOB SILFVERBERG ve čtyřech zápasech v řadě. Nyní se dostal do šance, natlačil se před Miro Heiskanena, který mu nedokázal zabránit v zakončení. Puk se od brusle odrazil za brankovou čáru. Gól platí, kopnutí nebylo úmyslné. Asistence: Andrew Cogliano a Brandon Montour.
    53:44 Jakob SILFVERBERG - 5:3

54:10
    Gavin Bayreuther se dostal do zakončení, ale brankář domácího celku přerušuje hru.

54:28
    35:25, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku.

55:02
    Alexandr Radulov to nemyslel vůbec špatně, ale vypálit nedokázal. Dobře zapracovala domácí obrana.

55:20
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Ducks, John Gibson musí být pozorný.

55:45
    Hosté hraji bez brankáře, zkouší to v šesti.

55:59
    Pontus Åberg přes celé kluziště pálil nepřesně, jen to zahučelo tribunami. Icing.

56:12
    Daniel Sprong se málem dostal do brejku proti prázdné brance, puk ale nezpracoval.

56:35
    Další zakázané uvolnění.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině, domácí jsou blízko k výhře.

57:32
    Devin Shore rychle rozehrává od své branky.

58:00
    Stars mají velké problémy s usazením se v útočném pásmu.

58:12
    John Gibson nyní podržel své spoluhráče, nataženou rukou u tyčky dokázal zasáhnout.

58:42
    Nick Ritchie se ke střele nedostal, jeho rána byla zblokovaná.

59:00
    Gavin Bayreuther rozehrává od své branky, to už probíhá poslední minuta hry.

59:20
    Podle všeho domácí celek tento zápas vyhraje.

59:29
    Přes celé kluziště do prázdné branky poslal kotouč aktivně hrající HAMPUS LINDHOLM. Asistence: Brandon Montour.

3. Jakob Silfverberg (ANA) 1+0

Domácí celek vedl po první třetině o jednu branku, ve druhé třetině otočil třemi góly Dallas a vedl 3:1. Pak dva góly vstřelil Ondřej Kaše, vyrovnal na 3:3, navíc si připsal historicky první hattrick v NHL. Rozhodující branku vstřelil Brandon Montour. Pak se ještě trefili Jakob Silfverberg a Hampus Lindholm.

Ve velmi dramatickém zápase vede body Anaheim Ducks za výhru 6:3. (06:46:05)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 7. O. Kaše (Åberg), 37. O. Kaše (Getzlaf), 51. O. Kaše (Henrique, Montour), 53. Montour (Getzlaf), 54. Silfverberg (Cogliano, Montour), 60. H. Lindholm (Montour) – 27. Heiskanen (Spezza, Lindell), 29. Comeau (D. Shore, Dickinson), 32. Radulov (Fedun, D. Shore)

Anaheim Ducks: Gibson (Ch. Johnson) – H. Lindholm, Montour, Ja. Larsson, Manson, Mahura, Dotchin – Åberg, Getzlaf, O. Kaše – N. Ritchie, Henrique, Sprong – Cogliano, Kesler, Silfverberg – Street, Rowney, Sherwood.

Rozhodčí: Nicholson, Pollock – Cameron, Gawryletz

Diváci: 16 810