Kobra – K. Vary 1:9 (kon.) | Žďár n/S – Mladá Boleslav 0:7 (kon.) | Liberec – Kladno 4:5 (po pr.)
PZ Kladno – Chomutov 3:2 (kon.) | Tábor – Č. Budějovice 3:4 (kon.) | Plzeň – HC Litvínov 0:3 (kon.)
Havířov – Zlín 3:4 (po pr.) | Sparta – Třemošná 5:1 (kon.) | Mountfield HK – Slavia 3:4 (kon.)
HK MD Šumperk – Vsetín 3:6 (kon.) | Pardubice – Vítkovice 2:4 (kon.) | Kometa Brno – Třinec 4:2 (kon.)
Olomouc – Warriors Brno 2:3 (kon.) | Havlíčkův Brod – Jihlava 2:1 (po pr.) | Přerov – Technika Brno 6:1 (kon.)
AZ Havířov
3:4 (1:0, 0:1, 2:2 - 0:1)
Berani Zlín
Čtvrtek 17.01.2019, 17:30 • Gascontro Aréna, Havířov • Extraliga dorostu • Nadstavba B

Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu 8. kola nadstavbové skupiny B extraligy dorostu mezi AZ RESIDOMO Havířov – PSG Berani Zlín.

AZ RESIDOMO Havířov
    Havířovští dorostenci jsou v tabulce šestičlenné skupiny na třetím místě se ziskem 14 bodů. V nadstavbové skupině si zatím připsali 4 výhry a 3 prohry. Naposledy podlehli v sobotu 2:7 v Ostravě lídrovi skupiny Vítkovicím.

PSG Berani Zlín
    Zlínští mladíci jsou v tabulce pátí se ziskem 10 bodů za tři výhry a dvě porážky. Naposledy v sobotu porazili druhý tým tabulky Kometu 4:1.

Oba týmy se letos střetly už třikrát. Nejprve AZ doma prohrál 1:2p, ale pak vyhrál dvakrát ve Zlíně – 8:3 a 4:2.

Kdo vyhraje tentokrát uvidíme ve čtvrtek večer, utkání začíná v 17:30.

AZ RESIDOMO Havířov: Zlatnický (Novak) – Wlodara, Bílek, Dobeš, Kremnický, Kubíček P., Kubíček R., Zmarzlák – Mikula, Žák, Pavlačka, Moškoř, Kolat, Becher, Urbančík, Vojkůvka, Szturc, Bárta, Horváth

PSG Berani Zlín: Hamrla (Synek) – Šimášek, Sýkora, Burian, Čapka, Šindelek, Hoferek – Nábělek, Chludil, Tomeček, Ševčík, Čechmánek, Mojžíš, Laciga, Ramert, Frömel, Kráčalík, Jakeš, Lavička

Rozhodčí: Šutara – Kořistka, Janoško.

Právě nám končí předzápasové rozbruslení, utkání za pár okamžiků začne.

00:01

01:19
    Zápas začal oboustranně ve vysokém tempu, ale také s nepřesnostmi na obou stranách.

01:56
    Vojkůvka podnikl rychlý výpad, sám se protlačil přes dva obránce až do zakončení, ale Hamrla jeho střelecký pokus chytá.

02:42
    Další dva zákroky Hamrly proti havířovskému Moškořovi.

02:58
    Icing Zlína.

03:25
    Nahození Petra Kubíčka od modré vyráží Hamrla holí do rohu.

03:43
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Čechmánek.

05:12
    Zmarzlakovo nahození od modré Hamrla jen vyrazil, ale pak svěle pokryl Moškořovu dorážku!

05:32
    Zlín se osvobozuje a toto oslabení už asi ubrání.

05:43

06:00
    AZ po skončení přesilovky ještě zůstal v útočném pásmu a Horváth nebezpečně dorážel na brankovišti.

06:59
    Havířovští jsou stále více na kotouči, teď se ale nedostali z rohu útočné třetiny do zakončení.

07:38
    AZ se provinil přihrávkou rukou.

08:26
    Vojkůvka vyzkoušel pozornost Hamrly z velkého úhlu, ten puk tlumí v lapačce.

08:52
    Pokus o rychlou akci Beranů zastavuje ofsajd.

09:58
    AZ prakticky nepůjčuje hostům puk, Petr Kubíček teď nahodil kotouč ze středního pásma, Hamrla jej s obtížemi odráží do bezpečí.

10:49
    Zlín se dostal po delší době s kotoučem na holi do útočného pásma, střelu Chludila Zlatnický chytá.

11:30
    Další skákavé nahození ze středního pásma, tentokrát od Bárty, teď musel řešit Hamrla.

12:47
    Hraje se v pásmu hostů, ale spíše u mantinelů.

13:35
    Hosté se na chvíli, vyvezením kotouče, osvobozují z tlaku AZetu.

14:12
    Dobešova střela z pravého kruhu končí u Hamrly pod lapčkou.

14:49
    Puk letí ze zlínského pásma přes všechny čáry, ale icing to není.

15:35
    Vojkůvka nahodil puk do brankoviště, kde se za ním tlačil Žák, Hamrla s vypětím všech sil odolal.

16:10
    Buly před Zlatnickým.

16:40
    Havířov právě vstřelil branku!
    Tak nakonec se havířovští ze svého velkého tlaku dočkali zaslouženého vedení., když MARTIN PAVLAČKA z pravé strany ani ne moc prudkou střelou prostřelil Hamrlu – 1:0. Asistence: Gabriel Szturc.

17:40
    Hosté na chvíli na návštěvě v útočném pásmu, ale kromě střely z dálky mimo více nezahrozili.

18:52
    Lavička svůj střelecký pokus neumístil mezi tři tyče.

19:05
    Pavlačka to zkusil z poza obránce, ten ale jeho pokus srazil mimo.

19:53
    Poslední velmi dobrou šanci třetiny měl Horváth po objetí soupeřovy branky, ale Hamrlu nepropálil.

20:00

V první třetině měl AZ velkou převahu, ale brankově se prosadil jen jednou a tak jsou zlínští stále ještě ve hře o body.
    Druhá třetina začne v cca 18:13.

20:01

20:18
    Zlín právě vstřelil branku!
    Druhá třetina začíná vyrovnávací brankou Beranů. Po buly ve vlastním pásmu poslal Šindelek dlouhou přihrávku o mantinel na najetého ŠIMONA FRÖMELA, ten přebruslil obránce a blafákem překonal mezi betony Zlatnického – 1:1. Asistence: Filip Šindelek.

21:41
    Hosté jeli 3 na 1, ale tentokrát Zlatnický střelu z levého kruhu spolehlivě vyrazil.

23:34
    Hra už je mnohem vyrovnanější. Teď se dostal do zakončení Burian, Zlatnický našel puk v lapačce.

24:15
    Další útok hostů, Chludil hledal spoluhráče před brankou, ale ten na kotouč těsně nedosáhl.

24:58
    Buly před Hamrlou.

25:09
    Další Hamrlův zákrok po střele Petra Kubíčka od modré.

25:46
    Horváth ve výborné pozici před zlínskou brankou míří nad!

25:57
    Icing hostů.

26:20
    Na druhé straně se dostal do zakončení Kráčalík, Zlatnický má puk v lapačce.

26:45
    Velká šance AZetu. Rychlý průnik Moškoře však Hamrla pokryl, stejně jako následnou dorážku Dobeše.

27:19
    Hamrla je nyní hodně v permanenci, teď byl pozorný u své pravé tyčky, hra přerušena.

27:45
    Bílkovo nahození od modré, po teči jednoho z havířovských, nadělalo Hamrlovi hodně práce, ale zvládl to.

28:19
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Sýkora – 2 min., podrážení).

29:03
    Havířovští dostali sice kotouč do zlínské branky, ale rozhodčí Šutara gól neuznal, pro posunutí branky.

29:34
    Ofsajd AZetu.

Zlínská branka je opět mimo svou správnou pozici, na led jsou voláni ledaři k její úpravě.

Stále čekáme na ledaře, oba týmy momentálně krouží po ledové ploše.

29:55
    Hra je obnovena, AZ pokračuje v přesilovce a kombinuje v útočném pásmu.

30:15
    Frömel ujel domácí obraně, ale sám před Zlatnikým tentokrát střelou mezi betony neuspěl.

30:19

31:33
    Zlatnický ukryl pod lapačku střelu Tomečka, hra přerušena.

31:51
    Další přesilovka pro AZ. Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Nábělek – 2 min., pozdní dohrání).

32:22
    Szturc se dostal po kombinaci do zakončení na pravém kruhu. Hamrla chytá.

32:38
    Havířovští se sami vyhnali z útočného pásma, ale už jsou zase zpět.

33:33
    Pavlačka se dostal dvakrát do zakončení, ale nebyl důrazný ani přesný.

33:51

34:03

34:40
    Hosté v útočném pásmu, Ramert si vybruslil od mantinelu do zaknčení, Zlatnický chytá.

34:52
    Další zákrok havířovského gólmana přerušuje hru.

35:30
    Na druhé straně další nadějná pozice havířovských, ale jejich střelám dnes chybí razance a přesnost.

36:17
    Icing AZetu.

36:37
    Obránce Petr Kubíček to zkusil od modré, Hamrla má puk ve výstroji.

37:24
    AZ je teď v náporu, hosté se jen brání.

37:32
    První přesilovka pro hosty. Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Vojkůvka – 2 min., držení).

38:10
    Hosté kombinují v útočném pásmu.

38:30
    Szturc vypíchl hostům puk a sám ujížděl na Hamrlu, blafákem jej překonal, ale kotouč se zastavil v brankovišti, odkud jej zlínský bek uklidil do bezpečí.

38:50
    Další samostatný únik havířovskho hráče v oslabení. Moškoř, ale ještě hledal přihrávkou spoluhráče a nakonec z toho nic nebylo.

39:32

40:00

Ve druhé třetině nejprve hosté vyrovnali a chvíli to vypadalo, že bude utkání vyrovnané. Jenže AZ opět převzal iniciativu a jen jeho střelecká nemohoucnost brání tomu, aby v utkání zase vedl.
    Rozhodnout tak musí třetí třetina.

40:01

41:33
    Szturc se tlačil do zakončení na hostujícím brankovišti, ale bránil v práci Hamrlovi a tak rozhodčí hru přerušují.

41:51

42:05
    Urbančík to zkusil po rychlém průniku z levé strany, ale nemířil přesně.

42:43
    Hostující Chludil zůstal ležet na ledě ve středním pásmu, hra přerušena.

Na střídačku nakonec odjíždí sám, tak snad bude v pořádku.

43:30
    Ramert tečoval nahozený kotouč těsně před Zlatnickým. Ten na poslední chvíli kotouč vyráží.

44:48
    Hraje se v rychlém tempu, hra se nyní přelévá ze strany na stranu.

45:48
    Horváth s Szturcem řádně zatopili hostující obraně, ale branka z toho nakonec není.

46:38
    Havířovští nepřesní v rozehrávce, výsledkem je jejich icing.

46:50
    Zlatnický teď střelu Hoferka od modré vůbec neviděl a snad ani neví jak ji vyrazil.

47:55
    Chludil je zpět ve hře, najel si do útočné třetiny s pukem, ale jeho střela byla sražena mimo.

48:28
    Teď na havířovské doslova zívala poloodkrytá zlínská branka, ale nikdo nedokázal zkrotit puk po křížné přihrávce.

49:20
    Na druhé straně musel Zlatnický být pozorný při střele Tomečka.

49:56
    Hamrla dalším zákrokem potvrzuje, že dnes je velkou oporou svého týmu.

50:20
    Ale i Zlatnický drží svůj tým, teď proti jedovaté střele Nábělka.

51:03
    A jsou to nakonec hosté, kdo strhává vedení na svou stranu. ŠTĚPÁN FRÖMEL dostal přihrávku na modrou za obránce, najel si do pásma a přesnou střelou do vzdálenější šibenice upravuje skóre na 1:2. Asistence: Matěj Mojžíš.

52:35

52:42
    Další zlínský gól po rychlé akci a hosté už vedou 3:1. Střelu Frömela Zlatnický jen vyrazil, ale na dorážku LUKÁŠE CHLUDILA užnedosáhl. Asistence Šimon Frömel.

53:03
    AZ rychle snižuje. Hned po vyhraném buly v útočné třetině pálil přesně po ledě k tyči KEVIN HORVÁTH a kotouč končí za Hamrlou. Asistence Denis Bárta a Gabriel Szturc.

54:16
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Moškoř – 2+2 min, hrubost).
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Šindelek – 2+2 min, hrubost).

54:42
    Šindelek a Moškoř jsou za vzájemnou pranici na trestné, hrajeme 5 na 5.

55:45
    Nábělek se dral do zakončení, ale byl zastaven.

56:31
    AZ se snaží tlačit do útočné třetiny, ale moc se mu to nedaří.

57:05
    Naopak hostům se chytře daří držet puk v pásmu Havířova.

57:27
    Hamrla ukryl kotouč, hra přerušena.

57:45
    Pískán icing Zlína.

58:15
    Pavlačka táhl útok AZetu, ale jeho zakončení i následnou střelu Dobeše Hamrla vyráží.

59:03
    AZ to zkouší bez brankáře.

59:32
    Puk zašlápnut ve zlínské třetině. Hra přerušena.

59:32
    Oddechový čas pro domácí.

59:37
    AZ v power-play vyrovnává na 3:3. Szturc vyhrál buly na obránce Petra Kubíčka, jeho bombu Hamrla jen vyrazil a JAN MOŠKOŘ puk poslal po ledě do branky. Asistence Petr Kubíček a Gabriel Szturc.

60:00

Ve třetí třetině se nám hra srovnala a oba týmy se rozstřílely. Hosté nejprve šli do vedení 3:1, ale AZ stihl v závěru vyrovnat. O vítězi utkání tak musí rozhdnout prodloužení.

60:01

60:15
    Chludil se tlačil na brankovišti do zakončení, Zlatnický odolal.

60:35
    Velká šance pro hosty. Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Moškoř.

61:20
    AZ se osvobozuje.

62:10
    Frömel zaváží puk do havířovské třetiny.

62:31
    Hosté přesilovku těsně před jejím koncem využívají. LUKÁŠ CHLUDIL dostal přihrávku na levý kruh a jeho bomba skončila u vzdálenějsí tyče. Asistence Michal Šimášek a Jan Hoferek.

Tak nakonec si Berani odváží z Havířova dva body za výhru 4:3p., přestože dvě třetiny byli domácí jasně lepším týmem. Ale lepší výsledek je stálo neproměňování šancí. Těšit je může alespoň to, že ze stavu 1:3 dokázali srovnat v poslední minutě na 3:3.

Ode mne je to pro dnešek vše, napočtenou u dalších přenosů. (19:47:35)

Tomáš Vlček

Branky a nahrávky: 17. Pavlačka (Szturc), 54. Horváth (Bárta, Szturc), 60. Moškoř (Kubíček P., Szturc) – 21. Frömel (Šindelek), 52. Frömel (Mojžíš), 53. Chludil (Frömel), 63. Chludil (Šimášek, Hoferek)

AZ Havířov: Zlatnický (Novak) – Wlodara, Bílek, Dobeš, Kremnický, Kubíček P., Kubíček R., Zmarzlák – Mikula, Žák, Pavlačka, Moškoř, Kolat, Becher, Urbančík, Vojkůvka, Szturc, Bárta, Horváth

Rozhodčí: Šutara – Kořistka, Janoško