Neděle 03.03.2019, 14:00 • DRFG arena • Extraliga dorostu • Nadstavba B

Ode mě je to pro dnešek vše, loučím se svámi a přeji pěkný zbytek nedělního odpoledne. (16:31:10)

Krásnou individuální akcí rozhoduje prodloužení STANISLAV SVOZIL. Dokázal si kotoučem sjet do středu hřiště, kde krásnou kličkou poslal puk mezi Synkovými betony do brány. Asistence: Eduard Šalé.

Vyroubalovu ránu od levého kruhu schovává zlínský gólman mezi betony.

62:20
    Kos se poměrně vtipně pokoušel kotouč přes Synka přehodit, ovšem neúspěšně.

62:02
    Brabenec se s pukem dral před branku, kotouč mu ovšem zabavil Synek a rozhodčí přerušuje.

60:30
    Další důležitý zákrok si připsuje Ondřej Bizoň, opět svým skvělým betonem dokázal zabránit puku v postupu přes brankovou čáru.

60:01
    Začalo nadstavbové prodloužení.

Ačkoli byli ve třetí třetině aktivnější hosté, Bizoň svými zákroky dokázal Kometu podržet a v závěru rozhodl Jakub Brabenec. Gólem do prázdné pečetil dnešní vítězství Komety Jakub Kos.

60:00
    Třetí třetina skončila, následovat bude nadstavbové prodloužení.

59:23
    V závěru zápasu mají ještě hosté šanci v podobě přesilovky, dvě minuty za nesportovní chování inkasuje Tomáš Vyroubal.

58:45
    A je nejspíš rozhodnuto. Gólem do prázdné brány dává Kometě dvoubrankový náskok JAKUB KOS. Asistence: Jakub Brabenec, Ivo Sedláček.

58:34
    Synek je na střídačce a Zlín to zkouší v šesti!

58:07
    Necelé dvě minuty před koncem si Brňané berou zpět své vedení. Autorem tohoto důležitého gólu je navrátilý kapitán JAKUB BRABENEC. Asistence: Jakub Kos.

57:13

56:29
    Kombinaci zakončoval Adam Horký, Synka ale nepřekonal.

55:13
    Kometa má k dispozici početní výhodu, sekáním se provinil Matěj Mojžíš.

54:15
    Bizoň opět čaruje! Nejprve dokázal vyrazit střelu od modré, poté vytáhl úžasný zákrok vyrážečkou proti dorážce a nakonec dokázal zalehnout puk a zabránit tak vstřelení gólu.

53:07
    Kometa teď soupeře zatlačila v útočném pásmu, ale nedaří se jí překonat Synka.

50:04
    Šindelek svým nahozením od modré trefil horní tyč Bizoňovy brány!

49:51

49:44
    Další parádní zákrok betonem předvedl Ondřej Bizoň. Hosté se dokázali usadit v útočném pásmu, díky skvěle chytajícímu brněnskému gólmanovi je však stav stále vyrovnaný.

47:51
    Eduard Šalé míří na trestnou na dvě minuty za krosček.

46:42
    Hoferkův pokus chytá Bizoň do lapačky.

45:00

44:30
    Kometě se nedaří usadit se v útočném pásmu, hosté dobře napadají.

43:00
    Kometa má k dispozici početní výhodu, dvě minuty za sekání pro Adama Lacigu.

42:40
    Do obrovské šance se dostal Frömel! Využil zmatení domácích, ujel do samostatného úniku, jeho střelu však zastavila branková konstrukce!

42:01
    Otavova střela i následná dorážka neprošly přes Synka.

40:13
    Kometa se opět vrhla do útoku, Kosova střela míří mimo.

40:01

Druhá třetina byla naprostým opakem té první. Již po několika vteřinách hry se do gólové šance dostala Kometa, skóre však otevřel až v 32. minutě Tomáš Vyroubal. Vedení Brna však netrvalo dlouho, když Lukáš Chludil dokázal o minutu později vyrovnat. V poslední minutě třetiny dokázal te stejný hráč v přesilové hře otočit vývoj utkání, necelých šest sekund před sirénou se ale v tlačenici před bránou zorientoval Ivo Sedláček a skóre po dvou částech hry stanovil na 2:2.

40:00

39:54
    Necelých šest sekund před sirénou dokázali Brněnští srovnat skóre. Kometa měla ponechanou výhodu, zatlačila soupeře a Synek se po několika odražených pokusech už válel v brankovišti. Toho dokázal využít IVO SEDLÁČEK a úspěšně procpal kotouč za bezmocného Synka. Asistence: Eduard Šalé

39:19
    Zlín právě vstřelil branku!
    Berani dokázali využít početní výhodu. Šindelek navezl kotouč do útočného pásma, kde se ho ujal LUKÁŠ CHLUDIL. Svůj druhý gól v zápase vstřelil o horní tyč Bizoňovy brány. Asistence: Filip Šindelek.

39:08
    Brněnští se snaží co nejdéle strvat v útočném pásmu a zdržet tak přesilovku hostů.

38:57

38:38
    Hákování se na druhé straně kluziště dopustil Stanislav Svozil, devatenáct sekund se tak bude hrát ve čtyřech na obou stranách.

37:38
    Hosté se opět dostali do přečíslení ve vlastním oslabení, zakončující Laciga však nebyl úspěšný.

36:57
    Štěpán Linka svému týmu vybojoval přesilovku, na dvě minuty za podrážení míří na trestnou Patrik Nábělek.

35:00
    Kosova rána z mezikruží rozduněla Synkův beton.

34:09
    Vyroubal se opět dostal do dobré pozice, ale přes bránícího hráče však svoji bekhendovou střelu nedokázal nasměrovat na bránu.

32:16
    Vedení Brněnských však netrvalo dlouho. Frömel přesným pasem našel LUKÁŠE CHLUDILA, který svižnou střelou ke vzdálenější tyči překonává Bizoně a srovnává tak stav zápasu. Asistence: Šimon Frömel.

31:04
    Domácí se konečně dočkali. TOMÁŠ VYROUBAL dokázal vypíchnout puk soupeři, dostal se tak do samostatného úniku a v souboji s gólmanem Synkem dokázal umístit puk mezi gólmanův beton a tyčku. Bez asistence.

29:42
    Tlak Brněnských je přerušen kvůli přihrávce rukou.

29:19

29:00
    Kometa kombinuje v útočném pásmu.

27:40
    Chludil posílal do samostatného úbiku Frömela, ten ale nedokázal zpracovat skákavý puk.

27:19
    Kometu čeká přesilovka podrážením se provinil Tomáš Ševčík.

26:03
    Mojžíšův pokus schoval Bizoň do lapačky.

25:40
    Jakub Brabenec si vykličkoval svoji cestu až před gólmana, ale nedokázal zasunout puk za Synkova záda.

24:49
    Zlín na svého soupeře tlačí, domácí jsou unavení a nedaří se jim vystřídat.

23:48
    Svozilova tvrdá rána přeletěla Synkovu klec.

23:07
    Lacigův pokus Bizoň neviděl, ale i přesto se mu podařilo vytěsnit kotouč mimo tři tyče.

21:57
    Do velkého tlaku se dostali i hosté. Dvakrát po sobě dokázali položit Bizoně na záda, ale kotouč za něj neprocpali. Během svého snažení se jim dokonce podařilo rozezvonit brankovou konstrukci, ale stav zůstává i nadále bezbrankový.

20:56
    Další velká šance Komety, Jakub Kos ovšem nedokázal zamířit přesně. Frustrovaný brněnský útočník praštil hokejkou o mantinel.

20:09
    Kometa se do útoku přímo vrhla, Brabencovu akci zakončoval Sedláček, Synek ale opět předvedl parádní zákrok vyrážečkou!

20:01

V první třetině jsme mohli vidět mix vyloučení a dobrých brankářských zákroků. Jenom během první dvacetiminutovky bylo rozdáno 24 trestných minut. Ani jeden tým však nedokázal přesilovku zužitkovat, zejména díky dobrým brankářským zákrokům Tobiáše Synka a Ondřeje Bizoně. Po první siréně je tak stav bezgólový.

20:00

18:35
    Na druhé straně kluziště vytáhl důležitý zákrok lapačkou Tobiáš Synek. %salé se ocitl s pukem sám přímo před gólmanem, zlínský brankář byl však dostatečně pohotový.

18:16
    Zlínští se dostali do přečíslení tří proti dvěma, ale kvůli nepřesným přihrávkám se nedokázali dostat k zakončení.

17:27

16:39
    Eduard Šalé dokázal dostat puk za modrou čáru a získává tak několik důležitých sekund pro svůj tým.

15:55
    Kombinování hostů v útočném pásmu je přerušeno hvizdem rozhodčího kvůli přihrávce rukou.

15:27
    Jakub Kos je dnes už podruhé na trestné lavici, tentokrát za podrážení.

14:42
    Neskutečný zákrok Bizoně! Ve vlastním oslabení ujeli do přečíslení dvou na jednoho Mojžíš s Lacigou. Druhý jmenovaný měl kotouč na holi a před sebou prázdnou bránu, Bizoň ovšem vytáhl fantastický zákrok betonem a drží bezbrankový stav.

14:06
    Ivo Sedláček se úspěšně prokličkoval až před zlínského gólmana, v rozhodujícím okamžiku ovšem promáchl.

13:00
    Podrážení Jana Ramerta znamená další početní výhodu pro domácí.

12:01

11:42
    Brněnští vyhazují na zakázané uvolnění, hosté mají šanci zatlačit na soupeře ve zbývající 21 vteřin dlouhé přesilovce.

11:40

10:18
    Frömel se objevil před Bizoněm, ale brněnského gólmana svižnou střelou nepřekvapil.

10:01
    Počet hráčů na ledě se opět srovná, hákováním se provinil Jakub Kos.

09:47
    Rychlou akci po buly zakončoval Brabenec, ale Synek byl připraven.

09:40
    Hraje se na hraně a rozhodčí se rozhodli nechat zápasu volnější průběh, ovšem držení v podání Matěje Mojžíše se rozhodli odpískat.

08:34
    Kometa opět kombinuje v útočném pásmu, ale nedaří se jí větším způsobem ohrozit Synka.

07:00
    Štěpán Linka si s pukem sjel podél mantinelu až k Synkovi a přihrál na druhou tyč, ke smůle domácích tu však nikdo nebyl.

05:56
    Kometa drží soupeře v útočném pásmu.

05:02
    Na druhé straně kluziště se do šance dostali Kos se Sedláčkem, druhý jmenovaný však nedokázal usměrnit kotouč mezi tři tyče Synkovy brány.

04:33
    Burian zachytil nepřesnou rozehrávku domácích, Bizoň vyráží ramenem.

03:27

02:08
    A opět se vylučuje, tentokrát na obou stranách. Z hostů se provinil držením Jakub Kráčalík, z Komety na trestnou usedá Viktor Běhůnek za hrubost.

01:27
    Za incident u mantinelu na trestnou míří na 2+10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku Adam Horký. Dvou minutový trest odpyká Tomáš Vyroubal.

01:23
    Čapka nahodil puk na modré, žádnému z jeho spoluhráčů se ovšem nepodařilo kotouč nasměrovat na Bizoně.

00:26
    Úvodní buly vyhráli osté, ale nahozený kotouč si vzala Kometa a zakládá první útok zápasu.

00:01

HC Kometa Brno: Bizoň (Schnattinger) – Vacek, Běhůnek, Ulbricht, Fajmon, Němec, Prčík, Svozil – Nesvadba, Brabenec, Kos, Otava, Šalé, Sever, Sedláček, Horký, Linka, Harmim, Vyroubal.

PSG Berani Zlín: Synek (Hamrla) – Nábělek, Šimášek, Sýkora, Burian, Šindelek, Čapka, Hoferek – Jecho, Chludil, Tomeček, Ševčík, Mojžíš, Gerych, Laciga, Ramert, Frömel, Kráčalík.

Rozhodčí: Čech – Urubčík, Otáhal.

V DRFG areně je vše připraveno, utkání může každou chvílí začít.

Týmy se zatím v sezoně potkaly dvakrát, poprvé zvítězila Kometa 5:3, podruhé už si Zlín na domácím ledě pohlídal výhru 4:1.

PSG Berani Zlín
    Berani se s 27 body nachází na 5. místě tabulky, na Havířov ztrácí tři body.
    Týmové kanadské bodování vede Lukáš Chludil (16+45), nejlepším střelcem je s 25 trefami Adam Laciga. V bráně se více daří Patriku Hamrlovi, který má úspěšnost zákroků 91,4 % a průměr obdržených branek 2,96.
    Svůj poslední zápas odehrál Zlín na ledě Třince, kde zvítězil 5:3.

Brněnští dorostenci se po 15 odehraných utkáních nacházejí na třetím místě tabulky. Na druhé Pardubice ztrácí dva body, ale mají dva zápasy k dobru.
    Ligové bodování vede brněnský útočník Jakub Kos, který si ve 28 zápasech připsal již 69 bodů za 39 gólů a 30 asistencí.
    V bráně se střídají Ondřej Bizoň a Michael Schnattinger. Bizoň, který má na kontě více startů, má úspěšnost zákroků 90,1 % a průměr obdržených branek na utkání 3,44. Čísla hovoří lépe ve prospěch gólmanského konkurenta Schnattingera, který vychytá 92,1 % střel a za svá záda pustí průměrně 1,87 branek na utkání.
    Ve svém posledním zápase rozdrtila Kometa na domácím ledě vedoucí Vítkovice 10:1, sedmi body se blýskl Jakub Kos.

Hezké víkendové odpoledne, vítám vás u online přenosu z dohrávky 2. kola skupiny B nadstavbové části ELIOD Extraligy dorostu, kde domácí HC Kometa Brno na ledě DRFG areny přivítá tým PSG Berani Zlín.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Adéla Hrabálková

Branky a nahrávky: 32. Vyroubal, 40. Sedláček (Šalé), 59. Brabenec (Kos), 59. Kos (Brabenec, Sedláček), 65. Svozil (Šalé) – 33. Chludil (Frömel), 40. Chludil (Šindelek)

Rozhodčí: Čech – Urubčík, Otáhal