Židenice – Střešovice 4:5 (kon.) | Bohemians – Liberec 5:4 (kon.) | Vítkovice – Slavia Plzeň 13:4 (kon.)
Chodov – Jičín 8:3 (kon.)
FbŠ Bohemians
5:4 (2:2, 2:2, 1:0)
Crazy girls FBC Liberec
Neděle 24.02.2019, 14:00 • SH Děkanka, Praha • ČEZ Extraliga žen • 22. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Krásný, dobrý den. Vítám Vás u sledování ženské Extraligy ve florbale, kde se v rámci dvaadvacátého kola představí FbŠ Bohemians, kteří na své půdě vyzvou Crazy girls FBC Liberec. Úvodní vhazování je na programu ve 14:00, tak u toho buďte s námi.
    Pozvánka na poslední kolo základní části

FbŠ Bohemians: Kreisingerová (Omelková) – Šindelářová, Nguyenová, Císařová, Loudová, Andrlová – Cukrová, Bašová, Reischlová – Kadidlová, Toulová, Vrátná – Poláková, Pokorná, Chaloupková – Zlámalová, Divišová, Pavlicová – Bočanová.

Crazy girls FBC Liberec: Štěpánová – Leierová, Koníčková, Dlouhá, Foffová – Dostalíková, Zelníčková, Knotková – Kronychová, Horáková, Bárková – Tomanová, M. Mlejnková..

00:01

00:42
    Jako první se dostaly dopředu hráčky Liberce, které se snažily prokombinovat do zakončení.

01:15
    I nadále jsou u míčku hráčky v černém. S míčkem jsou sice na své polovině, kde si přihrávají, ale ten ani na vteřinu domácím nepůjčují.

02:01
    Koníčková našla na pravé straně Mlejnkovou, která z otočky netrefila branku Bohemians.

03:03
    Jsou za námi tři minuty utkání a až nyní se domácí florbalistky dostaly k míčku.

03:57
    Mlejnková se nedokázala probít přes dobře bránící Loudovou.

04:55
    Hraje se zatím velmi opatrný florbal bez větších šancí na jedné nebo druhé straně.

05:36
    Na druhé straně to z dálky zkusila Klára Leierová. Její ránu ovšem zablokovala první bránící hráčka Bohemians.

05:58
    Eliška Vrátná to zkusila od levého mantinelu. Její pokus se mezi tři tyče nevešel.

06:10
    Bohemians právě vstřelili branku!
    Z první vážnější šance se dostávají domácí hráčky do vedení. Před brankou zůstala volná LUCIE ŠINDELÁŘOVÁ, pro kterou nebyl problém poslat domácí do vedení. Asistence: Anna-Marie Divišová.

07:25
    Florbalistky Liberce se snaží o rychlou odpověď, ale nemohou se dostat do dobré vzdálenosti, odkud by branku Kreisingerové ohrozily.

08:17
    Kreisingerová si sebrala míček, s rozehrávkou příliš nespěchala. Nakonec ho poslala na Vrátnou, která bude rozjíždět útok od své branky.

09:28
    Bohemians jsou nyní aktivnější a ženou se za druhou brankou.

10:33
    Julie Chaloupková mohla potěšit domácí fanoušky, ale v úniku na Štěpánovou nevyzrála.

11:29
    Klokanky se opět nastěhovaly před branku Liberce, kde nyní kombinují.

11:54
    Pokus Mlejnkové z pravé strany srazila jedna z bránících hráček až za mantinel.

12:29
    Liberec právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno. Liberec se dostal před branku Bohemians, kde se povedenou střelou prezentovala HANA KONÍČKOVÁ. Nejzkušenější hráčka Liberce propálila Kreisingerovou a vyrovnává na 1:1. Bez asistence.

13:35
    Klokanky se inkasované branky nezalekly a jsou to opět ony, kdo udává tempo hry.

14:44
    Hostující hráčky ovšem velmi dobře brání a naopak se snaží přecházet do rychlých protiútoků.

15:14
    Střelou z otočky to zkoušela Jessica Zlámalová, jejíž pokus Štěpánová vyrazila.

15:28
    Bočanová se krásně protáhla středem, ale nakonec se do zakončení nedostala.

15:33
    Liberec podnikl rychlý kontr, na jejímž konci se objevila u levé tyče opět HANA KONÍČKOVÁ, která zakončila přesně. Kreisingerová se nestihla přesunout – 1:2! Asistence: Adriana Kronychová.

16:20
    Crazy girls se připravily o míček vinou zbytečného útočného faulu.

17:44
    Poláková se snažila zakončit, ovšem míček jí v poslední chvíli uskočil.

18:26
    Klokanky se snaží být aktivnější, ale Liberec dnes velmi dobře brání.

19:01
    Přesně se začátkem poslední minuty první periody Klokanky vyrovnávají. Na levou stranu dostala přihrávku HANA POLÁKOVÁ, která z první trefila přesně k tyči a vyrovnává na 2:2! Asistence: Eliška Vrátná.

20:00

Je za námi první třetina, ve které jsme byli svědky vlažného začátku, kde se týmy soustředily spíše na defenzívu. Poté jsme se dočkaly také branek. Bohemians vedly, ale dvěma brankami Koníčkové Liberec utkání otočil. Poslední slovo si vzala minutu před koncem Poláková, která trefila přesně a vyrovnala na současných 2:2.

20:01

20:34
    Adéla Bočanová se výborně vrátila a zastavila přečíslení Liberce.

21:06
    Mlejnková to zkusila zpoza obránkyně. Míček si nakonec cesu mezi tři tyče nenašel.

21:30
    Divišová ztratila trestuhodně míček na polovině. Ten si vzala PAVLA BÁRKOVÁ, která šla z levé strany sama na Kreisingerovou. S tou si poradila střelou k pravé tyči. Bez asistence.

22:44
    Bočanová rozehrávala z rohu, ale nic velkého z toho pro Bohemians nebylo.

23:13
    Divišová odčinila svou předchozí chybu a krásně našla JESSICU ZLÁMALOVOU, která uklidila přesnou střelou míček za záda Štěpánové. Asistence: Anna-Marie Divišová.

24:20
    Leierová volila raději zpětnou přihrávku. Liberec hraje rozvážně a nechce zbytečně ztrácet míčky.

25:46
    Hraje se ze strany na stranu, avšak chybí tomu střelecké pokusy.

26:28
    Klokanky se usadily v pásmu. Knotková ztratila míček na půlce a jedna z hostujících hráček opět utekla obraně. Nakonec z toho nebyla nebezpečná akce a Kreisingerová nemusela ani zasahovat.

27:47
    Bohemians jsou více na míčku a snaží se kombinací dostat do šancí. Hostující hráčky mají dnes opravdu velmi pevnou obranu a Klokanky se jen těžko dostávají do střeleckých pozic.

28:12
    Dlouhá zachytila přihrávku domácích a snažila se vybídnout k rychlému útoku jednu ze svých spoluhráček. Nepřesná přihrávka libereckou akci ukončila.

28:49
    Krásná akce domácích. Liberec poprvé v utkání propadl a nechal jít domácí do přečíslení. ELIŠKA VRÁTNÁ si vzala míček, poslal ho na Hanu Polákovou, která ho první jmenované ještě vrátila a ta mířila do zcela odkryté branky. Asistence: Hana Poláková.

29:58
    Kadidlová pálila z dobré pozice. Domácí mladá naděje našla pouze hruď připravené Štěpánové.

30:22
    Je za námi polovina utkání. Zatím sledujeme vyrovnanou bitvu, ve které mají o jednu branku navrch hráčky Bohemians.

31:30
    Bočanová dostala nabito na střed, ale byla daleko od branky a tak její pokus nemohl slavit úspěch.

32:11
    Leierová poslala Polákovou velmi tvrdě na mantinel.

33:32
    Po menším faulu budou rozehrávat Klokanky z rohu u branky Štěpánové.

34:11
    Bylo nařízeno trestné stříleno pro FbŠ Bohemians.

34:11
    Adéla Bočanová zvolila zakončení do bekhendu, ale z něho trefila pouze boční síťku. Stav je tedy stále 4:3 pro Klokanky.

35:02
    Adéla Dlouhá si přivodila zranění a za pomoci spoluhráček odkulhává na střídačku. Vypadá to na problém s kotníkem.

35:35
    Aneta Toulová se vrhla do útoku. Vyběhla si na střed, lehce se vyklonila a mířila k tyči. Její rána o kousek minula levou tyč.

36:27
    Mohlo být vyrovnáno, ovšem Pavla Bárková selhala sama proti Kreisingerové.

37:20
    Hosté dnes podává velmi sympatický výkon. Klokanky nevědí, kudy přes dobře pracující obranu Liberce.

38:10
    Liberecké hráčky se dostaly do přečíslení dvou na jednu. Míček si vzala PAVLA BÁRKOVÁ, která vzala tíhu okamžiku na sebe, nepřihrávala a rovnou vystřelila a udělala dobře. Míček skončil až v síti, je opět vyrovnáno. Bez asistence.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:38
    Míček je na středu, vypadá to, že se již ničeho důležitého ve druhé třetině nedočkáme.

40:00

Druhá třetina je již u svého konce. Liberec šel z kraje třetiny do vedení 3:2, když se trefila Bárková. Klokankám se podařilo vývoj utkání po brankách Zlámalové a Vrátné otočit na 4:3. Na rozdíl dvou branek mohla zvýšit Bočanová z trestného střílení, ovšem to se jí nepodařilo proměnit. Zákonitě tak přišel trest z hole Bárkové, která svou druhou brankou v utkání vyrovnala na 4:4. Ve třetí třetině nás tak čeká pravděpodobně velké drama.

40:01

40:05
    Liberecké hráčky byly na úvodní buly třetí třetiny úspěšnější.

41:17
    Poláková dlouho držela míček za brankou Liberce. Nakonec o něj proti přesile přišla.

42:11
    Anna-Marie Divišová vyslala velmi povedenou přízemní ránu, kterou vykopla Štěpánová pravou nohou.

42:38
    Foffová se snažila vyslat Koníčkovou do úniku, ale její přihrávka byla nepřesná.

43:42
    Míček je momentálně v držení Liberce. Hostující hráčky jsou s ním u vlastní branky a nikam příliš nespěchají.

44:27
    Je vidět, že ani jeden z týmů nechce udělat chybu, která by mohla ve výsledku hodně mrzet.

45:40
    Bohemians napadají rozehrávku Liberce. Ten se s obtížemi dostává od své vlastní branky.

46:16
    Velmi tvrdou ránu z půlky vyslala Koníčková. Její pokus trefil jednu z domácích hráček. Nicméně Liberec i nadále zůstává na míčku.

47:29
    Aneta Toulová odvedla výbornou práci, když nejprve nenechala rozehrát své soupeřky a následně ještě vyzkoušela pozornost Štěpánové.

48:46
    Jedna z domácích hráček promáchla skákavý míček před odkrytou brankou. To byla velmi dobrá šance Klokanek.

48:53
    Jedna z hostujících hráček zůstala ležet za brankou. Nakonec odešla po svých na střídačku, tak doufejme, že bude v pořádku a bude moci pokračovat ve hře.

49:00
    Divišová napálila tyč hostující branky. Bohemians byly velmi blízko!

49:41
    Stále sledujeme vyrovnanou bitvu, kde se ve své podstatě čeká na jednu jedinou chybu.

50:04
    Je před námi posledních deset minut základní hrací doby. Dočkáme se v nich ještě nějaké branky?

51:28
    Bohemians jsou aktivnější, ale ke střele se příliš nedostávají. Štěpánová musí být neustále v pozoru, avšak zatím toho moc řešit nemusela.

52:42
    Loudová hledala na středu jednu ze svých spoluhráček. Té přeskočil míček čepel hole.

53:36
    Hostující hráčky zklidňují utkání a drží míček u své vlastní branky.

54:14
    Veronika Bašová si počínala skvěle, když si naběhla na polovinu Bohemians a tam se nechala faulovat. Z následné rozehrávky nebylo nic.

54:20
    Z velké dálky pálila z první Poláková. Její rána zaváněla gólovými parametry. Domácí útočnice mířila jen těsně vedle levé tyče.

55:02
    Klokanky předvedly velký závar před brankou Štěpánové. Ta však nakonec společně s obranou dokázala odolat.

55:04
    Vyloučení v týmu Crazy girls FBC Liberec (Adriana Kronychová – 2 min., Sekání).

55:21
    To se na to podívejme. Liberec mohl udeřit v oslabení. Jedna z hostujících hráček proběhla po pravé straně a v dobré pozici nepřekonala Kreisingerovou.

56:17
    Zlámalová nabila své spoluhráčce, která branku Liberce minula.

57:04
    Liberec hraje v plném počtu.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:05
    Vyloučení v týmu Crazy girls FBC Liberec (Daniela Tomanová – 2 min., Blokování soupeřovy hole).

58:05
    Oddechový čas pro FbŠ Bohemians.

58:49
    Hostující hráčky se zatím dobře brání a Klokanky do zakončení nepouští.

59:22
    Bohemka se snaží ukončit utkání ještě před koncem základní hrací doby, ale zatím se jim to nedaří.

59:45
    Troufám si tvrdit, že je rozhodnuto. Jedna z domácích hráček vypálila na branku a KLÁRA LEIEROVÁ si míček srazila nešťastně do vlastní branky. Bohemians tak využívají přesilovou hru a jdou si za vítězstvím v dnešním utkání.

59:45
    Oddechový čas pro hCrazy girls FBC Liberec.

Je dobojováno. Ve třetí třetině jsme viděli spíše taktickou bitvu, kde ani jedno z týmů nechtělo udělat chybu. Rozhodla nedisciplinovanost Liberce. Který šel ke konci utkání dvakrát do čtyř. Toho Bohemians využily a po vlastní brance Leierové vstřelily vítěznou branku. Liberec přes dnešní prohru zůstane na třinácté pozici v tabulce. Vítězství Bohemians nikam neposune tabulkou, ale alespoň si zvedly domácí hráčky sebevědomí před čtvrtfinálovou bitvou, která je čeká. Na soupeře si počkají do 19:30, kdy bude probíhat výběr soupeřů. Ten můžete sledovat na našem webu.

Alan Šrámek

Branky a nahrávky: 7. Kreisingerová (Divišová), 20. Poláková (Vrátná), 24. Zlámalová (Divišová), 29. Vrátná (Poláková), 60. Leierová (vla.) – 13. Koníčková, 16. Koníčková (Kronychová), 22. Bárková, 39. Bárková

Rozhodčí: Barbora Beranová, Lucie Hejnová