Pogoň – Zabrze 3:1 (kon.) | Piast Gliwice – Lech Poznaň 4:0 (kon.)
GKS Piast Gliwice
4:0 (1:0)
KKS Lech Poznaň
Pátek 15.02.2019, 20:30 • Stadion Miejski, Gliwice • Polská Ekstraklasa • 22. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (22:22:56)

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 4:2. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 13:7.

Je konec. Piast dnes vyhrál na domácí půdě jasně 4:0. V 19. minutě se Jorge Félix dostal do velké šance, ale jeho hlavička skončila jen na tyči. Ve 31. minutě se už domácí radovali, jelikož se trefil hlavou k levé tyči Piotr Parzyszek. V 53. minutě se po komické situaci nakonec prosadil Jorge Félix. V 66. minutě vstřelil parádní branku z přímého kopu Mikkel Kirkeskov a nakonec v 70. minutě završil gólový účet Joel Valencia. V poslední minutě nastavení mohli dát hosté gól z penalty, ale tu Tiba neproměnil.

90+3
    90+3. Pedro Tiba (LPO)

90+3
    Hosté nakonec ani z pokutového kopu nedávají gól a dnešní zápas se jim hodně nepodařil! Penaltu si vzal Pedro Tiba, který zakončil k pravé tyči, ovšem tam šel i brankář Plach, který vyrazil balón a zachraňuje čisté konto!
    90+2. Penaltový faul domácích.

90+2
    Byla nařízena penalta pro Lech Poznaň. Nakonec je tomu tak! Joao Amaral šel po souboji s obráncem k zemi a hosté tak mají možnost vstřelit jediný gól z pokutového kopu.

90+1
    Rozhodčí nyní přerušil hru a jde se podívat na video, jelikož dostal signál od videorozhodčího, kterému se souboj ve vápně domácích nezdál a možná se dočkáme penalty ve prospěch hostů.

89
    Stále jsou u míče Gliwice, které ho bezpečně drží na své polovině hrací plochy.

87
    Střídání v týmu GKS Piast Gliwice: ze hřiště odchází Jorge Félix, přichází Gerard Badía.
    86. Łukasz Trałka (LPO)

86
    Łukasz Trałka sejmul protihráče uprostřed hřiště a uviděl žlutou kartu.

85
    Domácí se dopustili faulu ve středu hřiště.

84
    Střídání v týmu GKS Piast Gliwice: ze hřiště odchází Joel Valencia, přichází Tomasz Jodłowiec.

83
    Zápas se už spíše jen dohrává, jelikož o vítězi je rozhodnuto.

81
    Hostující hráč Marcin Wasielewski zůstal po souboji s protihráčem ležet na trávníku a hra je přerušena.

80
    Ovšem nakonec z této standardky nic nebylo, protože se domácí hráč dopustil faulu.

79
    Domácí nyní získali rohový kop z levé strany a mohou ještě zvýšit své vedení.

Dnešní utkání sleduje 4 608 diváků.

77
    Jasmin Burić si skvěle poradil s pokusem domácího hráče, který vystřelil k levé tyči.

76
    Střídání v týmu KKS Lech Poznań: ze hřiště odchází Christian Gytkjaer, přichází Timur Žamaletdinov.

75
    Střídání v týmu GKS Piast Gliwice: ze hřiště odchází Piotr Parzyszek, přichází Michal Papadopulos.

73
    Ovšem ani tato standardní situace hostujícího celku nic nepřinesla a míč skončil v moci brankáře Placha.

72
    Střela hostujícího hráče byla zblokována a Poznaň získala rohový kop.
    70. Joel Valencia (PIA) - 4:0

70
    Gliwice právě vstřelily branku!
    Tak tohle je paráda a pomalu to vypadá i na debakl! Centr z pravé strany letěl do vápna, kde jej domácí hráč hlavou posunul na JOELA VALENCIU, který si následně se zakončením na hranici malého vápna poradil a uklidil balón k tyči.

68
    Hosté sice dávají gól, ale ten neplatí, jelikož se píská ofsajd!
    66. Mikkel Kirkeskov (PIA) - 3:0

66
    Domácí jdou už do tříbrankového vedení a pravděpodobně je rozhodnuto! K přímému kopu se postavil MIKKEL KIRKESKOV, který fantastickou střelou přes zeď nedal Buričovi šanci.

63
    Domácí útočník se ocitl pouze v ofsajdovém postavení a u míče tak bude hostující tým.

61
    Střídání v týmu KKS Lech Poznań: ze hřiště odchází Darko Jevtić, přichází Maciej Gajos.

60
    Střídání v týmu KKS Lech Poznań: ze hřiště odchází Tymoteusz Klupś, přichází Kamil Jóźwiak.

59
    Momentálně se toho na hrací ploše moc neděje a Gliwice si hlídají dvoubrankový náskok.

57
    Centr hostů z levé strany sice letěl do vápna, ale tam nebyl nikdo z hráčů Poznaně.

55
    Lech Poznań je pod tlakem, jelikož musí nyní vstřelit dvě branky a zatím se ani jednou nedostala do nějaké větší šance.
    53. Jorge Félix (PIA) - 2:0

53
    Domácí jdou do dvoubrankového vedení! Po parádní kombinaci se Piast dostal do velké šance, ale Piotr Parzyszek ze záklonu nedokázal dopravit míč na brankové čáře do brány, ovšem posléze se k němu dostal JORGE FÉLIX a z bezprostřední blízkosti nekompromisně úspěšně zakončil.

51
    Opět je to Piast, který se snaží něco vymyslet směrem dopředu.

49
    I ve druhé půli je hra velice vyrovnaná, ale je to spíše Piast, který se dostává dopředu.

47
    Poznaň sice získala volný kop z levé strany, ale ten letěl pouze do rukou Františka Placha.

46
    Domácí hráč Joel Valencia to se svou dravostí přehnal a dopustil se tak nedovoleného zákroku.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:32.

První poločas je u konce a Piast Gliwice zatím vede nad Poznaní 1:0. V 19. minutě se Jorge Félix dostal do velké šance, ale jeho hlavička skončila jen na tyči. Ve 31. minutě se už domácí radovali, jelikož se trefil hlavou k levé tyči Piotr Parzyszek. Zápas je ovšem hodně vyrovnaný a druhá půle tak bude ještě zajímavá.

45

44
    To se posléze Piastu podařilo, ale míč odkopli hosté do bezpečí.

43
    Domácí drží balón ve středu hrací plochy a snaží se dostat do vápna.

41
    Łukasz Trałka nyní zažívá nepříjemné chvilky, jelikož dostat ránu Patryka Dziczeka do břicha.

40
    Zbývá posledních pět minut a domácí mužstvo stále vede 1:0.

38
    Centr hostů byl nepovedený a skončil jen v zámezí.

36
    Jasmin Burić si poradil s pokusem Joela Valencie a druhou branku zatím nepustil.

35
    Domácí se zkusili dostat středem hrací plochy, ale nakonec z toho opět nic nebylo.

33
    Lech Poznaň získala autové vhazování na levé straně, ale nakonec z toho nebylo nic velkého a míč skončil v zámezí za bránou Piastu.
    31. Piotr Parzyszek (PIA) - 1:0

31
    Nyní se už domácí dočkali a otevírají brankový účet! Po excelentním centru Konczkowského se ponořil do hlavičky PIOTR PARZYSZEK a umístil jí přesně k levé tyči. Asistence: Konczkowski.

29
    Domácí se opět snaží něco vymyslet, ale hra není příliš pohledná.

27
    Lech získal rohový kop z pravé strany a může tak otevřít brankový účet tohoto utkání.

25
    Nakonec skončil míč jen za bránou Piastu a Plach tak má odkop od své brány.

23
    Poznaň nyní kontroluje hru, ale není to z její strany stále nic nebezpečného.

21
    Následně se hostující mužstvo dostalo dopředu, ale ani tentokrát z toho nebyla větší šance.

20
    Piast se opět dostal do vápna soupeře, ale míč tentokrát odkopla obrana Poznaně.

19
    První obrovská šance domácích nekončí gólem! Po fantastickém centru do vápna se vložil do hlavičky Jorge Félix, ale orazítkoval pouze tyč!

17
    Nyní se hosté ocitli jen v ofsajdovém postavení a útok Poznaně je u konce.

16
    Ovšem posléze přišla chyba a do rychlého útoku se dostal Piast, ale následná střela skončila jen vedle tyče.

15
    Hosté drží míč na své polovině a pomalou kombinací se snaží dostat do nějaké šance.

13
    Posléze se pro změnu dostali na druhou stranu hosté, kteří získali rohový kop, ale ten nic vážnějšího nepřinesl, jelikož letěl pouze do rukou Františka Placha.

11
    Pokus domácího borce letěl jen nad bránu Poznaně a Jasmin Burić nemusel zasahovat.

10
    Opět se hraje převážně ve středu hrací plochy, kde je častěji u míče domácí mužstvo.

8
    Standardní situace hostů nic nepřinesla, jelikož volný kop skončil pouze na hlavě domácího hráče.

6
    Rozhodčí to s Mikkelem Kirkeskovem vyřešil pouze domluvou a hosté tak mají volný kop.

5
    Úvod utkání nám toho zatím moc nepřináší a Poznaň se zkoušela dostat po pravé straně, kde nakonec získal volný kop o faulu domácího hráče.

3
    Posléze Gliwice přišly o míč a směrem dopředu tak může něco vymyslet Lech Poznań.

1
    Domácí získali na začátku utkání autové vhazování na polovině soupeře.

1

GKS Piast Gliwice: Plach – Kirkeskov, J. Czerwiński, Sedlar, Konczkowski – Pietrowski, Hateley – Félix, Dziczek, Valencia – Parzyszek.
    Náhradníci: Szmatuła – Jodłowiec, Sokołowski, Badía, Mokwa, Papadopulos, Korun.

KKS Lech Poznań: Burić – Wasielewski, Janicki, Vujadinović, Kostewycz – Trałka, Tiba – Klupś, Amaral, Jevtić – Gytkjaer.
    Náhradníci: Putnocky – De Marco, Rogne, Gajos, Žamaletdinov, Cywka, Jóźwiak..

Ve 22. kole polské Ekstraklasy se proti sobě utkají týmy GKS Piast Gliwice a KKS Lech Poznań. Naposled se spolu tato mužstva utkala v září minulého roku na půdě Poznaně, kde se zrodila remíza 1:1. Dnes se ovšem bude hrát na stadionu Miejsmi v Gliwicích. Hrát se bude takřka o šest bodů, jelikož Piast je aktuálně na šestém místě s třiceti jedna body a skóre 28:25. Lech Poznaň je na tom o trochu lépe, protože obsazuje pátou příčku s třiceti třemi body a skore 33:25. Úvodní výkop je naplánován na 20:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.