Dinamo Moskva – Perugia 1:3 (kon.) | Karlovarsko – ZAKSA 0:3 (kon.) | Chaumont – Petrohrad 2:3 (kon.)
Maaseik – Berlin Recycling 2:3 (kon.) | Modena – Civitanova 1:3 (kon.)
Středa 13.02.2019, 20:30 • Palapanini, Modena • Liga mistrů • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Hezký večer při sledování přenosu atraktivního utkání skupiny C volejbalové Ligy mistrů, v italském derby Modena přivítá Civitanovu a zejména domácím půjde o hodně.

Zajímavostí je, že oba soupeře hned v neděli čeká vzájemný zápas v italské Serii A1 na palubovce dnešních hostů.

Podobně jako její dnešní soupeř, tak Modena patří mezi absolutní giganty evropského volejbalu. Italský tým už třináctkrát dokázal triumfovat v některém z evropských pohárů a v Lize mistrů se mu to povedlo čtyřikrát, byť naposledy v roce 1998.

Italskou ligu Modena ovládla už dvanáctkrát, když od roku 1970 se ji to povedlo v každém desetiletí. Dosud posledního triumfu se dočkala v roce 2016.

Do letošního ročníku Ligy mistrů Modena vstoupila prohrou 0:3 na palubovce svého dnešního soupeře, poté porazila 3:1 Kedzierzyn, následně přehrála 3:0 i Karlovarsko, avšak v dosud posledním zápase prohrála 1:3 na palubovce Kedzierzynu a výrazně si pohoršila v boji o postup do další fáze, kam se kvalifikují jen vítězové skupin a tři nejlepší týmy z druhých míst, přičemž Modena je mezi těmito druhými týmy zatím až na čtvrtém místě.

Italská nejvyšší soutěž má za sebou dvacet kol z šestadvaceti a Modena je zatím na čtvrtém místě, když poslední dobou začíná na největší soupeře přeci jen ztrácet, po nedávných nezdarech v Miláně či s Perugií už na největší soupeře ztrácí dvě výhry.

Ačkoliv Civitanova, či dříve Macerata, patří k naprostému evropskému vrcholu už dlouhou dobu, tak je s podivem, že celou Ligu mistrů tento klub ovládl jen jednou a to už před sedmnácti lety. V posledních třech sezónách Civitanova ale vždy obsadila medailovou pozici, po dvou třetích místech loni prohrála až ve finále s Kazaní.

Italské lize domácí tým kraloval čtyřikrát v posledních třinácti letech, naposledy se ze zisku titulu radoval v roce 2017, loni pak Civitanova v rozhodujícím finále podlehla Perugii.

V nesmírně vyrovnané aktuální sezóně italské Serie A1 Civitanova disponuje stejnou zápasovou bilancí jako vedoucí dva týmy Perugia a Trentino, bodově na ně však lehce ztrácí. Naposledy hladce vyhrála 3:0 na palubovce dvanácté Sory.

V letošním ročníku Ligy mistrů Civitanova v úvodních čtyřech zápasech ještě neztratila ani set a i přes nižší počet postupujících týmů do dalších bojů (8) oproti předchozím rokům už má jistý postup do čtvrtfinále.

Azimut Modena: Bednorz, Pierotti, van der Ent, Pinali, Zajcev, Holt, Anzani, Lusetti, Urnaut, Mazzone, Kaliberda, Keemink – Benvenuti, Rossini

Cucine Lube Civitanova: Sokolov, Kovář, D'Hulst, Juantorena, Massari, Stanković, Leal, Sander, Cantagalli, Cester, Simon, Bruno – Marchisio, Balaso

Rozhodčí: Rodriguezová (Špa.), Paškevič (Rus.).

Hosté vstupují do zápasu se všemi hvězdami v základní sestavě, tedy nahrávačem Brunem, univerzálem Sokolovem, smečaři Lealem a Juantorenou a blokaři Stankovićem a Simonem.

0:0

0:1
    Podáním zápas rozehrál Tine Urnaut a hned na úvod jsme viděli velmi dlouhou rozehru, kterou na hlavním kůlu zakončuje Osmany Juantorena.

1:1
    Domácí vytloukají blok na hlavním kůlu.

2:1
    Simon neúspěšně útočil středem sítě, byl zablokován Maxwellem Holtem.

2:2
    Další útok středem sítě už Simon proměnil v druhý bod svého týmu.

3:2
    Výborný útok domácích z hlavního kůlu po lajně.

4:2
    Poprvé na podání domácí dělostřelec Ivan Zajcev a právě tento volejbalista dokázal dlouhou rozehru úspěšně zakončit útokem ze zadní zóny.

5:2
    Úspěšný útok na hlavním kůlu, za stavu 2:5 si před dalším podáním Zajceva hosté berou brzký oddechový čas.

6:2
    Šestý bod Modeny, série Zajceva na podání pokračuje!

6:3
    Hosté snižují na 3:6.

6:4
    Úspěšný Sokolov za hlavou nahrávače Bruna.

6:5
    Robertlandy Simon přidává bod přímo z podání a snižuje na rozdíl jediného bodu.

7:5
    Domácím se podařilo dobře zaútočit na hlavním kůlu.

8:5
    Yoandy Leal ztroskotal na domácím dvojbloku!

8:6
    Následné domácí podání končí v zámezí.

9:6
    Maxwell Holt zabodoval středem sítě a jde na podání.

9:7
    Hostům se podařilo dobře přihrát servis Holta a Stanković boduje středem sítě.

10:7
    Už se zdálo, že si Leal připíše přímý bod z podání, domácí ale dokázali senzačně udržet míč ve hře a Sokolov posléze útočí do zámezí!

11:7
    A další nezdar Cvetana Sokolova!

11:8
    Osmý bod pro Civitanovu.

12:8
    Ivan Zajcev ztroskotal na kompaktním trojbloku soupeře, blok se ale dotkl sítě a po výzvě vieda bod bere Modena!

13:8
    Yoandy Leal z pipu útočí daleko do zámezí a bez teče!

13:9
    Obrovské problémy teď měli hosté, Osmany Juantorena se ale z těžké pozice přeci jen dokázal bodově prosadit.

15:11
    Hosté přežili další servis Zajceva bez větší úhony, Sokolov uspěl při útoku z handy.

15:12
    Ivan Zajcev byl zablokován!

16:12
    Tine Urnaut vytloukl trojblok Civitanovy.

16:13
    Po hostujícím problému na příjmu měla Modena možnost k navýšení skóre, Zajcev ale útočí do zámezí.

17:13
    Tine Urnaut pokořil hostující defenzivu na síti i v poli úspěšným diagonálním úderem.

17:14
    Při útoku Stankoviće středem sítě se Simone Anzani dotkl sítě.

17:15
    Další chyba Zajceva, domácí hvězda znovu útočí jen do autu.

18:15
    Anzani skóroval úspěšnou ulívkou.

18:16
    Cvetan Sokolov nezaváhal při útoku ze zadní zóny.

19:16
    Tine Urnaut si poradil s dvojblokem Civitanovy.

19:17
    Jiří Kovář se zapojil do hry a vytlouká domácí blok.

20:17
    Bartosz Bednorz zabodoval na hlavním kůlu, dvacátý bod pro Modenu.

20:18
    Anzani podává jen do sítě.

20:19
    Ivan Zajcev je zablokován Lealem!

20:19
    Oddechový čas pro domácího trenéra Julia Velasca, někdejšího kouče českého národního týmu.

20:20
    Robertlandy Simon se prosadil středem sítě a Civitanově se podařilo definitivně smazat místy až pětibodové manko.

21:20
    Modena se ujímá vedení.

21:21
    Hosté vyrovnávají.

21:22
    Bednorzovi byl pískán tažený míč při útoku na hlavním kůlu, domácí marně protestují u španělské rozhodčí.

22:22
    Simon podává do sítě.

22:23
    Yoandy Leal úspěšným útokem vrací Civitanově vedení.

23:23
    Hosté poslali na podání D'Hulsta a Modena měla problémy na příjmu, Keemink je ale vyřešil úderem na druhou přes.

23:24
    Cvetan Sokolov si poradil s domácím blokem a je tu první setbol pro Civitanovu, ještě před ním si domácí berou oddechový čas.

24:24
    Ivan Zajcev dokázal odvrátit setbol soupeře.

24:25
    Balaso výborně přihrál podání Keeminka a Juantorena zabodoval na hlavním kůlu.

25:25
    Ivan Zajcev zahrál jen do hostujícího bloku, domácí ale udrželi míč ve hře a Tine Urnaut skóruje za hlavou nahrávače Keeminka.

26:25
    Urnaut skóruje přímo z podání! Parádní servis na koncovou čáru.

26:25
    Oddechový čas pro hostující tým.

27:25
    Další velmi dobrý servis Urnauta, domácí se ubránili a Zajcev mohl ukončit rozehru i první set, to se mu sice ještě nepodařilo, domácí poté ale zablokovali Cvetana Sokolova a vítězí v prvním setu 27:25!

0:0
    Začal druhý set.

1:0
    Na úvod druhého setu velmi dobře podal Juantorena, Bednorz ale dokázal zabodovat na hlavním kůlu.

1:1
    Středem sítě nekompromisně zaútočil Robertlandy Simon.

2:1
    Sokolov dostal možnost zaútočit, míří ale do zámezí. Hosté pak marně reklamovali teč bloku, míč letěl nad rukami.

2:2
    Nesmírně dlouhá rozehra, Stanković ji zakončil po výborné souhře s Brunem středem sítě za hlavou brazilského nahrávače.

3:2
    Cvetan Sokolov podal jen do sítě, bulharský univerzál se dnes za koncovou čárou velmi trápí.

3:3
    Leal úspěšně zasmečoval na hlavním kůlu, Urnaut odrazil míč jen do zámezí.

4:3
    Keemink úspěšně zahrál na druhou přes.

4:4
    Hosté jednoduše přihráli servis Holta a Juantorena s přehledem vytloukl dvojblok.

5:4
    Také domácí přihráli za jedna a tak mohl Anzani útočit středem sítě.

6:4
    První chybu na příjmu udělal Juantorena, Bruno poté senzačně zachránil míč pod sítí a rozehrál se dlouhý boj, který úspěšně zakončil Ivan Zajcev.

7:4
    Domácí blok nadrazil útok Sokolova a Tine Urnaut zvyšuje už na 7:4 pro Modenu, výborný start domácích také do druhého setu.

7:5
    Velké štěstí pro hosty! Juantorena znovu chyboval na příjmu, Bruno zase musel zachraňovat situaci pod sítí a dokázal zároveň nahrát na úspěšnou smeč Simonovi.

7:6
    Tine Urnaut si neporadil s dvojblokem soupeře.

8:6
    Parádní nahrávka libera Rossiniho, Urnaut zakončuje útokem do útočné zóny soupeře.

8:7
    Podání Urnauta páska sítě vynesla do zámezí.

9:7
    Domácí dokázali dobře zpracovat servis Juantoreny a Zajcev vytlouká dvojblok.

10:7
    Juantorena byl zablokován při útoku z pipu, ale vykryt spoluhráči, při následném útoku Sokolova předvedl naprosto fenomenální zákrok domácí blokař Anzani a Ivan Zajcev zdárně zakončuje! Obrovský aplaus publika zejména pro Anzaniho, jehož zákrok v poli opravdu stál za to!

10:7
    Oddechový čas pro Civitanovu.

11:7
    Po oddechovém času Anzani přidává výborný servis, který Juantorena odrazil až za síť a Maxwell Holt s přehledem zabodoval nad sítí.

11:8
    Domácí znovu zahráli výborně v obraně a Bednorz mohl zvýšit náskok Modeny, byl ale také ubráněn a tak se prosadil Yoandy Leal.

11:9
    Maxwell Holt je zablokován Stankovićem, to by mohla být vzpruha pro Civitanovu.

11:10
    Čisté eso Robertlandyho Simona!

12:10
    Další výborný servis kubánského blokaře, domácím se tentokrát podařilo dobře přihrát a následně zabodovat díky Bednorzovi.

13:10
    Zajcev sestřelil hostující libero Balasa a boduje přímo z podání!

13:11
    Nesmírně důležitý moment! Hosté si sice poradili s podáním Zajceva, Leal ale byl ubráněn a Urnaut mohl skórovat z pipu, je ale zablokován a to znamená také odchod Zajceva z podání.

14:11
    Cvetan Sokolov podává za koncovou čáru.

15:11
    Yoandy Leal je zablokován a na hřišti jej znovu nahrazuje Jiří Kovář!

15:12
    Domácí ubránili Stankoviće, ovšem ani Urnaut poté nezakončil rozehru a tak boduje Cvetan Sokolov.

16:12
    Ivan Zajcev si poradil s hostující obranou a vrací Modeně čtyřbodový náskok.

16:13
    Osmany Juantorena uspěl na hlavním kůlu, hosté už si nesmějí dovolit chybovat.

17:13
    Sedmnáctý bod Modeny.

17:14
    Hosté snižují na 14:17.

17:15
    Tine Urnaut je zablokován při útoku z pipu.

17:16
    Bruno skvělým servisem trefuje eso do rohu kurtu a Julio Velasco si bere oddechový čas.

18:16
    Po time-outu boduje Ivan Zajcev, jenž technickým útokem otřel míč o hostující blok.

18:17
    Při útoku Simona středem sítě dělal Rossini vše možné, aby udržel míč ve hře, ale nepodařilo se mu to.

19:17
    Zajcev zvyšuje na 19:17.

19:18
    Jiří Kovář se postaral o snížení.

19:19
    Po domácí chybě na příjmu se prosazuje Cvetan Sokolov! Stejně jako v prvním setu hosté mažou výraznou ztrátu přesně za stavu 19:19.

20:19
    Bartosz Bednorz zaznamenal dvacátý bod Modeny.

20:20
    Osmany Juantorena boduje z pipu, je znovu vyrovnáno.

20:21
    Další čisté eso hostů! Výborným zkráceným podáním se o něj postaral Cvetan Sokolov.

20:22
    Ivan Zajcev útočí do zámezí! Domácím nepomohlo ani video, které neprokázalo teč hostujícího bloku.

21:22
    Bednorz vytlouká soupeřův dvojblok.

21:23
    Bruno zahrál na druhou přes, domácí dokázali míč udržet ve hře a poté se Urnaut podle španělské rozhodčí provinil nečistým úderem, velké protesty Modeny.

22:23
    Jiří Kovář servíruje jen do sítě.

23:23
    Vyrovnáno! Ivan Zajcev se prosadil při útoku z handy a hosté si berou oddechový čas.

23:24
    Domácí ubránili Sokolova a Zajcev je mohl poslat do vedení, smečuje ale těsně do zámezí!

24:24
    Tine Urnaut uspěl na hlavním kůlu, Modena odvrací i třetí setbol v dosavadním průběhu zápasu.

24:25
    Hosté snadno zpracovali lehké podání Keeminka a Sokolov úspěšně útočí ze zadní zóny.

24:25
    Před podáním Bruna si domácí trenér Velasco vybral oddechový čas.

25:25
    I další setbol odvrací Urnaut, tentokrát za hlavou Keeminka.

25:26
    Tentokrát se historie z prvního setu opakovat nebude, tehdy Urnaut výborným podáním za stavu 25:25 přispěl k obratu, tentokrát se Sokolov prosadil.

26:26
    Setbol s pořadovým číslem tři odvrací Bartosz Bednorz.

26:27
    Sokolov uspěl dalším útokem po lajně, Urnaut nebyl daleko k úspěšnému zákroku, nakonec jen odrazil míč mimo dosah spoluhráčů.

26:28
    Po skvělém servisu Simona se hrála dlouhá rozehra, Sokolov dostal tři šance k útoku a tu třetí proměnil, Civitanova vítězí ve druhém setu 28:26 a nás čeká ještě pořádně dlouhá bitva.

26:28
    Začal třetí set.

0:1
    Do třetího setu začal podávat Tine Urnaut, Cvetan Sokolov otevírá skóre.

1:1
    Bartosz Bednorz se postaral o vyrovnání.

2:1
    Domácím se teď velmi nelíbila čistota Brunovy nahrávky, pokračovalo se ale dále a Urnaut boduje útokem z pipu.

2:2

3:2
    Stejně dopadl servis Bruna.

3:3
    Zajcev na podání, domácí ubránili Sokolova, Zajcev však trefuje jen čárového rozhodčího.

4:3
    Tentokrát už Zajcev trefil libero Balasa, ten neudržel míč ve hře.

5:3
    Jiří Kovář útočí jen do pásky, rodák ze Zlína zůstal na palubovce do třetího setu místo Leala.

5:4
    Kovář tentokrát musel zakončovat v pádu, přesto dokázal procedit míč přes blokujícího Keeminka.

6:4
    Hosté sice částečně ubránili Urnauta, Stanković se poté ale dotkl míče dvakrát.

7:4
    Maxwell Holt podal přímo na koncovou čáru a zaznamenává eso! Rozhodčí zprvu viděli aut, domácím ale pomohlo video.

8:4
    Jiří Kovář je zablokován na hlavní kůlu, za stavu 4:8 si hostující trenér De Giorgi bere oddechový čas.

8:5
    Jiří Kovář tentokrát už uspěl na hlavní kůlu.

9:5
    Juantorena podává do sítě.

9:6
    Cvetan Sokolov se prosadil za hlavou nahrávače Bruna.

9:7
    Domácí zase mocně protestují proti čistotě hostující nahrávky, tentokrát od Sokolova, rozehru nakonec bodově zakončil Juantorena a španělská rozhodčí uděluje domácím žlutou kartu za protesty.

11:10
    Druhý set se velmi kouskuje, výborném zákroku Balasa Juantorena zakončoval na koncovou čáru, domácí si vyžádali kontrolu videa, ovšem s neúspěšným výsledkem.

12:10
    Maxwell Holt se nemýlil středem sítě.

12:11
    Zajcev na servisu, hosté ale tentokrát mohli odvolat stav ohrožení, protože domácí hvězda servíruje do autu.

14:13
    Keemink se prosadil úderem na druhou přes.

14:14
    Domácí v poli ubránili útok Juantoreny z pipu, na bloku se ale dotkli sítě a bod tak bere soupeř.

14:15
    Simone Anzani středem sítě útočí do zámezí, hosté otáčejí vývoj třetího setu.

14:16
    Modena sice udržela míč ve hře po druhém úderu Bruna přes síť, poté ale boduje hostující kapitán Stanković středem sítě.

14:17
    Byť hosté prohrávali ve třetím setu 5:9, tak dokázali otočit až na 17:14 a donutili tak Velasca k oddechovému času.

14:18
    Ivan Zajcev ztroskotal na hostujícím bloku, poté silou zatáhl za síť a dostává varování od španělské rozhodčí.

14:19
    Osmany Juantorena boduje z dalšího pipu, hosté teď zcela opanovali palubovku.

15:19
    Další problémy Modeny na přihrávce, Urnaut už se ale dokázal nadvakrát prosadit.

15:20
    Jiří Kovář si poradil s domácím dvojblokem.

16:20
    Kovář následně podává do sítě.

17:20
    Parádní servis Urnauta k postranní čáře, eso pro slovinského smečaře a hosté si berou oddechový čas, nechtějí nechat Modenu nadechnout, neboť Urnaut dnes servíruje skvěle.

17:21
    Při smeči Sokolova se domácí blok dotkl sítě, což prokázalo až video, hosté zvyšují na rozdíl čtyř bodů.

18:21
    Úspěšný útok Modeny středem sítě.

19:21
    Další vlna emocí po sporném úderu hostů, který nebyl odpískán, Sokolov ale tentokrát následně útočí do zámezí.

20:21
    Bruno po špatném příjmu musel nahrávat spodem a Juantorena nepřekonal domácí trojblok.

20:22
    Cvetan Sokolov se prosadil razantním útokem ze zadní zóny.

21:22
    Ivan Zajcev zabodoval útokem za hlavou nahrávače Keeminka.

21:23
    Zajcev podruhé za sebou podává do sítě.

22:23
    Bartosz Bednorz vytloukl hostující dvojblok a jde podávat.

22:24
    Robertlandy Simon útočil do zámezí, hosty ale zachránilo video, které prokázalo teč domácího bloku, což rozhodčí zprvu neviděli.

22:24
    Před prvním setbolem třetího setu si Julio Velasco vybírá oddechový čas.

23:24
    Po time-outu Simon podává až za koncovou čáru.

23:25
    Hosté si výborně přihráli podání Holta, Bruno se rozhodl pro hru středem sítě a Stanković s přehledem zakončil.

Ve třetím setu Civitanova otočila z 5:9 na 19:14 a byť domácí ještě zabojovali o tuto sadu, tak se dokázali dotáhnout jen na jednobodovou ztrátu.

0:0
    Začal čtvrtý set.

1:0
    Do čtvrtého setu úspěšněji vstupují domácí.

1:1
    Na postu blokaře se v dresu Modeny objevil Daniele Mazzone, ten podává jen do sítě.

1:2
    Hosté se ujímají vedení v úvodu čtvrtého setu.

2:2
    Bartosz Bednorz protlačil míč mezi hostujícím dvojblokem.

2:3
    Zajcev potřetí po sobě podává do sítě.

2:4
    Robertlandy Simon vytlouká Maxwella Holta.

2:5
    Poprvé v zápase lépe do setu vstupuje Civitanova, Zajcev při útoku ze zadní zóny přešlápl útočnou čáru a Modena si bere oddechový čas.

2:6
    Keemink zasmečoval z druhého úderu, ovšem jen do zámezí a ztráta žluto-modrých roste.

3:6
    Bednorz útočil do zámezí, Sokolov se ale na bloku dotkl sítě.

3:7
    Osmany Juantorena se prosadil s velkým přehledem za hlavou Bruna.

3:8
    Tine Urnaut smečoval daleko do zámezí, trefil přitom mezeru v hostujícím dvojbloku a tak ani video neprokázalo žádnou teč.

3:9
    Osmany Juantorena přímým bodem z podání zvyšuje už na šestibodový rozdíl.

4:9
    Nesmírně dlouhá rozehra plná hezkých zákroků v poli, nakonec skóruje Tine Urnaut.

4:10
    Cvetan Sokolov vytlouká domácí dvojblok.

5:10
    Tine Urnaut si poradil se soupeřovým dvojblokem.

6:10
    Jiří Kovář útočí jen do sítě, domácí drobně korigují svoji ztrátu.

6:11
    Úspěšný útok Juantoreny z pipu vrací hostům podání.

7:11
    Znovu se prosadil Tine Urnaut, tentokrát za hlavou Keeminka.

7:12
    Domácí dostali šanci na snížení, Zajcev ale nedokázal rozehru zakončit a tak na druhé straně sítě boduje Jiří Kovář.

8:12
    Středem sítě se prosazuje Daniele Mazzone.

8:13
    Osmany Juantorena se postaral o třináctý bod Civitanovy.

9:13
    Osmany Juantorena se dotkl sítě, přitom se gestikulací snažil rozhodčím naznačit, že to byl soupeř, kdo chyboval, Alexej Paškevič z Ruska se ale nenechal ošálit.

9:14
    Znovu v akci Juantorena, tentokrát boduje smečí na hlavním kůlu.

10:14
    Středem sítě nezaváhal Maxwell Holt.

10:15
    S velkým přehledem středem sítě zakončil Robertlandy Simon.

11:15
    Hosté podávají jen do sítě.

11:16
    Také Holt ale nedokázal uvést míč do hry.

12:16
    Simonovi už se to povedlo, Rossini ale velmi dobře přihrál a Urnaut neměl problém se zakončením na hlavním kůlu.

12:17
    Oba týmy teď úspěšně ztrátují, za hosty se z pipu prosadil Osmany Juantorena.

12:18
    Po delší době je tu bod Civitanovy po vlastním podání a to rovnou čisté eso Cvetana Sokolova.

13:18
    Následně už Bulhar podává do sítě.

13:19
    Také podání Urnauta ale nedoletělo na soupeřovu polovinu.

13:20
    To už je skutečně problém pro domácí, Bednorz totiž byl ubráněn a po následném úspěchu Sokolova Civitanova už vede o sedm bodů. Ještě jeden oddechový čas pro Julia Velasca.

14:20
    Bartosz Bednorz si poradil s hostujícím dvojblokem.

14:21
    Další domácí chyba na podání, tentokrát Mazzone servíroval daleko za koncovou čáru.

15:21
    Rovněž podání Stankoviće se nevešlo do vymezeného prostoru.

15:22
    Ivan Zajcev po dlouhé době dokázal dobře podat, hosté ale bodují díky Cantagallimu, jenž se před malou chvílí zapojil do hry místo Sokolova, zároveň šel odpočívat Bruno.

16:22
    Cantagalli následně podává do sítě a do hry se vracejí Bruno se Sokolovem.

16:23
    Také domácí podání končí v síti.

17:23

17:24
    Jiří Kovář úspěšnou smečí na hlavním kůlu přihrává svému týmu sedm možností k ukončení zápasu.

18:24
    První mečbol ještě odvrací Tine Urnaut, teď už ale budou podávat hosté a po podání Maxwella Holta.

19:24
    Modena dokázala ubránit Kováře, Sokolova a do třetice také Stankoviće, ten už byl bodově zablokován.

20:24
    Tentokrát domácí udrželi míč ve hře po útoku Juantoreny z pipu a Zajcev úspěšnou smečí donutil soupeře k ještě jednomu oddechovému času.

21:24
    Cvetan Sokolov ztroskotal na připraveném bloku Modeny!

21:25
    Pátý mečbol už Cvetan Sokolov proměňuje útokem po lajně a Civitanova vítězí v Modeně 25:21!

Konec zápasu

Modena zahájila extrémně důležitý zápas velmi dobře, když otočila koncovku prvního setu, poté ale hosté převzali iniciativu a byť druhý i třetí set velmi špatně zahájili (7:11 ve druhém a 4:9 ve třetím), tak pokaždé dokázali set vyhrát a čtvrté dějství už bylo pevně v režii Civitanovy, hosty nepřibrzdily ani čtyři neproměněné mečboly, neboť náskok už měli příliš velký.

Civitanova už měla před zápasem jistý postup z prvního místa ve skupině, svoji nadvládu dnes jen potvrdila a svým rivalům velmi znepříjemnila cestu do vyřazovací fáze, neboť Modena už ani zdaleka nemá postup ve svých rukou, spíše ji k postupu může pomoct už jen obrovský zázrak a souhra mnoha okolností. (22:50:35)