Dinamo Moskva – Perugia 1:3 (kon.) | Karlovarsko – ZAKSA 0:3 (kon.) | Chaumont – Petrohrad 2:3 (kon.)
Maaseik – Berlin Recycling 2:3 (kon.) | Modena – Civitanova 1:3 (kon.)
Dinamo Moskva
1
25 21 20 23
Sir Sicoma Monini Perugia
3
22 25 25 25
Středa 13.02.2019, 17:00 • Sports Palace Dinamo, Moskva (RUS) • Liga mistrů • Skupina E

Perugia si odváží z Moskvy ze zápasu s místním Dinamem vítězství ve čtyřech setech.

Úvodní koncovka se hostujícím favoritům nevyvedla podle představ, Italové prohráli o tři body a museli zápas otáčet. Druhý set už byl od Perugie o mnoho povedenější. Prosazoval se především Leon s Atanasijevićem, podobný průběh měl i třetí set, který hosté zvládli urvat pětibodovým rozdílem. Do čtvrtého setu nastoupila Perugia bez Wilfredo Leona, ale i tak si zajistila potřebné tři body do tabulky základní skupiny. (18:58:48)

Konec zápasu

23:25
    Je konec! Po servisu Dmitrije Ščerbinina smečoval nedůrazně Atanasijević, následně ale dostal hostující univerzál druhou šanci a tu již proměnil.

23:24
    Luciano De Cecco na podání. Domácí odvrací první mečbol útokem Běrežka. Oddechový čas pro hosty.

22:24
    Dva mečboly pro Perugii! Ani Dick Kooy se netrefil servisem do vymezeného prostoru.

22:23
    Jonah Seif se postavil po příchodu z lavičky na podání. Dinamo ale snižuje ztrátu útokem Kooye.

21:23
    Třiadvacátý bod pro hosty. Další nepřesné podání pro domácího univerzála.

21:22
    Dinamo dokázalo opět odpovědět. Po servisu Hoaga se prosadil Škuljavičus.

20:22
    SIjemščikov za koncovou lajnou. De Cecco boduje na druhou přes.

20:21
    Stále to je jen o bod. Aleksandar Atanasijević riskoval na podání, ale míč do kurtu nedostal.

19:21
    Ale Perugia si ještě drží dvoubodové vedení v závěru čtvrtého setu. Dick Kooy servíruje daleko do autu.

19:20
    Druhý bod v řadě pro domácí tým. Přímý bod pro Kooye.

18:20
    Po oddechovém čase bodují domácí. Běrežko zvládl z hlavního kůlu vytlouct blok.

17:20
    Hosté odskakují dokonce na tři body. Po servisu Marko Podraščanina zahrál na první přes po nepovedeném příjmu znovu Atanasijević.

17:19
    Teď už italský tým vede o dva body. Běrežko je zablokován Atanasijevićem.

17:18
    Perugia přidává již osmnáctý bod ve čtvrtém setu. Po servisu střídajícího Pajaka skončil míč v síti.

17:17
    Dvoubodové vedení italského celku je zpět. Esem se prezentuje střídající Della Lunga. Ale na videu je odhalen mírný přešlap.

16:17
    Perugia si drží alespoň vedení o jeden bod. Hoag smečoval přesně za zadní části kurtu.

16:16
    Ve čtvrtém setu je srovnáno. Lanza byl sice zablokován, ale hosté si nechali celou situaci ještě překontrolovat na videu. A nakonec to je přece jen bod pro domácí.

15:16
    Luciano De Cecco je na podání. Dinamo odpovídá dalším pokusem Kooye z hlavního kůlu.

14:16
    Ale Perugia si drží dvoubodový náskok. Atanasijević neměl opět potíže složit míč na zem útokem po čáře.

14:15
    Fabio Ricci je na podání. Teď už přidávají bod také domácí útokem Běrežka.

13:15
    Hosté odskakují do dvoubodového vedení. Domácí univerzál je zablokován.

13:14
    Teď je o krok vpředu Perugia. Lanza ulívkou sice neuspěl proti obraně v poli, ale poté vytloukl blok Atanasijević.

13:13
    Po oddechovém čase domácí srovnávají krok. Nicholas Hoag napálil své prudké podání těsně za koncovou lajnu.

12:13
    Perugia se dostává ve čtvrtém setu do vedení. Hoag si připisuje eso. Dinamo reaguje oddechovým časem.

12:12
    Vyrovnaná čtvrtá sada pokračuje. Sijemščikov poslal podání na Lanzu, následně ale mohl smečovat Ricci.

12:11
    Další bod ale domácí nepřipouštějí. S vysokou nahrávkou si poradil z handy smečující Škuljavičus.

11:11
    A je srovnáno. Po servisu smečovala jen do bloku Běrežko.

11:10
    Dick Kooy na podání. Atanasijević zasmečoval tvrdě kolem domácího dvojbloku.

11:9
    Dinamo si drží potřebné vedení o dva body. Nepřesný servis zapisuje také Podraščanin.

10:9
    Druhý bod v řadě pro hostující tým. Nabídnutou bodovku proměnil smečí z hlavního kůlu Nicholas Hoag.

10:8
    Bezrukov na podání. Ricci neuspěl na útoku, ale poté sáhl Sijemšičkov do sítě.

10:7
    Domácím se daří lehce ztrátovat. Nepřesně servíruje také Lanza.

9:7
    Přetahovaná o každý bod ve čtvrtém setu pokračuje. Hosté bodují po útoku Atanasijeviće po lajně.

9:6
    Ale Moskva si i nadále drží tříbodový náskok. Po vysoké nahrávce se prosadil Kooy.

8:6
    Jurij Běrežko na podání. Ricci umístil úder ze středu sítě přesně k postranní lajně.

8:5
    Ani hosté ale neskórují po servisu. Středem sítě přidává bod Ščerbinin.

7:5
    Perugia se dostává do tempa. Další nepřesné podání domácího univerzála.

7:4
    Domácí si ale drží vedení o tři body. Škuljavičus byl sice ubráněn, ale poté smečoval do autu Atanasijević.

6:4
    Třetí bod v řadě pro hostující tým. Hoag dává eso plachtícím servisem.

6:3
    Nicholas Hoag na podání. A Perugia se vrací do kontaktu po útoku Atanasijeviće.

6:2
    Až nyní přichází odpověď favoritů. Chybný servis Sijemščikova.

6:1
    Vladimir Sijemščikov pokračuje na podání i po oddechovém čase. Perugia se neprobouzí ani teď, Atanasijević byl dvakrát ubráněn.

5:1
    Nápor Dinama nekončí. Sijemščikov poslal další povedené podání, následně smečoval Hoag nedůrazně a toho využil Běrežko. Oddechový čas pro hosty.

4:1
    Dinamo odskakuje už na tři body. Sijemščikov trefuje eso.

3:1
    Atanasijević na podání. Už to vypadalo, že je Běrežko zablokován, ale domácí se dokázali vykrýt a poté mohl bodovat Škuljavičus.

2:1
    Kooy pokračuje na podání. Tentokrát ale už míč končí v síti.

2:0
    Dick Kooy na servisu a domácí vedou o dva body. Hoag smečuje z hlavního kůlu mimo hrací plochu.

1:0
    Do čtvrtého setu vstupuje na podání Marko Podraščanin. Srbský blokař Perugie našel jen Kooye, následně boduje domácím tým blokem.

0:0
    Začal čtvrtý set.

20:25
    Také třetí set míří k italskému týmu. Po servisu Jurije Běrežka přihrál Leon bez potíží a poté mohl ukončit výměnu i celý set Hoag.

20:24
    První setbol je pryč. Po dalším servisu Ricciho útočil bez potíží z pipu Dick Kooy.

19:24
    Pět setbolů pro hosty. Fabio Ricci zatlačil plachtícím servisem a poté byl na hlavním kůlu zablokován Běrežko. Dinamo si bere ještě oddechový čas.

19:23
    Hosté ale na druhý pokus ztrátují po servisu soupeře. Hoag ještě neprošel blokem, ale Atanasijević ho vytloukl.

19:22
    Druhý domácí nahrávač Pajak se dostává na podání. A Dinamo snižuje ztrátu po perfektní obraně proti Atanasijevićovi.

18:22
    Ztrátování sice domácím v posledních výměnách funguje, ale i tak Dinamo ztrácí čtyři body. Škuljavičus zasmečoval do ostré diagonály.

17:22
    Italský obr si drží luxusní vedení v závěru setu. Ricci boduje útokem středem sítě.

17:21
    Dinamu se daří ještě snížit ztrátu v koncovce třetího setu. Škuljavičus boduje úderem podél lajny.

16:21
    A právě Aleksandar Atanasijević je na podání. Hosté odskakují již na pět bodů. Přímý bod ze servisu.

16:20
    Perugia získává již dvacátý bod ve třetím setu. Atanasijević prostrčil míč skrz blokem.

16:19
    Marko Podraščanin na podání. Míč skončil o pásku v autu.

15:19
    Bezrukov na servisu. Nabídnutou bodovku domácí neproměnili a tak mohl přidat bod Atanasijević.

15:18
    A právě Hoag je na podání. Další útok Kooye končil přesně u postranní lajny.

14:18
    Hosté ale kontrolují situaci ve třetím setu. Hoagův útok po přeběhu nedokázali domácí zpracovat.

14:17
    De Cecco na podání. Kooy se dostal k útoku z hlavního kůlu na bezblok a snižuje.

13:17
    Přetahovaná o každý bod pokračuje. Po servisu Běrežka smečoval středem sítě Podraščanin.

13:16
    Dinamo ale stále ztrácí pouhé tři body. Střídající Della Lunga poslal servis mimo kurt.

12:16
    Teď už se radují hosté. Škuljavičus svým servisem poslal míč daleko do zámezí.

12:15
    Wilfredo Leon byl na servisu přesnější. Po bodovce Atanasijeviće skončil míč v autu, ale rozhodčí ukazuje dotek bloku. Domácí si ještě vzali challenge, která přisoudila bod Dinamu.

11:15
    Už patnáctý bod pro Perugii. Právě Sijemščikov poslal podání do sítě.

11:14
    Po servisu Atanasijeviće dokázal snížit středem sítě Sijemščikov.

10:14
    Italové si ale hlídají nadějné vedení ve střední části setu. Kooyův servis zamířil do autu.

10:13
    A rázem je Dinamo téměř v kontaktu. Po dalším servisu Kooye smečoval Leon pouze do připraveného bloku.

9:13
    Druhý bod v řadě pro domácí. Dick Kooy zatlačil servisem, následně pipe Hoaga skončil mimo kurt.

8:13
    Dinamo odpovídá rychlým bodem po mizerném servisu Podraščanina.

7:13
    Valentin Bezrukov na podání. Leon zasmečoval parádně z pipu na bezblok.

7:12
    Dinamo se snaží ještě se třetím setem udělat. Hoag chybuje servisem do sítě.

6:12
    Tlak hostů narůstá. Na první přes potrestal nepřesný příjem Atanasijević.

6:11
    Pětibodové vedení je zpět. Perugia získává bod po útoku Atanasijeviće.

6:10
    Luciano De Cecco pokračuje na podání. Domácí byli v problémech, Kooy sice smečoval do autu, ale ještě se zkoumala teč na bloku.

5:10
    Kvalita italského celku se začíná projevovat naplno. Desátý bod zařídil pro hosty Hoag.

5:9
    Stále to je ale o čtyři body. Hoag smečoval důrazně do ostré diagonály.

5:8
    Dinamo se pomalu dostává do tempa ve třetím setu. Středem sítě boduje Ščerbinin.

4:8
    Čtyřbodové vedení je zpět. Atanasijević zaútočil z handy, ale byl ubráněn. To Leon z pipu byl přesnější.

4:7
    Až nyní se radují z bodu také domácí. Leon poslal servis daleko do autu.

3:7
    Wilfredo Leon na podání. Domácí nedokázali zpracovat prudký úder.

3:6
    Perugia kontroluje vedení ve třetím setu. Ricci již na druhý pokus proměnil nahrávku De Cecca.

3:5
    Další snížení z domácí strany. Ricci neuspěl ze středu sítě, hostům navíc spadl do středu kurtu snadný balon.

2:5
    Oddechový čas domácím prospěl. Atanasijević zvolnil na servisu, následně smečuje středem sítě Ščerbinin.

1:5
    Nápor domácích nekončí. Běrežko opět neuspěl v útoku, to střídající Hoag z pipu uspěl na jedničku. Oddechový čas pro domácí.

1:4
    A hned to je také o tři body. Atanasijević přitlačil na podání, domácí museli míč jen odevzdat a to bylo něco pro Leona.

1:3
    Atanasijević se postavil na podání. Běrežko byl ubráněn, to proti Leonovi neměli domácí šanci.

1:2
    Dick Kooy našel servisem Leona, který skvěle přihrát a poslední slovo měl Atanasijević.

1:1
    A právě Marko Podraščanin se postavil na podání. Také domácí ale útočí středem sítě.

0:1
    Perugia vstupuje do setu útokem Podraščanina.

0:0
    Začal třetí set.

21:25
    Druhá sada míří za Perugií! Wilfredo Leon práskl do servisu a rozhodl druhé dějství esem.

21:24
    Teď už jsou tady ale tři setboly pro Perugii. Sijemščikov svým servisem našel Lanzu, následně se prosazuje z hlavního kůlu Leon.

21:23
    Moskvané přidávají ještě jeden bod. Sijemščikov přidává eso na Leona.

20:23
    Dvacátý bod pro Dinamo. Atanasijević svým servisem domácí nepotrápil. Běrežko snadno boduje smečí z hlavního kůlu.

19:23
    Čtyřbodové vedení italského velkoklubu je zpět. Běrežko neměl ideální pozici a zahrál v nouzi do sítě.

19:22
    Perugia si ale kontroluje situaci. Po servisu Kooye skončil míč v síti.

19:21
    Domácím se ještě daří zdramatizovat druhou sadu. Atanasijević smečoval jen do autu.

18:21
    Marko Podraščanin pokračuje na podání. Za domácí se prosazuje po delší výměně Běrežko. Také hosté si ještě vybírají oddechový čas.

17:21
    O druhém setu je nejspíše rozhodnuto. Škuljavičus narazil na vysoké blok Leona. Dinamo si ještě bere oddechový čas.

17:20
    Perugia míří za ziskem druhé sady. Středem sítě lehce uklidil míč do zadní části Podraščanin.

17:19
    Moskvané se ještě drží v kontaktu. Po vysoké nahrávce vytloukl blok Perugie Kooy.

16:19
    Italové si drží nadějné vedení o tři body. Další servis do sítě přidal Ščerbinin.

16:18
    De Cecco pokračuje na podání. Lehký ulívka Kooye zabrala na hostující obranu.

15:18
    A už je to o tři body. Luciano De Cecco naopak přidává eso.

15:17
    Perugia získává snadný bod po další chybě na servisu Běrežka.

15:16
    Ztrátování pokračuje. Škuljavičus nejprve smečoval do bloku, ale výměna ještě pokračovala a prosadil se na druhou přes Bezrukov.

14:16
    Hosté si drží dvoubodové vedení před koncovkou druhé sady. Také domácí univerzál poslal podání do autu.

14:15
    Také domácí se ale probouzejí k aktivitě. Leon přetáhl své podání do autu.

13:15
    Perugia přidává v rychlosti další bod. Leonův servis byl nad síly domácích hráčů.

13:14
    Perugia se po mizerné sérii vrací do vedení. Wilfredo Leon trefil pořádně prudké podání, vybojoval pro hosty bodovku a tu proměnil Ricci.

13:13
    Ricci se středem sítě neprosadil, poté smečoval ještě Leon, který byl zablokován. Blok domácích muselo ještě zkoumat video, které nakonec odhalilo těsný aut.

13:12
    Dinamo se dokonce dostává do vedení. Ani nyní se nedokázal Lanza popasovat s plachtícím servisem a oddechový čas si berou také hosté.

12:12
    Tříbodová série pro Dinamo a je srovnáno. Lanza nedokázal přihrát servis Sijemščikova.

11:12
    A rázem to je pouze o bod. Sijemščikov na servisu potrápil Leona, který následně smečoval jen do bloku.

10:12
    Oddechový čas domácím pomáhá. Atanasijević ubral na razanci servisu a toho dokázal využít domácí Škuljavičus.

9:12
    Po servisu Atanasijeviće se prosazují hosté. Míč spadl znovu o pásku na stranu Dinama. Domácí reagují oddechovým časem.

9:11
    Další chybu na servisu přidal z domácí strany Dick Kooy.

9:10
    Marko Podraščanin pokračuje na podání. Tentokrát se ale už prosazuje Dick Kooy z hlavního kůlu.

8:10
    Perugia odskakuje do dvoubodového vedení. Podraščanin trefil servis o pásku a domácí už nedokázali reagovat.

8:9
    To Marko Podraščanin byl přesný. Kooyův úder z hlavního kůlu mířil daleko do autu, ale domácí ještě zkoušeli challenge, která teč na bloku neprokázala.

8:8
    Valentin Bezrukov posílá další podání daleko mimo dvorec.

8:7
    Filippo Lanza za koncovou lajnou. Také on ale míč do hry nedostal.

7:7
    Perugia srovnává krok. Ščerbinin poslal prudké podání do sítě.

7:6
    Dinamo se dostává do vedení. Atanasijevićova ulívka nevyšla podle představ, to Kooy z druhé strany otřel míč o blok.

6:6
    Ani jednomu z týmů se nedaří ve druhém setu odskočit na větší počet bodů. De Cecco chybuje na podání.

5:6
    Perugia si bere vedení zpět. Lanzův úder po lajně byl tečován blokem.

5:5
    Ztrátování pokračuje. Běrežko hned dvakrát neprošel blokem, ale následně Škuljavičus sestřelil do obličeje Atanasijeviće.

4:5
    Škuljavičus pokračuje na podání. Tentokrát ale poslal domácí univerzál míč do autu.

4:4
    Srovnáno. Lanza se lehkým úderem po lajně neprosadil, to Běrežko byl o poznání agresivnější.

3:4
    Dinamo ale velmi rychle bodově odpovídá. Servis Leona skončil jen v polovině sítě.

2:4
    Dmitrij Ščerbinin je na podání. Perugia zaútočila podél bloku a raduje z se z bodu.

2:3
    Aleksandar Atanasijević pokračuje na podání. Domácí volejbalisté kontrují úderem těsně za blok.

1:3
    A už to je o dva body. Atanasijević svým servisem rozhodil domácí přihrávače. Dinamo už nemohlo útočit.

1:2
    Po servisu Kooye skončil míč pouze na pásce.

1:1
    Podraščanin pokračuje na podání. Nyní už se z bodu radují také domácí. Běrežko s klidem vytloukl blok soupeře.

0:1
    Do druhého setu vstupuje na podání Marko Podraščanin. A Perugia získává také první bod. Leon potrestal nepřesnou přihrávku na první přes.

0:0
    Začal druhý set.

25:22
    První set zůstává v Moskvě! Dmitrij Ščerbinin poslal prudké podání na Lanzu, po vysoké nahrávce smečoval Atanasijević nedůrazně a to potrestal Běrežko.

24:22
    Dva setboly pro Dinamo! Luciano De Cecco riskoval na podání, hosté se dokázali poprvé ubránit, ale proti útoku Kooye už neměli šanci. Oddechový čas pro Perugii.

23:22
    Ztrátování pokračuje. Jurij Běrežko svým servisem rozhodil Lanzu, poté ale vytloukl blok Atanasijević.

23:21
    Ale ani hosté se neprosazují ze servisu. Střídající Hoag poslal míč sice tvrdě, ale domácí dokázali vytlouct blok.

22:21
    Drama v prvním setu pokračuje. Škuljavičus servíroval jen daleko do autu.

22:20
    Domácí si drží potřebné dvoubodové vedení i po servisu Leona. Škuljavičus se štěstím propasíroval míč kolem anténky a bloku.

21:20
    Vladimir Sijemščikov pokračuje na podání i po oddechovém čase. Perugia se ještě dostává do hry, o dvacátý bod se postaral Ricci.

21:19
    Dinamo přidává další důležitý bod. Leon smečoval z velké výšky jen do domácího dvojbloku. Oddechový čas si bere také Perugia.

20:19
    A Dinamo se dostává v koncovce do vedení. Leon nedokázal přihrát plachtu Sijemščikova.

19:19
    Drama v prvním setu pokračuje. Aleksandar Atanasijević přidal tvrdé podání, ale domácí odpověděli útokem Běrežka.

18:19
    Italové si ale ještě drží jednobodový náskok. Leon zasmečoval důrazně přes domácí dvojblok.

18:18
    Druhým bodem domácí srovnávají stav první sady. Dick Kooy zatlačil servisem a Atanasijević nemohl útočit.

17:18
    Oddechový čas domácím prospěl. Marko Podraščanin ubral na podání a toho využil v útoku Škuljavičus.

16:18
    Vše je v pořádku a Leon pokračuje ve hře. Perugia navíc přidává další bod po chybě Ščerbinina na útoku. Oddechový čas pro Dinamo.

16:17
    Perugia se vrací do vedení po servisu Podraščanina. Domácím se nepodařilo položit míč na zem ani po třech útocích. Leon ale zůstal po úspěšném bloku na zemi, to by byla velká ztráta pro hosty.

16:16
    Valentin Bezrukov na podání. O srovnání stavu se postaral úderem nad blokem Atanasijević.

16:15
    Po dalším servisu hostujícího smečaře se ale dostal míč jen do sítě.

15:15
    A je srovnáno! Filippo Lanza svým servisem pořádně potrápil domácí hráče. Kooy tentokrát smečoval jen vedle kurtu.

15:14
    První sady pokračuje v rychlém sledu. Čtrtnáctý bod pro hosty zařídil Leon.

15:13
    I nadále si domácí drží náskok o dva body. Po vysoké nahrávce překonal hostující trojblok Kooy.

14:13
    Perugia je v kontaktu. Italové ztrácí jediný bod. Leonův pipe sestřelil hráče v poli.

14:12
    Domácí si ale drží dvoubodové vedení v prvním setu. Bezrukov zahrál sebevědomě na druhou přes.

13:12
    Nyní už se prosazuje i italský tým. Atanasijević se štěstím položil míč na zem.

13:11
    Moskva přidává třetí bod v řadě! Škuljavičus posílá eso vedle Lanzy.

12:11
    Dinamo se dokonce dostává do vedení. Lanzův úder o blok dokázali domácí pokrýt v poli a následně se prosazuje Běrežko.

11:11
    Ani servisu Leona nekončí bodem. Domácí se dokázali ubránit a poté se prosadil úderem o blok Škuljavičus.

10:11
    Ztrátování pokračuje. Sijemščikov servisem nezatlačil a toho využil smečí proti rozhozené obraně Leon.

10:10
    Opět je srovnáno. Škuljavičus sice na první pokud neuspěl, ale poté smečoval do bloku také Atanasijević. Velkou šanci na odskočení hosté neproměnili.

9:10
    Dick Kooy za koncovou lajnou. Leon se prosazuje proti vysokému trojbloku Dinama úderem podél sítě.

9:9
    Ani nyní se nedaří Perugii odskočit na dva body. Škulavičus poslal míč velmi tvrdě do diagonály.

8:9
    Přetahovaná o každý bod pokračuje. Podraščanin zasmečoval nekompromisně ze středu sítě.

8:8
    Moskvané bleskově odpovídají ve skóre. Kooy dokázal jednou rukou přetlačit hostující dvojblok.

7:8
    I po servisu Dmitrije Ščerbinina se dostávají hosté do mírného vedení. Z pipu se prosazuje parádním útokem Lanza.

7:7
    Luciano De Cecco na podání. Dinamo se drží v kontaktu po chybě Podraščanina na síti. Perugia si ještě vyžádala challenge, která však potvrzuje bod pro domácí.

6:7
    Jurij Běrežko na podání. Perugia odpovídá dalším útokem Atanasijeviće o blok.

6:6
    Fabio Ricci pokračuje na podání. Také Škuljavičus vytlouká blok hostujícího celku.

5:6
    Italové jdou do vedení. Po servisu Fabia Ricciho smečoval nedůrazně Běrežko, následný úder z bodovky už proměnil Atanasijević.

5:5
    Vyrovnaný začátek první sady pokračuje. Škuljavičus svým servisem poslal míč o pásku do autu.

5:4
    Druhý servis polského smečaře už dokázali domácí zpracovat. Následně smečoval ze středu sítě Ščerbinin.

4:4
    Wilfredo Leon na podání a hned je z toho eso! Perugia srovnává krok.

4:3
    Perugia se dostává pomalu do tempa. Leon smečoval z výšky po lajně do nepřipraveného nahrávače Dinama.

4:2
    Po servisu Atanasijeviće smečoval nekompromisně střede sítě Sijemščikov.

3:2
    Dick Kooy na servisu. Míč ale končí od domácího smečaře do autu.

3:1
    A právě Marko Podraščanin je na podání. Kooy však z hlavního kůlu dokázal vytlouct blok Perugie.

2:1
    Teď už putuje bod na konto hostujícího celku po útoku Podraščanina středem sítě.

2:0
    Valentin Bezrukov pokračuje na podání. Tentokrát se neprosadil v útoku Atanasijević, bodovku poté mohl proměnit Škuljavičus.

1:0
    Bezrukov vstoupil do zápasu na podání. Hostům se nepodařilo zaútočit středem sítě ani následně z pipu a bod jde na konto Dinama.

0:0

Dinamo Moskva: Pajak, Bezrukov – Boldjrov, Běrežko, Kooy, Jeremin – Ostapenko, Sijemščikov, Ščerbinin – Kruglov, Škuljavičus – Baranov, Kabešov
    Trenér: Konstantin Brianskij

Sir Safety Perugia: Seif, De Cecco – Hoag, Della Lunga, Leon, Lanza – Rici, Galassi, Podraščanin – Hoogendoorn, Atanasijević – Piccinelli, Colaci
    Trenér: Lorenzo Bernardi

Rozhodčí: Jan Krtička (CZE) – Laszlo Adler (HUN).

Sir Safety Perugia

Perugia v posledních letech patří k tomu nejlepšímu, co může klubová scéna nabídnout. Italský tým dokázal potvrdit první místo v základní části prestižní Serie A1 a dokráčel k titulu. V Lize mistrů se sice Perugia probojovala až do FinalFour, ale v semifinále nestačila na Zenit Kazaň, v bitvě o bronz poté Italové přehráli Kedzierzyn-Kozle v pěti setech.

Také letos Perugia dlouho diktovala ráz nejvyšší italské soutěže, v prvních osmi zápasech neztratila ani bod, až v duelu s Monzou i s Donovanem Džavoronokem v sestavě se obhájcům titulu nepodařilo dotáhnout pátý set do vítězného konce. I před tři porážky se Perugia i nadále drží první pozici s jednobodovým náskokem na Trentino.

Největší hvězdou Perugie je smečař Wilfredo Leon. Kubánec s polským pasem se před sezonou přesunul do italského velkoklubu ze Zenitu Kazaň. Dalším tahounem je univerzál Aleksandar Atanasijević a vše řídí argentinský kouzelník Luciano De Cecco z pozice nahrávače.

Perugia ztratila v úvodních dvou zápasech Ligy mistrů pouze jeden set. Proti Dinamu Moskva se podařilo Leonovi a spol uhrát tři vyrovnané koncovky, s Tours už italský celek musel do čtyř setů po tom, co inkasoval debakl o devět bodů ve druhé sadě. Také s Izmirem šla Perugia do čtyř setů, ale před dvěma týdny jednoznačně přehrála 3:0 Tours.

Moskevské Dinamo zakončilo základní část ruské Superligy na třetí pozici, po nečekané porážce v semifinále se Zenitem Petrohrad nakonec získalo bronz, když v sérii o třetí místo předčilo ve dvou jasných zápasech Kemerovo.

Před sezonou zamířil do Dinama dlouholetý ruský reprezentační nahrávač Sergej Grankin. Toho podporují svým útokem smečaři Jurij Běrežko a jediný cizinec v týmu Dick Kooy z Nizozemska.

I v obměněné sestavě se Dinamu daří držet ve středu domácí tabulky. V pěti setech sice Moskvané nestačili na supersilný Zenit Kazaň, následně ale svěřenci Konstantina Brianského prohráli s Bělgorodem nebo průměrnou Jaroslavlí.

V úvodním zápase základní skupiny Ligy mistrů Grankin a spol. ve třech naprosto vyrovnaných koncovkách nestačili na italskou Perugii. Proti posílenému soupeři ale nebyli Rusové daleko od překvapení. V domácím prostřední následně přehráli 3:0 turecký Arkas Izmir, když se soupeř zmohl pouze na jednu vyrovnanou sadu. Proti Tours i zápasu v Turecku s Izmirem neztratil ruský celek ani jednu sadu.

Krásný středeční podvečer, vítám všechny příznivce volejbalu. V základních skupinách Ligy mistrů jde do tuhého. V předposledním duelu na sebe narazí zatím dva nejlepší celky skupiny E, italská Perugia zajíždí do Moskvy k utkání s místním Dinamem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.