Akhisarspor – Standard 0:0 (kon.) | Besiktas – Malmö 0:1 (kon.) | Dynamo Kyjev – Jablonec 0:1 (kon.)
Genk – Sarpsborg 4:0 (kon.) | Lazio – Frankfurt 1:2 (kon.) | Marseille – Apollon Limassol 1:3 (kon.)
Fehérvár – Chelsea 2:2 (kon.) | PAOK – BATE 1:3 (kon.) | Rapid – Rangers 1:0 (kon.)
Sevilla – FK Krasnodar 3:0 (kon.) | Villarreal – Spartak 2:0 (kon.) | Rennes – Astana 2:0 (kon.)
Larnaka – Leverkusen 1:5 (kon.) | Arsenal – Karabach 1:0 (kon.) | Celtic – Salzburg 1:2 (kon.)
Dinamo Záhřeb – Anderlecht 0:0 (kon.) | Dudelange – Real Betis 0:0 (kon.) | Kodaň – Bordeaux 0:1 (kon.)
Ludogorec – Curych 1:1 (kon.) | Olympiakos – AC Milán 3:1 (kon.) | RB Lipsko – Rosenborg 1:1 (kon.)
Slavia – Zenit 2:0 (kon.) | Sporting – Vorskla Poltava 3:0 (kon.) | Trnava – Fenerbahce 1:0 (kon.)
Besiktas Istanbul
0:1 (0:0)
Malmö FF
Čtvrtek 13.12.2018, 18:55 • Vodafone Park (kapacita 41.188 diváků) • Evropská liga • Skupina I

To je z mé strany vše, hezký večer. (20:50:22)

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 6:6. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 7:9.

Je dobojováno. Malmo zvládlo těžký zápas v Turecku a nakonec vyhrálo na hřišti Besiktase 1:0. A to znamená jediné, Malmo postupuje do další fáze Evropské ligy, naopak Besiktas v pohárech končí. Dnes byl domácí celek jasným favoritem, v prvním poločase byl jasně lepší, ale ani to na postup do jarní části nestačilo.

90+5

90+5
    Hosté zahrávali rohový kop, ale nikam nepospíchali a už se nic nestane.

90+4
    Hosté šli do přečíslení tři na jednoho, ale nakonec výborně zasáhl Karius a další pokus byl nepřesný!

90+2
    Domácí se nemohou prokombinovat do nějaké šance, Malmo výborně brání.

90
    Hlavní rozhodčí přidal pět minutek.

88
    Nyní zakončoval domácí Cyle Larin, ale jeho pokus brankou neskončil a Malmo tedy stále vede nejtěsnějším možným rozdílem.

87
    Hosté nyní dobře drželi míč a ušetřili dobré dvě minutky.

85
    Malmo zatím zvládá konec utkání na jedničku. Hosté soupeře k ničemu nepouští hlídají si tak postup do další fáze.

83
    Domácí to nyní zkouší dlouhými nákopy, ale ani to zatím k ničemu nevedlo.

81
    Dopředu se vydali hosté, ale zastavil je pomezní rozhodčí, ofsajd.

80
    Střídání v týmu Malmö FF: ze hřiště odchází Sören Rieks, přichází Eric Larsson.

80
    Domácí mají posledních deset minut alespoň na jednu branku. Zatím to ale vypadá, že si Malmo vedení pohlídá a postoupí do další fáze.

78
    Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Mustafa Pektemek, přichází Fatih Aksoy.

76
    Nyní domácí dobře kombinovali, ale nakonec se do zakončení nedostali. Malmo se opět skvěle ubránilo.

75
    Střídání v týmu Malmö FF: ze hřiště odchází Arnor Traustason, přichází Anders Bleg Christiansen.

74
    Ale domácím se nic nedaří. Besiktas je směrem dopředu ve druhém poločase doslova marný.

73
    Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Vágner Love, přichází Cyle Larin.

72
    Hosté šli do přečíslení, ale ani tentokrát se do zakončení nedostali. Na tahu je Besiktas.

70
    Je před námi posledních dvacet minutek. Domácí se v posledních minutách jen brání a hráči Besiktase navíc působí hodně nervózním dojmem.

68
    Domácí tedy hrají v deseti a jen připomínám, že stále prohrávají o jednu branku. Pokud tento zápas takhle skončí, tak dále postupuje švédský celek.
    66. Červená karta

66
    A další komplikace pro Besiktas, protože zkušený Ricardo Quaresma to nyní absolutně nezvládl, zajel do protihráče a vyfasoval červenou kartu!

64
    Domácí se snaží něco vymyslet, ale ve druhém poločase je to z jejich strany velká křeč a na nějaký obrat to rozhodně nevypadá.

62
    Žlutou kartu dostává Necip Uysal (Besiktas Istanbul).

61
    Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Oğuzhan Özyakup, přichází Gökhan Töre.

59
    Ale ani ze svého pátého rohu Malmo nic nevytěžilo a u míče už jsou domácí fotbalisté.

58
    Rohový kop pro hosty.

57
    Domácí po inkasované brance vůbec neví, co mají hrát. Malmo diktuje tempo hry a kráčí za důležitým vítězstvím.

55
    Střídání v týmu Malmö FF: ze hřiště odchází Behrang Safari, přichází Franz Brorsson.

53
    A hosté jsou při chuti a znovu se tlačí dopředu. No, nyní to bude mít Besiktas velmi složité.
    51. Marcus ANTONSSON - 0:1

51
    Malmö právě vstřelilo branku!
    A máme tu úvodní branku! Hosté hráli ve druhém poločase zatím velice dobře a nakonec z toho vytěžili první branku. Na konci celé akce byl MARCUS ANTONSSON, který nezaváhal a Malmo tak vede 1:0!

50
    Po rohu zakončoval Lasse L. Nielsen, ale ani z tohoto pokusu nic nebylo. Malmo vstoupilo do druhého poločasu velmi dobře.

49
    Po další akci to vyzkoušel hostující Marcus Rosenberg, ale je z toho pouze rohový kop.

48
    Oba celky se už ve druhém poločase vydali dopředu, ale ani z jedné akce nic nebylo.

46
    Vypadá to, že ani jeden celek v poločase nestřídal, takže pokračujeme ve stejném složení, jako na začátku duelu.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:58 hodin.

První poločas je za námi. Besiktas byl lepším a aktivnějším týmem, ale nakonec branku nevstřelil. Malmo příliš nehrozilo, ale jednu šancí mělo, jenže Rasmus Bengtsson branku minul a stav je tedy stále 0:0.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

44
    Ani z centru z levé strany nic nebylo. Malmo zatím dobře brání, ale k postupu potřebuje dnes vyhrát, takže ve druhém poločase musí zabrat.

42
    A další akce domácích skončila ofsajdem. Vypadá to, že v prvním poločase se už nic zajímavého nestane.

40
    Domácí hráč si zpracoval míč a poté upadl na hranici velkého vápna soupeře, ale tentokrát se faul nepískal.

38
    Další tvrdý souboj skončil faulem domácího hráče, který se samozřejmě hodně zlobil a rozhodčí ho musel uklidňovat.
    36. Bengtsson první branku nevstřelil.

36
    Po rohu se v tutové šanci objevil Rasmus Bengtsson, který ale z malého vápna branku netrefil! Chyboval Loris Karius, který centrovaný míč podběhl.

35
    Rohový kop pro Malmo.

34
    Jeden z domácích hráčů šel do souboje, po kterém skončil na trávníku, ale ani tentokrát rozhodčí faul neodpískal.

32
    Domácí nyní dobré dvě minutky kombinovali, ale nakonec z jejich útočné akce nic nebylo, takže na první branku si musíme ještě počkat.

30
    Je za námi úvodních třicet minutek. Stav je stále 0:0, ale nutno dodat, že domácí celek je jasně lepší a k úvodní brance má zatím mnohem blíže.

28
    Hosté vybojovali rohový kop, ale ani z něho nic nebylo.

26
    Hosté se dostali k vápnu Besiktase, tam jeden z hráčů reklamoval faul, ale rozhodčí zůstal klidný a hraje se dále.

24
    Na druhé straně měl práci Johan Dahlin, ale s centrovaným míčem si bez větších komplikací poradil.

22
    Po zisku míče se do zakončení dostal Fouad Bachirou, ale z hranice velkého vápna poslal míč jen nad branku domácího celku.

20
    Obraz hry je stále stejný. Domácí útočí, jsou lepším týmem a Malmo se pouze brání a zatím směrem dopředu vůbec nic nepředvedlo.

18
    Na sebe to vzal Adem Ljajić, ale jeho rána se příliš nepovedla a od své branky tak bude rozehrávat Johan Dahlin.

17
    Aktivní Vágner Love byl znovu faulován a je tu další standardní situace pro domácí celek.

15
    Hosté se vydali dopředu a okamžitě poslali dlouhý míč do vápna soupeře, ale nic z toho nebylo, protože míč sebral pozorný Loris Karius.

14
    Tentokrát ale domácí hráče zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.

13
    A Besiktas je stále při chuti a stále se tlačí dopředu. Malmo se zatím pouze brání.

11
    Velká šance domácích! Ve vápně byla obrovská skrumáž, nakonec se domácí dostali několikrát do zakončení, ale hosty dvakrát zachránila branková konstrukce!

9
    Míč poslal do vápna Ricardo Quaresma, ale z jeho přihrávky nic nebylo, takže i tentokrát se hosté dokázali ubránit.

8
    Domácí vybojovali zajímavou standardní situaci z pravé strany.

6
    Domácí jsou při chuti, jsou lepším týmem, ale na úvodní branku stále čekáme.

4
    Po bleskové akci se do zakončení z hranice velkého vápna dostal Mustafa Pektemek, ale z dobré pozice zakončení nezvládl a Johan Dahlin si v pohodě poradil.

3
    Faulem se prezentoval domácí útočník Vágner Love, takže ani tentokrát se Besiktas k ničemu nedostal.

1
    Jako první se dopředu vydali domácí fotbalisté, ale z jejich první akce nic nebylo a poprvé jsou tedy u míče hráči švédského celku.

1

Hráči obou celků jsou na trávníku, takže duel začne za malý okamžik.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Besiktas Istanbul: Karius – Toköz, Uysal, D. Vida, Adriano – Ljajić, Medel, Özyakup – Quaresma, Vágner Love, Pektemek.
    Náhradníci: Zengin – Aksoy, Secgin, Töre, Larin, Yılmaz.

Malmö FF: Dahlin – Vindheim, L. Nielsen, Bengtsson, Safari – Traustason, Bachirou, Lewicki, Rieks – Antonsson, Rosenberg.
    Náhradníci: Viitala – Larsson, Molins, C. Strandberg, Christiansen, Gall, Brorsson.

Rozhodčí: Banti – Manganelli, Vuoto.

Utkání mezi Besiktasem a Malmo začne v 18:55 hodin a my budeme samozřejmě u toho, tak si nenechte zápas ujít.

První vzájemný zápas

Úvodní zápas, který se pochopitelně hrál ve Švédsku, zvládl lépe domácí celek. Ten vyhrál 2:0 a dnes jde do utkání se stejným cílem jako doma, takže vyhrát a vybojovat si postup do jarní fáze.

Besiktas Istanbul zatím získal 7 bodů a ve skupině se nachází na postupové druhé pozici. První Genk má bodů osm, třetí Malmo bodů šest a čtvrtý Sarpsborg má bodů pět, takže až poslední zápasy rozhodnou o tom, kdo postoupí do další fáze. Je jasné, že pokud domácí získají tři body, tak mají postup jistý. To samé platí pro Malmo, které když vyhraje, tak postupuje.

Malmo FF zatím získalo, jak jsem psal, 6 bodů a je na třetí pozici. Hosté dnes potřebují získat všechny body, pokud se jim to nepodaří, tak v Evropské lize končí. Je tedy jasné, že celek ze Švédska se dnes bude hodně tlačit dopředu.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Evropská liga má na programu poslední zápasy základních skupin a my budeme sledovat duel mezi Besiktasem Istanbul a Malmo. Favoritem je domácí celek, ale uvidíme, jak to nakonec celé dopadne.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.