Bulldogs – Otrokovice 2:6 (kon.) | Vítkovice – Česká Lípa 16:7 (kon.) | Chodov – Ostrava 8:3 (kon.)
Znojmo – Královské Vinohrady 5:4 (po pr.)
Bulldogs Brno
2:6 (1:1, 0:1, 1:4)
PSG Panthers Otrokovice
Sobota 22.12.2018, 12:10 • MSH Vodova Brno • Livesport Superliga • 17. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:10.

Hezký den u sledování florbalové Tipsport Superligy! V dnešním 17.kole se představí domácí Bulldogs Brno, které vyzve Panthers Otrokovice. Utkáním vás provede Ondřej Klos.

Bulldogs Brno se nachází na devátém místě tabulky. Na svém kontě mají za 16 utkání 19 bodů za šest výher a prohru v prodloužení. Skóre mají záporné 59:107. Z posledních pěti utkání získali 7 bodů za dvě výhry a prohru proti Vinohradu v prodloužení. Nejproduktivnějším hráčem je s 18 body Petr Koláčný.

HU-FA Panthers Otrokovice se momentálně nachází na desátém místě. Na svém kontě mají za 16 utkání stejný počet bodů za čtyři výhry, výhru v prodloužení a dvě prohry v prodloužení. Skóre mají záporné 69:74. Z posledních pěti utkání získali 5 bodů za výhru a výhru v prodloužení proti Bohemians. Nejproduktivnějším hráčem je s 13 body Matěj Kostka.

Posledních pět vzájemných utkání:
    07.09.18 Otrokovice-Bulldogs Brno 11 : 3
    07.01.18 Bulldogs Brno-Otrokovice 2 : 5
    07.10.17 Otrokovice-Bulldogs Brno 9 : 5
    24.11.16 Bulldogs Brno-Otrokovice 9 : 2
    20.11.16 Bulldogs Brno-Otrokovice 8 : 3

Bulldogs Brno: Kuhn (Bartek) – Vojtíšek, Galuszka, Marek, Michálek, Surkoš – Mráz, Lorenc, Ulman – Grlický, Němec, Leško – Kadavý, Pešák, Koláčný – Fajt, Konečný, Žák – Pešek.

HU-FA Panthers Otrokovice: Michaljovič (Majrich) – Rožnovják, Zimmer, Kostka, Mich. Nagy, Švajný, Kvapil, Čevela – Jurčík, Sovják, Szweda – Zapletal, Gál, Pešat – Kittel, Volek, Vykopal – Petřík.

Rozhodčí: Libor Gavlas a Lukáš Mikula.

00:01

00:01
    Úvodní buly vyhrál domácí Pavel Jurčík . Brno obléklo oranžové dresy, Otrokovice bílé.

00:49
    Otrokovicím se nepovedl první útok, na řadě jsou domácí mladíci.

01:41
    Brno nikam vůbec nespěchá a hledá ideální možnost k útoku.

02:28
    Michal Nagy dobře ubránil domácího Kadavého. Oba celky jdou postupně střídat.

02:46
    Lukáš Mráz dorážel střelu Koláčného. Radovan Michaljovič ovšem předvedl dobrý zákrok.

03:18
    František Vykopal nedokázal prostřelit dobrý blok Peška. Otrokovice to musí zkusit jinak a lépe.

03:34
    Panteři jsou častěji na míčku. To ovšem nic neznamená, pokud si nevytvoří nějaké střelecké příležitosti.

04:12
    Martin Grlický byl faulován v rohu mantinelu. Buldoci si z této možnosti nic nevytvořili.

04:57
    Nic zajímavého se na hrací ploše neděje. Oba celky se soustředí hlavně na skvělou defenzívu.

05:26
    Domácí snajpr Martin Ulman stále nemůže naplno zasáhnout od začátku utkání, neboť ho trápí zranění v dolní části těla.

05:44
    Vyloučení v týmu Bulldogs Brno (Tomáš Pešek – 2 min., Nedovolené vrážení).

06:25
    První fáze přesilové hry se Otrokovicím se moc nedaří, protože Buldoci kombinují na své útočné polovině hřiště.

06:32
    Surkoš s Koláčným dobře zapracovali do obrany, Panteři musí rozjet novou útočnou akci.

07:04
    Petr Koláčný opět bez problémů drží balonek za brankou Michajloviče. Na jeho osobu se valí jeden faul za druhým.

07:44
    Domácí v plném počtu. Mladí Buldoci ubránili první oslabení v tomto utkání.

08:37
    Vyloučení v týmu Bulldogs Brno (Jan Vojtíšek – 2 min., Sekání).

08:56
    Lukáš Pešat vypálil z první, jenže trefil pouze připraveného Kuhna.

09:25
    Buldoci opět dobře napadají a získávají cenné vteřinky u brány Michajloviče.

10:10
    Otrokovice právě vstřelily branku!
    Autorem branky je FRANTIŠEK VYKOPAL, který ze vzduchu tečoval ránu slovenského útočníka Ladislava Gála. Otrokovice tak využívají svou druhou přesilovou hru. Asistence: Ladislav Gál.
    10:10 František VYKOPAL - 0:1

10:39
    Hosté pokračují na své polovině hřiště. Vstřelená branka jim pomohla.

11:03
    Martin Grlický špatně přihrál u pravého mantinelu a musí se ihned vrátit do obranného postavení.

11:27
    Jan Vojtíšek tentokrát dobře pracoval florbalkou a díky tomu osvobozuje svou formaci, která byla pod velkým tlakem.

11:58
    Denis Zimmer byl dobře bráněný Fajtem. Následuje první komerční pauza utkání.

12:17
    Agilní první formace domácích dělala opět obrovské problémy v napadání.

12:35
    Kapitán Matěj Surkoš zastavil u mantinelu Tomáše Sovjáka.

13:11
    Brněnští hráči kombinují na své polovině hřiště. Utkání je nadále hodně opatrné.

13:40
    Vyloučení v týmu HU-FA Panthers Otrokovice (Lukáš Kvapil – 2 min., Nedovolené vrážení).

14:09
    Adam Konečný špatně přihrál. následně hosté ušetřili pár sekund kombinací na své polovině hřiště.

14:47
    Panteři kontrolují balonek, Buldoci se k němu vůbec nemůže dostat.

15:08
    Vyloučení v týmu HU-FA Panthers Otrokovice (Matěj Kostka – 2 min., hra bez hokejky).

15:23
    Hosté poprvé vyhodili balonek k Kuhnovi.

15:37
    Bulldogs právě vstřelili branku!
    Autorem branky je TOMÁŠ PEŠEK, který jemnou tečí tečuje střelu Koláčného. Otrokovičtí hráči se dožadují videa, to ale v tomhle utkání není možné. Asistence: Petr Koláčný.
    15:37 Tomáš PEŠEK - 1:1

15:58
    Buldoci hrají nadále přesilovou hru pět na čtyři, protože branka padla těsně před návratem Kvapila.

16:23
    Konečný schodil na Grlického, jenže jeho táhlá rána letí mimo hřiště.

17:08
    Hosté v plném počtu. Otrokovice tentokrát ubránili své druhé oslabení v tomto utkání.

17:24
    Buldoci drží balonek u svého brankáře. Přesilové hry je vrátily zpátky do utkání.

17:51
    Lukáš Volek byl dobře bráněný dvojicí domácích hráčů.

18:03
    Marek Zapletal vystřelil na hranici brankoviště, jenže Kuhn dobře chytá střelu k levé tyči.

18:24
    Domácí hráči kombinují na své polovině hřiště. Chybu v rozehrávce již nechtějí připustit.

18:40
    Tomáš Pešek si otočil koleno po špatném pohybu pravé nohy. Snad bude v pořádku a dokončí toto utkání.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:10
    Martin Fajt chyboval v přihrávce na Grlického. Naštěstí pro něho chyboval i Matěj Kostka.

20:00

Druhá třetina začne zhruba za deset minut.

Sledovali jsme zajímavou třetinu mezi Brnem a Otrokovicemi, která končí remízou 1:1. V první periodě padlo hned osm trestných minut. Díky tomu se prosadil hostující Vykopal. O pár minut později srovnal při přesilové hře pět na tři Pešek po střele Koláčného. Uvidíme, co nám přinese druhá perioda.

Střely po 1. třetině: 5 – 7

20:01

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny vyhrál hostující Matěj Kostka.

20:25
    František Vykopal nepřesně pálil na levém křídle. potvrdil, že jeho tým má nejméně střel v celé Superlize.

20:58
    Denis Zimmer mizerně hledal Ladislava Gála.

21:02
    Vyloučení v týmu HU-FA Panthers Otrokovice (Tomáš Sovják – 2 min., Sekání).

21:36
    Lukáš Petřík si bez problémů pohlídal Petra Koláčného, který v mladém věku je hlavní lídr domácích.

21:58
    Adam Konečný trefil pravou nohu Rožnovjáka. Domácí zůstávají na míčku.

22:39
    Lukáš Pešat ve vlastním oslabením nenachytal Kuhna. Brnu se přesilová hra moc nedaří.

23:02
    Hosté v plném počtu. Otrokovice ubránily své druhé oslabení v tomto utkání.

23:42
    Panteři ihned získali balonek a kombinují na své útočné polovině.

24:16
    Michal Nagy trefil pouze Marka, který nakonec si poté pomohl faulem. Hosté zůstanou na míčku.

24:27
    Petr Koláčný v dobré příležitosti míjí bránu MIchajloviče.

24:49
    Otrokovice nadále pokračují v aktivním pojetí hry. Buldoci ovšem znamenitě brání.

25:28
    Lukáš Kvapil nepřesně hledal Zimmera. Martin Fajt poté kombinuje s Vojtíškem.

25:53
    František Vykopal dobře napadá domácí obránce, kteří mají obrovské problémy.

26:05
    Matěj Kostka trefil poskakující balonek. Filip Kuhn dobrým zákrokem vyráží do bezpečí.

26:34
    Sovják opět chyboval v rozehrávce. Toho mohl potrestat Kadavý, jenže ten poslal míček pouze do výstroje Michajloviče.

27:13
    Ladislav Gál nečekaně vypálil z velkého úhlu. Jeho prudká rána letí těsně nad bránu Kuhna.

27:48
    I ve druhé třetině nevidíme moc zajímavých šancí. Oba celky pokračují v plánu, který si řekli před utkáním.

28:31
    Lukáš Petřík zkušeně uklidňuje své spoluhráče, kteří opět zmatkovali při rozehrávce.

29:51
    Tomáš Pešek nedokázal vyzrát na Szwedu. Oba celky nejsou v druhé periodě skoro vůbec vidět ve velkých šancích.

30:00
    Po polovině utkání je stav vyrovnaný 1:1. Je vidět, že se hraje o hodně, tedy o místenku v play-off.

30:49
    Po dalším přerušení následuje klasická komerční pauza.

31:21
    Otrokovice jsou nadále v lepší v držení balonku, nicméně to je jim k ničemu, když nestřílí.

32:01
    Brno vysunulo napadání. Michal Nagy si to ale pohlídal a domácí se zatáhli zpátky.

32:33
    Martin Fajt trefil pouze připraveného Zimmera, který se dobře vrátil do obranného postavení.

33:12
    Druhá třetina se nám chýlí ke konci a ukazuje se, že bez přesilových branek to oběma celkům moc nepadá.

33:38
    Martin Žák čistě oloupený Matějem Kostkou.

33:54
    Otrokovice jdou opět do vedení! Autorem branky je LUKÁŠ KVAPIL, který zužitkoval pěknou přihrávku Pešata. Asistence: Lukáš Pešat.
    33:54 Lukáš KVAPIL - 1:2

34:39
    Brnu se v druhé třetině vůbec nedaří útočná část hry. Hosté se tak soustředí pouze na útok.

35:30
    Buldoci se s velkým štěstím ubránili, nicméně tlak Panterů se stupňuje.

35:53
    Ladislav Gál si před Kuhnem nadzvedl balonek, jenže ten následně nedokázal usměrnit za záda domácího brankáře.

36:16
    Útočným faulem se provinil domácí Petr Koláčný, který to přehnal s agresivitou.

36:35
    Rozhodčí jsou dnes přísní a každé sekání odmění faulem či vyloučením.

37:11
    Druhá třetina se nám chýlí ke konci a domácí si v ní nevytvořili žádnou brankovou šanci, což je alarmující.

37:43
    Panteři opět krouží kolem Buldoků čekají, než udělají chybu.

38:07
    Sovjákovi se svezl balonek z čepele. Hosté tak musí rozehrát další útočnou akci.

38:42
    Dnešní utkání sleduje 913 diváků.

38:49
    První šance Brna v druhé třetině! Petr Koláčný dostal ideální přihrávku ke střele, jenže ta letí vysoko nad. Velká škoda pro domácí hráče.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:26
    Michal Pešák selhal v osobním souboji se Zimmerem. Domácí tak zakončí druhou periodu s velkou nulou na zádech.

40:00
    Pešák v poslední sekundě druhé třetiny sekl do hole Kostku. Třetí třetinu tak začne na trestné lavici.

40:00

Třetí třetina začne zhruba za deset minut.

Sledovali jsme druhou třetinu, kde jsme viděli pouze jednu branku. Tu vstřelil v 34.minutě Lukáš Kvapil po krásné přihrávce Pešata od levého mantinelu. Domácím tak zbývá dvacet minut na získání alespoň jednoho bodu.

Střely po 2. třetině: 4 – 9

40:01

40:01
    Úvodní buly třetí periody vyhrál hostující hráč.

40:26
    Zapletalova rána letí díky zákroku Kuhna mimo hřiště.

40:53
    Obrovská šance hostů! Lukáš Petřík z rány z první trefil pravou tyč Kuhnovy brány. Tohle bylo pro domácí obrovské štěstí.

41:37
    Domácí zatím brání obstojně. Třetí přesilová hra hostů se chýlí ke konci.

41:54
    Tak nakonec hosté využívají i tuto přesilovou hru! Autorem branky je MARTIN ROŽNOVJÁK, který nekompromisně proměňuje střelu na levém křídle. Asistence: Tomáš Sovják.
    41:54 Martin ROŽNOVJÁK - 1:3

42:22
    Tomáš Pešek nevyzrál na Kostku. Hosté mají zápas pevně v ruce.

42:40
    Petr Koláčný opět vymýšlí akce pro své spoluhráče. Zaslouženému lídrovi domácích se ale nedaří finální zakončení.

43:22
    Radovan Michaljovič odpálil míček do bezpečí. Brno je po inkasované brance aktivní.

43:31
    Martin Rožnovják vybojoval míček na Grlickém. Hosté se nikam neženou.

44:00
    Lukáš Mráz se poprvé v tomto utkání dostal na hrací plochu. V druhé formaci nahradil chybujícího Konečného.

44:23
    Dlouho avizovaná střela Surkoše končí blokem Kvapila.

44:32
    A je nejspíš hotovo! Autorem branky je PETR KITTEL, který po rychlém brejku umístil balonek za záda Kuhnovi. Asistence: Lukáš Pešat.
    44:32 Petr KITTEL - 1:4

45:24
    Buldoci vyškrtávají naději! Autorem branky je TOMÁŠ KADAVÝ, který nečekanou trefou snižuje na rozdíl dvou branek. Radovan Michaljovič to absolutně nečekal.
    45:24 Tomáš KADAVÝ - 2:4

45:43
    Brno nadále tlačí svého soupeře, který se soustředí na pevnou obranu.

46:00
    Lukáš Mráz za brankou Michajloviče nic převratného nevymyslel.

46:28
    Hostující brankář si připsal dobrý zákrok a vylepšuje svou pošramocenou reputaci.

47:12
    Na hřiště se dostal i domácí Martin Ulman, který okamžitě napadal hostující hráče.

48:01
    Lukáš Pešat nedokázal procpat balonek přes dva domácí hráče, kteří v posledních sekundách hýří aktivitou.

48:27
    Ondřej Lorenc odvezl míček za branku, protože jeho spoluhráči střídali.

48:53
    První polovina třetí třetiny se nám chýlí ke konci. Tato část byla rozhodně nejlepší. Hra má konečně spád.

49:17
    Němcovi přeskákal míček hůl. Otrokovice budou rozehrávat z rohu.

50:04
    Posledních necelých deset minut základní hrací doby. Poslední pauza v tomto utkání.

50:39
    Brněnská defenzíva absolutně zaspala a hosté si z ní udělali dobrý den. Bohužel pro hosty Zapletal mířil na basketbalový koš.

51:16
    Tlak domácích lehce polevil díky pomalé kombinaci Panterů, kterým taková hra vyhovuje.

51:58
    Otrokovice po druhé inkasované brance brání velice dobře a nedávají domácím čuchnout.

52:13
    Michal Nagy se opět dnes dostane přes třicet odehraných minut, neboť hraje každé druhé střídání. Navíc trápil dost času v oslabení a přesilových hrách.

52:44
    Denis Zimmer dnes hraje velice dobře. Pro svůj tým vybojoval další faul.

52:56
    Lukáš Pešat trefil boční tyčku. Otrokovice dál zůstávají na balonku.

53:22
    Panteři sbírají cenné sekundy v útoku, kde se snaží otupit tlak domácích.

53:52
    Panteři nadále kontrolují balonek. Tohle začíná být pro ně velice nadějné.

54:12
    Další půlminuta je za námi a hosté ji uhráli na své polovině.

54:46
    Fajtův nebezpečný pokus letí těsně vedle pravé tyče. Radovan Michaljovič si skočil pro odražený míček.

55:08
    Posledních pět minut základní hrací doby a Buldoci by měli za pár chvil odvolat brankáře.

55:31
    Lukáš Mráz nepřesně hledal Grlického. Otrokovice opět na balonku.

55:48
    Petr Kittel v obrovské šanci selhal proti skvěle chytajícímu Kuhnovi.

56:17
    Ondřej Lorenc nedokázal odkopnout míček do bezpečí. Panteři jsou suverénní.

56:47
    Hosté nadále kombinují na své vlastní polovině. Tohle už zvládnou.

57:10
    Oddechový čas pro domácí.

57:23
    Buldoci hrají v šesti. Uvidíme, zda dokážou využít téhle příležitosti.

58:03
    Panteři získali pár sekund v útoku. Buldoci to budou mít ještě hodně těžké.

58:42
    Radovan Michaljovič byl faulován Petrem Koláčným.

58:58
    A je hotovo! Autorem branky je LUKÁŠ PEŠAT, který nadvakrát dorazil míček do prázdné klece! Asistence: Matěj Kostka.
    58:58 Lukáš PEŠAT - 2:5

59:00
    Poslední minuta první základní hrací doby.

59:25
    Buldoci to nadále zkouší v šesti hráčích v poli, což je sympatické.

59:39
    Autorem branky je LUKÁŠ KVAPIL, který bez větších problémů trefuje odkrytou klec. Panteři vítězí nakonec suverénně 2:6. Asistence: Tomáš Sovják.
    59:39 Lukáš KVAPIL - 2:6

Sledovali jsme utkání mezi Bulldogs Brno a Panthers Otrokovice, které vyhrávají hosté 2:6. Utkání se rozhodlo na začátku třetí třetiny, kde hosté vstřelili hned tři branky a vytvořili si slušné vedení 1:4. Kadavý sice ještě vykřesal naději, jenže vše ukončil Pešat s Kvapilem, kteří se trefili do opuštěné klece. Otrokovice stoupají tabulkou, Brno ztrácí důležité body ve hře o osmé místo.

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou. (14:09:00)

Ondřej Klos

Branky a nahrávky: 16. Pešek (Koláčný), 46. Kadavý – 11. Vykopal (Gál), 34. Kvapil (Pešat), 42. Rožnovják (Sovják), 45. Kittel (Pešat), 59. Pešat (Kostka), 60. Kvapil (Sovják)

PSG Panthers Otrokovice: Michaljovič (Majrich) – Rožnovják, Zimmer, Kostka, Mich. Nagy, Švajný, Kvapil, Čevela – Jurčík, Sovják, Szweda – Zapletal, Gál, Pešat – Kittel, Volek, Vykopal – Petřík.

Rozhodčí: Libor Gavlas a Lukáš Mikula