25 25 25
VK Lvi Praha
0
21 21 11
Úterý 18.12.2018, 20:00 • Městská hala míčových sportů, Brno • Uniqa extraliga mužů • 13. kolo

0:0
    Volejbalisté Brna porážejí soupeře z Prahy hladce 3:0, když využili absence surinamského univerzála Naardena a vracejí se na páté místo před Ostravu, ta má ale sobotní zápas v Liberci k dobru. (21:23:16)

25:11
    Třetí set skončil.

25:11
    Závěrečný útok Drozena doletěl do autu a Brno ve třetím setu deklasovalo Prahu 25:11.

24:11
    Další bod přidává Tadeáš Handlíř.

23:11
    Domácí exhibice pokračuje, Brno už vede o dvanáct bodů.

22:11
    Okosanovič vytlouká pražský blok, hosté si ještě vzali challenge, to ale bylo bez šance na úspěch.

21:11
    Další úspěšný blok domácích.

20:11
    Ondřej Boula nahrával až u stolku zapisovatele a jednoduchý útok Okosanoviče spadl hostům do hřiště.

19:11
    Petr Špulák zaútočil středem sítě.

19:10
    A tentokrát je Marek Šulc zablokován.

18:10
    Pražané mohli znovu snížit, Šulc byl ale ubráněn a následně boduje Hrazdíra.

17:10
    Šimon Krajčovič zabodoval z hlavního kůlu.

17:9
    Prudký útok Okošanoviče hosté odrazili jen do stropu.

16:9
    Matyáš Démar přidává přímý bod z podání.

16:8
    Krajčovič se znovu dokázal prosadit a domácí trenér Marek přerušuje hru oddechovým časem.

16:7
    Díky Krajčovičovi hosté snižují na rozdíl devíti bodů.

16:6
    Pospíchal následně podává už viditelně do zámezí.

16:5
    Pospíchal trefil eso přímo na koncovou čáru, rozhodčí nejdříve ukázali aut, video ale prokázalo opak.

15:5
    Krajčovič se vrací zpět do hry místo Kozáka.

15:5
    Okošanovič vytlouká pražský dvojblok, domácí vedou už o deset bodů.

14:5
    Další pražský útok do zámezí.

13:5
    Další nekompromisní útok Okošanoviče.

12:5
    Znovu Lvi bodují díky nepřesnému podání domácích, tentokrát z ruky Pospíchala.

12:4
    Kozák útočí do sítě, to už je zmar hostujícího týmu.

11:4
    Velmi špatné podání Marka Šulce jen do poloviny sítě.

10:4
    Hrazdíra následně podává do zámezí.

10:3
    Šimon Krajčovič útočí do autu, série Michala Hrazdíry na podání bude pokračovat. Slovenské střídání hostů, Krajčoviče nahrazuje Kozák.

9:3
    Šulc je tentokrát zablokován, Brno vede už o šest bodů.

8:3
    Marek Šulc se neprosadil z hlavního kůlu a za stavu 3:8 si hosté berou už druhý oddechový čas ve třetím setu.

7:3
    Michal Hrazdíra zaznamenává svůj druhý přímý bod v zápase. Hosté znovu střídají, Kuboše nahrazuje jeden z řady juniorských reprezentantů v jejich barvách, Jan Svoboda.

6:3
    Tentokrát už se Luboš Pospíchal středem sítě prosadil.

5:3
    Hosté si znovu v těžké chvíli pomáhají blokem, van Werkhoven zablokoval Pospíchala.

5:2
    Podání Bouly doletělo do zámezí.

5:1
    Domácí bodují blokem a za stavu 5:1 pro Brno si tým z metropole bere oddechový čas.

4:1
    Další pražské střídání nahrávačů, do hry se vrací Démar.

4:1
    Tadeáš Handlíř při útoku z hlavního kůlu vytloukl pražský blok.

3:1
    van Werkhoven je při útoku středem sítě zablokován.

2:1
    Krajčovič měl dobrou šanci poslat hosty do vedení, smečuje ale do zámezí.

1:1
    Středem sítě se technickým útokem prosadil Špulák.

1:0
    Na úvod třetího setu se prosazuje Matěj Hukel středem sítě.

0:0
    Začal třetí set.

25:21
    Druhý set skončil.

25:21
    Druhý set zakončil Okosanovič a Brno také ve druhém setu vítězí 25:21, byť tentokrát muselo koncovku rozhodnout až od stavu 20:20.

24:21
    Luboš Pospíchal následně boduje blokem.

23:21
    Hosté ubránili třikrát Okošanoviče, jednou Hrazdíru a rozehru tak zakončil až Pospíchal středem sítě.

22:21
    Hezký diagonální útok Krajčoviče i ze záklonu.

22:20
    Hrazdíra se znovu prosadil, tentokrát útokem po lajně a Brno vede o dva body.

21:20
    Dlouhá a velmi důležitá rozehra, Hrazdíra boduje útokem z hlavního kůlu.

20:20
    Po výborném podání Špuláka van Werkhoven středem sítě vyrovnává.

20:19
    Krajčovič úspěšně zaútočil za hlavou nahrávače Fortuníka.

20:18
    Po hostující chybě na podání domácí vedou o dva body a na podání z lavičky přichází Římal.

19:18
    Kubošův útok doletěl do hřiště ke koncové čáře, rozhodčí signalizovali míč v autu, video ale otáčí jejich verdikt.

19:17
    Podání Fortuníka zastavila páska sítě.

18:17
    Daleký aut z podání Okošanoviče.

18:16
    Hrazdíra chyboval na příjmu, Brno ale dostalo šanci zaútočit a Okošanovič nezaváhal.

17:16
    Šimon Krajčovič snižuje na rozdíl jediného bodu.

17:15
    Další úspěšný útok van Werkhovena středem sítě.

17:14
    Okošanovič útočil do autu, rozhodčí zprvu ukázali teč brněnského bloku, podle videa se ale jednalo o velmi těsnou situaci, výsledné rozhodnutí je, že teč nebyla a bod získává Brno.

16:14
    Domácí ubránili Krajčoviče, Handlíř je ale znovu zablokován.

16:13
    Krajčovič smečuje jen do zámezí a Brno znovu odskakuje.

15:13
    Brňané měli znovu problémy na útoku, nakonec se ale přeci jen Okošanovič dokázal prosadit.

14:13
    Po příchodu nahrávače Fortuníka Praha vede 4:0 a domácí trenér Marek reaguje oddechovým časem.

14:13
    Tentokrát se hosté ubránili v poli a Marek Šulc snižuje už na rozdíl jediného bodu.

14:12
    A další pražský bodový blok, tentokrát proti Pospíchalovi!

14:11
    Proti Okošanovičovi Pražané postavili kompaktní trojblok a ten zabodoval.

14:10
    Krajčovič vytloukl brněnský dvojblok.

14:9
    Hosté střídají nahrávače, do hry se zapojuje Ondřej Fortuník.

14:9
    Nizozemský blokař van Werkhoven si neporadil s brněnským blokem.

13:9
    Další hostující chyba na podání.

12:9
    Marek Šulc měl při útoku z hlavního kůlu míč za sebou, přesto Brňané neubránili jeho úder a nasměrovali míč jen do zámezí.

12:8
    Podání Kuboše nepřeletělo síť.

11:8
    Krajčovič přerušuje brněnskou tříbodovou sérií úspěchem z hlavního kůlu.

11:7
    Kovařík chyboval na příjmu a Hrazdíra zvyšuje už na čtyřbodový náskok. Hostující trenér Pomr si bere oddechový čas.

10:7
    Po úspěšné obraně domácích Okošanovič vytlouká pražský blok.

9:7
    Pražané nedokázali ubránit lob Handlíře.

8:7
    Okošanovič podává jen do sítě.

8:6
    Hosté vyměnili blokaře, Špuláka nahradil Horák, Brno poté zdárně útočí středem sítě díky Hukelovi.

7:6
    Šimon Krajčovič uspěl útokem ze zadní zóny.

7:5
    Právě na Kubošovi Luboš Pospíchal trefuje druhý přímý bod zápasu.

6:5
    Podání Šulce letělo do zámezí a Kuboš se vrací zpět do hry.

5:5
    Luboš Pospíchal ztroskotal proti blokujícímu van Werkhovenovi a hosté střídají, Drozen nahrazuje Kuboše.

5:4
    Podání Michala Hrazdíry bylo nepřesné.

5:3
    Pražané ubránili Hrazdíru, Okošanovič už se útokem po lajně prosadil.

4:3
    Pražané se ve druhém setu velmi trápí v útoku, znovu ale bodují blokem proti Hrazdírovi.

4:2
    Okošanovič znovu dostal šanci od nahrávače Bouly a tentokrát už zabodoval.

3:2
    Handlíř dobře zakročil v poli, Okošanovič je ale zablokován.

3:1
    Michal Hrazdíra vrací domácím dvoubodové vedení.

2:1
    Tentokrát už Petr Špulák zdárně zaútočil středem sítě.

2:0
    Také Kuboš se neprosadil proti domácímu bloku.

1:0
    Hostující blokař van Werkhoven útočil do brněnského bloku, míč se poté odrazil velmi těsně do hřiště, což potvrdilo i video.

0:0
    Začal druhý set.

0:0
    První set Brno rozhodlo čtyřbodovou sérií od stavu 3:3 a byť se Pražané později přiblížili na rozdíl dvou bodů, tak dotáhnout své manko už nedokázali.

25:21
    První set skončil.

25:21
    Špulákův servis se do hřiště nevešel a první set ovládlo Brno výsledkem 25:21.

24:21
    Domácím byl odpískán přešlap pod sítí.

24:20
    Šulc podával jen do překážky mezi oběma polovinami.

23:20
    Razantním útokem po lajně se prosadil Marek Šulc a hostující smečař jde na servis.

23:19
    Parádní útok Okošanoviče přímo na postranní čáru, rozhodčí nejdříve odpískali míč v zámezí, domácím ale pomohlo video.

22:19
    Tentokrát už se Šimon Krajčovič prosadil, jeho prudký útok Boula nedokázal zkrotit.

22:18
    Krajčovič se neprosadil za hlavou nahrávače Démara.

21:18
    Okošanovič vrací domácím tříbodový náskok.

20:18
    Brněnský blok se dotkl sítě.

20:17
    Z hlavního kůlu se prosadil Tadeáš Handlíř.

19:17
    Oddechový čas pro domácího trenéra Marka.

19:17
    Tentokrát je srbský univerzál zablokován!

19:16
    Okosanovič smečuje po diagonále do zámezí.

19:15
    Povedený útok středem sítě van Werkhovena.

19:14
    Matyáš Démar podává do sítě.

18:14
    Kuboš zprvu útočil do autu, hostům ale tentokrát vyšla challenge a video prokázalo teč domácího bloku.

18:13
    Michal Hrazdíra při útoku z pipu proti sobě neměl žádný blok a snadno tak skóroval.

17:13
    Třináctý bod pražského týmu.

17:12
    Brno znovu odskakuje na rozdíl pěti bodů.

16:12
    Marek Šulc si poradil s brněnským blokem.

16:11
    Pražané se ubránili, Šulc ale nasměroval míč do zámezí, což potvrdilo i video.

15:11
    Špulák se prosadil středem sítě.

15:10
    Michal Hrazdíra trefil přímý bod z podání a hosté si berou oddechový čas.

14:10
    Po chybném pražském podání vede Brno znovu o čtyři body.

13:10
    Hrazdíra útočí do autu.

13:9
    Nizozemský blokař van Werkhoven zařídil úspěšný útok středem sítě také pro Lvy.

13:8
    Hrazdíra na hlavním kůlu zvyšuje na 13:8.

12:8
    Další úspěch Brna středem sítě.

11:8
    Při pražském útoku středem sítě se brněnský blok dotkl sítě, což potvrdilo i video po výzvě domácího trenéra Marka.

11:7
    Michal Hrazdíra zabodoval z hlavního kůlu.

10:7
    Handlíř servíruje jen do sítě.

10:6
    Okosanovič s velkým štěstím vytloukl blok, míč se odrazil těsně vedle rohu hřiště.

9:6
    Povedený brněnský útok středem sítě.

8:6
    Pražané se na šestý bod nadřeli, Krajčovič nakonec ale dokázal rozehru zdárně zakončit.

8:5
    Marek Šulc podává jen do sítě.

7:5
    Perfektní podání Šulce domácí s vypětím všech sil udrželi ve hře, to samé platilo po Špulákově útoku středem sítě a rozehru tak v pražský úspěch zakončil až David Kuboš.

7:4
    Domácí měli šanci na další bodový úspěch, Handlíř je ale zablokován.

7:3
    Šulcův útok kolem brněnského bloku doletěl do autu a hostující trenér Pomr si bere první oddechový čas.

6:3
    Šimon Krajčovič ztroskotal na brněnském dvojbloku.

5:3
    Dlouhou rozehru zakončil v brněnský prospěch Okosanovič.

4:3
    Domácí smečař složil reparát na výbornou.

3:3
    První úspěšný blok hostů proti Handlířovi.

3:2
    Okosanovič se prosadil tentokrát z hlavního kůlu.

2:2
    Na opačné straně servis Bouly doplachtil těsně za koncovou čáru.

2:1
    Nepovedené podání Matyáše Démara doletělo až takřka na domácí střídačku.

1:1
    Hostům se daří rychle vyrovnat.

1:0
    Domácí se dostávají do vedení díky prvnímu úspěšnému útoku Okosanoviče.

0:0

0:0
    Hosté do Brna přijeli bez svého hlavního útočného esa, surinamského univerzála Gina Naardena.

0:0
    Sestavy:

Volejbal Brno: Hrazdíra, Fitz, Truong, Jakubec, Boula, Licek, Římal, Okosanovič, Pospíchal, Hukel, Handlíř – Weber

VK Lvi Praha: Svoboda, Špulák, van Werkhoven, Kozák, Kuboš, Šulc, Fortuník, Krajčovič, Démar, Drozen, Horák – Kovařík

Rozhodčí: Grabovský, Kovář.

0:0

Pražané podnikli v létě razantní změny, kromě názvu klubu prošel výraznou obměnou i hráčský kádr a letošní sezónou zatím procházejí se střídavými úspěchy. Ačkoliv mají stejnou zápasovou bilanci jako jejich dnešní soupeř (6-6), tak hned čtyři výhry se zrodily až v tiebreaku a celkově tak na Brno ztrácejí čtyři body.

Lvi ale hrají letos velmi obstojně na hřištích velkých favoritů. V Českých Budějovicích i v Karlových Varech sice prohráli shodně 0:3, avšak většinou až po těsných koncovkách a v Liberci dokonce otočili zápas ze dvou mečbolů soupeře a vyhráli v dramatickém utkání 3:2.

0:0
    Volejbalisté Brna zahájili sezónu velmi zle, když v úvodních pěti kolech vyhráli jen jednou a to se jim ještě podařilo nečekaně 3:0 nad Libercem. Během této série požádali o výpomoc zkušeného nahrávače Ondřeje Boulu a s jeho návratem do týmu se začalo Brnu dařit podstatně lépe, když během listopadu Moravané ze šesti ligových zápasů pět vyhráli a v tom dalším přivezli cenný bod z Českých Budějovic.

V prosinci už to ale taková sláva není, Brno vypadlo z evropského Challenge Cupu s týmem Fonte Bastardo z Azorských ostrovů, v extralize vydřelo výhru 3:2 ve Zlíně a sobotní prohra 0:3 v Ostravě může Brno velmi mrzet, neboť soupeř jej přeskočil na pátém místě tabulky.

0:0
    Hezký večer při sledování předehrávky třináctého kola volejbalové extraligy, Brno přivítá pražské Lvy a můžeme se těšit na souboj šestého s devátým týmem soutěže.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Tomáš Kohlmann

Volejbal Brno: Hrazdíra, Fitz, Truong, Jakubec, Boula, Licek, Římal, Okošanovič, Pospíchal, Hukel, Handlíř – Weber

Rozhodčí: Grabovský, Kovář