Bohemians – Znojmo 10:4 (kon.) | Pardubice – Vítkovice 2:11 (kon.) | Sparta – Bulldogs 6:1 (kon.)
ACEMA Sparta Praha
6:1 (1:0, 1:1, 4:0)
Bulldogs Brno
Neděle 06.01.2019, 18:00 • Aréna Sparta • Livesport Superliga • 18. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký den u sledování české Tipsport Superligy! V dnešním 18.kole se představí domácí ACEMA Sparta Praha, která vyzve Bulldogs Brno. Utkáním vás provede Ondřej Klos.

ACEMA Sparta Praha začala sezónu třinácti zápasy bez prohry v základní hrací době, jenže v posledních utkáních se mašina zasekla. Nacházejí se již na třetím místě a na vedoucí Mladou Boleslav ztrácí šest bodů. Na svém kontě mají tedy 40 bodů za třináct výher a prohru v prodloužení. Skóre mají kladné 94:68. Z posledních pěti utkání získali 6 bodů za dvě výhry. Nejproduktivnějším hráčem je s 21 body Milan Garčar.

Bulldogs Brno měli úvod úplně opačný. Po vysokých prohrách zabrali a již jsou na desátém místě a ve hře o playoff. Na svém kontě mají za 17 utkání 19 bodů za šest výher a prohru v prodloužení. Na osmé Otrokovice neztrácí nic, pouze mají horší skóre. To mají záporné 61:113. Z posledních pěti utkání získali 7 bodů za dvě výhry a prohru v prodloužení. V posledním utkání prohráli právě s Otrokovicemi 2:6. Nejproduktivnějším hráčem je s 19 body Petr Koláčný.

Posledních pět vzájemných utkání:
    26.10.18 Bulldogs Brno-Sparta 2 : 4
    10.12.17 Sparta-Bulldogs Brno 7 : 3
    28.09.17 Bulldogs Brno-Sparta 7 : 6(6 : 6)
    10.08.17 Bulldogs Brno-Sparta 7 : 2
    19.02.17 Bulldogs Brno-Sparta 5 : 2

ACEMA Sparta Praha: Mart. Beneš (Eckhardt) – Ježek, Bartoš, Čermák, Garčar, Marvánek, Zeman, Křenek, Kalaš – Ujhelyi, Zouzal, Košir – Burian, Svatoš, Lang – Kareš, Krejča, Časar – Pruner.

Bulldogs Brno: Mazánek (Bartek) – Vojtíšek, Galuszka, Marek, Michálek, Surkoš – Ulman, Grlický, Němec – Leško, Šomodi, Kadavý – Koláčný, Fajt, Novotný – Konečný, Šomodi, Žák – Pešek.

Rozhodčí: Lukáš Čížek a Lukáš Laštovička.

00:01

00:01
    Úvodní buly vyhrál hostující Petr Koláčný. Sparta oblékla červené dresy, Buldoci oranžové.

00:43
    Tomáš Kadavý se díky dobrému pohybu dostal k zakončení, nicméně jeho pokus míjí bránu Beneše.

01:51
    Sparta právě vstřelila branku!
    Favorit utkání jde do vedení! Autorem branky je LUKÁŠ UJHELYI, který přesnou střelou překonal brankáře Mazánka, který poprvé kapituluje. Asistence: Michal Kareš.

02:23
    Sparťané kombinují na své polovině hřiště a kontrolují utkání hned na začátku. Brno se bude spoléhat na brejkové možnosti.

03:21
    Luka Časar chytře vypálil přes bránícího Surkoše. Naštěstí pro Mazánka letí balonek mimo jeho tvrz.

04:32
    Jeden z domácích florbalistů se zbytečně ohnal po protihráči u mantinelu. Rozhodčí přisuzují balonek Buldokům.

05:39
    Sparta opět kombinuje na své útočné polovině hřiště. Brno působí v obraně zatím slušně.

05:53
    Matěj Surkoš nedokázal kvalitně rozehrávat díky dobrému napadání Milana Garčara.

06:16
    Petr Koláčný se individuálně dostal z obrany do útoku. Objel bránu Beneše a následně vystřelil, jenže jeho rána jde mimo.

06:48
    Robert Košir předvedl technickou finesu za brankou Mazánka. Nic zajímavějšího z útoku Sparty jsme teď neviděli.

07:15
    Brňané vysunuli napadání až k bráně domácích. Martin Fajt si ovšem pomohl faulem a Sparta tak v klidu rozehraje.

07:42
    Milan Garčar nedokázal na dvakrát překonat Mazánka, který je ihned po začátku utkání v pořádném zápřahu.

08:24
    Tomáš Pešek sice obral o míček Časara, jenže poté o něho opět přišel. Velká škoda pro hosty.

08:52
    Martin Ulman se nedokázal dostat do brejku, protože pas od Žáka byl nepřesný.

09:32
    Sparta pokračuje v dominantním výkonu. Ke střele se odhodlal Jan Marvánek, nicméně jeho pokus letí těsně nad.

10:09
    Útočným faulem se provinil hostující Martin Fajt.

10:35
    Domácí podrželi balonek na svých čepelích, protože nechtěli riskovat chyby při střídání.

11:36
    Aktuálně třetí tým tabulky hraje jak Barcelona, ale zatím jim chybí Messi, který by využil drtivého tlaku týmu.

12:22
    Martin Grlický vlétl do útoku ve velkém stylu. Nakonec pro hosty vybojoval výhodu rozehrávky.

12:31
    Brno ji zazdilo a Sparta prchala do útoku. Michal Kareš ovšem nedokázal ve finální fázi procpat balonek přes Mazánka.

13:11
    Dominik Bartoš si udělal útočný výlet až za bránu Buldoků. Hosté udělali oproti úvodu sezóny obrovský pokrok v defenzívě, která působí hodně pevně.

13:33
    Jan Galuszka sice udělal lajdáckou chybu, jenže i Časar si neporadil s balonkem ideálně.

14:07
    Jan Vojtíšek nedokázal sám překonat červený val. Setkávají se týmy, které mají hru postavenou na defenzívě.

14:47
    V tomto střídání se nic extra neděje. Domácí posílají balonek ze strany na stranu, jenže nic z toho nemají.

15:20
    Martin Ulman táhlou střelou od levého mantinelu nechal vyniknout Beneše, který potvrzuje své vysoké kvality..

16:17
    Opět dobrá obrana Brna zastavila atak Sparty. Kromě branky Ujheleyiho to mají naprosto pod kontrolou.

17:02
    První třetina se nám chýlí k závěru a stále svítí na světelné tabuli netypicky jen jednička a nula. Snad se to brzy rozjede.

17:39
    Brno svůj další útok hráli hlavně u mantinelů. Dál je domácí obrana nepustila.

17:59
    Ondřej Svatoš tvrdě srazil na zem mladičkého Petra Koláčného, který se ne a ne zvednout ze země. Tohle mohli rozhodčí ocenit dvouminutovým trestem.

18:30
    Buldoci opět skvěle ubránili laxní kombinaci domácích, kteří potvrzují, že v posledních utkáních nemají moc dobrou střeleckou mušku.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:54
    Sparťané dohráli zbytek první periody v držení na balonku a do kabiny odcházejí s nejtěsnějším možným vedením.

20:00

Druhá třetina začne zhruba za deset minut.

Sledovali jsme první třetinu utkání mezi Spartou a Brnem, která končí výhrou domácích 1:0 díky trefě Lukáše Ujhelyiho z 2.minuty. Zbytek třetiny byl hodně defenzivní z obou stran. Uvidíme, co nám přinese druhá část tohoto důležitého utkání.

20:01

20:01
    I toto úvodní buly vyhrál hostující mančaft.

20:30
    Brno první minutu kombinuje na své polovině hřiště a hledá volné prostory k bráně Beneše.

21:11
    Luka Časar byl faulován Janem Vojtíškem, který ho poslal až za mantinel.

21:37
    Sparťanským hráčům se první útok druhé periody nepovedl a Brno může opět dlouhodobě kombinovat na své polovině.

22:23
    Radim Křenek lehce získal balonek od Žáka, který nedokázal nalézt Ulmana.

22:47
    Pěkná akce Tomáše Peška skončila na Garčarovi, který zachránil svůj celek od pasu na Koláčného, který by se zřejmě nemýlil.

23:07
    Brno je pod velkým tlakem, domácí se nebojí napadat až k Mazánkovi.

23:55
    I druhá třetina je ve znamení pevných obran. Gólové hody nejspíš nepřijdou.

24:11
    Nedovolený zákrok Lukáše Michálka, který sekl Michala Zemana.

24:58
    Jakub Burian selhal v rohu mantinelu na Surkošovi. Tento expardubický útočník neoplývá dobrou formou.

25:42
    Uspávají pětiminutovka je za námi. Vzbudit fanoušky se pokusil Garčar, nicméně jeho pokus letí těsně vedle levé tyče.

26:16
    Dominik Bartoš se neodhodlal ke střele. Nakonec ale i tak přišel o balonek.

27:05
    Martin Ulman perfektně vybojoval tělem balonek u mantinelu a potvrzuje své zkušenosti z juniorské reprezentace!

27:35
    Adam Konečný chyboval v rozehrávce. Naštěstí pro jeho minutáž selhal i Svatoš.

28:01
    Polovina utkání se nám chýlí ke konci a Sparta drží své hubené vedení.

28:51
    Martin Fajt vystřelil z poloviny hřiště. Martin Beneš musel předvést těžký zákrok.

29:20
    Michal Kareš nedokázal tečovat dalekonosný pokus Svatoše.

30:45
    Adam Konečný tentokrát svým dobrým pohybem donutil domácí k chybě. Beneše je ovšem neomylný.

31:27
    Jan Vojtíšek v dobré pozici mizerně střílí nad.

31:47
    Ondřej Svatoš nehraje povedené utkání. Navíc minimálně jednou za své střídání pošle někoho na zem.

32:57
    Rozhodčí signalizují vyloučení jednoho z domácích hráčů. Brno bude mít vlekou šanci na vyrovnání.

33:16
    Vyloučení v týmu ACEMA Sparta Praha (Robert Košir – 2 min., Sekání).

33:34
    Úvod přesilové hry sehráli hosté mizerně díky laxní přihrávce Grlického.

34:05
    Martin Beneš lapil míček do rukavic a poté ihned hodil balonek až k Mazánkovi.

35:16
    Domácí v plném počtu. Sparta Praha ubránila své první oslabení v tomto utkání a vylepšuje si tak již dobrou statistiku.

35:45
    Sparta kombinuje kolem poloviny hřiště. Dál snad ani nechce jít.

36:37
    Rychlý protiútok zkazil Časar, který nesmyslně hledal Svatoše na ose hřiště.

37:07
    Jan Mazánek fantasticky chytá pokus Jakuba Buriana, který příklepem trefil pouze levou ruku brněnského brankáře.

37:32
    Sparta střílí druhou branku v utkání! Autorem branky je LUKA ČASAR, který přidává veledůležitou druhou branku po teči střely od Zemana Asistence: Michal Zeman.
    37:32 Luka ČASAR - 2:0

38:03
    Adam Konečný neviděl možnou cestu k brance, a tak radši přihrál zpět na své spoluhráče do obrany.

38:18
    Vyloučení v týmu ACEMA Sparta Praha (Michal Kareš – 2 min., Nedovolené vrážení).

38:47
    Bulldogs právě vstřelili branku!
    Brno využívá svou druhou přesilovou hru! Autorem branky je MARTIN FAJT, který bekhendem dorazil střelu Grlického. Asistence: Martin Grlický.
    38:47 Martin FAJT - 2:1

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:46
    Martin Fajt nedokázal v dobré pozici přihrát na dobře postaveného Vojtíška.

40:00

Třetí třetina začne zhruba za deset minut.

Sledovali jsme druhou třetinu mezi Spartou a Brnem, která končí remízou 1:1. Celkově vedou domácí 2:1 a jsou o krok blíž ke třem bodů. Jako první se v druhé třetině trefil Časar, který dorazil střelu Zemana. Podobná branka padla i na druhé straně, kde Fajt bekhendem dorazil pokus Grlického. Uvidíme, co nám přinese poslední třetina utkání.

40:01

40:01
    Úvodní buly třetiny třetiny vyhrál domácí Milan Garčar.

40:53
    Marvánkova rána letí do autu, protože Koláčný jí zblokoval svou holí.

41:28
    Jan Mazánek předvedl parádní zákrok po střele Jana Marvánka, který se nám v této třetině nějak rozsřílel.

42:01
    Brno stále hraje do obrany velice dobře a stále má naději na bodový zisk z tohoto těžkého utkání.

42:27
    Adam Konečný opět chyboval a jen díky Koláčnému hosté neinkasují.

43:56
    Obrovská šance Buldoků! Adam Konečný se ocitl osamocen před prázdnou klecí domácích, jenže jeho tragická střela letí do boční sítě.

44:16
    Sparta uklidňuje situaci po hostující mega šance naprosto zbytečně dlouhou rozehrávkou.

44:32
    Lukáš Ujhelyi a jeho táhlí střela končí na bloku Petra Koláčného, který se znamenitě vrátil do obranného postavení.

45:16
    Na druhé straně se Koláčný pokusil o podobnou střelu, jenže ještě před vysláním střely mu byl odebrán balonek od Garčara.

45:28
    Buldoci vybojovali balonek a mají šanci srovnat stav utkání na 2:2.

46:40
    David Ježek v dobré pozici míjí bránu Mazánka, který je nejspíš nejlepším hráčem svého týmu v tomto utkání.

47:01
    Radim Křenek hledal na ose hřiště Garčara, jenže jeho pokus tahem končí v dalším oranžovém bloku.

47:39
    Petr Koláčný nedokázal dorazit odražený balon před ležícím Benešem.

47:47
    Vyloučení v týmu Bulldogs Brno (Jan Novotný – 2 min., Sekání).

48:08
    Dobrá rána Marvánka letí těsně vedle Mazánkovy brány. Tlak Sparty sílí.

48:28
    Další dvě střely domácích letí do dalších úspěšných bloků.

49:35
    Autorem branky je MAREK ZOUZAL, který dostal parádní přihrávku od Svatoše a jeho střela z pravého křídla se štěstím překonala skvěle chytajícího Mazánka. Asistence: Ondřej Svatoš.
    49:35 Marek ZOUZAL - 3:1

49:35
    Oddechový čas pro hosty.

50:05
    Dnešní utkání sleduje 152 diváků.

50:30
    Sparta jde do trháku! Autorem branky je JAN MARVÁNEK, který zužitkoval pas od Prunera a střelou z první překonává Mazánka, který smutně kývá hlavou. Asistence: Matěj Pruner.
    50:30 Jan MARVÁNEK - 4:1

51:04
    Sparťané si vytvořili komfortní náskok, který udržují držením balonku na polovině Brna.

51:29
    Střídání připomínalo šermovačku, kde se oba celky na polovině hřiště přetahovaly o balonek.

52:24
    Ondřej Svatoš podklouzl. Naštěstí pro něho byl dostatečně rychlý, aby udržel balonek před Konečným.

53:31
    Robert Košir obehrál Vojtíška, který zazmatkoval u své vlastní branky.

53:50
    Nevypadá to, že by Brňané měli síly na obrovský obrat. Sparta si konec utkání kontroluje.

54:56
    Další minuta oběhla pro domácí strašně rychle, neboť celou dobu drželi balonek na své polovině.

55:24
    Buldoci se snaží o tlak, jenže se nemohou dostat přes skvělou obranu Sparty, která je celou sezónu velice dobrá.

55:55
    Útočným faulem se provinil Martin Fajt, na kterém lze vyčíst beznaděj.

56:32
    Ondřej Svatoš v brejku dva na jednoho nedokázal nalézt Časara.

56:56
    Autorem vlastní branky je JAKUB MAREK, který špičkou levé boty posílá balonek za záda Mazánka, který neměl žádnou šanci na zákrok.
    56:56 Jakub MAREK - 5:1

57:10
    Sparta již dohrává konec utkání na své útočné polovině, kde se snaží vylepšit útočnou složku hry další brankou.

58:14
    Buldoci to zkoušejí v šesti hráčích v poli!

58:37
    Hosté i přes početnou výhodu ještě nevystřelili. Toto utkání již prohrají.

59:00
    Poslední minuta základní hrací doby.

59:47
    Poslední hřebíček do rakve Buldoků! Autorem branky je MATĚJ PRUNER, který trefuje odkrytou klec Brna. Sparta tak toto utkání vyhrává 6:1! Asistence: Jan Marvánek.
    59:47 Matěj PRUNER - 6:1

Sledovali jsme utkání mezi Spartou Praha a Bulldogs Brno, které sice končí drtivě 6:1, jenže utkání bylo mnohem vyrovnanější. Brno drželo až do 50.minuty dobrý výsledek 2:1, jenže poté Sparta dala dvě rychlé branky a zbytek utkání si již zkušeně pohlídala. Sparta tak zůstane po tomto kole nadále na skvělém třetím místě, Brno bude dál bojovat o play-off.

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou. (19:55:53)

Ondřej Klos

Hledáme zpravodaje pro tým ACEMA Sparta Praha. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 2. Ujhelyi (Kareš), 38. Časar (Zeman), 50. Zouzal (Svatoš), 51. Marvánek (Pruner), 57. Marek (vla.), 60. Pruner (Marvánek) – 39. Fajt (Grlický)

Rozhodčí: Lukáš Čížek a Lukáš Laštovička