Porto – Rio Ave 2:1 (kon.) | Nacional – Chaves 2:0 (kon.) | Benfica – Braga 6:2 (kon.)
Guimarães – Sporting 1:0 (kon.)
FC Porto
2:1 (2:1)
Rio Ave FC
Neděle 23.12.2018, 16:00 • Estádio Do Dragão, Porto (kapacita 50.399 diváků) • Portugalská Primeira Liga • 14. kolo

Z tohoto zápasu je to vše. Děkujeme vám za pozornost a přejeme krásné prožití vánočních svátků. Na viděnou. (18:02:30)

Další utkání sehraje Porto 3. ledna na hřišti Avesu. Rio Ave přivítá na svém stánku o den dříve Moreirense.

Porto díky výhře navýšilo na čele tabulky náskok před druhým Sportingem na pět bodů. Rio Ave zůstává desáté.

Fotbalisté Porta sice duel s Rio Ave nezačali nejlépe, když už ve 12. minutě po trefě Viníciuse prohrávali, necelá čtvrthodina ale stačila favoritovi k tomu, aby skóre otočil. Domácí vedli po gólech Brahimiho a Maregy od 26. minuty 2:1 a tento stav vydržel na ukazateli skóre až do konečného hvizdu, který přišel až v šesté minutě nastavení.

90+6

90+5
    Domácí mají k dispozici autové vhazování na polovině soupeře. Vypadá to, že Porto už duel dovede k vítězství.

90+3
    Coentrão se zřejmě dostal s míčem za postranní čáru, čehož si rozhodčí nevšimli a nechali hrát. Následně vzplály na trávníku vášně a Coentrão vystartoval proti jednomu z domácích hráčů. Za své chování vidí druhou žlutou kartu a míří tak předčasně do sprch.

90+2
    Schmidt hledal dlouhým balonem Viníciuse, míč byl ale o něco delší, a tak končí v rukavicích Casillase.

90+2
    Až nyní se dozvídáme údaj o nastaveném čase. Hrát se bude pět minut nad rámem čisté hrací doby.

90+1
    Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Yacine Brahimi, přichází Adrián López.

90
    Hernaniho přízemní střela byla zblokována, a tak mohli jít dopředu hosté. Nepřesnou přihrávkou se ale o míč připravili.

88
    Porto přenechává aktivitu hostům a dává si v posledních minutách pozor především na zadní vrátka.

87
    Střídání v týmu Rio Ave FC: ze hřiště odchází Gabrielzinho, přichází Bruno Moreira.

86
    Herrera se srazil hlavou se Schmidtem poblíž středového kruhu a v jeho tváři se okamžitě objevila krev. Aktuálně je tak domácí záložník ošetřován.
    84. Dobrá možnost na straně hostů.

84
    Míč se však rychle vrátil k hostům, kteří si vypracovali velkou možnost na srovnání! Střela Viníciuse ale byla zblokovaná, Coentrão následně pálil vedle branky.

83
    Další z centrovaných míčů Coentrãa skončil pouze na hlavě protihráče, který dostal balon mimo vápno.

82
    Střídající Torres vypálil z hranice vápna pouze do míst, kde stál připravený brankář Jardim.