Štafeta žen, 4x6 km, Ruhpolding | Vítěz: Francie (kon.) |
Tour Down Under 5. etapa | Víťaz: Jasper Philipsen (UAE Team Emirates) (kon.) |
Sjezd žen, Cortina d'Ampezzo | Vítěz: R. Siebenhoferová (AUT) (kon.) | | | Sjezd mužů, Wengen | Vítěz: V. Kriechmayr (kon.) |
Týmový závod, HS134, Zakopané | Vítěz: Německo (kon.) |
Sprinty mužů a žen, Otepää | Vítěz: J. Klæbo (NOR) a M. Fallaová (NOR) (kon.) |
Skoky HS118, Chaux-Neuve | Vítěz: F. Rehrl (AUT) (kon.) | | | Běh 10 km, Chaux-Neuve | Vítěz: F. Rehrl (AUT) (kon.) |
konec
SP - sprinty mužů a žen, Otepää
Vítěz: J. Klæbo (NOR) a M. Fallaová (NOR)
Johannes Høsflot Klæbo nezaváhal a vítězí v dnešním klasickém sprintu! Druhý končí Rus Bolšunov a o třetím místě musí rozhodovat cílová fotografie!
|
||
Maiken Caspersen Fallaová vítězí s náskokem 1,40 sekundy před Natalií Něprjajevovou. Třetí je Maja Dahlqvistová.
|
||
Na čele se trhá Fallaová a Ruska Něprjajevová!
|
||
2
|
Stenshagen a Valnes postupují. Na čas z této jízdy už nikdo, naopak Bolšunov z první, který v poslední zatáčce upadl, se díky času přeci jen do finále podívá.
|
|
1
|
O finále si to rozdají jen Norové, po pádu Bolšunova je to jasné!
|
|
2
|
Višnarová nakonec první poměrně s přehledem, druhá Dahlqvistová a třetí Svendsenová.
|
|
1
|
Tak to bylo těsné! Fallaová je první o 1 setinku před Nilssonovou a další 1 setinku před Sundlingovou!
|
|
4
|
A nezvládl to! Hakola je až třetí! Před ním jsou Aune a Skar.
|
|
5
|
Ale pozor, pád!
|
|
2
|
Fallaová je v cíli na prvním místě. Mnohem zajímavější byl ale souboj o druhé postupové místo a v cílovém sprintu porazila Američanka Digginsová právě Něprjajevovou!
|
Sprint mužů
Finále
1. Johannes Høsflot Klæbo (NOR) 3:20,05
2. Aleksander Bolšunov (RUS) +1,51
3. Pål Golberg (NOR) +2,53
4. Eirik Brandsdal (NOR) +2,57
5. Mattis Stenshagen (NOR) +7,69
6. Erik Valnes (NOR) +11,99
Semifinále
1/2
1. Johannes Høsflot Klæbo (NOR) 3:20,70 Q
2. Pål Golberg (NOR) +0,72 Q
3. Eirik Brandsdal (NOR) +0,80 q
4. Aleksander Bolšunov (RUS) +3,80 q
5. Sondre Turvoll Fossli (NOR) +9,49
6. Teodor Peterson (SWE) +17,69
2/2
1. Mattis Stenshagen (NOR) 3:26,32 Q
2. Erik Valnes (NOR) +0,42 Q
3. Sindre Bjørnestad Skar (NOR) +0,74
4. Viktor Thorn (SWE) +1,14
5. Federico Pellegrino (ITA) +1,70
6. Pål Trøan Aune (NOR) +1,78
Čtvrtfinále
1/5
1. Johannes Høsflot Klæbo (NOR) 3:22,46
2. Pål Golberg (NOR) +1,95
3. Andrew Newell (USA) +2,99
4. Miha Šimenč (SLO) +4,20
5. Lauri Vuorinen (FIN) +6,58
6. Andrej Sobakarjev (RUS) +10,75
2/5
1. Aleksander Bolšunov (RUS) 3:22,84
2. Eirik Brandsdal (NOR) +0,55
3. Francesco De Fabiani (ITA) +1,48
4. Joni Mäki (FIN) +2,88
5. Erik Bjornsen (USA) +5,57
6. Andrej Krasnov (RUS) +7,02
3/5
1. Sondre Turvoll Fossli (NOR) 3:20,85
2. Mattis Stenshagen (NOR) +0,60
3. Teodor Peterson (SWE) +1,09
4. Karel Tammjärv (EST) +6,27
5. Gleb Retivych (RUS) +6,38
6. Johan Häggström (SWE) +6,72
4/5
1. Pål Trøan Aune (NOR) 3:21,80
2. Sindre Bjørnestad Skar (NOR) +0,30
3. Ristomatti Hakola (FIN) +0,46
4. Maicol Rastelli (ITA) +1,14
5. Marko Kilp (EST) +6,77
6. Lauri Lepistö (FIN) +12,34
5/5
1. Erik Valnes (NOR) 3:19,57
2. Viktor Thorn (SWE) +0,47
3. Federico Pellegrino (ITA) +0,54
4. Jovian Hediger (SUI) +3,11
5. Arťem Malcev (RUS) +3,92
6. Aljaksandr Voranau (BLR) +4,99
Sprint žen
Finále
1. Maiken Caspersen Fallaová (NOR) 3:05,16
2. Natalja Něprjajevová (RUS) +1,40
3. Maja Dahlqvistová (SWE) +5,78
4. Jonna Sundlingová (SWE) +8,12
5. Katja Višnarová (SLO) +23,22
Stina Nilssonová (SWE) DNS
Semifinále
1/1
1. Maiken Caspersen Fallaová (NOR) 3:04,18 Q
2. Stina Nilssonová (SWE) +0,01 Q
3. Jonna Sundlingová (SWE) +0,02 q
4. Natalja Něprjajevová (RUS) +0,56 q
5. Ida Ingemarsdotterová (SWE) +1,40
6. Jessica Digginsová (USA) +3,68
2/2
1. Katja Višnarová (SLO) 3:06,86 Q
2. Maja Dahlqvistová (SWE) +0,32 Q
3. Anna Svendsenová (NOR) +0,36
4. Ane Appelkvist Stensethová (NOR) +1,37
5. Sandra Ringwaldová (GER) +4,53
6. Krista Pärmäkoskiová (FIN) +12,69
Čtvrtfinále
1/5
1. Stina Nilssonová (SWE) 3:04,03 Q
2. Jonna Sundlingová (SWE) +0,26 Q
3. Anna Svendsenová (NOR) +0,61
4. Anne Kjersti Kalvåová (NOR) +2,63
5. Jelena Sobolevová (RUS) +5,12
Kathrine Rolsted Harsemová (NOR) DNS
2/5
1. Maiken Caspersen Fallaová (NOR) 3:04,69 Q
2. Jessica Digginsová (USA) +0,33
3. Natalja Něprjajevová (RUS) +0,41
4. Mari Eideová (NOR) +3,95
5. Linn Sömskarová (SWE) +4,44
6. Sofie Krehlová (GER) +9,05
3/5
1. Ida Ingemarsdotterová (SWE) 3:07,84
2. Krista Pärmäkoskiová (FIN) +1,29
3. Ida Sargentová (USA) +2,66
4. Johanna Matintalová (FIN) +5,15
5. Katharina Hennigová (GER) +5,21
6. Tatjana Alešinová (RUS) +29,18
4/5
1. Katja Višnarová (SLO) 3:05,78
2. Ane Appelkvist Stensethová (NOR) +0,22
3. Natalja Matvejevová (RUS) +0,54
4. Laura Gimmlerová (GER) +2,80
5. Laura Mononenová (FIN) +4,09
6. Hanna Falková (SWE) +25,93
5/5
1. Maja Dahlqvistová (SWE) 3:09,10
2. Sandra Ringwaldová (GER) +2,35
3. Anamarija Lampičová (SLO) +6,50
4. Andrea Julinová (FIN) +9,26
5. Sadie Bjornsenová (USA) +9,54
6. Astrid Uhrenholdt Jacobsenová (NOR) +10,28
Finále
1. Johannes Høsflot Klæbo (NOR) 3:20,05
2. Aleksander Bolšunov (RUS) +1,51
3. Pål Golberg (NOR) +2,53
4. Eirik Brandsdal (NOR) +2,57
5. Mattis Stenshagen (NOR) +7,69
6. Erik Valnes (NOR) +11,99
Semifinále
1/2
1. Johannes Høsflot Klæbo (NOR) 3:20,70 Q
2. Pål Golberg (NOR) +0,72 Q
3. Eirik Brandsdal (NOR) +0,80 q
4. Aleksander Bolšunov (RUS) +3,80 q
5. Sondre Turvoll Fossli (NOR) +9,49
6. Teodor Peterson (SWE) +17,69
2/2
1. Mattis Stenshagen (NOR) 3:26,32 Q
2. Erik Valnes (NOR) +0,42 Q
3. Sindre Bjørnestad Skar (NOR) +0,74
4. Viktor Thorn (SWE) +1,14
5. Federico Pellegrino (ITA) +1,70
6. Pål Trøan Aune (NOR) +1,78
Čtvrtfinále
1/5
1. Johannes Høsflot Klæbo (NOR) 3:22,46
2. Pål Golberg (NOR) +1,95
3. Andrew Newell (USA) +2,99
4. Miha Šimenč (SLO) +4,20
5. Lauri Vuorinen (FIN) +6,58
6. Andrej Sobakarjev (RUS) +10,75
2/5
1. Aleksander Bolšunov (RUS) 3:22,84
2. Eirik Brandsdal (NOR) +0,55
3. Francesco De Fabiani (ITA) +1,48
4. Joni Mäki (FIN) +2,88
5. Erik Bjornsen (USA) +5,57
6. Andrej Krasnov (RUS) +7,02
3/5
1. Sondre Turvoll Fossli (NOR) 3:20,85
2. Mattis Stenshagen (NOR) +0,60
3. Teodor Peterson (SWE) +1,09
4. Karel Tammjärv (EST) +6,27
5. Gleb Retivych (RUS) +6,38
6. Johan Häggström (SWE) +6,72
4/5
1. Pål Trøan Aune (NOR) 3:21,80
2. Sindre Bjørnestad Skar (NOR) +0,30
3. Ristomatti Hakola (FIN) +0,46
4. Maicol Rastelli (ITA) +1,14
5. Marko Kilp (EST) +6,77
6. Lauri Lepistö (FIN) +12,34
5/5
1. Erik Valnes (NOR) 3:19,57
2. Viktor Thorn (SWE) +0,47
3. Federico Pellegrino (ITA) +0,54
4. Jovian Hediger (SUI) +3,11
5. Arťem Malcev (RUS) +3,92
6. Aljaksandr Voranau (BLR) +4,99
Sprint žen
Finále
1. Maiken Caspersen Fallaová (NOR) 3:05,16
2. Natalja Něprjajevová (RUS) +1,40
3. Maja Dahlqvistová (SWE) +5,78
4. Jonna Sundlingová (SWE) +8,12
5. Katja Višnarová (SLO) +23,22
Stina Nilssonová (SWE) DNS
Semifinále
1/1
1. Maiken Caspersen Fallaová (NOR) 3:04,18 Q
2. Stina Nilssonová (SWE) +0,01 Q
3. Jonna Sundlingová (SWE) +0,02 q
4. Natalja Něprjajevová (RUS) +0,56 q
5. Ida Ingemarsdotterová (SWE) +1,40
6. Jessica Digginsová (USA) +3,68
2/2
1. Katja Višnarová (SLO) 3:06,86 Q
2. Maja Dahlqvistová (SWE) +0,32 Q
3. Anna Svendsenová (NOR) +0,36
4. Ane Appelkvist Stensethová (NOR) +1,37
5. Sandra Ringwaldová (GER) +4,53
6. Krista Pärmäkoskiová (FIN) +12,69
Čtvrtfinále
1/5
1. Stina Nilssonová (SWE) 3:04,03 Q
2. Jonna Sundlingová (SWE) +0,26 Q
3. Anna Svendsenová (NOR) +0,61
4. Anne Kjersti Kalvåová (NOR) +2,63
5. Jelena Sobolevová (RUS) +5,12
Kathrine Rolsted Harsemová (NOR) DNS
2/5
1. Maiken Caspersen Fallaová (NOR) 3:04,69 Q
2. Jessica Digginsová (USA) +0,33
3. Natalja Něprjajevová (RUS) +0,41
4. Mari Eideová (NOR) +3,95
5. Linn Sömskarová (SWE) +4,44
6. Sofie Krehlová (GER) +9,05
3/5
1. Ida Ingemarsdotterová (SWE) 3:07,84
2. Krista Pärmäkoskiová (FIN) +1,29
3. Ida Sargentová (USA) +2,66
4. Johanna Matintalová (FIN) +5,15
5. Katharina Hennigová (GER) +5,21
6. Tatjana Alešinová (RUS) +29,18
4/5
1. Katja Višnarová (SLO) 3:05,78
2. Ane Appelkvist Stensethová (NOR) +0,22
3. Natalja Matvejevová (RUS) +0,54
4. Laura Gimmlerová (GER) +2,80
5. Laura Mononenová (FIN) +4,09
6. Hanna Falková (SWE) +25,93
5/5
1. Maja Dahlqvistová (SWE) 3:09,10
2. Sandra Ringwaldová (GER) +2,35
3. Anamarija Lampičová (SLO) +6,50
4. Andrea Julinová (FIN) +9,26
5. Sadie Bjornsenová (USA) +9,54
6. Astrid Uhrenholdt Jacobsenová (NOR) +10,28
Jan Vojkůvka
@JanVojkuvka