Fenerbahce – Bukurešť 3:0 (kon.) | MTV – Plovdiv 3:1 (kon.) | Beziers – VakifBank 0:3 (kon.)
Budowlani Lodž – Minsk 3:0 (kon.) | Scandicci – Schwerin 3:0 (kon.)
Beziers VB
0
24 19 14
VakifBank Istanbul
3
26 25 25
Středa 23.01.2019, 20:00 • Palais des Sports Pierre de Coubertin, Montpellier (FRA) • Liga mistryň • Skupina A

0:0
    Volejbalistky tureckého VakifBanku vítězí na palubovce francouzských mistryň Beziers jasně ve třech setech.

Francouzky měly skvěle rozehranou první sadu. Statečným výkonem dokázaly čelit velkému favoritovi zápasu. Beziers mělo v koncovce dokonce dva setboly, ale ani jeden se nepodařilo využít. To turecký tým proměnil hned svůj první a dostal se do klíčového vedení. Druhá sada byla vyrovnaná jen v úvodu, VakifBank postupně začínal francouzský celek přehrávat a jistě se zvládnutou druhou částí dostal do vedení 2:0 na sety. Třetí dějství už bylo jen formalistou, hostující tým si mohl dovolit vystřídat své největší hvězdy a i přesto zvítězil rozdílem jedenácti bodů. (21:20:36)

14:25
    Třetí set skončil.

14:25
    Je konec! Gülübayová zatlačila razantním servisem, následně smečovala z hlavního kůlu Lopezová jen do bloku Slöetjesové a zápas končí.

14:24
    Deset mečbolů! Útok Johnsonové z pipu se do kurtu nevešel o pořádný kus.

14:23
    Tentokrát ale Malina Terrellová nebyla tak důrazná na servisu a toho využila snadnou ztrátou Cebeciogluová.

14:22
    Terrellová vytáhla parádní servis o pásku, který spadl na hostující polovinu hned za síť.

13:22
    Třetí sada se řítí ke svému závěru. Lopezová ale ještě oddaluje ztrátu setu.

12:22
    Do hry se dostává také druhá nahrávačka VakifBanku Buket Gülübayová. Johnsonová měla potíže s přihrávkou, následně proměňuje bodovku Cebiciogluová.

12:21
    Karakurtová si sběhla pro útok téměř do středu sítě a překonala domácí obranu.

12:20
    A druhý bod v řadě pro domácí volejbalistky. Lautricová boduje blokem proti Robinsonové.

11:20
    Ještě jedno snížení zajistila domácím přetaženým servisem Özbayová.

10:20
    Karakurtová dokázala přihrát, následně nesmečovala důrazně Robinsonová, ale i to na domácí hráčky stačilo.

10:19
    Teprve desátý bod pro domácí tým. Po vysoké nahrávce smečovala po lajně Terrellová.

9:19
    VakifBank kráčí k zisku třetí sady. Z hlavního kůlu se prosadila Slöetjesová.

9:18
    Beziers se dostává do tempa. Po dalším nepřesném podání Karakurtové je do o devět bodů.

8:18
    Hostující tým si ale drží luxusní vedení o deset bodů. Středem sítě zaútočila také Rašićová.

8:17
    Turecká blokařka je i nadále na podání. Nyní ale už Lopezová otečovala svůj útok o blok Slöetjesové.

7:17
    Gurkaynaková na podání. Johnsonová smečovala z pipu neúspěšně, dlouhou výměnu nakonec proměnila v bod Karakurtová.

7:16
    Devítibodové vedení pro turecký gigant. Z hlavního kůlu míč odevzdala Lopezová, naopak Slöetjesová smečovala pořádně tvrdě.

7:15
    Série hostujícího týmu pokračuje. Tentokrát nedokázala přihrát plachtící podání ani Johnsonová. Oddechový čas pro Beziers.

7:14
    Gurkaynaková za koncovou lajnou. Hra domácího týmu je nyní hodně nepřesná, další chybu na útoku vyrobila Lopezová.

7:13
    Turecké favoritky zápasu už vedou o šest bodů. Po nepřesné přihrávce Lopezové smečovala ideálně do diagonály střídající Karakurtová.

7:12
    VakifBank si drží i nadále nadějné pozice. Ani domácím se nedaří servis přes síť.

7:11
    Až nyní přichází snížení ze strany domácího týmu. Přetažené podání skončilo v autu.

6:11
    Ani oddechový čas domácím příliš nepomáhá. Pipe Johnsonové byl ubráněn v poli a následně smečovala Terrellová pouze do bloku.

6:10
    VakifBank odskakuje již na čtyři body. V útoku se neprosadila ani Malina Terrellová. Oddechový čas pro Beziers.

6:9
    A už to je o tři body. Nepřesnou přihrávku domácího týmu potrestala na první přes Ču.

6:8
    Ztrátování pokračuje. Ču smečuje nekompromisně po lajně přesně do rohu kurtu.

6:7
    Ale Beziers se nevzdává ani po servisu Slöetjesové. Míč končí pouze hluboko pod sítí.

5:7
    VakifBank si drží v úvodu třetí sady nadějné vedení. O další bod se postaral nizozemská univerzálka Slöetjesová.

5:6
    Tentokrát už se domácí tým prosazuje vytlučením bloku po útoku Lopezové.

4:6
    Beziers ale dorovnává stav třetího setu. Na středu sítě zablokovala Gurkaynakovou Sotová.

Vše je jinak. Sotová byla přistižena v síti a bod jde k hostům.

4:5
    VakifBank přidává druhý bod v řadě. Slöetjesová se prosazuje blokem proti útoku Lopezové.

4:4
    Srovnáno. Tentokrát Robinsonová zvolila lehký útok za blok ale zaskočila domácí tým.

4:3
    Beziers se dostává do vedení. Útok Robinsonové se do kurtu nevešel.

3:3
    Tching Ču na podání. Terrellová ale opět srovnává stav třetího setu.

2:3
    Johnsonová pokračuje na podání. Po vysoké nahrávce umístila míč přesně k postranní lajně Slöetjesová.

2:2
    A je okamžitě srovnáno. Po servisu Johnsonové nepřihrála ideálně Ču a Özbayová nahrávala jen na polovině soupeře.

1:2
    Nyní už boduje také domácí univerzálka Malina Terrellová.

0:2
    VakifBank ihned po startu třetí sady odskakuje ve skóre. druhý bod přidává Slöetjesová.

0:0
    Začal třetí set.

19:25
    Druhý set skončil.

19:25
    Také druhý set jde na konto tureckého obra. Johnsonová totiž smečovala z hlavního kůlu jen do bloku Gurkaynakové.

19:24
    Pět setbolů pro hostující celek. Domácí hráčky měly potíže ihned po nepřesné přihrávce. Následovala ještě srážka při snaze odehrát míč přes síť.

19:23
    Čtyřbodové vedení pro VakifBank. Středem sítě smečovala Sotová pouze do metrového autu za koncovou lajnou.

19:22
    Robinsonová hrála pouze lehce přes blok, ani domácí hráčkám ale útok nevyšel. Přetlačovanou na síti vyhrála Slöetjesová a z bodu se raduje Istanbul.

19:21
    Günesová přišla z lavičky na podání. Domácí tým ale snižuje po nepřesnosti Slöetjesové, která netrefila odkrytý kurt na bezblok.

18:21
    K servisu se postavila domácí nahrávačka Edelmanová. Domácí měli k dispozici bodovku, ale skvěle v poli zasáhla Ču a následně mohla ukončit výměnu Robinsonová. Je tady oddechový čas pro domácí.

18:20
    Domácí hráčky byly opět v problémech, ale nakonec se po šťastném útoku radují z bodu. Vše vyřešila na síti Sotová.

17:20
    Dvacátý bod pro turecké favoritky zápasu. Terrellová smečovala jen do bloku, od kterého se míč odrazil přesně na lajnu.

17:19
    VakifBank je stále o dva body vpředu. Slöetjesová se prosazuje i smečí z hlavního kůlu.

17:18
    Beziers se ale ještě nevzdává ve druhém setu. Z hlavního kůlu našla roh hostující poloviny Lopezová.

16:18
    Dvoubodový náskok pro hostující celek. Po servisu do středu kurtu neuspěla na středu sítě Sotová a to potrestala Slöetjesová.

16:17
    VakifBank se dostává do vedení. Útok z hlavního kůlu si turecký tým pohlídal blokem. Beziers si bere oddechový čas.

16:16
    Drama ve druhém setu pokračuje. Ču si sběhla na krátkou nahrávku téměř ke středu sítě a zakončila smečí do diagonály.

16:15
    Tentokrát už bodují domácí volejbalistky. Gurkaynaková vyhodila své podání do sítě.

15:15
    Srovnáno. Útok Johnsonové vyletěl daleko do autu a z bodu se radují hostující hráčky.

15:14
    A rázem to je pouze o bod. Po nepřesné přihrávce domácí týmu snižuje útokem středem sítě Gurkaynaková.

15:13
    Ale VakifBank se začíná ve druhé části setu rozjíždět. Ču smečovala nekompromisně přes blok.

15:12
    Robinsonová pokračuje na podání. Lopezová vytlouká blok útokem ze zadní části kurtu.

14:12
    Nyní už přichází snížení. Útok Johnsonové z hlavního kůlu pohltil hostující blok.

14:11
    Johnsonová také servírovala pouze daleko do zámezí.

14:10
    Slöetjesová přidala plachtící podání, které dopadlo jen do metrového autu.

13:10
    Lopezová je na podání. Hostující tým se tak dostává k desátému bodu až nyní. Slöetjesová dokázala prostrčit míč blokem Beziers.

13:9
    Hostující tým snižuje ztrátu. Středem sítě nevyšla domácího týmu souhra Edelmanové se Sotovou. Ještě se zkoumala challenge, která prokázala teč na bloku a bodují domácí.

12:9
    Také turecký tým se dostává do tempa. Po parádní obraně Aykacové smečovala Johnsonová jen do bloku.

12:8
    Turkyně se ale nemohou dotáhnout na soupeřky. Útok Lopezové končí o bloku Slöetjesové daleko v autu.

11:8
    Öhmanová pokračuje na podání. Nyní už se prosazuje turecký velkoklub po útoku Rašićové.

11:7
    VakifBank se dostává ve druhém setu do potíží. Středem sítě totiž smečovala Rašićová jen do autu.

10:7
    Beziers si i nadále drží tříbodové vedení. Nepřesné podání předvedla také hostující nahrávačka.

9:7
    Následně ale Ču odpovídá dělovým útokem do diagonály. Výměnu ale ukončuje až Slöetjesová.

9:6
    A rázem to je už o tři body. Servis Johnsonové byl pořádně nepříjemný, následný útok Ču šel jen mimo.

8:6
    Další ulívka padá do středu hostující polovině.

7:6
    Turecké volejbalistky mají co dělat s obranu domácího celku. Ču ale nyní umístila svou smečí přesně do rohu kurtu.

7:5
    Francouzské mistryně pokračuje ve vynikajícím výkonu i po změně stran. Smeč Johnsonové spadla po doteku bloku na stranu soupeřek.

6:5
    Ale favoritky zápasu jsou v kontaktu po útoku Ču z pipu.

6:4
    Podobně jako v prvním setu, tak i ve druhém dějství vedou v úvodu setu domácí hráčky. Terrellová smečovala tvrdě do diagonály.

5:4
    Nyní už bodují ale hráčky VakifBanku. Středem sítě zasmečovala nahrávku Özbayové Rašićová.

5:3
    Hostujícímu týmu je pískáno nepřesné postavení.

4:3
    A domácí jsou dokonce do vedení. Útok Slöetjesové nebyl prudký a toho využila opět Sotová.

3:3
    Beziers se sympaticky drží v kontaktu. Nyní zakončila výměnu středem sítě Sotová.

2:3
    VakifBank se dostává zpět do vedení po útoku Slöetjesové do ostré diagonály.

2:2
    Přetahovaná o každý bod pokračuje i ve druhém setu. Servis přestřelila do autu i Ču.

1:2
    Daniela Öhmanová je na podání. Tentokrát už Slöetjesová položila míč nekompromisně k zemi.

1:1
    Velmi rychle je ale srovnáno. Özbayové nevyšel příliš servis, ale i tak měla Slöetjesová na ruce bodovku. Míč ale končí jen v autu.

0:1
    Také druhý set začíná lépe pro hostující volejbalistky. Po servisu Johnsonové smečovala nekompromisně do diagonály Ču.

0:0
    Začal druhý set.

24:26
    První set skončil.

24:26
    První sada jde po velkém obratu na konto tureckého týmu. Ani nyní neprošla Janisa Johnsonová blokem VakifBanku.

24:25
    Setbol také pro VakifBank! Po vysoké nahrávce napálila útok z hlavního kůlu do bloku Johnsonová.

24:24
    Ani druhý setbol není proměněn. Johnsonová útočila na ukončení setu, ale její útok skončil na bloku. Beziers ještě vyzkoušelo jestřábí oko, které přisoudilo bod hostujícímu týmu.

24:23
    První setbol je pryč. Terrellová až příliš riskovala na podání a umístila míč do autu.

24:22
    Dva setboly pro Beziers! Po servisu Terrellové přihrávala nepřesně Ču a toho na síti využila Edelmanová.

23:22
    Překvapení v prvním setu je blízko. Terrellová se opřela do servisu a následně smečuje Robinsonová jen mimo hrací pole. Oddechový čas pro VakifBank.

22:22
    Gülübayová přichází z lavičky na podání. Další dlouhá rozehra končí po bloku na Robinsonovou.

21:22
    Sotová je na podání. Nyní už se prosazuje znovu hostující tým po chybě domácí univerzálky na útoku.

21:21
    Srovnáno. Slöetjesová smečuje pouze do vysokého bloku Johnsonové.

20:21
    Tching Ču pokračuje na podání po oddechovém čase. Beziers pokračuje ve vynikajícím výkonu, Johnsonová se se štěstím vykryla po bloku a následně mohla zasmečovat Terrellová.

19:21
    Dvoubodové vedení pro VakifBank. Terrellová smečuje pouze do bloku a domácí si musí brát oddechový čas.

19:20
    A právě autorka posledního bodu se objevila na podání. Slöetjesové stačil lehký úder přes blok a hostující tým vede.

19:19
    Opět je srovnáno. Po servisu Ču smečovala parádně proti jednobloku Lopezová.

18:19
    Ču v útoku opět nedostala míč na zem. Ani Slöetjesová nebyla z nejpřesnějších, dlouhou výměnu ale přece jen ukončila nizozemská univerzálka.

18:18
    Srovnáno. Útok Ču byl opět ubráněn v poli, následně smečovala nekompromisně do diagonály Terrellová.

17:18
    A rázem je z prvního setu drama. Ču nepřihrála ideálně, následně Slöetjesová nedokázala překonat obranu v poli a toho využila ulívkou Lopezová. Oddechový čas pro VakifBank.

16:18
    Druhý bod v řadě pro domácí tým. Rašičová smečovala ze středu sítě jen do metrového autu.

15:18
    Nyní ale už kapitánka hostujícího celku umístila servis do sítě.

14:18
    VakifBank odskakuje již na čtyři body. Johnsonová totiž smečovala z pipu jen do vysokého bloku Ču s Rašićovou.

14:17
    Hostující hráčky si ale drží potřebný náskok v prvním setu. Středem přidává bod Rašičová.

14:16
    Gurkaynaková na podání. Dlouhou výměnu zakončila překvapivě na druhou přes Edelmanová.

13:16
    Ču s klidem ulívá přesně za blok a z bodu se radují hostující hráčky.

13:15
    Francouzské mistryně přidávají také eso. Servis Johnsonové dopadlo přesně do rohu kurtu.

12:15
    Beziers se rozhodně v prvním setu nevzdává. VakifBanku nevyšel útok středem sítě a poté je Ču zablokována.

11:15
    Johnsonová na servisu za domácí tým. Robinsonová poslala pipe jen do obrany v poli a toho využila ze stejné pozice Johnsonová.

10:15
    Tentokrát už končí míč ze servisu od Robisonové v síti.

9:15
    Slöetjesová u první bodovky míč na zem nepoložila, následně se už radovala z bloku Özbayová, ale výměna ještě pokračovala. Nakonec blokuje až Ču.

9:14
    Robinsonová na podání. Další chybu vyrobila na útoku Lopezová a turecký tým odskakuje ve skóre.

9:13
    VakifBank si drží čtyřbodové vedení v prvním setu. Robinsonová sice jen přehodila míč na stranu soupeřek, ale ty chybují útokem do autu.

9:12
    Beziers získávají bod po dlouhé době. Bodovku měl sice znovu hostující stým, ale nyní Ču neuspěla.

8:12
    Tlak hostujícího týmu nekončí. Po vysoké nahrávce sice smečovala Johnsonová, ale bod nedala. To se daří až Robinsonové.

8:11
    Lonneko Slöetjesová je na podání i po oddechovém čase. VakifBank pokračuje v nastaveném trendu a přidává jedenáctý bod. Je to eso pro hostující univerzálku.

8:10
    Slöetjesová pokračuje na podání. Domácí pouze odevzdali míč a toho využila smečí z hlavního kůlu Robinsonová. Beziers si bere oddechový čas.

8:9
    Slöetjesová je na podání. Nizozemská univerzálka zatlačila servisem a poté se radují hostující hráčky. Sotová byla nachytána v síti.

8:8
    První sada pokračuje ve vyrovnaném duchu. VakifBank boduje po parádním signálu s Robinsonovou.

8:7
    Rašićová servíruje jen daleko do autu.

7:7
    Lopezová je na podání. Slöetjesová pouze přehrála lehce blok, domácím ale nabídka k útoku nevyšla k dalšímu odskočení ve skóre.

7:6
    Terrelová dostala poprvé nahrávku na pravý kůl a lehkostí zasmečovala do diagonály.

6:6
    Je srovnáno. Gurkaynaková bojovala na síti se Sotovou, měl ještě neskončil na zemi. To se děje až po útoku Slöetjesové.

6:5
    VakifBank stahuje ztrátu v prvním setu. Robinsonová dostala nahrávku na pipe a smečí proti bezbloku snižuje.

6:4
    Francouzky bez potíží ztrátují. özbayová servíruje pouze do sítě.

5:4
    Turecký tým se dostává do tempa. Ču smečuje bez potíží po zkrácené nahrávce.

5:3
    Beziers si drží alespoň dvoubodové vedení. Útok Johnsonová byl sice opět ubráněn, ale za domácí nakonec vytloukla blok Lopezová.

4:3
    Lopezová v útoku neuspěla, následně měla ještě jednu šanci, ale ani tu neproměnila v bod. Naopak Ču boduje po vysoké nahrávce do hlavního kůlu.

4:2
    Istanbulský celek stahuje ztrátu. Útok Johnsonové šel tentokrát pouze do sítě.

4:1
    Až teď se prosazuje také VakifBank. Robinsonová odpověděla také útokem z pipu.

4:0
    Ču opět nesložila míč na zem. Výměna ještě pokračovala, následný útok byl nadražen, ale Johnsonová zakončila z pipu.

3:0
    Beziers nastupuje sebevědomě na velkého favorita zápasu. Nabídnutou bodovku proměnila z hlavního kůlu Lopezová.

2:0
    A hned je tady také druhý bod pro Francouzky. Turecké libero Aykacová chybovala na přihrávce.

1:0
    Do prvního setu vstoupila přetaženým servisem hostující smečařka Robinsonová.

0:0

0:0

Beziers VB: Edelmanová, Ramosová – Martinová, Johnsonová, Lopezová, Fidonová – Lautricová, Sotová, Öhmanová – Terrellová – Onceová, Ungererová
    Trenér: Fabien Simondet

VakifBank Istanbul: Özbayová, Gülübayová – Ču, Robinsonová, Cebecogluová, Senogluová – Akmanová, Gurkaynaková, Rašićová, Günesová – Slöetjesová, Karakurtová – Örgeová, Aykacová
    Trenér: Giovanni Guidetti

Rozhodčí: Philippe Schürmann (LIE) – Sinisa Ovuka (BIH).

0:0

VakifBank měl fantastickou minulou sezonu. V našlapané turecké soutěži dokázal istanbulský celek porazit v pěti zápasech konkurenta Eczacibasi. Také v Lize mistryň VakifBank zářil, ve Final Four ztratil v semifinále dva sety s italským Coneglianem, ale ve finále už jasně dominoval proti domácímu týmu Alba Blaj.

Od úvodu sezony VakifBank v domácí soutěži hned třináct krát zvítězil. Pouze utkání na půdě zatím neporaženého Eczacibasi neskončilo pro Ču a spol. vítězně, porážka 1:3 odsunula VakifBank na druhou pozici v tabulce.

Italský trenér vedoucí VakifBank Giovanni Guidetti má k dispozici hvězdnou sestavu. Post první univerzálky patří Nizozemce Lonneke Slöetjesové, na smeči řádí Tching Ču z Číny a na postu blokařky září srbská reprezentantka Milena Rašićová.

V úvodním zápase letošní Ligy mistryň sice VakifBank v souboji se Stuttgartem ztratil set, ale v dalších třech dějstvích jasně dominoval a došel si pro důležité tři body. Také druhé utkání bylo zcela v režii tureckého velkoklubu. Maritsa Plovdiv nedokázal držet krok až do koncovky ani v jednom ze tří setů.

0:0
    Beziers VB

Beziers se radovalo v loňské sezoně z francouzského titulu! Po dominantní cestě do finále s jediným ztraceným setem rozhodoval o vítězkách francouzské soutěže jediný zápas proti Cannes. Volejbalistky Beziers zvládly finální tiebreak rozdílem sedmi bodů a zaskočili mírně favorizované soupeřky.

Letos Beziers nyní tak úspěšné. V úvodních dvanácti kolech nejvyšší francouzské soutěže Ligue 1 padlo Beziers již pětkrát a drží právě pátou pozici s odstupem dvanácti bodů na vedoucí Mulhouse.

V Lize mistrů nejprve francouzský tým zaskočil Plovdiv jasným vítězstvím 3:0. Následně ale stejným poměrem nestačily volejbalistky Beziers na Stuttgart, nejvíce navíc uhrály v setu pouze dvacet bodů.

0:0
    Krásný středeční večer, vítám všechny příznivce volejbalu. Prestižní Liga mistryň pokračuje již třetím hracím kolem v základních skupinách. Favorizovaný VakifBank Istanbul zajíždí k utkání do Francie na palubovku Beziers.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.