Montreal – Ottawa 5:2 (kon.) | Florida – Toronto 4:3 (po pr.) | NY Islanders – Detroit 4:3 (1:0 po s.n.)
Washington – Buffalo 4:3 (2:1 po s.n.) | Pittsburgh – Los Angeles 4:3 (po pr.) | Columbus – Anaheim 1:2 (po pr.)
Nashville – New Jersey 2:1 (2:1 po s.n.) | Colorado – Dallas 6:4 (kon.) | Vancouver – Philadelphia 5:1 (kon.)
NY Rangers – Vegas 3:4 (po pr.) | Carolina – Arizona 3:0 (kon.) | St. Louis – Calgary 2:7 (kon.)
Boston – Buffalo 2:4 (kon.)
Vancouver Canucks
5:1 (3:1, 1:0, 1:0)
Philadelphia Flyers
Neděle 16.12.2018, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vancouver Canucks a Philadelphia Flyers.

Philadelphia Flyers v posledním zápase nestačili na Edmonton Oilers 1:4. Jediným klubovým střelcem v nepovedeném zápase byl Jakub Voráček. Nejlepším střelcem je s dvanácti góly Couturier, Giroux vede asistence s 28 přesnými přihrávkami. 13. prosince vedení klubu povolalo z farmy gólmana Alexe Lyona.

Vancouver Canucks v posledním zápase podlehl Nashvillu Predators 3:4. Rozhodl Sissons v nastavení. Včera podepsalo vedení týmu, jmenovitě Jim Benning, vstupní tříroční kontrakt s obráncem Mitchem Eliotem. Dvacetiletý bek hraje druhou sezónu v Ontario Hockey League. Nejlepším střelcem je s šestnácti góly Pettersson, ten má i sedmnáct asistencí.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vancouver Canucks: Markström (A. Nilsson) – Ch. Tanev, Edler, B. Hutton, Stecher, D. Pouliot, Biega – Goldobin, Horvat, Virtanen – Leivo, Pettersson, Boeser – Roussel, Gaudette, Eriksson – M. Granlund, Beagle, Motte.

Philadelphia Flyers: Lyon (Stolarz) – Provorov, MacDonald, Sanheim, Gostisbehere, Hägg, Gudas – J. van Riemsdyk, Giroux, Konecny – M. Raffl, Couturier, Voráček – Laughton, Patrick, Simmonds – Lindblom, Varone, Weise..

00:01

00:07
    Zápas začíná, oficiality jsou minulostí.

00:51
    Hra je přerušená, Wayne Simmonds jemně tečoval před brankou. Jacob Markström kryje kotouč.

01:20
    Wayne Simmonds ve spolupráci s Jakubem Voráčkem si vypracovali další příležitost. Znovu střelu z bezprostřední blízkosti kryje brankář Canucks.

01:50
    Hra je přerušená, vhazovat se bude se bude ve středním pásmu.

02:15
    Mnoho šancí momentálně k vidění není. Ani jeden celek se nemůže dostat do útočného pásma stabilněji.

04:13
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Vylučovat se nebude, v ponechané výhodě se prosazuje CHRISTOPHER TANEV. Po pěkné individuální akci se dostal až do střelecké pozice a jeho bekhendová střela propadla brankáři. Asistence: Nikolaj Goldobin a Bo Horvat.
    04:13 Christopher TANEV - 1:0

05:06
    Derrick Pouliot rozehrává od své branky, nikam se nežene.

05:53
    Domácí celek se znovu pokoušel dostat do útočného pásma, Brock Boeser ale o puk přišel, a tak mohou hrát hostující hokejisté.

06:20
    Nolan Patrick rozehrává od své branky, jeho spoluhráči se však do útočného pásma nedostali.

06:43
    Ivan Provorov prodloužil do útočného pásma, Jacob Markström musel za svou branku pro kotouč.

07:10
    Christopher Tanev uklidňuje hru, jeho spoluhráči střídají. Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje.

07:41
    Bo Horvat jemně před brankou tečoval kotouč, puk ale končí mimo branku. Hostující gólman zasahovat nemusel.

08:09
    Aktivněji hrající domácí celek dává druhou branku. Tentokrát z mezikruží vypálil obranou Flyers nedostatečně pokrytý LOUI ERIKSSON a prostřelil gólmana. Asistence: Adam Gaudette a Alex Biega.
    08:09 Loui ERIKSSON - 2:0

08:14
    Komerční přestávka.

08:14
    Střídání v týmu Philadelphia Flyers: ze hřiště odchází Anthony Stolarz, přichází Alex Lyon.

08:32
    Sean Couturier se dostal do střelecké pozice, jeho ránu ale celkem v pohodě dokázal zasáhnout.

09:35
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Flyers.

09:54
    Komerční přestávka, hostující celek po špatném vstupu do zápasu vyměnil brankáře, nyní už hájí branku Flyers Alex Lyon.

10:24
    Jake Virtanen si připsal další zajímavou příležitost. Jeho rána z dobré pozice byla možná zblokovaná, nicméně Alex Lyon byl připravený.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

11:00
    Sledujeme rychlý hokej, domácí mají převahu.

11:12
    I proti druhému brankáři se domácí celek dokázal prosadit. JOSH LEIVO vypálil z ostré pozice a jeho ránu nechytatelně do branky tečoval Wayne Simmonds. Asistence: Brock Boeser a Troy Stecher.
    11:12 Josh LEIVO - 3:0

12:42
    Alex Lyon nyní své spoluhráče dokázal podržet, překazil soupeře prakticky gólovou situaci dva na jednoho.

13:15
    Vancouver hraje jednoznačně aktivněji, sledujeme velmi povedené vystoupení Canucks.

13:48
    Nolan Patrick vypálil od mantinelu, s jeho pokusem si snadno poradil Jacob Markström.

14:04
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Troy Stecher – 2 min., sekání).

14:35
    Přesilovku hrají Flyers, kteří mají ovšem velké problémy s přechodem do útočného pásma. Canucks výborně brání.

15:00
    Shayne Gostisbehere to zkoušel od modré čáry, jeho rána byla zblokovaná.

15:16
    Jeden z domácích beků vyhazuje přes všechny čáry, oba týmy tak mohou vystřídat.

15:45
    Alex Lyon vyjel ze své branky, Ivan Provorov se vrátil pro puk, a tak musí znovu svést souboj o útočné pásmo.

16:04

16:14
    Přesilovku Flyers nedokázali proměnit, výraznější šanci neměli.

16:29
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Po pěkné individuální akci se prosazuje také hostující celek. SCOTT LAUGHTON překonal obránce, dostal se do zakončení a poradil se s brankáře Jacobem Markströmem.
    16:29 Scott LAUGHTON - 3:1

17:14
    Dostáváme se do finální části hry v první třetině, domácí celek se vrací k aktivní hře.

17:26
    Alex Lyon musel být pozorný a dokázal si poradit s ránou z mezikruží.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

18:34
    Mnoho šancí momentálně k vidění není. 8:10, tak vypadá statistika střel na branku.

18:57
    Derrick Pouliot mohl zakončovat z první, ale rozhodl se pro přihrávku. Jeho pas nebyl přesný.

19:15
    Vancouver rozehrává od své branky.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Domácí celek vstoupil do zápasu výborně, dostal se do tříbrankového vedení. Christopher Tanev, Loui Eriksson a Josh Leivo se prosadili. Za hosty pak korigoval Scott Laughton. 3:1 po první třetině.

20:01

20:35
    Claude Giroux hledal spoluhráče před brankou, jeho pas postrádal přesnost, a tak Canucks otáčejí směr hry.

21:29
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Bo Horvat – 2 min., krosček).

22:26
    Hostující celek sice hraje přesilovku, ale nemůže se propracovat do útočného pásma.

23:29

23:53
    Philadelphia nesehrála přesilovku vůbec dobře.

24:07
    James van Riemsdyk přišel v útočném pásmu o puk, a tak se do rychlé protiakci dostával domácí celek. Ten však zakončit nedokázal.

24:44
    Sean Couturier rozehrával od své branky, dostal se až za útočnou modrou čáru. Vypálit na domácí branku však nedokázal

25:27
    Mnoho šancí ve druhé třetině momentálně k vidění není, sledujeme spíše klidnější pasáž hry. Domácí Canucks kontrolují hru.

25:45
    Antoine Roussel pálil z dobré pozice, kam si vybruslil, jeho ránu vytěsnil Alex Lyon nad branku.

26:13
    Canucks vedou o dvě branky a v dobrém výkonu pokračují i ve druhé části hry.

26:35
    Elias Pettersson protečoval kotouč do útočného pásma, a pak šel střídat, na ledě byl už dlouho.

28:30
    Domácí vybojovali kotouč v útočném pásmu, k zakončení se hráči v modrém ale nedostali.

-70:00
    Antoine Roussel přenechal puk na modré čáře obránci, jehož projektil byl zblokovaný. Alex Lyon raději kontroloval kotouč.

29:26
    Travis Konecny měl co dělat, aby dokázal napravit zaváhání spoluhráče. To se mu podařilo, navíc se sám dostal k zakončení. To však bylo nepřesné.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase, Claude Giroux pálil z otočky.

30:53
    Jakub Voráček zakončoval z dobré pozice, brankář Vancouveru Jacob Markström byl připravený. Komerční přestávka.

31:50
    Sean Couturier to zkoušel samostatně, neměl komu přihrát. Vypálit nedokázal.

32:03
    Troy Stecher tvrdou bombou od modré čáry přinutil hostujícího brankáře k zákroku. Komerční přestávka.

Podle nejnovějších informací se vedení Canucks zajímá a Burakovskyho z Washingtonu.

32:07
    Rychle po vyhraném vhazování se puk dostal na modrou čáru, odkud tvrdou ránou prostřelil všecho BROCK BOESER. Asistence: Troy Stecher a Elias Pettersson.
    32:07 Brock BOESER - 4:1

33:00
    Flyers se v tomto zápase nedaří, nemohou se stabilněji dostat do útočného pásma, navíc se jim zranil brankář Anthony Stolarz.

33:23
    Jakub Voráček přenechal kotouč spoluhráči, Andrew MacDonald zakončoval. Jeho ránu betonem vyrazil Jacob Markström.

33:56
    Jakub Voráček to zkoušel samostatně, dostal se ale k mantinelu, a proto hledal spoluhráče před brankou. Ten nezakončil.

34:26
    Dale Weise výborně vypálil, domácímu brankáři jeho střela propadla, ale měl dobře postavenou branku, neboť se puk zastavit u brankové konstrukce. Komerční přestávka..

34:26
    Elias Pettersson, Bo Horvat, Brock Boeser, Nikolaj Goldobin a Adam Gaudette. Tito všichni mladí hráči ve věku 23 let a méně dnes získali kanadský bod. Canucks spoléhají na dravé mládí.

35:09
    Alex Lyon přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

36:00
    Na sociálních sítích se celkem hlasitě ozývají fanoušci Flyers a žádají odstoupení hlavního kouče Dava Hakstola. Tento zápas momentálně do karet Hakstolovi nehraje.

37:04
    Flyers musí rozehrávat od své branky, ale musí rychle, neboť domácí atakují rozehrávku.

37:27
    Jake Virtanen pálil od modré čáry, jeho tvrdou ránu kryje hostující brankář.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině, sledujeme rychlý hokej.

38:20
    Travis Sanheim musí hrát, zakázané uvolnění Canucks se nepíská.

38:46
    Wayne Simmonds to nemyslel špatně, jeho rána však postrádala přesnost.

39:16
    Už se v této třetině pravděpodobně nic nestane.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině dokázal v pohodě hrající domácí celek navýšit své vedení. Na rozdíl tří branek upravil ránou od modré čáry Brock Boeser.

40:01

40:01
    Zápas pokračuje třetí třetinou.

41:20
    Wayne Simmonds se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu. Úvodní minuta třetí třetiny je pryč.

41:40
    Claude Giroux se probojoval do zajímavé střelecké pozice, jeho ránu poměrně snadno kryje brankář Canucks.

42:03
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Sean Couturier – 2 min., vysoká hůl).

42:56
    Jacob Markström musel být pozorný, neboť se do brejku dostával jeden z hostujících hráčů. Ten však přesně vypálit nedokázal.

43:22
    Ben Hutton rozehrává od své branky, sledujeme nepovedenou přesilovku Vancouveru.

43:44
    Flyers znovu vyhazují přes všechny čáry.

44:03

44:17
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Vancouveru.

44:50
    Nolan Patrick nabral rychlost ve středním pásmu, dostal se do útočného, a tak vypálil. Jacob Markström kryje jeho ránu, a proto se bude vhazovat před brankou Vancouveru.

46:00
    Šest minut hry je pryč, sledujeme klidnější pasáž hry. Domácí hokejisté si své vedení hlídají.

46:46
    Flyers se usadili v útočném pásmu-. Nolan Patrick pálil bekhendovou stranou hole, jeho rána byla nepřesná.

47:20
    Zbytečně se nepřerušuje, hraje se rychlý hokej, který více vychází domácím.

48:00
    Jakub Voráček rozehrává od své branky, jeho tým je střelecky aktivnější 23:18, jenže prohrává o tři góly.

48:23
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Tyler Motte – 2 min., sekání).

48:40
    Přesilovku hraje hostující celek, který se poměrně rychle dostal do útočného pásma.

49:05
    Wayne Simmonds se pokoušel dorážet, ale domácí gólman drží své spoluhráče.

49:58
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Sean Couturier – 2 min., sekání).

50:01
    Sledovat bude zkrácenou hru čtyři na čtyři, a pak přesilovku Canucks. To se už dostáváme do druhé poloviny třetí třetiny.

50:24

50:30
    Přesilovou hru hrají domácí. Alexander Edler pálil z první, jeho rána byla zblokovaná.

51:57

52:05
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu.

52:35
    Komerční přestávka sedm a půl minuty před koncem třetí třetiny.

53:04
    Flyers se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře, bude se vylučovat.

53:15
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Jay Beagle – 2 min., držení).

53:35
    Jakub Voráček byl volný před brankou, ale kotouč se napříč pásmem k němu nedostal.

54:00
    Shayne Gostisbehere pálil od modré čáry, ale trefil jen obránce.

54:07
    Domácí se rychle dostali do situace dva na jednoho. Loui Eriksson našel Tylera Mottea, jehož bekhendový blafák kryje gólman.

54:07
    Oddechový čas pro hosty.

54:38
    Hosté hrají bez brankáře, hrají šest na čtyři.

55:10
    Wayne Simmonds vybojoval kotouč, po jeho přihrávce pálil Voráček.

55:29
    A je to jasné, domácí celek tento zápas vyhraje, kotouč do prázdné branky Philadelphie vstřelil MARKUS GRANLUND. Asistence: Tyler Motte a Jay Beagle.
    55:29 Markus GRANLUND - 5:1

56:00
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, v poklidném tempu se tento duel dohrává.

57:01
    24:31, tak vypadá statistika střel na branku. Jacob Markström své spoluhráče dnes dokázal podržet a byl to právě on, kdo přispěl k výhře.

57:48
    Mnoho šancí už k vidění není, dohrává se ve středním pásmu.

58:02
    Alex Lyon raději přerušuje hru.

58:47
    Canucks hrají co nejdál od své branky a závěr zápasu si užívají. Flyers vyhodili jen na icing.

Domácí celek díky povedené první třetině a takticky velmi dobré hře vyhrávají tento duel 5:1. Kanadské body získávají mladí hokejisté, což je velký příslib pro budoucí období. Jacob Markström podal zodpovědný výkon. Krize Flyers pokračuje dál, navíc se Anthony Stolarz zranil.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 5. Ch. Tanev (Goldobin, Horvat), 9. Eriksson (Gaudette, Biega), 12. Leivo (Boeser, Stecher), 33. Boeser (Stecher, Pettersson), 56. M. Granlund (Motte, Beagle) – 17. Laughton

Philadelphia Flyers: Stolarz (9. Lyon) – Provorov, MacDonald, Sanheim, Gostisbehere, Hägg, Gudas – J. van Riemsdyk, Giroux, Konecny – M. Raffl, Couturier, Voráček – Laughton, Patrick, Simmonds – Lindblom, Lehterä, Weise.

Rozhodčí: Pollock, Kozari – Murchison, Smith

Diváci: 17 238