Miedź – Jagiellonia 0:3 (kon.) | Lech Poznaň – Zagłębie 1:2 (kon.)
Zagłębie Lubin
Pátek 08.02.2019, 20:30 • INEA Stadion, Poznań • Polská Ekstraklasa • 21. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (22:28:17)

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 5:8. Střely mimo: 8:6. Rohy: 3:15. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 18:12.

Je konec tohoto nakonec velice dramatického zápasu! Lech Poznań byla v první půli lepším týmem a vytvořila si mnoho šancí ke vstřelení gólu, ale ani jedna neskončila za zády Konrada Forence. V 60. minutě šli málem hosté do vedení, ale balón se nedostal celým objemem za brankovou čáru. V 66. minutě šla Lech Poznań do vedení, když se trefil Gytkjaer. Ovšem o devět minut později srovnal Starzyński. V 86. minutě měl Zagłębie Lubin velkou šanci na rozhodnutí zápasu, ale Starzyński neproměnil penaltu. Nakonec se ale hosté přece jenom dočkali, když si v 90+3. minutě dal vlastní branku Vujadinović.

90+4
    90+3. Nikola Vujadinović (ZAG) - 1:2

90+3
    Zagłębie právě vstřelilo branku!
    Tak tohle je opravdu absolutně neskutečné! Hosté získali rohový kop, který prodloužil skvělou patičkou Dąbrowski a následně si nechtěně srazil míč do vlastní branky hlavou NIKOLA VUJADINOVIĆ! Zagłębie Lubin tak s velkou pravděpodobností v dnešním zápase vítězí, jelikož vede 2:1!

90+3
    Střídání v týmu Zagłębie Lubin: ze hřiště odchází Damjan Bohar, přichází Władisław Sirotow.

90+2
    Posléze se do zakončení dostal domácí hráč, ale jeho pokus nebyl nijak razantní.

90+1
    Centr hostů z pravé strany skončil pouze na hlavě domácího obránce.

90
    Rozhodčí nastavil čtyři minuty navíc.

88
    Rafał Janicki se provinil faulem, za který uviděl žlutou kartu.

87
    Střídání v týmu Zagłębie Lubin: ze hřiště odchází Patryk Tuszyński, přichází Jakub Mareš.
    86. Burić chytil penaltu Starzyńskému.

86
    Tak to je neskutečné drama, jelikož se k pokutovému kopu postavil Filip Starzyński, který svou střelu umístil k pravé tyči, ale tam šel také Jasmin Burić, který si připisuje chycenou penaltu a stav je tak i nadále 1:1!

85
    Rozhodčí se šel podívat na videozáznam a nakonec ukazuje na pokutový puntík! Zagłębie Lubin tak má velkou šanci jít do vedení.

85
    Střídání v týmu Zagłębie Lubin: ze hřiště odchází Saša Balić, přichází Maciej Dąbrowski.
    Střídání v týmu KKS Lech Poznań: ze hřiště odchází Christian Gytkjaer, přichází Timur Žamaletdinov.

84
    Domácí hráč přišlápl nohu soupeře ve svém vápně, ale hra pokračuje dál!

83
    Střídání v týmu KKS Lech Poznań: ze hřiště odchází Maciej Makuszewski, přichází Tymoteusz Klupś.

83
    Hostující tým nyní získal rohový kop z levé strany.

81
    Následný rohový kop Zagłębie Lubin nebyl nebezpečný, jelikož centr letěl na hlavu domácího hráče.

80
    Bartlomiej Radoslau Pawlowski dnes předvádí naprosto excelentní výkon, když se v rychlém protiútoku parádně dostal přes obránce, ale Buriće nakonec nepřekonal!

79
    Hostující obrana si poradila s centrem domácích, ale u míče zůstal Lech Poznań.

77
    Zagłębie Lubin se snaží opět dostat do šestnáctky a rozhodnout zápas, ovšem tentokrát se Lech Poznań ubránila.

Dnešní utkání sleduje 12 719 diváků.
    75. Filip Starzyński (ZAG) - 1:1

75
    A je srovnáno! Bartlomiej Radoslau Pawlowski dnes předvádí na pravé straně skvělý výkon a opět dostal míč do vápna, kde se ho snažil dostat pryč Rafał Janicki, ale ve skluzu ho vypálil pouze do FILIPA STARZYŃSKÉHO, který tak dává branku.

73
    Nyní přišel faul Nikola Vujadinoviće a hostující hráč Patryk Tuszyński se těžko zvedá.

71
    První branka nám hru naprosto oživila a domácí byli velmi blízko druhé branky, ovšem Konrad Forenc předvedl další parádní zákrok.

70
    Střídání v týmu KKS Lech Poznań: ze hřiště odchází Kamil Jóźwiak, přichází Darko Jevtić.

68
    Opět měl Lech Poznań obrovské štěstí, když Bartlomiej Radoslau Pawlowski dostal do tutovky, kterou brankář Burić vyrazil pouze do tyče a od ní se míč dostal zpátky do hry!

67
    Nyní domácí zblokovali centr hostů a následně tak roh pro Zagłębie Lubin.
    66. Christian Gytkjaer (LPO) - 1:0

66
    Lech Poznań právě vstřelil branku!
    Nyní už jsme se platného gólu dočkali a domácí mužstvo jde do vedení! Skvělá rána z dvaceti metrů letěla pouze do tyče, od které se míč odrazil do brankáře a následně zakončoval do prázdné svatyně CHRISTIAN GYTKJAER!

64
    Domácí se dostali do vápna, ale tam je zradila nepřesná přihrávka.
    62. Konrad Forenc vytáhl skvělý zákrok.

62
    Konrad Forenc se musel natáhnout ke své levé tyči, aby vyrazil nepříjemnou střelu domácího hráče!

60
    Tak nakonec ne! Zagłębie Lubin se už radovala z branky, ale gól to nakonec není, jelikož hlavička hostujícího hráče se odrazila od horní tyče na brankovou čárou, ale míč jí nepřesáhl celým objemem a posléze ho odpálil pryč brankář Jasmin Burić!

57
    Lech Poznań získal volný kop, který letěl do vápna, ale tam se míč jen poodrážel k brankáři Forencovi.

56
    Bartosz Slisz to zkoušel z dálky, ale míč se stočil na opačnou stranu a skončil jen vedle domácí svatyně.

54
    Ovšem centr letěl pouze na hlavu domácího hráče.

53
    Nyní Zagłębie Lubin získala rohový kop z levé strany a může se tak dostat do nečekaného vedení.

52
    Bartosz Slisz uviděl za svůj faul žlutou kartu.

49
    I na začátku druhého poločasu vidíme hru z první půle, která není moc atraktivní a něco vymyslet se pokouší především domácí mužstvo.

47
    Domácí si chtěli vymodlit rohový kop, ale nakonec je to pouze odkop od hostující svatyně.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:33.

První půle je u konce a branky jsme se zatím nedočkali. Lech Poznań je ovšem jasně lepším týmem a vytvořila si mnoho šancí ke vstřelení gólu, ale ani jedna neskončila za zády Konrada Forence. Doufejme, že druhá půle nám už gól přinese a dočkáme se ještě atraktivního zápasu.

45+1

45+1
    Kopacz ještě uviděl žlutou kartu za svůj faul.

45
    Rozhodčí nastavuje jednu minutu navíc.

44
    Hostující mužstvo získalo rohový kop, po kterém přišlo zakončení, ale to letělo vedle svatyně Poznaně.

42
    A další střela Poznaně, která zvýšila svou aktivitu, ovšem brankář Konrad Forenc nemusel zasahovat a bude tak mít odkop od své svatyně.

41
    Po rohu se domácí dostali opět do zakončení, ale ani tato hlavička neskončila mezi třemi tyčemi!

40
    Nyní Lech Poznań získala rohový kop z pravé strany a může tak otevřít brankový účet.

39
    Už už to vypadalo, že se dočkáme branky po skvělém centru De Marca do vápna z levé strany, ale zakončení domácího hráče skončilo vedle brány!

37
    Nyní se pro změnu dopustili faulu hosté a zatím je to spíše zápas nedovolených zákroků, než fotbalu s góly.

34
    A další faul Poznaně ve středu hrací plochy. Zagłębie Lubin tak bude opět u míče.

33
    Centr domácích nic nepřinesl a u míče tak je Lubin.

31
    Nyní je hra přerušena, jelikož se domácí hráč provinil faulem ve středu hřiště a hostující hráč tak musí být ošetřován.
    30. Pokus domácího hráče skončil vedle brány.

30
    Půl hodina hry je u konce Lech Poznań se dostala ke střele, která ale šla jen vedle hostující svatyně.

28
    Hostující mužstvo se dostalo do vápna po levé straně, ale Maciej Gajos odkopl balón do zámezí.

26
    Hra nám toho momentálně moc nepřináší, spíše vůbec nic. Lech Poznań se nemůže dostat do vápna soupeře a Zagłębie Lubin drží míč.

24
    Hosté se dopustili nedovoleného zákroku ve středu hrací plochy.

22
    Bartlomiej Radoslau Pawlowski se parádně dostal dopředu po pravé straně a následně poslal centr do vápna, kde jsme se ale ničeho nedočkali a balón skončil v moci Buriće.

20
    Následný roh Lubinu ani tentokrát nepřinesl žádné pozdvižení, ale posléze přišel faul domácích ve středu hrací plochy.

18
    Hosté nyní získali rohový kop, jelikož centr z pravé strany byl zblokován do zámezí.

16
    Zagłębie Lubin je častěji u míče, ale zatím si nevypracoval žádnou šanci, zatímco Lech Poznań se ocitla už ve dvou vážnějších situacích.

14
    A nakonec z toho byla další šance, ve které se ocitl Vernon De Marco, ale ten svou hlavičku poslal těsně vedle brány Zagłębie!

13
    Domácí budou mít šanci z dobré pozice, jelikož získali přímý kop z nějakých dvaceti dvou metrů.

12
    Lech Poznań se snaží projít do vápna soupeře po pravé straně, ale to se opět nepodařilo.

10
    Momentálně toho k vidění na hrací ploše moc není a hraje se převážně ve středu hrací plochy.

8
    Tentokrát přišel faul z hostující strany ve středu hrací plochy.

7
    Velké problémy měl brankář hostů Konrad Forenc se střelou domácího borce, ale následně odkopla míč obrana Lubinu.

5
    Následný volný kop domácího týmu nic velkého nepřinesl a u míče tak je Zagłębie Lubin.

3
    Domácí si velice špatně poradili s míčem ve středu hrací plochy a následně se provinil faulem Thomas Rogne.

2
    Hosté získali autové vhazování na polovině soupeře a budou se snažit něco vymyslet.

1

KKS Lech Poznań: Burić – Janicki, Rogne, Vujadinović, De Marco – Makuszewski, Gajos, Tiba, Jóźwiak – Amaral – Gytkjaer.
    Náhradníci: Putnocky – Trałka, Jevtić, Kostewycz, Klupś, Wasielewski, Žamaletdinov.

Zagłębie Lubin: Forenc – Kopacz, Oko, Guldan, Balić – Jagiełło, Slisz – Pawlowski, Starzyński, Bohar – Tuszyński.
    Náhradníci: Leciejewski – M. Dąbrowski, Mareš, Tosik, Dziwniel, Sirotow, Poręba.

Rozhodčí: Tomasz Kwiatkowski.
    Vše je připraveno na dnešní zápas.

Ve 21. kole polské Ekstraklasy se proti sobě utkají týmy KKS Lech Poznań a Zagłębie Lubin. Naposled se spolu tato mužstva utkala v srpnu minulého roku na půdě Zaglebie, které vyhrálo 2:1. Dnes se ovšem bude hrát na INEA Stadionu v Poznańi. Tento stadion nabídne kapacitu pro 42 837 diváků. Úvodní výkop je naplánován na 20:30.
    Lech Poznaň je momentálně na třetím místě se třiceti třemi body a skóre 32:23. Lech má skvělou formu, jelikož je na vítězné třízápasové vlně. Zaglebie je na tom podstatně hůř a aktuálně se nachází na jedenácté příčce s dvaceti čtyřmi body a skóre 31:32.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.