Lipt. Mikuláš – Žilina 4:0 (kon.) | Nitra – Košice 3:4 (kon.) | Trenčín – Detva 5:4 (kon.)
Banská Bystrica – Miskolc 2:3 (1:2 po s.n.) | Poprad – Nové Zámky 2:5 (kon.) | MAC Budapešť – Zvolen 2:3 (po pr.)
HK Nitra
3:4 (1:1, 0:1, 2:2)
HC Košice
Neděle 13.01.2019, 16:00 • Nitra aréna (Nitra) • Tipos Extraliga (SR) • 42. kolo

Ode mne to je pro dnešní utkání již vše, přeji Vám příjemný zbytek nedělního večera a u dalších textových přenosů se budu těšit na počtenou. (18:29:22)

Hrdinou dnešního utkání je LADISLAV NAGY, který minutu před koncem vybojoval pro svůj tým tři body. V dnešním vyrovnaném utkání jsou tedy šťastnější hosté, kteří tak Nitru přeskakují v tabulce.

59:29
    Domácí hrají v šesti. Uviíme, jestli se jim podaří vyrovnat.

58:59
    Košice vstřelily branku!
    "Oceláři" jdou do vedení a vypadá to, že to bude vítězná branka. Jako správný kapitán se projevil LADISLAV NAGY, který ze samostatného úniku prostřelil Šimbocha. Asistence: Jakub Suja.
    Nagy (KOS) - 3:4

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:59
    Dudáš je za vlstní brankou napadaný, Slovák mu nechce nechat čas na rozehrávku.

55:56
    Oba týmy nyní hrají z obrany, nechtějí udělat žádnou chybu.

53:59
    Nitra právě vstřelila branku!
    A máme vyrovnáno. SAMUEL BUČEK využil zaváhání hostující obrany. Asistence: Dalibor Bortňák, Branislav Rapáč.
    Buček (NIT) - 3:3

53:49
    Čas se Nitře povážlivě krátí.

Dnešní utkání sleduje 2.895 diváků.

52:41
    Šimboch nyní vytáhl jsou branku a drží tak šance Nitry.

52:23
    Košice jsou usazeni v útočném pásmu, Nitře nedávají šanci se osvobodit.

50:57
    Vyloučení v týmu HK Nitra (Versteeg – 2 min., sekání).

49:49
    Máme tu kontaktní branku domácích, kteří využívají přesilovou hru. Škorvánek vyrazil puk a LANE SCHEIDL ho v klidu uklidil za jeho záda. Asistence: Juraj Majdan, Graeme McCormack.
    Scheidl (NIT) - 2:3

49:40
    Vyloučení v týmu HC Košice (Koch – 2 min., nedovolené bránění).

48:48
    Slovák nyní vystřelil místo toho, aby přihrál. Škorvánek předvedl pěkný zákrok.

47:41
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HK Nitra (Morrison – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu HC Košice (Dudáš – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku).
    46:46 Spilár (KOS) - 1:3

46:46
    "Oceláři" jdou do dvoubrankového vedení. Nejpéle se na brnkovišti zorientoval GABRIEL SPILÁR, který poslal puk za Šimbocha. Asistence: Tomáš Hričina, Igor Ignatuškin.

45:59
    Domácí jsou usazeni v útočném pásmu, kde si vytvářejí tlak.

45:01

44:55
    Košice vyhazují.

43:44
    Nitra se aktivně snaží o vyrovnání. Blackwater svoje zakončení zamířil mimo branku.

43:01
    Vyloučení v týmu HC Košice (Koch – 2 min., držení).

41:56
    Košice se dostaly do nebezpečného zakončení, byl však odpískán ofsajd.

41:31
    Pěkná akce domácích, ale chybělo přesné zakončení.

40:01

Další třetina začne přibližně v 17:49.

Po druhé třetině vedou "Oceláři" 2:1. Jedinou branku druhé třetiny dal Lušňák. Domácí měli několik dobrý šancí na vyrovnání, ale chybí jim i trochu štěstí v koncovce.

Uvidíme co přinese třetí třetina, jestli se domácí dočkají vyrovnání a nebo si Košice odvezou všechny tři body.

40:00

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:29
    Obrovská šance Nitry. Slovák se řítil na branku, kde viděl na pravé straně volného spoluhráče. V poslední chvíli do přihrávky vložil hůl jeden z hostů a zabránil tak jasnému gólu.

37:49
    Majdan vyzkoušel Škorvánka, ten byl na místě.

36:27
    Nitra je natlačená v útočném pásmu, zatím na Škorvánka nevystřelila.

35:01
    Šimboch si připisuje důležitý zákrok, po kterém drží stále jednobrankové vedení Košic.

34:03

33:16
    Nitra hraje toto oslabení zatím výborně, Košice k ničemu zatím nepustila.

32:03
    Vyloučení v týmu HK Nitra (Mezei – 2 min., vysoká hůl).

31:51
    "Oceláři" využívají přesilovou hru a jdou v zápase podruhé do vedení. PATRIK LUŠŇÁK šikovně obkroužil branku a uklidil puk do sítě. Asistence: Jere Pulli, John Brophey.
    Lušňák (KOS) - 1:2

30:13
    Vyloučení v týmu HK Nitra (Morrison – 2 min., krosček).

29:47
    Nitra drží Košice pod tlakem, nedokáže ovšem využívat své šance.

28:39
    Škorvánkovy vypadlo lehké nahození z hole Raise, k dorážce se nikdo z domácích nedostal.

28:23
    Suja se snažil překvapit Šimbocha, ten byl pozorný. Vhazování po jeho levici.

27:11
    Buček nyní zazdil pěknou šanci, když před nmí zívala odkrytá branka.

26:20
    Slovák napřáhl, trefil pouze spoluhráče Rapáče a to do tváře. Hra je proto přerušená.

26:02
    Morrison to vyzkoušel od modré, jeho tvrdá střela zamířila vedle.

25:08
    Vyloučení v týmu HC Košice (Klíma – 2 min., vysoká hůl).

23:47
    Druhá třetina nemá rozhodně takové tempo jako ta první, hra se nyní kouskuje, což neprospívá obrazu hry.

23:26
    Škrovánek se nenechal překvapit, nahození Čaládiho hostující brankář schoval na těle.

22:42
    Košice se nemohou dostat do tempa, domácí drží puk častěji na svých hokejkách.

21:24
    Do prostřední části vstoupily lépe domácí. Důkazem toho je dva icingy na straně "Ocelářů".

20:01

Další třetina začne přibližně v 16:52.

Po první třetině mám stav utkání 1:1. Skóre otevřel Jokeľ po přihrávce od Žitného. Za domácí vyrovnal ve vlastním oslabení Scheidl. První třetina také přinesla množství osobních soubojů, neproměněných samostatných úniků a vyloučení.

20:00

19:07
    Buček se dostal do samostatného nájezdu, ale nepromněnil ho.

17:51
    Scheild našel Kerbašiana, který z první minul branku.

17:09
    Temo zápasu se nyní ke konci třetiny trochu uklidnilo.

15:53
    Lantoši předvedl svojí rychlost, díky které se dostal do úniku. Ten nepromněnil.

14:54
    Košice vyhazují na Šimbocha.

14:27
    Vyloučení v týmu HK Nitra (Rapáč – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Košice (Dudáš – 2 min., hrubost).

14:27
    Menší potyčka, rozhodčí se nakonec domlouvají.

13:21
    Vyloučení v týmu HC Košice (Šedivý – 2 min., nedovolené bránění).

12:46
    Máme vyrovnáno. Nitra udeřila ve vlastním oslabení. LANE SCHEIDL se protáhl po pravém křídle před Škorvánka, kterého překonává. Bez asistence.
    Scheidl (NIT) - 1:1

11:27
    Košice jsou usazeni v útočném pásmu, jako první v přesilové hře vystřelil Spilár.

11:14
    Vyloučení v týmu HK Nitra (Rais – 2 min., hákování).

10:57
    Hrušík se prodral přes obránce, zastavil ho až zákrok Škorvánka.

09:47
    U branky domácích byl "šrumec", "Oceláři" puk do sítě za Šimbocha nedostaly.

09:23
    Nitra mohla vyrovnat, ale nebyla přesná v zakončení.

08:51
    Kromě rychlého hokeje sledujeme také množství osobních soubojů, ani jeden z týmů si ni nedaruje.

07:48
    Zapás se zatím hraje ve velkém tempu, touš léta z jedné strany na druhou.

06:06
    "Oceláři" jdou do vedení. Žitný objel branku nahazoval na branku, kde byl přichystaný OLIVER JOKEĽ. Asistence: Roman Žitný, John Brophey.
    Jokeľ (KOS) - 0:1

05:14
    Domácí měli na hokejce vedoucí branku. To by museli využít výbornou akci na jejímž konci byl Róbert Lantoši.

05:03
    Šimboch musel být pozorný, proti teči těsně před ním.

04:15

03:18
    Nagy mohl v oslabení otevřít skóre, ale trefil pouze tyčku.

02:15
    Vyloučení v týmu HC Košice (Ignatuškin – 2 min., vysoká hůl).

01:31
    První střelu zaznamenal od modré čáry Versteeg, "Oceláři" puk na Škorvánka nepustily.

00:01

HK Nitra: Šimboch (Foltán) – Mezei, McCormack, Korím, Morrison, Pupák, Versteeg, Rais, Fominykh – Lantoši, Slovák, Blackwater – Scheidl, Kerbashian, Majdan – Buček, Bortňák, Rapáč – Hrušík, Kollár, Čaládi

HC Košice: Škorvánek (Habal) – McDowell, Dudáš, Koch, Pulli, Michalčin, Šedivý, Kafka, Cibák – Spilár, Suja, Nagy – Lušňák, Galamboš, Hričina – Klíma, Ignatuškin, Petráš – Žitný, Brophey, Jokeľ

Rozhodčí: Peter Stano, Milan Novák – Miroslav Kollár, Peter Rojík – Vladimír Mihálik.

Poslední vzájemné zápasy

2018 Nitra – Košice 5:3
    2018 Košice – Nitra 6:1
    2018 Košice – Nitra 3:1

HC Košice

„Oceláři“ se nachází po 43 odehraných zápasech na 4. místě z 12. V sezoně 25 zápasů vyhráli, 6 remizovali a 12 prohráli se skóre 142:98. Nejlepším střelcem týmu je Ladislav Nagy s 30 zásahy. Bodování týmu vede také Ladislav Nagy, který si zatím připsal (30+23). Na venkovních kluzištích si HC Košice zatím z 20 zápasů připsali bilanci 10-2-2-6 a skóre 60:44.

HK Nitra

Nitra se nachází po 43 odehraných zápasech na 2. místě z 12. V sezoně 24 zápasů vyhrála, 8 remizovala a 11 prohrála se skóre 167:106. Nejlepším střelcem týmu je Judd Blackwater s 25 zásahy. Bodování týmu vede Róbert Lantoši, který si zatím připsal (17+32). Na domácím ledě si HK Nitra zatím z 22 zápasů připsala bilanci 16-1-2-3 a skóre 96:44.

Příjemné nedělní odpoledne všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu ze „šlágru“ 42. kola Slovenské extraligy, které přinese utkání mezi HK Nitra a HC Košice. Úvodní buly je stanoveno na 16:00 hodin. Zápasem vás provede Jan Přikryl.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Jan Přikryl

Branky a nahrávky: 13. Scheidl, 50. Scheidl (Majdan, McCormack), 54. Buček (Bortňák, Rapáč) – 7. Jokeľ (Žitný, Brophey), 32. Lušňák (Pulli, Brophey), 47. Spilár (Hričina, Ignatuškin), 59. Nagy L. (Suja)

Diváci: 2.895