Nitra – Banská Bystrica 3:6 (kon.) | Zvolen – Miskolc 2:0 (kon.) | Košice – Nové Zámky 3:1 (kon.)
Žilina – Poprad 2:3 (kon.) | Detva – Liptovský Mikuláš 4:2 (kon.) | MAC Budapešť – Trenčín 3:1 (kon.)
konec
HC 07 WPC Koliba Detva
4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
MHk 32 Liptovský Mikuláš
Neděle 30.12.2018, 17:30Tipos Extraliga (SR) • 37. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.
   
  Dobrý den všem fanouškům hokeje! Dnes budeme společně sledovat utkání 37. kola slovenské Tipsport Ligy mezi týmy HC 07 Detva a MHk 32 Liptovský Mikuláš.
   
  HC 07 Detva

  Domácí se nacházejí v tabulce slovenské Tipsport Ligy na desátém místě, které je také poslední příčkou, která zajišťuje postup do osmifinále. Na kontě mají hráči Detvy 43 bodů za 13 výher a 25 proher. V letošní sezóně dokázala Detva vstřelit 99 branek, ovšem problémem jsou góly inkasované, kterých mají na kontě 129. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Radovan Puliš, jenž v probíhajícím ročníku nasbíral čtyřiatřicet bodů.

  Poslední 3 ligová utkání:
  Detva – Zvolen 6:5
  Košice – Detva 2:0
  Detva – Žilina 4:3
   
  MHk 32 Liptovský Mikuláš

  Hosté se v tabulce nacházejí o jedno místo před svým dnešním soupeřem, na kontě mají 43 bodů, které získali za 14 výher a 24 proher. V probíhajícím ročníku nastříleli hokejisté z Liptovského Mikuláše 91 branek, a inkasovali jich 117. Nejlepším střelcem týmu je s šestadvaceti body slovenský útočník Robert Huna.

  Poslední 3 ligová utkání:
  L. Mikuláš – Trenčín 3:1
  L. Mikuláš – B. Bystrica 3:4
  Košice - L. Mikuláš 1:0
   
  Úvodní sestavy:

  HC 07 Detva: Zalivin (Petrík) – Chovan Mar., Betker, Sládok, Hraško, Fekiač F., Gachulinec, Šimon – Ščurko, Murček, Puliš – Hodgson, Fekiač V., Žilka – Tibenský, Gašpar, Král – Surový, Valent, Chovan Mat.

  MHk 32 Liptovský Mikuláš: Kislitsyn (Hollý) – Kurali, Fereta, Nádašdi, Bača, Lenďák, Mezovský, Nemec, Vybiral – Kriška, Huna Ró., Huna Rich. – Števuliak, Uhrík, Oško – Sukeľ, Piatka, Lištiak – Žiak, Tamáši, Nechaj

  Rozhodčí: Valach, Snášel – Gajan st., Stanzel – Kramár (video).
   
  00:01
  Utkání právě začalo.
   
  00:08
  Úvod zápasu začíná nedorozuměním domácích při rozehrávce a po zakázaném uvolnění se hra přestěhuje před Zalivina, kde se bude vhazovat.
   
  01:42
  Domácí se v těchto momentech dokázali usadit v útočném pásmu, ale Kislitsyna v bráně hostí zatím neohrozili.
   
  02:42
  Na opačné straně kluziště poprvé pohrozili i Liptáci, no Zalivin si připsal úspěšný zákrok po střele zpoza kruhů.
   
  03:47
  Richard Huna vyvezl puk až do útočného pásma, kde to zkusil tvrdou střelou od modré čáry, se kterou si však Zalivin poradil.
   
  03:49
  Liptovský Mikuláš právě vstřelil branku!
  Hosté otevírají skóre tohoto duelu. RÓBERT HUNA si počkal před brankovištěm na odražený puk a bekhendovým zakončením mezi betony Zalivina střílí první gól tohoto setkání.
   
  04:39
  Hokejisté Liptovského Mikuláše se tak ujímají velmi brzkého vedení, když využili nedůslednosti domácích obránců před vlastním brankovištěm.
   
  05:24
  Další snaha hostů je zastavena čárovým rozhodčím, který si všiml ofsajdové postavení a hra se tak přesune do středního pásma.
   
  05:59
  Vyloučení v týmu HC 07 Detva (Murček – 2 min., hákování).
   
  06:48
  První přesilovou hru tohoto setkání si zahrají hostující hokejisté a to je ideální příležitost k navýšení náskoku, ale domácí dokázali poslat puk přes všechny čáry.
   
  07:15
  Domácí se i nadále výborně brání a přesilová hra Liptovského Mikuláše se tak blíží ke konci. Navíc přišel ofsajd hostů a vhazovat se bude před Kislitsynom.
   
  07:57
  Vyloučení v týmu MHk 32 Liptovský Mikuláš (Mezovský – 2 min., držení).
   
  07:59
  Domácí v plném počtu.
   
  08:33
  Následovat však bude přesilovka domácích, ale ti se zatím nedokážou usadit v útočném pásmu.
   
  09:30
  Martin Chovan zůstal zcela osamocený na modré čáře, odkud poslal tvrdý projektil směrem na Kislitsyna, ale ten dokázal puk vyrazit do rohu kluziště.
   
  09:57
  Hosté v plném počtu.
   
  10:45
  Gašpar vyvezl puk až do útočného pásma, kde se dostal ke střele zpoza obránců, ale puk si nakonec nenašel cestu mezi tři tyče hostující brány.
   
  11:22
  Domácí hokejisté nyní zvýšily svoji aktivitu a hokejisté Liptovského Mikuláše se dokázali ubránit pouze za cenu zakázaného uvolnění. Vhazovat se tak bude před Kislitsynom.
   
  12:45
  Hra se v těchto momentech přelévá z jedné strany na druhou a oba brankáři tak musí být v pozoru. Po zakázaném uvolnění domácích se hra přesune do pásma Detvy.
   
  13:40
  Tempo hry trochu upadlo a ani jeden z celků si neumí vypracovat dobrou střeleckou pozici a tak hosté i nadále drží nejtěsnější vedení.
   
  15:25
  Matúš Chovan se dokázal uvolnit v útočném pásmu, ale jeho zakončení dokázal zblokovat jeden z obránců hostů a Kislitsyn tak nemusel zasahovat.
   
  16:38
  Bača zůstal zcela osamocený v prostorách mezi kruhy, odkud prověřil pozornost Zalivina, který dokázal včas zasáhnout pravým betonem.
   
  17:45
  Richard Huna nyní dobře vystihl rozehrávku domácích hokejistů, ale v blízkosti brankoviště už nedokázal poslat přesnou přihrávku na svého spoluhráče.
   
  18:51
  Výborná akce domácích, po níž se Chovan dostal ke střele z první, ale Kislitsyn se dokázal včas přesunout a skóre se tak měnit nebude.
   
  19:05
  Vyloučení v týmu MHk 32 Liptovský Mikuláš (Oško – 2 min., držení).
   
  19:57
  V závěru první třetiny si ještě domácí zahráli přesilovou hru, ale nic zajímavého jsme v ní neviděli a do šaten tak jdou spokojenější hráči hostujícího týmu.
   
  20:00
  První třetina skončila.
   
  V první třetině jsme viděli jen jeden přesný zásah, o který se již v 4.minutě postaral Róbert Huna.
   
  20:01
  Začala druhá třetina.
   
  20:53
  Tým Detva právě vstřelil branku!
  Domácí hned v úvodu druhé třetiny vyrovnávají skóre, když využili přesilovou hru. BEN BETKER se dostal ke střele od modré čáry a ta se zastavila až v síti Kislitsynovej brány.
  Asistence: Martin Chovan, Ladislav Ščurko.
   
  21:54
  Vyloučení v týmu HC 07 Detva (Gašpar – 2 min., hákování).
   
  22:30
  Následovat bude přesilová hra hostí, ve které si mohou navrátit vedení v tomto zápase. Domácí však okamžitě posílají puk přes všechny čáry.
   
  23:25
  Domácí jsou výborní v defenzivní činnosti a tak si hokejisté Liptovského Mikuláše stále nevybojovali útočné pásmo a přesilovka se jim pomalu krátí.
   
  23:54
  Domácí v plném počtu.
   
  24:05
  Vyloučení v týmu HC 07 Detva (Fekiač – 2 min., vysoká hůl).
   
  24:46
  Nedisciplinovanost domácích hokejistů pokračuje a tak jsme zvědaví jako hosté naloží s nabídnutou příležitostí.
   
  25:28
  Hostům se hra v početní převaze vůbec nedaří a puk je za bránou Kislitsyna, odkud hosté gól dají jen velmi těžko.
   
  26:05
  Domácí v plném počtu.
   
  27:33
  Velmi mnoho nepřesnosti na obou stranách a tak se v těchto momentech hraje převážně v prostorách za oběma brankami.
   
  28:49
  Pěkná akce hostí, po níž se do zakončení dostal Kriška, ale ten byl tvrdě atakován a už nedokázal lépe vystřelit.
   
  29:02
  Tým Detva právě vstřelil branku!
  Domácí se poprvé v zápase ujímají vedení. Výborná individuální akce, kterou se prezentoval ZDENEK KRÁL a střelou zpoza kruhů vymetl horní roh Kislitsynovej brány.
  Asistence: Hayden Hodgson.
   
  30:17
  Za námi je už polovina řádné hrací doby a domácí celek dvěma brankami v druhé třetiny dokázal otočit stav tohoto duelu na 2:1.
   
  31:16
  Domácí si nyní nerozuměli při rozehrávce a provinili se zakázaným uvolněním. Hra se tak přestěhuje před Kislitsyna, kde se bude vhazovat.
   
  32:09
  Vyloučení v týmu HC 07 Detva (Ščurko – 2 min., hákování).
   
  33:11
  Hosté mají k dispozici další přesilovou hru, ale ani v této se jim nedaří ohrozit Zalivina a domácí snadno posílají puk ven z pásma.
   
  34:09
  Domácí v plném počtu.
   
  34:20
  Ščurko po naskočení z trestné lavici okamžitě prověřil pozornost Kislitsyna, ale jeho střela švihem brankáře hostí nepřekvapila
   
  35:53
  Tempo hry v závěru druhé třetiny trochu upadlo a tak se hra přestěhuje do středního pásma, kde se bude vhazovat.
   
  37:20
  Vyloučení v týmu MHk 32 Liptovský Mikuláš (Števuliak – 2 min., držení hole).
   
  38:01
  Hosté budou hrát opět v početní převaze a tentokrát se okamžitě usadili v útočném pásmu, kde se k střele zpoza kruhů dostal Róbert Huna, ale Zalivin byl připraven.
   
  39:20
  Domácí v plném počtu.
   
  40:00
  Druhá třetina skončila.
   
  Ve druhé třetině jsme viděli dva přesné zásahy, o které se postarali domácí hokejisté. Nejdříve vyrovnal v 21. minutě Ben Betker a do vedení Detvu poslal v 30. minutě Zdeněk Král.
   
  40:01
  Začala třetí třetina.
   
  41:25
  V úvodu třetí třetiny se hosté dokázali usadit v útočném pásmu a domácí se dokázali ubránit pouze za cenu zakázaného uvolnění.
   
  42:18
  Na puku jsou nadále hosté, kteří si však neumí vytvořit dobrou střeleckou pozici a Zalivin tak v této třetině ještě nemusel zasahovat.
   
  43:16
  Tým Detva právě vstřelil branku!
  Domácí zvyšují náskok na rozdíl dvou branek. Výborná akce v podání Krále, po níž se k puku dostal BEN BETKER a před brankovištěm už neměl problém poslat puk do brány.
  Asistence: Zdeněk Král, Rastislav Gašpar.
   
  44:11
  Liptovský Mikuláš právě vstřelil branku!
  Hosté však okamžitě posílají gólovou odpověď. TOMÁŠ NÁDAŠDI vybojoval puk před brankovištěm domácích, kde střelou mezi Zalivinove betony dramatizuje tento duel.
  Asistence: Martin Kriška.
   
  45:17
  Sukeľ dobře vyvezl puk až do útočného pásma, kde to zkusil střelou zpoza obránců, ale toto zakončení neprošlo přes hradbu těl a Zalivin tak nemusel zasahovat.
   
  46:04
  Domácí se provinili zakázaným uvolněním a tak se hra stahuje před Zalivina, kde se bude vhazovat po jeho levé ruce.
   
  47:43
  Menší zmatky před bránou domácího celku, ale Detva si nakonec s touto situaci dokázala poradit a skóre se tak měnit nebude.
   
  48:36
  Hra se nyní kouskuje a následuje jedno z množství zakázaných uvolnění domácích. Vhazovat se tak bude v pásmu Detvy.
   
  49:40
  Hodně nepřesností na obou stranách a tak se puk pohybuje především v prostorách za brankami obou celků.
   
  50:24
  Před námi je závěrečných deset minut této třetiny a hosté budou muset zabrat pokud chtějí dnes pomýšlet na nějaké body.
   
  51:14
  Vyloučení v týmu MHk 32 Liptovský Mikuláš (Števuliak – 2 min., hákování).
   
  52:07
  Domácí si zahrají přesilovou hru, ale v těchto chvílích se jim nedaří usadit se v útočném pásmu a hosté posílají puk ven z pásma.
   
  53:04
  Teprve nyní se do dobré střelecké pozice dostal Murček, ale jeho střela z první si nenašla cestu za záda Kislitsyna.
   
  53:14
  Hosté v plném počtu.
   
  54:42
  Hosté chtěli nyní vyrazit do rychlého protiútoku, ale puk nakonec nezachytil ani jeden z hostujících hráčů a tak je z toho jen zakázané uvolnění.
   
  55:36
  Sládek nyní ztratil puk ve vlastním pásmu, ale Róbert Huna toto zaváhání nedokázal potrestat. Na opačné straně musel zasahovat Kislitsyn po zakončení Hodgsona.
   
  56:29
  Gašpar si dobře nabruslil do útočného pásma, kde to zkusil střelou z ostrého úhlu, ale jeho pokus mířil pouze vedle brány.
   
  56:57
  Vyloučení v týmu HC 07 Detva (Sládok – 2 min., sekání).
   
  57:20
  V závěru budou hrát hosté v početní převaze, což je ideální příležitost na vstřelení vyrovnávacího gólu, ale domácí dokázali poslat puk přes všechny čáry.
   
  58:01
  Hosté se už těšili z gólu, ale po Lenďákovo nahození od modré čáry puk jen těsně minul bránu domácího celku.
   
  58:57
  Domácí v plném počtu.
   
  59:51
  Tým Detva právě vstřelil branku!
  Domácí čtvrtým gólem definitivně rozhodují tento zápas. Puliš nezištně našel před prázdnou bránou LADISLAVA ŠČURKA, který tak dává tečku za tímto duelem.
  Asistence: Radovan Puliš.
   
  Konec zápasu.
   
  V závěrečné části jsme viděli tři přesné zásahy. Za domácích se prosadili Ben Betker a Ladislav Ščurko. Za hosty dokázal snížit Tomáš Nádasdy. Detva se tak těší ze tří bodů a vítězství v poměru 4: 2. To je z mé strany vše, přeji vám ještě příjemný zbytek dne. (19:49:48)

  Adam Mitáš

  Branky a nahrávky: 21. BETKER (Chovan, Ščurko), 30. KRÁL (Hodgson), 44. BETKER (Král, Gašpar), 60. ŠČURKA (Puliš) – 4. HUNA, 45. NÁDAŠDI (Kriška)


  HC 07 WPC Koliba Detva: Zalivin (Petrík) – Chovan Mar., Betker, Sládok, Hraško, Fekiač F., Gachulinec, Šimon – Ščurko, Murček, Puliš – Hodgson, Fekiač V., Žilka – Tibenský, Gašpar, Král – Surový, Valent, Chovan Mat.
  MHk 32 Liptovský Mikuláš: Kislitsyn (Hollý) – Kurali, Fereta, Nádašdi, Bača, Lenďák, Mezovský, Nemec, Vybiral – Kriška, Huna Ró., Huna Rich. – Števuliak, Uhrík, Oško – Sukeľ, Piatka, Lištiak – Žiak, Tamáši, Nechaj

  Rozhodčí: Valach, Snášel – Gajan st., Stanzel – Kramár (video)