Wellington Phoenix – Sydney 0:1 (kon.) | Newcastle Jets – Central Coast 1:0 (kon.) | Perth Glory – Adelaide 0:0 (kon.)
Wellington Phoenix FC
0:1 (0:1)
Sydney FC
Středa 23.01.2019, 07:35 • Wellington Regional Stadium • Australská A-League • 15. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 07:35.

Wellington Phoenix FC: Kurto – Cacace, Durante, Taylor, Fenton – Mandi, Kopczynski, Rufer – Burns, Sheridan, Krishna.
    Náhradníci: Sail – Doyle, Lowry, Singh, Williams

Sydney FC: Redmayne – Calver, Wilkinson, Warland, Zullo – O´Neill, Brillante – Caceres, De Jong, Ninkovič – Le Fondre.
    Náhradníci: Cisak – Brosque, De Silva, Ivanovic, Retre

Rozhodčí: D. Elder.

1

1
    Domácí se ihned po rozehrávce dostali do útoku po pravé straně. Centr byl nakonec nepřesný a následuje odkop brankáře Redmayneho.

2
    Sydney to zkoušelo také po pravé straně, ale jejich pokus byl nedotažený do konce a i Kurto se zhostí na začátku zápasu odkopu od své branky.

3
    Proti útočnému výpadu z levé strany už musel Kurto velmi rychle ze své branky, aby zamezil zakončení.

4
    Začátek duelu začal tedy útočně od obou stran a jestli to bude pokračovat i v následujících okamžicích, tak nás čeká zajímavý duel.

5
    Krishna byl faulován a následoval rychlý centr před branku Sydney, ale zakončení z pravé strany šlo nad branku.

6
    De Jong se na druhé straně dostal do zakončení, který také netrefuje prostor mezi třemi tyčemi a posílá míč mimo levou tyčku.

7
    Wellington čelil další útočné akci svého soupeře a ten z ní vybojoval rohový kop!

8
    Centr byl odvrácen na další roh a hráči Sydney budou mít reparát.

9
    A pozor, video nyní kontroluje situaci, kdy Fenton zahrál rukou ve vápně a uvidíme, jestli se nebude kopat pokutový kop? V tom případě by se nezahrával roh, ale penalta.
    9. Šlo o roku Fentona nebo nikoliv?

10
    Tak nakonec to bude další roh a rozhodčí signalizuje, že se o penaltu nejednalo, respektive, že Fenton nakonec nezahrával rukou.

11
    Následný roh nepřinesl již nic zajímavého a pokračujeme ve hře. Na první branku si tak musíme ještě počkat.

12
    Hosté mají nyní menší převahu a se svou kombinací se snaží o proniknutí před branku svého soupeře.

13
    Domácím se však nakonec daří dostat ze sevření a provádí protiútočnou akci. Z ní se však nedokázali dostat do zakončení.

15
    Po čtvrt hodině hry máme skóre bezbrankové, ale můžeme sledovat útočnou hru od obou stran.

16
    Faul na hráče Sydney a tento celek bude rozehrávat poblíž poloviny hřiště.

17
    Wellington u míče a sledujeme jeho snahu o přechod do útoku. Avšak nyní se potýká s nepřesností ve své kombinaci a musí začít až od své branky.

19
    Snaha o přihrávku mezi dva hráče Sydney nevyšla, obrana hostujícího celku včas přečetla tento úmysl soupeře a zavřela danou skulinu ve své obraně.

20
    Domácí v posledních minutách drží více míč na svých kopačkách a snaží se o překonány obrany soupeře.

21
    Sydney po delší době dokázalo zaměstnat Redmayneho v brance a ten chytá nepříliš nebezpečné zakončení.

22
    Další postup Sydney nepřináší již ohrožení branky a soupeř získává míč pod svou kontrolu.

24
    Standardní situace v podání Sydney...

25
    Sydney právě vstřelilo branku!
    A tahle standardní situace nám přináší první branku dnešního střetnutí. Po centru se míč šikovně objevil před brankou, kde byl tečován a SIEM DE JONG dobře dokázal míč tečovat směrem do branky. Avšak při zakončení byl zezadu faulován a nyní je ošetřován.
    25. Siem De JONG - 0:1

26
    Otázkou jestli byl faulován nebo nešikovně dopadl na trávník. Každopádně je stále ošetřován a s jeho nohou to nevypadá vůbec dobře. Hořká branka pro De Jonga, který si nevychutnal ani gólovou radost.
    26. De Jong nakonec musel kvůli zranění ze zápasu odstoupit.

29
    Střídání v týmu Sydney FC: ze hřiště odchází De Jong, přichází De Silva.

29
    De Jong se nakonec nedokáže vrátit zpět do hry a je vystřídán. Hra opět pokračuje.

30
    Po půl hodině hry se nám změnilo skóre a hosté vedou po zásluze De Jonga o jednu branku.

31
    Sheridan a Zullo si nejspíše měli co říci a rozhodčí uklidňuje jejich diskuzi.

33
    Sheridan vzápětí ostře fauluje Calvera a vidí oprávněně první žlutou kartu tohoto střetnutí.

34
    Hostům se daří momentálně držet míč na svých kopačkách a užívají si své jedno brankové vedení.

35
    Fenton se nyní rozhodl pozlobit domácí hostující obranu, ale jeho centr byl odražen na rohový kop.

36
    Následovaly dva rohové kopy domácího celku v krátké době za sebou. Ale ani jeden z nich nepřinesl zakončení směrem na branku. Avšak po delší době i vzrušení před brankářem Sydney.

38
    Redmayne si naskočil na nepovedený centr před jeho branku, ale měl při chycení míče menší trable, nakonec dokázal udržet míč ve svých rukavicích.

39
    Caceres potřeboval menší ošetření a nyní byla hra přerušena.

40
    Tak nakonec Caceres je dalším hráčem, který předčasně odstoupil ze hry a musí být vystřídán. Na jeho místo nastupuje Brosque.

41
    Kurto včas vyběhl od své brankové čáry a překazil rodící se šanci svého soupeře.

43
    S blížícím se závěrem prvního poločasu sledujeme snahu domácích o vyrovnávací branku.

44
    Z levé strany přišel zajímavý centr, ale Taylor nedokázal nakonec míč hlavičkovat.

45
    Běží nám poslední minuta prvního poločasu a míč se momentálně pohybuje na polovině hrací plochy.

45+1
    Rufer se ještě snažil svou přihrávkou vyslat spoluhráče do útoku, ale jeho přihrávka míří do zázemí.

45+1
    O pět minut bude nastaven první poločas. Může za to zranění De Jonga a kontrola videa.

45+2
    Sydney ubránilo další pokus soupeře o proniknutí do jejich vlastního vápna.

45+3
    Na druhé straně chytá míč Kurto, který opět včas vyběhl proti Ruferovi, který by se jinak dostal sám do zakončení.

45+3
    Kurto bezpečně zachytil i centr z rohového kopu a ihned rozehrává na své spoluhráče.

45+4
    U míče domácí fotbalisté a uvidíme, jestli se jim ještě ve zbývajících sekundách podaří ohrozit branku Redmayneho.

45+5
    A podařilo, nicméně zakončení šlo mimo branku.

45+6
    Ninkovič fauloval Taylora a vidí ke konci prvního poločasu žlutou kartu.

45+6

První poločas nám přinesl útočnou hru od obou stran. Nakonec se ze standardní situace dokázali prosadit hostující hráči, kdy dorážel míč De Jong, který se následně zranil a nakonec musel být po vstřelené brance vystřídán. Vyrovnaný zápas se dá očekávat i v následujícím poločase a uvidíme, jestli se domácím podaří vyrovnat.
    Hostí vedou nad svým soupeřem jednobrankovým rozdílem.

46

47
    Fenton nedokázal udržet míč u postranní čáry. Nakonec je mu ale odpískán faul a domácí zůstanou u míče.

48
    Z kombinace Wellingtonu se vyklubal zajímavý útok, ale středem hřiště to nakonec nešlo a Sydney zabránilo rodícímu se nebezpečí.

49
    Domácí drží míč, ale zatím spíše vyčkávají na nějakou chybu svého soupeře a trpělivě si přihrávají.

50
    Dobrý centr z pravé strany a moc nechybělo, aby se k hlavičce dostal domácí hráč. Obránce Sydney nakonec dokázal odrazit míč mimo brankový prostor.

51
    Před brankou Sydney se opět snášel míč ve vzduchu. Domácím zatím chybí pořádné zakončení ve druhém poločase.

52
    Nyní se nedokázali prosadit přes zhuštěný prostor. Sydney vyváží míč až k brance soupeře a dokonce musel Kurto zasahovat.

54
    Střídání v týmu Wellington Phoenix FC: ze hřiště odchází Burns, přichází Singh.

55
    Rychlá útočná akce v podání domácího celku. Dobrou střelu blokoval obránce Sydney a následně se snažil o dorážku druhý nabíhající hráč domácích, ale míč poslal mimo pravou tyčku!

56
    Krishna předložil míč na volného Fentona, ale ten přízemní střelou zakončil přesně do míst, kde byl připravený Redmayne. Dobrá další šance domácího týmu!

57
    Snaha Wellingtonu i nadále pokračuje a jestli budou ve svém tempu pokračovat i nadále, brzy se můžeme dočkat vyrovnávací branky.

58
    Po dalším útoku se Sydney brání jen za cenu rohového kopu.

59
    Ten byl rozehrán na krátko a pokračuje kombinace domácích. Ta nakonec končí nepřesnou přihrávkou a Redmayne odkopává od své branky.

61
    Rohový kop bude zahrávat Wellington, dočkáme se nyní vyrovnávací branky?

62
    A opět video v akci, po rozehrání rohového kopu se snažil poslat míč před branku Singh a míč napálil do obránce. Ten podle videa nezahrál rukou.
    62. Další zajímavá situace v pokutovém území soupeře.

63
    Následoval další roh, který již hosté bezpečně ubránili.

63
    Žlutou kartu dostává O´Neill (Sydney FC).

64
    Střídání v týmu Wellington Phoenix FC: ze hřiště odchází Sheridan, přichází Williams.

66
    Hráči Wellingtonu rozjíždí další útočnou akci, ale tentokrát ztrácí míč v zázemí a bude následovat aut soupeře.

67
    Rufer faulován a domácím se naskýtá standardní situace.

68
    Střela napálila stojící zeď a míč se nedostal ani do pokutového území.

69
    Zakončení z levé strany, které brankář Sydney dokázal kopačkou vykopnout.

70
    Wellington jasně dominuje ve druhém poločase a nyní se bude snažit o vyrovnání ze svého dalšího rohového kopu.

70
    Míč byl rozehrán na hranici šestnáctky, odkud přišla střela, kterou chytá Redmayne.

71
    A zničehonic práce pro Kurta, který musel dávat pozor na soupeře z pravé strany. Nakonec musel vyrazit míč.

72
    Sydney následně ještě drželo míč na levé straně hřiště, ale tentokrát se jim míč nepodařilo dostat před Kurta.

73
    Další rohovou možnost rozehráli domácí na krátko a tentokrát s touto akcí nedokázali vůbec ohrozit branku soupeře.

74
    Tohle bylo na Fentona příliš dlouhé a míč opouští hrací plochu do zázemí.

75
    Ani tahle dlouhá a rychlá přihrávka mezi dva hráče Sydney nepřinese úspěch domácímu celku. Obránci soupeře dobře věděli co se na ně chystá.

77
    Po rohovém kopu došlo k hlavičce hráče Sydney, ale ta zamířila mimo tři tyče. Nyní krátká perioda hry před brankou Kurta.

78
    Wellington již opět před brankou soupeře a zase výbornému útoku chybělo trochu štěstí v zakončení.

79
    Tahle přízemní střela nemohla brankáři hostí nadělat žádné problémy a s velkým klidem chytá míč do svých rukavic.

80
    Hosté po zisku míče nedokázali zaútočit a kousek za polovinou hřiště ztrácí míč ve prospěch soupeře.

81
    Mandi vyráží po levé straně do dalšího útoku. Domácím se pomalu a jistě krátí čas na případné srovnání.

82
    Sydney se již zatáhlo na vlastní polovinu před svou branku a doufá, že ubrání svůj hubený náskok.

83
    Po centru do vápna přišel souboj a opět se čeká na rozhodnutí videa, jestli fauloval domácí hráč nebo hostující hráč?
    83. Penaltový zákrok.

84
    A bude se zahrávat pokutový kop!

85
    Redmayne vystihl směr střely a skočil ke své pravé tyči a chytá přízemní střelu Krishny.
    85. Chycená penalta.

85
    Žlutou kartu dostává Zullo (Sydney FC).

86
    Domácí tedy promarnili velkou šanci na vyrovnání a nyní se jim již bude hodně těžko hrát.

88
    Domácí pokračují ve své útočné snaze, ale nyní jim utíká míč do zázemí a bude z toho jen odkop od branky Sydney.

90+1
    Střídání v týmu Sydney FC: ze hřiště odchází Le Fondre, přichází Retre.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastaví ještě čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.

90+2
    Hostům se daří držet míč na polovině soupeře a ten bude nejspíše litovat neproměněné penalty.

90+3
    Faul na hráče Sydney a bude následovat standardní situaci, kterou si hráči rozehráli na krátko a nyní se snaží zdržovat hru u rohového praporku.

90+4
    Poslední minuta a Wellington kombinuje směrem dopředu.

90+5

Druhý poločas se nesl ve znamení snahy domácího celku o vyrovnání. Ti se často dostávali před branku, ale Redmayne provedl pár dobrých zákroků a ten nejhlavnější pak provedl v 85. minutě, kdy domácímu celku zneškodnil pokutová kop. Wellington nakonec nedokázal srovnat a Sydney se může radovat z ubráněného jednobrankového vítězství.

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 1:4. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 15:13. (09:36:37)