Ústí n/L – Karviná 6:2 (kon.)
Elba DDM Ústí nad Labem
6:2 (3:0, 2:1, 1:1)
HbK Karviná
Neděle 24.02.2019, 11:00 • Stadion mládeže Ústí nad Labem • CROSSDOCK Extraliga • 13. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

HbK Karviná
    Karviná se v sobotu musela spokojit s jedním získaným bodem. Zápas v Mostě přitom měla rozehraný výborně, když v šestnácté minutě vedla už o tři branky. Kolaps ve třetí třetině však zařídil prodloužení, ve kterém po půl minutě rozhodl domácí Most. Karviná by se díky případné výhře vzdálila Ústí na sedm bodů, což je určitě hlavní cíl pro dnešní utkání.

Ústecký tým vstoupil do jarní části úspěšně, když dokázal porazit KOVO Praha 3:0, zejména díky povedené první třetině a zlepšené hře v přesilovkách Zároveň byla také znát zlepšená činnost obrany, čehož je nula na kontě Zdeňka Bandy důkazem. Pokud svůj sobotní výkon dokáží napodobit, mohou i proti soupeři z východu pomýšlet na úspěch.

Dnešním zápasem pokračuje pro oba týmy víkendové dvoukolo. O důležitosti duelu není třeba spekulovat, neboť oba dnešní soupeře dělí v tabulce pouhé čtyři body. Karviná drží postupovou sedmou pozici, domácí Elba DDM je desátá, ale situace kolem osmého místa je mimořádně zamotaná a každý bod je důležitý.

Elba DDM Ústí nad Labem: Banda(Rechtorik) – Balcar, Bím, Čejka, Červinka, Haken, Kváš, Langthaler, MIchajličenko, Poláček, Růžička, Sedláček, Smolík, Soukup, Švanda, Tomáš, Vacek, Černý, Giesel, Stupka, Magasanik

HbK Karviná: Solar(Liboska) – Sladký, Pilch, Zaremba, Konečný, Korbel, Rejtar – Rosůlek J., Rosůlek L., Pacas, Pala, Farský, Řehuřek, Novák, Stromko, Vosyka, Mikeš

Rozhodčí: Pečený, Volkán.

00:01

00:25
    Hosté získali míček po vhazování a rozehrávají.

00:47
    Soukup svižnou střelou prověřil Solara, který míček přidržel na vhazování.

02:14
    Bím ze vzduchu zachytil hostující rozehrávku a zkoušel rychle vystřelit. Jeho pokus letí od chráničů obránce mimo.

03:23
    Vyloučení v týmu HbK Karviná (Sladký – 2 min., držení protihráče).

03:34
    Výborný Solar se teď roztáhl na brankovišti a zachránil svůj tým proti pokusům Soukupa.

04:48
    Výbornou práci odvedl Pacas, který vyvezl míček z pásma a ušetřil několik vteřin.

05:23
    Hosté v plném počtu. Druhá polovina přesilovka se domácím hrubě nevyvedla.

05:53
    Sedláček uklidňuje situaci a rozehrává.

06:56
    Vyloučení v týmu HbK Karviná (Pilch – 2 min., nedovolené bránění).

07:18
    Nahrávka Tomáše neprošla a Karviná vyhazuje až před Bandu.

08:56

09:23
    Pala dostal pod tlak Kváše, který vyhazuje na zakázané uvolnění.

09:34
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Rychlá akce domácího týmu končí vedoucí brankou. Čejka po prohraném vhazování vypíchl míček a vyslal do úniku DAVIDA BÍMA, ten našel mezírku mezi betony Solara a bezpečně poslal svůj tým do vedení. Asistence: Ondřej Čejka.

10:06
    Další přečíslení dva na jednoho zachránil Pilch, který nastavil nohu do cesty přihrávky na Soukupa, který už by byl před brankářem úplně sám.

10:24
    Pacas zkusil přes Hakena vystřelit, ale domácí bek střelu dobře vykryl.

11:53
    ONDŘEJ POLÁČEK vystřelil z kruhu, Solar střelu dobře viděl a vyrazil, ale dobíhající obránce si nešťastně srazil míček do vlastní branky. Bez Asistence.

12:30
    Smolík dlouhým lobem z obranné třetiny vybojoval vhazování před Solarem.

14:00
    Pacas se dobře uvolnil, ale střelou otestoval pouze pružnost sítě za brankou.

14:19
    Vyloučení v týmu HbK Karviná (Korbel – 2 min., napadení).

14:48
    Pohledná akce Elby zakončuje třetinu snů. Soukup s VOJTĚCHEM ČERVINKOU si vyměnili míček, načež druhý jmenovaný dlouhou kličkou zasunul míček podél betonu do branky. Výbornou práci předvedl na modré čáře Michal Smolík, který akrobaticky zachraňoval pásmo před výhozem. Asistence: Lukáš Soukup, Michal Smolík.

15:00

První třetina dopadla pro domácí tým naprosto ideálně a do přestávky jdou s náskokem tří branek. Karviná a kvalitní hra jdou dnes zřejmě každý na jiné straně chodníku.

15:01

15:02
    Karviná úspěšnější na vhazování a získává míček.

16:03
    Farský dobře napadal v rohu a po zisku míčku prověřil Bandu, který spolehlivě kryje.

16:44
    Rychlé akce na obou stranách, nejprve zakončoval karvinský Novák, z protiútoku poté ústecký Stupka. V obou případech vyzněl souboj lépe pro maskované muže.

17:31
    Lehké nahození Smolíka nadělalo Solarovi potíže a raději ho ukryl v náručí.

17:35
    Červinka čistě vyhrál buly, do míčku se opřel LUKÁŠ SOUKUP a o tyčku navyšuje skóre zápasu. Asistence: Vojtěch Červinka.

18:01
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Stupka – 2 min., podražení).

18:32
    Balcar nejprve zablokoval střelu, následně dokázal i vyhodit. Dobrá práce domácího hráče.

19:18
    Další vyhození ústeckých, tentokrát z hole Jana Sedláčka.

20:01

20:11
    Banda neuvěřitelně skočil k pravé tyčce a vychytal Rosůlka, který už zakončoval do odkryté branky!

21:17
    Farský vytěsnil pokus Soukupa až mimo hřiště a bude se vhazovat před Solarem.

22:09
    Střelnice před Solarem! Jednou Červinka, po něm dvakrát Soukup a do třetice Langthaler vylepšili procenta karvinského brankáře.

22:20
    Pacas vysunul Rosůlka do samostatného úniku, Banda proti němu dobře vyběhl a drží čisté konto.

23:17
    Karviná právě vstřelila branku!
    Kváš ukázkově založil akci hostů, na konci které zakončoval z dorážky do odkryté branky ONDŘEJ FARSKÝ. Asistence: Lumír Rosůlek, Martin Pala

23:42
    Po souboji zůstal na zemi delší dobu ležet Bím, nakonec odchází na střídačku po svých a zdá se, že bude v pořádku.

24:08
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Haken – 2 min., hákování).

24:15
    Langthaler hned získal míček a vyhodil.

25:36
    Minuta a půl přesilovky je pryč a Karviná stále čeká na větší příležitost. Územní převaha sice byla zřejmá, ale zakončení scházelo.

26:08

26:40
    Pala krásně vymíchal obránce a jen díky Bandovi je skóre stále ve stejné podobě.

27:41
    PATRIK BALCAR převzal míček v rohu a jakoby nevěděl, co má s míčkem udělat. Rozhodl se vystřelit zápěstím do skrumáže před brankou a míček skončil až za Solarem, který nemohl nic vidět. Asistence: Martin Stupka.

28:32
    Vyloučení v týmu HbK Karviná (Zaremba – 2 min., nedovolené bránění).

28:50
    Hostům se podařilo vyhodit a Elba musí začínat až ze svého pásma.

30:00

Domácí tým dokázal ve druhé třetině navýšit vedení a do třetí třetiny bude vstupovat v komfortní situaci. Karviná měla místy daleko více ze hry, ale více než jednu branku z toho vytěžit nedokázala.

30:01

30:32

31:11
    Pilch v nadějné pozici přestřeluje branku.

31:34
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Sedláček – 2 min., zdržování hry).

32:40
    Pokusy karvinských létají mimo branku.

33:17
    Karviná nakonec přesilovou hru využívá. ADAM PILCH dostal nabito na vrchol kruhů a střelou do horní poloviny branky snižuje stav zápasu. Asistence: Martin Pala.

34:08
    Vyloučení v týmu HbK Karviná (Novák – 2 min., příliš mnoho hráčů na hřišti).

35:07
    Kombinaci domácích pokazilo postavení Červinky v brankovišti.

36:08

37:30
    Týmy se domluvily na točení stran.

38:17
    I přes tříbrankové vedení nehraje domácí tým zanďoura a tlačí se do dalších šancí.

38:37
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Michajličenko – 2 min., sekání).

39:32
    Několik možností ke střele karvinští nezužitkovali, naopak po vypadnutí míčku ze hřiště se hra stěhuje do středního pásma.

40:05
    Solar nezvládl rozehrávku a daroval gól JIŘÍMU TOMÁŠOVI, který pochopitelně nepohrdl. Bez asistence.

40:32
    Vyloučení v týmu HbK Karviná (Rejtar – 2 min., zdržování hry).

42:08
    Pala z dobré pozici trefuje přesně prostředek branky, kde stál připravený Banda.

42:29
    Nařízeno trestné střílení pro domácí tým, ujme se ho sám faulovaný Jiří Tomáš.

42:29
    Domácí útočník rychle zamíchal s míčkem, který ho ale neposlechl a utekl. Solar tak nemusel zasahovat.

42:32

42:57
    Na zemi zůstal ležet domácí útočník Vacek a v tuto chvíli to s ním nevypadá příliš dobře.

Nakonec za podpory spoluhráčů odchází ze hřiště, vypadá to na problém s kolenem.

43:00
    Rozebíhají se poslední dvě minuty dnešního zápasu, domácí si jdou pro tři body.

43:44
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Langthaler – 2 min., nedovolené bránění).

Za potlesku domácích diváků končí dnešní utkání. Zejména díky vydařené první třetině si Elba DDM připisuje důležité tři body do tabulky a završuje povedený víkend. Karviná byla dvě třetiny minimálně vyrovnaným soupeřem, ale zaspala start zápasu.

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek nedělního dne.

Ohlasy trenérů:

Jaroslav Pavlík (Elba DDM Ústí nad Labem): „Jednoznačně rozhodl vstup do utkání, ta první třetina, kterou jsme vyhráli 3:0. Soupeř nám dal trochu náskok na hokejky, ale oboustranně to byl zápas o hodně chybách. My dneska byli ti šťastnější a vyhráli 6:2. Bohužel máme dva hráče mimo, za víkend celkově tři, což je pro mě špatná situace a uvidíme, jak se s tím popasujeme. Příští týden nás čekají další dva těžké zápasy a musíme se na to dobře připravit.“

Pavel Káňa (HbK Karviná): „Těžko se vyhrává, když jsme skoro pořád oslabení, tyhle zápasy si prohráváme vlastní nedisciplinovaností. Dáme si vlastní góly, dostáváme je v přesilovce. Budeme se z toho muset trošku probrat. Takhle se o play-off nehraje.“ (13:18:21)

Jan Melicher

Hledáme zpravodaje pro tým Elba DDM Ústí nad Labem. Více informací na info@onlajny.com Více informací zde.

Branky a nahrávky: 10. Bím (Čejka), 12. Poláček, 15. Červinka (Soukup, Smolík), 18. Soukup (Červinka), 28. Balcar (Stupka), 41. Tomáš – 24. Farský (Rosůlek L., Pala), 34. Pilch (Pala)

Elba DDM Ústí nad Labem: Banda(Rechtorik) – Balcar, Bím, Čejka, Červinka, Haken, Kváš, Langthaler, Michajličenko, Poláček, Růžička, Sedláček, Smolík, Soukup, Švanda, Tomáš, Vacek, Černý, Giesel, Stupka, Magasanik

Rozhodčí: Pečený, Volkán