NY Rangers – Los Angeles 3:4 (po pr.) | Philadelphia – Vancouver 2:1 (kon.) | Toronto – Anaheim 6:1 (kon.)
Dallas – Arizona 5:4 (kon.)
New York Rangers
3:4 (1:1, 1:0, 1:2 - 0:1)
Los Angeles Kings
Úterý 05.02.2019, 01:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Zdravím všechny příznivce ledního hokeje, vítejte při sledování National Hockey League! V noci z pondělí 4. na úterý 5. února jsou na programu nejlepší hokejové ligy světa celkem čtyři zápasy. Zde budete moci sledovat duel mezi týmy New York Rangers a Los Angeles Kings. Úvodní vhazování tohoto utkání bude v Madison Square Garden vhozeno krátce po 01:00! Textovým přenosem Vás bude provádět Jiří Sameš.
    New York Rangers vs Los Angeles Kings, 01:00 SEČ

NEW YORK RANGERS
    - 12. místo ve Východní konferenci (51 bodů)

Rangers ve třech zápasech po Utkání hvězd zaznamenali bilanci 1-2-0. Proti Kings dnes v noci odehrají druhé utkání ze série pěti zápasů doma v řadě. Na úvod tzv. homestandu prohráli s Tampou Bay Lightning 2:3.

LOS ANGELES KINGS
    - 15. místo v Západní konferenci (44 bodů)

Kings se momentálně nacházejí na šestizápasovém tripu po Východní konferenci. Na jeho úvod prohráli s New Yorkem Islanders 2:4. V posledních šesti zápasech zapsali bilanci 3-2-1.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Příjemnou úterní hokejovou noc! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání NHL mezi týmy New York Rangers a Los Angeles Kings.

New York Rangers: H. Lundqvist (Georgijev) – M. Staal (A), DeAngelo, Skjei, McQuaid, Br. Smith, Shattenkirk, Pionk – Kreider, Zibanejad (A), Zuccarello (A) – Bučněvič, K. Hayes, Fast – Chytil, R. Strome, Naměstnikov – Nieves, Vesey.

Los Angeles Kings: Quick (J. Campbell) – Forbort, Doughty (A), Martinez, Fantenberg, Phaneuf, LaDue – Iafallo, Kopitar (C), D. Brown – Leipsic, J. Carter (A), Toffoli – Hagelin, Kempe, Kovalčuk – Clifford, Amadio, Wagner.

Rozhodčí: Jake Brenk, Ian Walsh – Kiel Murchison, Steve Barton.

Startující brankáři
    (Statistiky: National Hockey League 2018/2019)

LAK: Quick – Forbort, Doughty – Iafallo, Kopitar, Brown

Obě zahajovací formace stojí na modrých čarách, v Madison Square Garden si diváci vyslechnou americkou státní hymnu.

Hymna je minulostí, utkání mezi Rangers a Kings za malou chvíli začne.

Úvodní vhazování obstarají Zibanejad a Kopitar. Jdeme na to!

00:01

00:22
    Rangers zahájili duel pobytem v útočném pásmu. Pokus DeAngela od pravého mantinelu minul Quickovu bránu.

00:45
    Hra je poprvé přerušena. Quick přikryl kotouč pod svou rukavici.

01:10
    Ochozy Madison Square Garden nejsou příliš zaplněné.

01:45
    Po Kempeho zaváhání ohrožoval Quicka Chytil. Brankář Kings ale včas dokázal dostat puk do své moci.

02:26
    Nieves přihrál pěkně bekhendem na Veseyho, ten následně v obrovské šanci minul tři tyče.

02:36
    Jezdcům je následně odpískáno postavení mimo hru.

03:06
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Marc Staal – 2 min., sekání).

03:06
    Začátek čtvrté minuty, Kings si zahrají první přesilovou hru dnešního utkání. Vhazuje se po pravici Lundqvista.

03:55
    Hokejisté New Yorku se zatím brání velmi dobře. Lundqvist doposud zasahovat nemusel.

04:33
    Nieves se při vlastním oslabení dostal za obranu soupeře, Quick ovšem jeho pokus vyrazil pravým betonem.

04:45
    Skvělé oslabení Rangers. Králové se vůbec k ničemu nemohou dostat.

05:06

05:16
    Střely na bránu: 1 – 0

05:37
    Cliffordovo lehké nahození z levé strany, Lundqvist zapisuje první zákrok.

06:58
    Veseyho střela od modré, z levé strany, nebyla z nejpřesnějších.

07:25
    Střelecký pokus Stromea z pravého kruhu pro vhazování, Quick touš vyráží před sebe.

07:45
    Strome zkoušel štěstí zprava ještě jednou, následně střílel i Zuccarello, Quick ale i v obou těchto případech pozorný.

07:47
    Puk vyletěl mimo hrací plochu, proběhne první reklamní přestávka.

07:47
    Konec reklamní přestávky, vhazuje se v neutrální zóně, před střídačkou Los Angeles, mezi hole Zibanejada a Kopitara.

08:32
    Rangers právě vstřelili branku!
    Polovina deváté minuty, Newyorčané otevírají skóre! Autorem gólu je CHRIS KREIDER, jenž dostal zprava před bránu krásnou přihrávku od DeAngela. Čtyřiadvacátá trefa pro amerického útočníka v letošní sezoně, 1:0! Asistence: Anthony DeAngelo, Mika Zibanejad.
    08:32 Chris KREIDER - 1:0

08:32
    Kings si berou coach's challenge. Domnívají se, že celé situaci předcházelo postavení mimo hru.

08:32
    Gól platí i po zkoumání videa. 1:0 pro Rangers!

08:32
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (2 min. – zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva). Trest odpyká Brendan Leipsic.

08:35
    Rangers mají k dispozici první přesilovku. Podaří se jim odskočit do dvougólového vedení?

09:25
    Shattenkirkova střela z levé strany byla zablokována, Doughty následně kotouč vyhazuje až k Lundqvistovi.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:20
    Početní výhoda Jezdců pomalu končí. Quick bez práce.

10:32

11:01
    Odehráno 11 minut, Rangers vedou nad Kings díky gólu Kreidera z deváté minuty 1:0.

11:36
    Nieves vystřelil z úhlu, zleva, Quick se ale nenechal zaskočit.

12:11
    Střely na bránu: 5 – 4

12:53
    Bekhend Wagnera z pravé strany, Lundqvist kotouč vyráží levým betonem do rohu.

13:23
    Útočná akce Hayese po pravé straně nic významného nepřinesla.

13:50
    Hra plyne poměrně rychle. Málo přerušení.

14:23
    Quick se nyní pořádně zapotil! Blízko gólu byl po pasu od Chytila Naměstnikov.

14:23
    Po přerušení následuje druhá reklamní přestávka.

14:23
    Zpět do akce! Na vhazování po levici Quicka se staví Zibanejad a Kopitar.

15:00
    Rychlá kombinace Rangers, po které pálil zleva Staal. Quick předvedl další velmi dobrý zákrok.

15:35
    Jezdci jsou zatím rozhodně nebezpečnějším týmem.

16:22
    Nahození Naměstnikova z levé strany na bránu neprošlo.

17:23
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Osmnáctá minuta utkání, máme srovnáno! Po velmi dobré přihrávce od Kovalčuka skóruje zleva ADRIAN KEMPE. Jeho šestý gól v sezoně 2018/2019, 1:1! Asistence: Ilja Kovalčuk, Carl Hagelin.
    17:23 Adrian KEMPE - 1:1

17:30
    Kings udeřili de facto ze své první pořádné šance.

18:29
    Střela Chytila od modré čáry byla zablokována. Strome se následně k dorážce nedostal.

18:36
    Nyní už však Quick v akci. Otestoval jej zprava DeAngelo. Na řadu přichází ještě reklamní přestávka.

18:36
    Jedna minuta a 24 vteřin do konce první třetiny. Zibanejad a Kopitar v souboji na vhazování po Quickově levici.

18:58
    Zibanejad pálil zleva z první, Quick má touš pod kontrolou.

19:01
    Ohlášena poslední minuta úvodní periody.

19:29
    Fantenbergova střela od modré, z pravé strany, bez přípravy. Lundqvist vytasil svůj levý beton.

19:59
    V poslední vteřině se ještě pokoušel něco vymyslet Hayes, avšak příliš nepochodil.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Trestné minuty: 2 – 2

Oba týmy jsou zpět na ledové ploše Madison Square Garden. Druhá část odstartuje co nevidět.

20:01

20:15
    Hned zkraje druhé třetiny měl velmi dobrou šanci po přihrávce Kopitara Iafallo, Lundqvist ovšem vytáhl vynikající zákrok!

20:32
    Nedáš, dostaneš. Jezdci podruhé v zápase vedou! Zuccarello z levé strany ještě neuspěl. Krátce poté se ovšem pohotově prosadil dorážkou MIKA ZIBANEJAD. Švéd jednadvacátý gól v této sezoně, 2:1! Asistence: Mats Zuccarello, Marc Staal.
    20:32 Mika ZIBANEJAD - 2:1

21:49
    Chytil se dostal po levé straně do úniku, bekhendový blafák ale nedotáhl do úspěšného konce. Quick zasáhl levým betonem.

22:08
    Další pokus Chytila, ten ale zablokoval LaDue do ochranné sítě.

22:15
    Prostřední perioda začala ve velkém stylu.

23:20
    Martinezova střela od levého mantinelu, Lundqvist připraven na správném místě. Příliš problémů přitom se zákrokem neměl.

23:26
    Martinez to zkoušel po vhazování znovu zleva, Lundqvist ale opět pozorný.

24:30
    Králové se pomalu začínají vzpamatovávat a v posledních okamžicích se drží často v útočném pásmu.

25:42
    Lundqvist se musel míti na pozoru, jelikož jej zblízka ohrozil Iafallo.

25:56
    Střely na bránu: 17 – 13

26:12
    Hra přerušena, před námi je reklamní přestávka.

26:12
    Můžeme pokračovat. V souboji na vhazování v neutrální zóně, před střídačkou Los Angeles, máme Hayese a Cartera.

26:46
    Pokus Bučněviče z levé strany zablokoval LaDue, Quick tak mohl zůstat v klidu.

27:50
    Hra se nyní trochu zklidnila. Šancí je pomálu.

28:28
    Bučněvič pálil zleva bez přípravy, Quicka ale nezaměstnal.

29:05
    Další, tentokrát bekhendový pokus Bučněviče z mezikruží. Quick však znovu bez práce.

29:40
    Nepřesná rozehrávka New Yorku, čároví pískají zakázané uvolnění.

30:01
    Máme za sebou polovinu utkání. Rangers přitom vedou mezi domácími mantinely nad Kings 2:1.

30:08
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Derek Forbort – 2 min., držení).

30:08
    Po reklamní přestávce uvidíme druhou přesilovou hru v podání Rangers.

30:08
    Zpět do akce! Vhazuje se po pravici Quicka, mezi hole Zibanejada a Cartera.

30:16
    Zuccarello to ihned zkoušel z levého kruhu, Quick však připraven.

31:02
    Při svém dalším pokusu, tentokrát zprava, Zuccarello zlomil hůl, Quick zasahovat nemusel.

31:51
    Kempe se pokoušel zaútočit při vlastním oslabení po pravé straně, daleko se ale nedostal.

32:00
    Z následného protiútoku střílel zprava nebezpečně Strome, Quick ovšem stihl skvěle zareagovat.

32:08

32:31
    Střely na bránu: 21 – 15

33:51
    Zibanejadova střela z pravé strany, Quick bez problémů vyráží touš před sebe.

34:07
    Kotouč si to namířil do hlediště, proběhne další z reklamních přestávek.

34:07
    Pět minut a 53 vteřin do konce druhé třetině. Vhazování ve střední třetině, před střídačkou Králů.

34:26
    Nepřesnost a icing od domácích hokejistů. Vhazovat se tedy za malý moment bude poblíž Lundqvista.

35:25
    Zuccarello se snažil zprava dostat před bránu, dobrou defenzivní práci ale odvedl Martinez.

35:59
    Na opačné straně ledu zkoušel své štěstí ze středu útočného pásma Clifford, Lundqvist puk zvládl vyrazit.

36:14
    Závar před Lundqvistem! Postaral se o něj zejména Carter. Jezdci ale celou situaci ustáli.

36:20
    Další útočnou snahu Los Angeles přerušují čároví kvůli ofsajdu.

36:55
    Skjei pálil zleva bez přípravy, jeho pokus však zablokoval Leipsic.

37:25
    Newyorčané se následně pokoušeli o další střely, Quick ale mohl zůstat v klidu.

37:42
    Postavení mimo hru ze strany domácího celku.

38:19
    Kovalčukova střela od modré, z levé strany, Lundqvist měl vše pod kontrolou.

38:38
    Na opačné straně kluziště situace 2 na 1. Strome to vzal vše na sebe, zleva však neuspěl.

39:00
    Bekhend Wagnera z pravé strany, Lundqvist se nyní musel také vytáhnout.

39:01
    Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.

39:36
    Nahození Iafalla z levé strany končí v Lundqvistově rukavici.

39:59
    V poslední vteřině ještě zkoušel Lundqvista z neutrální zóny Kovalčuk.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Trestné minuty: 2 – 4

Hokejisté New Yorku a Los Angeles se vrátili zpět na led Madison Square Garden. Závěrečná dvacetiminutovka bude zahájena za několik málo okamžiků!

40:01

40:19
    První útočnou akci třetí třetiny obstarali Rangers, konkrétně Zuccarello. Quick ale zůstal bez práce.

40:58
    Fast a Hayes se hnali do dalšího útoku, Quicka ovšem neohrozili.

41:38
    Hra přerušena. Na ledě zůstává ležet Naměstnikov.

41:38
    Ruský útočník ve službách Jezdců nakonec opustil led po svých. V utkání zdá se bude pokračovat.

41:40
    Vhazovalo se ve střední třetině, poblíž trestné lavice hostů.

42:18
    Clifford zprava nahazoval touš bekhendem před bránu, Lundqvist však zasahovat nemusel.

42:57
    Pokus Kreidera z pravé strany na Quicka neprošel.

43:31
    Toffoli napřáhl u pravého mantinelu k ostré ráně, trefil ale pouze střed brány, tudíž i Lundqvistovo náručí.

43:39
    Rangers nepřesně rozehráli, bylo jim odpískáno zakázané uvolnění.

44:38
    Další icing v podání týmu z Manhattanu.

44:51
    Střely na bránu: 24 – 23

45:04
    2:2! Z mezikruží zamířil krásně bekhendem do pravého horního růžku ANŽE KOPITAR. Slovinský forvard tak zaznamenal svůj šestnáctý gól v letošní sezoně! Asistence: Ilja Kovalčuk.
    45:04 Anže KOPITAR - 2:2

45:21
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Adam McQuaid – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

45:21
    Druhá početní převaha pro Kings. Dočkáme se snad obratu?

45:41
    Kopitar nabil do středu Amadiovi, jeho pokus z první Lundqvist vykopl pravým betonem.

45:44
    Následně se Králům píská ofsajd.

46:22
    Začíná druhá minuta z trestu McQuaida. Zatím pouze jedna střela na bránu v podání Los Angeles.

47:04
    Iafallo to zkusil z pravého kruhu, Lundqvist pozorný.

47:21

47:36
    Střelecký pokus Phaneufa z levé strany neúspěšný.

48:36
    Kopitar zakombinoval s Kovalčukem, avšak žádné nebezpečí pro Lundqvista.

49:15
    Domácí vedou 3:2! Po zaváhání Hagelina Quicka prostřelil od modré, zprava, ADAM MCQUAID. Pro zkušeného obránce je to premiérová trefa v této sezoně a také premiérová trefa za Rangers! Bez asistence.
    49:15 Adam MCQUAID - 3:2

49:50
    Zadovka Zibanejada na Zuccarella, Quick kotouč vyráží vyrážečkou za svou bránu.

50:13
    Icing ze strany Rangers.

50:20
    Další zakázané uvolnění domácích.

51:01
    Necelých devět minut do konce třetí třetiny. Rangers mají k dispozici nad Kings jednogólový náskok.

51:58
    Na ledě se toho v posledních dvou minutách moc neděje.

52:06
    Střely na bránu: 26 – 27

52:40
    Jeden nepřesný útok střídá druhý. Brankáři jsou bez práce.

53:47
    Pokus Kovalčuka od modré čáry, z levé strany, byl zablokován.

54:10
    Hayes se obtočil kolem brány soupeře a následně zaměstnal Quicka.

54:38
    Jezdci nyní zatlačili na soupeře, ten se osvobodil jen za cenu icingu.

54:59
    Střelu Smithe od modré, zleva, zablokoval Doughty.

55:30
    Kempeho útočný výpad zastaven Shattenkirkem.

55:45
    Hra nebyla dlouho přerušena. Vše samozřejmě hraje do karet Newyorčanům.

56:40
    LaDue zůstal při útočné snaze osamocen. Domácí se snadno zvládli ubránit.

57:07
    Pokus Phaneufa z levé strany zablokován Hayesem vysoko nad, do ochranné sítě. Na řadu přichází reklamní přestávka.

57:07
    Už pouze dvě minuty a 53 vteřin do konce třetí třetiny. Dokáží ještě něco Kings vymyslet?

57:50
    Rangers mají kotouč na svých holích, což jim velmi vyhovuje.

58:25
    Pobyt v útočném pásmu pro tým z Manhattanu.

58:37
    Nyní už Quick může vyrazit na střídačku! Kings zkusí hru bez brankáře.

59:00
    Čas 59:00 a Králům se daří vyrovnat na 3:3! Za Lundqvistova záda puk z těsné blízkosti dostal ADRIAN KEMPE. Jeho druhý gól v dnešním zápase, celkově sedmý v sezoně! Asistence: Tyler Toffoli, Michael Amadio.
    59:00 Adrian KEMPE - 3:3

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny!

59:56
    Doughtyho rána z levé strany zablokována Zibanejadem.

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Po 3. třetině: Rangers vs Kings 3:3

Po šedesáti minutách vítěze neznáme. Rozhodnout tedy bude muset pětiminutové prodloužení 3 na 3. V případě nutnosti ještě může dojít na samostatné nájezdy.

Střely na bránu: 27 – 29

Úvodní vhazování prodloužení obstarají Zibanejad a Kempe.

60:01

60:03
    Kotouče se ujímají Rangers.

60:17
    Zibanejad při situaci 2 na 1 z levé strany nastřelil tyč!

60:25
    Tak to je obrovská sprcha pro Rangers! Z pravého kruhu pro vhazování Lundqvista překonává TYLER TOFFOLI, přičemž tak rozhoduje o osudu tohoto utkání. Asistence: Adrian Kempe.
    60:25 Tyler TOFFOLI - 3:4

Konečný výsl.: New York Rangers vs Los Angeles Kings 3:4 pp

Kings zapsali třetí výhru z posledních pěti zápasů. V následujícím utkání, hned zítra, zavítají na led New Jersey Devils.

Rangers prohráli druhý zápas po sobě a třetí zápas z posledních čtyř. Příští utkání odehrají v noci na čtvrtek, 7. února, kdy na doma přivítají Boston Bruins.

Filip Chytil (NYR) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:02

Děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný zbytek úterní noci! (04:03:50)

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 9. Kreider (DeAngelo, Zibanejad), 21. Zibanejad (Zuccarello, M. Staal), 50. McQuaid – 18. Kempe (Kovalčuk, Hagelin), 46. Kopitar (Kovalčuk), 59. Kempe (Toffoli, Amadio), 61. Toffoli (Kempe)

Rozhodčí: Jake Brenk, Ian Walsh – Kiel Murchison, Steve Barton

Diváci: 16 233