1:0 (1:0)
FC Sochaux
Pondělí 07.01.2019, 20:55 • Stade Pierre-Mauroy, Lille • Francouzský pohár

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:55.

Hezký pondělní večer všem fanouškům francouzského fotbalu. Dnes těsně před devátou hodinou večerní se odstartuje mimo jiné také utkání 8. kola francouzského poháru Coupe de France mezi domácím týmem Lille OSC a hostujícím FC Sochaux. Domácí fotbalisté jsou jako účastník Ligue 1 jasným favoritem. V nejvyšší soutěži se jim daří a aktuálně jsou na druhém místě za vedoucím PSG. Naopak FC Sochaux se po letech v nejvyšší soutěži aktuálně trápí ve druhé lize, kde mu patří až šestnáctá příčka. Je tedy jasné, že všechny trumfy budou mít v rukou domácí fotbalisté.

Lille OSC: Maignan – Celik, Dabila, Soumaoro, Kone – Soumare, Thiago Maia – Pepe, Bamba, Luiz Araujo – Leao.
    Náhradníci: Jakubech – Edgar Ie, Gabriel, Niasse, Ouro-Sama, Pied, Remy.

FC Sochaux: Ati-Zigi – M'Bakata, Paez, Ruiz, Sans – Daham – Owusu, Emanuel – Fuchs, Navarro, Sane.
    Náhradníci: Prevot – Agoume, Nsakala, Tope, Nando.

1

2
    Míč proti noze dostal dobře Sané, jeho pokus o zakončení ale zamířil vysoko nad bránu.

4
    Hosté jsou v úvodu zápasu aktivnější. Přesto se zatím hraje hlavně ve středu pole.

5
    Araujo si sebíhal do vápna na kolmou přihrávku, avšak jeho následná zpětná přihrávka k ničemu nevedla.

7
    Araujo se dostal znovu k balonu. Nyní střílel zpoza vápna, avšak levačkou poslal balon po zemi mimo.

9
    Domácí rychle převzali iniciativu a během krátkého sledu kopali dva rohové kopy. K přímému ohrožení brány se ale nedostali.

11
    Sledujeme zajímavou podívanou. Hraje se od vápna k vápnu a oba celky hrají aktivně.

13
    Domácí nyní dlouze kombinovali na polovině Sochaux, avšak až přímo k bráně soupeře se nedostali.

15
    Hosté hrají ze zajištěné obrany. Když už se k míči dostanou, dokáží být také nebezpeční.

16
    Ve vápně se k míči dostal Fuchs, jeho rána zamířila mezi nohy obránce a následně také vedle pravé tyče domácí brány.

18
    Hraje se opět na polovině hřiště. Nadále ale sledujeme velmi zajímavý fotbal.

20
    Na zemi se ocitl Sané, míč budou mít hosté. Je to zajímavá standardka z pravé strany.

21
    Přímo na bránu se pokoušel vystřelit Anderson, jeho rána levačkou ale nebyla nebezpečná a skončila mimo.

23
    Domácí fotbalisté mají nadále opticky více ze hry, ale k přímému ohrožení brány to stále nevede.

25
    Hraje se ve velkém tempu. Oba celky hrají odlišným způsobem. Zatímco domácí hlavně kombinují po zemi, hosté spíše nakopávají.

27
    Další pokus o útočnou akci domácího celku skončil útočným faulem na polovině Sochaux.

30
    Z levé strany centroval Anderson a do odraženého balonu se opřel Owusu. Jeho rána šla ale hodně mimo.

31
    Máme za sebou již třicet minut hry a žádnou velkou gólovou šanci jsme zatím neviděli.

32
    Po celkem slušném úvodu zápasu se hra nyní trochu zpomalila a především domácí se již tolik k míči na polovině soupeře nedostávají.

33
    Na pravé straně měl prostor M'Bakata, více než autové vhazování pro svůj tým ale vybojovat nedokázal.

34
    Po trochu kostrbatém protiútoku domácích byl u balonu ve vápně Pepe, jenže nedokázal vystřelit ani přihrát.

35
    Pepe nyní atakoval obránce Ruize, který trochu v nouzi nasměřoval balon na vlastní bránu. Zasahovat musel Ati-Zigi, který balon vyrazil před sebe. Pepe chtěl odpískání nedovolené malé domů, pokračuje se ale ve hře.

37
    První poločas pomalu spěje ke svému konci. V posledních minutách sledujeme hlavně boj.

39
    Lille právě vstřelilo branku!
    Domácí jsou za aktivitu odměněni gólem na 1:0: Do vápna vnikl Pepe, tam si položil posledního obránce a po jeho centru se na malém vápnu prosadil hlavou LUIS ARAUJO.
    39. Luis ARAUJO - 1:0

42
    Nyní se k balonu dostal opět Araujo, jeho rána levačkou skončila nad bránou hostujícího gólmana.

44
    Žlutou kartu dostává Rafael Páez (FC Sochaux).

45
    Začala poslední minuta prvního poločasu. Je jasné, že se moc vzhledem k plynulosti hry nastavovat nebude.

45+1
    Nastavovat se bude jedna minuta.

45+2
    Domácí kopali v závěru poločasu ještě přímý kop. Střílený centr do vápna posílal Pepe a hlavičkující spoluhráč poslal balon v pádu dva metry mimo.

45+2

Máme za sebou první poločas zápasu mezi Lille a Sochaux v rámci francouzského poháru. Domácí fotbalisté byli aktivnější a po zásluze se dostali v závěru poločasu do vedení, když se hlavou po centru Pepeho prosadil Brazilec Araujo.
    Domácí vedou 1:0

46

46
    Hned po výkopu se k technické střele z hranice vápna dostal Bamba, míč ale poslal jen do míst, kde stál gólman Ati-Zigi.

48
    Domácí jsou v úvodu druhého poločasu jasně lepší a hostující gólman Ati-Zigi si připsal další zákrok po střele Koneho.

50
    Hráči Lille chtějí očividně v úvodu druhé půle definitivně rozhodnout o svém postupu. Mají velkou převahu.

52
    Domácí jsou znovu u míče a opět vymýšlejí, jak se přiblížit k bráně soupeře.

54
    Hosté se pomalu nadechují a srovnávají hru. Skóre zatím ale nadále vyzvnívá pro domácí.

56
    Anderson dostal nyní balon až k Sanému, toho ale vychytal skvělý gólman Maignan!
    56. Sané ve velké šanci

57
    Střídání v týmu FC Sochaux: ze hřiště odchází Daham, přichází Agoume.

59
    Domácí po velké šanci soupeře hrají očividně opatrněji. Snaží se držet hodně balon a nikam se neženou.

62
    Celik posílal z pravé strany do vápna zajímavý centr na Arauja, ten patičkou zády k bráně ale nezamířil přesně.

63
    Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Rafael Leão, přichází Loic Rémy.

64
    Žlutou kartu dostává Soumare (Lille OSC).

65
    Střídání v týmu FC Sochaux: ze hřiště odchází Anderson, přichází Temitope Obadeyi.

66
    Hosté kopali rohový kop. Po centru do vápna se ale v pohodě k balonu dostal domácí gólman.

68
    Tempo hry se začíná pomalu opět zvyšovat. Po útočné akci domácích tu bude také rohivý kop pro Lille.

69
    Po rozehrávce nakrátko centroval do vápna Pepe, dobře střežený Dabila se ale k zakončení nedostal.

70
    Domácí jsou opět u míče. Jejich snažení ale ani tentokrát zatím k ničemu nevede.

71
    Po centru z pravé strany se z ničeho nic dostal k hlavičce Rémy, míč ale poslal asi metr nad břevno.

72
    Hráči Lille mají zatím otěže zápasu ve svých rukou. Avšak vedení 1:0 je samozřejmě nevyzpytatelné.

74
    Z dálky to levačkou zkusil domácí Pepe, jeho slabý pokus nenadělal brankáři problémy.

76
    Hosté se potřebují nadechnout k závěrečnému náporu. Do konce zápasu chybí něco přes čtvrt hodiny.

76
    Střídání v týmu FC Sochaux: ze hřiště odchází Abdoulaye Sané, přichází Luther Archimède.

79
    Po pravé straně vnikl do vápna Pepe, jeho ránu ale dokázal gólman Ati-Zigi vyrazit.
    79. Pepe poslal míč jen do brankáře

80
    Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Adama Soumaoro, přichází Edgar Ié.

82
    Domácí fotbalisté zatím hraji v závěru přesně tak, jak potřebují. Drží balon na polovině soupeře.

84
    Pokus o útočný výpad hostů skončil ofsajdem, ve kterém byl Archimède.

86
    Hosté to ještě zkoušejí, avšak především v defenzivě za sebou nechávají velká okénka.

86
    Nyní se právě domácí dostali k protiútoku a tvrdě střílející Pepe zaměstnal gólmana Ati-Zigiho.

87
    Pepe poslal míč na Bambu, jeho rána byla ale zblokovaná.

88
    Celik postal do vápna centr na nabíhajícího Pepeho, který dokázal dopravit balon do brány. Gól ale neplatí, protože Pepe byl v evidentním ofsajdu.
    88. Gól Pepeho neplatil kvůli ofsajdu

90
    Začala poslední minuta normální hrací doby. Domácí mají balon a nikam se neženou.

90+1
    Nastavovat se budou tři minuty.

90+2
    Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Luiz Araujo, přichází Gabriel Dos Santos.

90+3
    Hosté mají čas na poslední akci. Budou to mít ale velmi těžké.

90+3
    Tak je tu ještě rohový kop pro Sochaux.

90+3
    Po centru do vápna sice někdo z hostů padle ve vápně a hlasitě vykřikl, penalta se ale nepíská. Následně se do balonu opřel M'Bakata, balon poslal ale hodně mimo.

90+3

Je tu konec zápasu francouzského poháru mezi domácí Lille OSC a hostujícím FC Sochaux. Domácí potvrdili roli favorita a bez větších problémů vyhráli 1:0, když jedinou branku zápasu vstřelil v prvním poločase Luis Araujo. Domácí byli i ve druhém poločase lepším týmem a na zasloužený postup se ani moc nenadřeli.. (22:49:21)