Empoli FC
Čtvrtek 07.02.2019, 20:30 • Stadio Olimpico • Italská Serie A • 23. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Vzájemný letošní zápas
    Utkaly se spolu ihned ve čtvrtém kole a Lazio na hřišti Empoli vybojovalo těsné vítězství 1:0. O jedinou branku se tehdy postaral M. Parolo ve 47. minutě zápasu. Pro Lazio šlo o čtvrté vzájemné vítězství v řadě za sebou, prodlouží dnes tuto šňůru?

Nejlepší střelci týmu
    Stejně jako u Lazia, tak i Empoli má jednoho bezkonkurenčního snajpra ve svém týmu. Je jím taktéž Ital, F. Caputo, který má na svém kontě 11 branek a díky třem asistencím (oproti dvěma asistencím Immobileho) mu patří celkové šesté místo, mezi střelci, v Serie A.

Empoli FC

Empoli bude ve zbývajících zápasech Serie A bojovat o svou záchranu. Nyní se s 18 body nachází mimo sestupové příčky, ale pouze bod je dělí od sestupového osmnáctého místa. V letošním roce nejprve remizovali 2:2 s Cagliari, následně prohráli 1:3 s Janovem a v posledním zápase se opět zrodila remíza – 2:2 Chievo. Pro Empoli byly tyto zápasy hodně důležité z hlediska boje o záchranu, zvláště zápasy s Chievem a Cagliari, které jsou taktéž namočeny v boji o záchranu.

Týmu bezkonkurenčně vévodí Ital C. Immobile s jedenácti brankami! Taktéž mu patří sedma příčka v celkovém umístění Serie A. Naposledy se prosadil v utkání s Neapolí.

S. S. Lazio

Lazio se nachází na sedmé příčce s celkovým počtem 35 bodů. Tým z Říma bojuje o přední příčky v tabulce, konkrétně o účast v Evropské lize a taktéž není mimo hru zabojovat o případnou účast v Lize mistrů. Lazio nezačalo v letošním roce zrovna nejlépe a připsalo si hned dvě porážky – 1:2 s Neapolí a se stejným výsledkem se z hřiště Lazio poroučelo po souboji s Juventusem. Lazio tedy mělo ostrý vstup do nového roku a chuť si spravilo až ve třetím zápase, kdy konečně vyhrálo 1:0 nad Frosinone. I dnes je čeká souboj s celkem, který se nachází na samém dně tabulky, půjde taktéž o těsnou výhru nebo se Lazio více střelecky prosadí?

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

1

1
    V první minutě mají na svých kopačkách míč hostující hráči.

2
    Lazio začalo hodně pozvolna a nechává svého soupeře tvořit hru. Ten se pokoušel o první útok, ale jejich centr nebyl vůbec přesný.

3
    Ivan Provedel a jeho první vážnější zákrok. Dobře vyboxoval centr z pravé strany. K odraženému míči se dostal Francesco Acerbi, který zamířil mimo levou tyč!
    3. Po centru střílel Acerbi, který minul branku.

5
    Empoli se opět ujalo delší kombinace na půlící čáře a čekáme z jejich strany na první větší šanci.

6
    Ta mohla přijít s následným útokem, ale finální řešení celé situace nakonec končí v zázemí a bude následovat odkop od branky Lazia.

7
    Tomas Strakoša si poradil s přízemní střelou svého soupeře.

8
    Kombinace hostů, kteří museli pod tlakem přihrávat až na svého brankáře. Následně dostali míč na druhou stranu, ale v pokutovém území přichází o míč.

8
    Rômulo přihrával před branku. Nicméně odpískán ofsajd, ve kterém se nacházel právě Rômulo.

10
    A opět se Empoli dostává ke své kombinaci na polovině hřiště. Po určité chvíli se vydává do útoku, který je zastaven obranou Lazia.

11
    Lazio nyní vystřídalo v kombinaci svého soupeře. Zatím se nedostává před jeho branku.

12
    V následující minutě už byla snaha o ohrožení branky hostů, ale tenhle počin nemůže skončit jinak, než chycením míče brankářem.

13
    Nyní jsou hráči Lazia nastěhováni blíže k pokutovému území a operují s míčem na levé straně.

14
    Centr z levé strany řeší Ivan Provedel, který bezpečně chytá míč do svých rukavic.

15
    Po čtvrt hodině hry sledujeme vyrovnané utkání a ani jeden celek se nedostal do vyložené šance. Menší šanci měli domácí ve třetí minutě.

17
    Joaquín Correa byl faulován a následovat bude zajímavá standardní situace pro domácí celek.

18
    Sergej Milinković-Savić se ujal exekuce, ale nepovedlo se mu obstřelit zeď a ta sráží míč na rohový kop.

19
    Centr na přední tyč se snažil zpravovat jeden z hráčů Lazia, ale nakonec poslal míč hodně mimo branku.

20
    Po dvaceti minutách hry máme skóre bezbrankové. Ani jede z týmů nemá výrazněji navrch. Avšak v posledních minutách jsou domácí o něco lepším týmem. Tak uvidíme, jestli jejich snaha vygraduje ještě více.

22
    Rychlý přechod do útoku. Avšak nakonec přihrávka Lazia z levé strany nepřinesla nic vážného.

23
    Senad Lulić poslal centr do vápna a mnoho nechybělo, aby se jeho spoluhráč dostal do nějakého zakončení. Nicméně Bastos byl ubráněn.

24
    Lazio dnes hraje bez svého největšího snajpra, Immobileho, který se potýká se svalovým zraněním.

26
    Po centru do vápna si na míč nabíhal Provedel, který už je měl ve své moci. V tu chvíli k němu přiběhl Sergej Milinković-Savić, který mu míč vyrazil a poslal jej do branky. Je jasné, že tahle branka nemůže platit a je pískán faul na Provedela.
    26. Savić to prostě zkusit musel, ale již dopředu věděl, že tohle nebude platit.

27
    Vlažné tempo od obou týmů pokračuje i nadále a mnoho šancí nevidíme.

29
    Další pobídka, centr, z levé strany byl(a) odražen(a) hlavičkou obránce hostů.

30
    Půl hodina hry je za námi a my stále čekáme na nějaké větší tempo hry, případně šance.

31
    Nic se nezměnilo ani po rohovém kopu, který zahrávalo Empoli.

32
    Empoli po daném rohu ještě vhazovalo aut, ale následně se domácí dostávají k míči a snaží se kombinací dostat do útoku.

33
    Senad Lulić dobře centroval před branku a Sergej Milinković-Savić jen jemně štrejchnul hlavičkou do míče, který míří nad branku. No, škoda pro domácí, že se Savić nenacházel v optimálnější pozici.

34
    Empoli nyní drží míč před brankou Lazia, které má menší problémy jej dostat pod svou kontrolu.

35
    Stále se jim to nedaří a jejich soupeř bude vhazovat aut z levé strany. Následoval centr, který si Tomas Strakoša pohlídal a chytil do svých rukavic.

37
    Ivan Provedel musel rychle ven ze své branky a ve skluzu znemožnil soupeři zakončení.

38
    Domácí s míčem na polovině soupeře a zatím marně se snaží najít recept na obranu Empoli. Z pohledu domácích to bude dnes hodně o trpělivosti.

39
    Hosté rozhodně nebudou se svým soupeřem hrát hru nahoru a dolů. To by se jim tuze nevyplatilo.

40
    Centr z levé strany a hráč Lazia dokázal po přihrávce dostat míč do branky, ale ta neplatí, neboť se jednalo o ofsajd!
    40. Branka Lazia po ofsajdu.

41
    Vzápětí přichází krátká přihrávka na brankáře Provedela a Felipe Caicedo vystartoval k míči. Provedel fauluje Caiceda a je tu pokutový kop!
    41. Nedorozumění v obraně a hned z toho byl malér v podobě penaltového faulu!

42
    Lazio právě vstřelilo branku!
    Autorem branky z pokutového kopu je FELIPE CAICEDO, který se trefuje k pravé tyči a nedal brankáři šanci na úspěch.
    42. Felipe CAICEDO - 1:0

44
    Domácí celek rázem ožil a z pravé strany směřoval další zajímavý míč před branku. Obrana Empoli nakonec dostává míč mimo své pokutové území.

45
    První poločas bude nastaven o jednu minutu.

45+1

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas začínal hodně vlažně a oba celky útočily ze svých obran. Postupně se Lazio dostávalo více do hry až nakonec využilo zaváhání v obraně soupeře a vybojovalo si penaltu. Tu bez problémů proměnil Felipe Caicedo a po prvním poločase vede favorit zápasu těsným rozdílem.

46

47
    Faul hráče Lazia a Empoli bude rozehrávat míč.

48
    Dlouhý centr na pravou stranu pokutového území, ale byl opravdu dlouhý a končí v zázemí.

49
    Empoli dostalo míč před branku a snažilo se jej dorazit do branky. Obrana Lazia si však dokázala poradit a Strakoša nemusel zasahovat.

50
    Frederic Veseli pod tlakem přihrával na brankáře, ale přihrávka byla hodně krátká a to byla šance pro soupeře. Provedel však ukázal svou rychlost a odkopává míč.

51
    Ismaël Binnásir fauluje a Lazio bude zahrávat standardní situaci ze střední vzdálenosti.

51
    Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Diego Farias, přichází Joseph Oberlin.

52
    Dobrý centr, který nadělal zmatky ve vápně a Provedel nakonec nedopustil, aby míč skončil v jeho brance.

54
    Domácí se ujali kombinace, která končí útočným faulem a k míči se pro změnu dostanou hosté.

55
    Dobrá práce Acerbiho u rohového praporku, který nedal soupeři šanci se dostat k brance.

56
    Rade Krunić podrazil svého soupeře a je tu další zajímavá standardní situace pro domácí celek.

57
    Centrovaný míč proletěl kolem levé tyčky a nejspíše tam byla jemná teč a následovat bude roh.
    57. Nebezpečná standardní situace Lazia.

57
    Ihned po odcentrování míče z rohového kopu viděl hlavní rozhodčí nedovolený zákrok a je pískáno.

58
    Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Sergej Milinković-Savić, přichází Danilo Cataldi.

59
    Francesco Caputo se rozběhl s míčem, ale před pokutovým územím byl zastaven a byl donucen přihrávat na svého spoluhráče. Nakonec Empoli vybojovalo rohový kop.

60
    A ten bezpečně Lazio ubránilo.

61
    Rade Krunić se prezentoval dobrým zakončením a míč šel mimo pravou tyč.

62
    Empoli se v posledních minutách zdržuje více na míči a snaží se o vyrovnávací branku. Soupeř je však nepouští do nebezpečných zakončení.

63
    Postup Lazia byl zastaven čistým zákrokem a Empoli je zase u míče.

64
    Zničehonic rychlý útok domácího celku a zakončení mimo tři tyče branky Provedela.

66
    Domácí zatím drží těsné vedení proti týmu, který se nachází u samého dna tabulky a bojuje o záchranu. I v minulém zápase vydřelo Lazio výhru 1:0.

67
    Lazio operuje na pravé straně. Centr do pokutového území odvrací obránce. Avšak nedostatečně a byl z toho ještě jeden možný pokus, který však hráč Lazia nedokázal využít a poslal míč mimo.

68
    Rohový kop pro vedoucí celek, navýší nyní své vedení?

69
    Z tohoto rohového kopu zcela určitě nenavýší, neboť Empoli rychle odvrací míč na polovinu hřiště.

70
    Dvacet minut před koncem zápasu je tady standardní situace pro domácí!

71
    Tahle standardní situace nepřinese nebezpečí pro Provedela a skóre se nám nemění.

71
    Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Hamed Traorè, přichází Afriyie Acquah.

72
    Na druhé straně měli hosté standardní situaci, ale ani ta nedopadla nejlépe a míč skončil v zázemí.

74
    Empoli zahrávalo další zajímavý centr na zadní pravou tyč. Jeden z hráčů se snažil hlavičkou dopravit míč do sítě, ale již byl hodně z úhlu a míč končí nad brankou.

76
    Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Valon Beriša, přichází Milan Badelj.

77
    Další zajímavý centr od hostů, kdy hráč sklepával míč zpět před branku, ale tam nikdo z jeho spoluhráčů, který by dorazil míč do branky.

78
    Empoli se snaží, ale zatím jim není souzeno trochu více štěstí v před brankovém prostoru.

79
    Kombinace Lazia na polovině Empoli. Ti by určitě chtěli přidat další zásah a dohrát tento duel v poklidu.

80
    Zatím to však vypadá, že se budou o výsledek strachovat do poslední minuty, stejně jako v minulém zápase s Frosinone.

82
    Lazio dlouho drželo míč na polovině soupeře, ale k ničemu kloudnému se nedostalo.

83
    Do rychlého protiútoku se dostával jejich soupeř, který jej nedokázal dotáhnout do úplného konce a před pokutovým územím ztrácí míč.

84
    Felipe Caicedo, střelec jediné branky zápasu, odchází ze hřiště a nahrazuje jej Neto.

85
    Blíží se nám koncovka zápasu a domácí se budou skutečně obávat o výsledek do posledních minut zápasu. Empoli je na polovině svého soka.

86
    Snaha domácích vyvézt míč z vlastní poloviny se nevyvedla a Empoli má další šanci se dostat k ohrožení branky.

87
    Domácí se již dali jen na bránění a čekají na nějakou šanci k rychlému protiútoku. Empoli bude čím dál více otevírat svou obranu.

88
    Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Manuel Pasqual, přichází Levan Mčedlidze.

88
    Hosté zahrávali standardní situaci z pravé strany a centr na zadní tyč odvrací hráč hlavičkou mimo pokutové území.

90
    Pro domácí se rýsoval rychlý protiútok, ale za polovinou hřiště zastavují domácí svůj postup vpřed a spíše se snaží kombinací držet míč.

90
    Tak, ještě tři minuty čekají domácí krušné chvilky. Empoli má rozhodně šanci k vyrovnání, neboť je hodně aktivní na polovině soupeře.

90+1
    Žlutou kartu dostává Afriyie Acquah (Empoli FC).

90+2
    Pedro Neto nyní zavezl míč až k brankové čáře na levé straně a snaží se jej držet co nejdéle v tomto místě. Nastavení zatím domácí zvládají dobře.

90+3
    Empoli sice dostalo míč na půlku, ale záhy o něj přichází a musí se bránit dalšímu útoku soupeře po pravé straně.

90+3

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 4:2. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 7:0. Fauly: 13:8.

Lazio tedy i druhý zápas v řadě za sebou vítězí po těsném výsledku 1:0! Ve druhém poločase byla hra vyrovnaná. V posledních dvaceti minutách se Empoli hodně snažilo o vyrovnání, ale příliš nebezpečné šance si nedokázalo vytvořit, respektive dobře bránící soupeř jim toho příliš moc nedovolil. Taktéž hostujícímu celku scházelo potřebné štěstí v zakončení. (22:27:00)